majjkaa
02.08.10,09:58
Ahojte dufam ze mi niekto poradi........:confused:
Vytvorim si novy wordovy dokumnet, naprilkad nieco skopirujem z ineho wordoveho dok. dam subor, ulozit ako, ulozim to proste niekam. Idem to otvorit a NEOTVORI MI TO ANI ZA.........!!! V com je chyba?
Vypise mi bud toto...."Tento subor nelze najit, skuste neketere z techto kroku....atd" alebo toto
"Nazev dokumentu nebo cesty je chybny, skuste nektere z techto kroku......atd".
Snazim sa aj premenovat ho ci ho neotvori ale nic. Prosim poradte mi niekto
Marína
02.08.10,08:24
Skús zatiaľ, kým tu prídu skúsenejší, kliknúť na súbor pravým tlačítkom myši, vyber otvoriť v programe, ukáže sa ti zoznam doporučených programov, v ktorých sa daný súbor dá otvoriť. Klikni na MS Word. Ak v zozname náhodou nie je, daj prehľadávať. Tiež zafajkni na otvorenie týchto súborov vždy použiť vybraný program. Neviem, aký máš OS, ja WIN 7.
zk24
02.08.10,08:30
Ked si otvoris prazdny word a ides cez subor - otvorit... otvori ti ho?

Len pre istotu, ked ukladas cez "ulozit ako", ukladas to s priponou *.doc (pripadne docx) ano?
zk24
02.08.10,08:36
MS sam tvrdi ze o tejto chybe vie, a ze sa da opravit service packom alebo hotfixom. Ak samozrejme sedi verzia officu

Citujem Microsoft support stranku:

"The document name or path is not valid" error message when you open a Word 2003 document:


"Microsoft has confirmed that this is a problem in the Microsoft products that are listed in the "Applies to" section.This problem was first corrected in Office 2003 Service Pack 1."

solution:
http://support.microsoft.com/kb/837016
buchač
02.08.10,08:38
Ahojte dufam ze mi niekto poradi........:confused:
Vytvorim si novy wordovy dokumnet, naprilkad nieco skopirujem z ineho wordoveho dok. dam subor, ulozit ako, ulozim to proste niekam. Idem to otvorit a NEOTVORI MI TO ANI ZA.........!!! V com je chyba?
Vypise mi bud toto...."Tento subor nelze najit, skuste neketere z techto kroku....atd" alebo toto
"Nazev dokumentu nebo cesty je chybny, skuste nektere z techto kroku......atd".
Snazim sa aj premenovat ho ci ho neotvori ale nic. Prosim poradte mi niekto
Proste niekam to neukladaj ...
Ulož to adresne ....prosté , no nie ????

Ked si otvoris prazdny word a ides cez subor - otvorit... otvori ti ho?

Len pre istotu, ked ukladas cez "ulozit ako", ukladas to s priponou *.doc (pripadne docx) ano?
Len pre istotu ...
Zuzka , nie je náhodou pravda , že PC ako také by malo automaticky ukladať v takom formáte , v akom je aj otvorený súbor ???
Neviem , ale mne moja mašinka také huncútstva vystrája , že si to takto ukladá , je len cestu vyznačím ...;)
zk24
02.08.10,08:41
Ja sa nepytam ci jej to ponuka predvolene spravnu priponu. Ale ci to tak aj uklada. Ak si rozrolujes tu sipocku s "document type", uvidis tam min.10 moznosti alternativnych pripon ako sa da subor ulozit.
zk24
02.08.10,08:42
Hlavne musi zadavatelka napisat aku ma verziu MS Office.
Chobot
02.08.10,08:47
Ahojte dufam ze mi niekto poradi........:confused:
Vytvorim si novy wordovy dokumnet, naprilkad nieco skopirujem z ineho wordoveho dok. dam subor, ulozit ako, ulozim to proste niekam. Idem to otvorit a NEOTVORI MI TO ANI ZA.........!!! V com je chyba?
Vypise mi bud toto...."Tento subor nelze najit, skuste neketere z techto kroku....atd" alebo toto
"Nazev dokumentu nebo cesty je chybny, skuste nektere z techto kroku......atd".
Snazim sa aj premenovat ho ci ho neotvori ale nic. Prosim poradte mi niekto

Kam presne to ukladáš? Niekedy býva tento problém, ak priečinom má neštandardný názov, napr. obsahuje mäkčene, dĺžne alebo iné neobvyklé znaky. Skús ten súbor uložiť na plochu a odtiaľ otvoriť. Ak to tam otvorí, tak si vytvor nový priečinok (adresár), kam budeš odteraz ukladať súbory.

ak to neotvorí ani tam, tak problém bude inde a budeme pátrať ďalej.
zdenka131
02.08.10,08:53
majjkaa
02.08.10,21:50
Ked si otvoris prazdny word a ides cez subor - otvorit... otvori ti ho?

Len pre istotu, ked ukladas cez "ulozit ako", ukladas to s priponou *.doc (pripadne docx) ano?
Vyskusala som a tymto sposobom ze najprv otvorim prazdny word a potomcez otvorit subor mi to otvori. A ano stale ukladam s doc.
majjkaa
02.08.10,22:02
Mam MS Office 2000 premium
majjkaa
02.08.10,22:07
Kam presne to ukladáš? Niekedy býva tento problém, ak priečinom má neštandardný názov, napr. obsahuje mäkčene, dĺžne alebo iné neobvyklé znaky. Skús ten súbor uložiť na plochu a odtiaľ otvoriť. Ak to tam otvorí, tak si vytvor nový priečinok (adresár), kam budeš odteraz ukladať súbory.

ak to neotvorí ani tam, tak problém bude inde a budeme pátrať ďalej.
Ulozene to mam v jednom subore na ploche viacero wordovych dokumentov. Niektore otvori v pohode, ine nie. Ked to preniesem na plochu nic sa nezmeni. S niektorymi pohlo to ze som ich premenovala, ale niektore premenovavam x krat, skusam vselico bez mäkcenov, bez medzier a nic. Pripona .doc je tam.
Orim
03.08.10,10:32
Preinštaluj MS Office alebo si daj OpenOffice je zdarma.
http://sk.openoffice.org/download.html
arizona
03.08.10,10:48
Mam MS Office 2000 premium

...možno hlúpa otázka, ale....;)
1,Nemáš náhodou skúšobnú verziu, ktorej skončila platnosť?

2, Od kedy Ti to začalo robiť? Nepreinštalovával sa PC, alebo niečo podobné?