MySpace
02.08.10,10:25
ahojte,
bola som na skoleni, vysvetlovali nam v strucnosti vsetko okolo toho, podpisovali sme nasledne zmluvu o mlcanlivosti, kt. ma zavazuje nevraviet o vsetkom (vsetkych poskytnutych informaciach, ziskanych materialoch, sposobe fungovania atd.), co sa toho tyka, tretim osobam. Nepisat na net o spolocnosti, neposkodzovat jej meno (inak povedane nestazovat sa aj keby ma podviedli a boli voci mne neferovi) atd. Inak nahradzam danej spolocnosti v sulade s obch. zakonnikom sposobenu skodu.
Je tam napisane, ze to plati aj ked som s nimi neuzavrela ziadnu zmluvu.

Moze takyto papier zakazovat radit sa s pravnikom, ci dokonca znamymi o kupe tovaru, sluzieb, resp. o akejkolvek zmluve, kt. tam uzatvaram, resp. som uzatvarala?
Do kedy je platnost danej listiny, ak ju v nej nevymedzuju? Pisu, len ze moje osobne udaje mozu uchovavat do konca archivacie prislusnych dokladov.
Je takato listina neodvolatelna?
Pisem v strucnosti, lebo som z toho jelen a bojim sa jej porusenia. Ako sa zvykne riesit jej dokazatelnost? Ja len ze moze nastat aj nevedome porusenie, podla toho ako striktne sa berie. Potom clovek uvazuje, ci uz aj toto co tu pisem nie je jej porusenie. Ale tak pisem vseobecne, strucne, nespecifikujem spolocnost, tak neviem. :(
Co mi poradite a co si o tom myslite? Zaujima ma to. Predsa to hoci kto moze zhodit hoci co na mna bez dokazov, nie? Aj samotni zamestnanci. Je to vlastne ako tazenie zo strachu ludi, ich opatrnosti a neznalosti aj pri naslednom uzatvarani dalsich zmluv a inych dohod... Ludia sa potom radsej zo strachu neradia alebo su minimalne velmi opatrni.
Veeelmi dakujem za pomoc!
promont maja
02.08.10,08:36
... poprosila by som Ťa, ak môžeš, prilep ju tu ( skús vymazať, či zamazať citlivé údaje), nakoľko je to, aspoň pre mňa, zaujímavá otázka, a je takto lepšie vyjadriť sa k nej ... nakoľko ja osobne poznám iba tzv. dohodu o obchodnom tajomstve ... a vyzerá to, že ide o to isté. Skús si dať do vyhľadávača napr. obchodné tajomstvo.
MySpace
02.08.10,08:48
... poprosila by som Ťa, ak môžeš, prilep ju tu ( skús vymazať, či zamazať citlivé údaje), nakoľko je to, aspoň pre mňa, zaujímavá otázka, a je takto lepšie vyjadriť sa k nej ... nakoľko ja osobne poznám iba tzv. dohodu o obchodnom tajomstve ... .

Aj ja som nad tym uvazovala. Lenze prave pre jej velky rozsah platnosti a nasledky som opatrna a mam z nej obavu... :( Navyse v kazdom jej bode je uvedeny jej nazov. Vidno, ze to premysleli. Napokon naschval sme to podpisovali v priebehu skolenia. Vtedy sa moze vyuzit natlak, casova tiesen a psychologicke posobnie (pritom podpisujes, ze je toto konanie prejavom tvojej slobodnej vole). ... a popri tom sa v nej odvolavaju na Obchodny zakonnik. Sila, este som take nezazila.
zk24
02.08.10,08:52
mimotemy
Moze na mna robit hocikto akykolvek natlak, nepodpisem co neprecitam. A nech tam na mna caka aj 2 hodiny po skoleni, kym si to precitam. Inac nepodpisem.
MySpace
02.08.10,09:02
mimotemy
Moze na mna robit hocikto akykolvek natlak, nepodpisem co neprecitam. A nech tam na mna caka aj 2 hodiny po skoleni, kym si to precitam. Inac nepodpisem.

Ja som podobna, lenze toto mi uslo (v tom zmysle, ze som si neuvedomila jej hlbku pocas tej prestavky). Tu druhu som uz nepodpisala. Dostali ma tym, ze som sa s niecim takym este nestretla v zivote.
Vsetci okolo mna vsetko podpisovali ako najati. Sama som sa cudovala. Ja som tam bola snad jedina, co sa vobec ohradzovala a pytala. Reakcia na mna: "Nemame radi nerozhodnych ludi! Bud sa rozhodnete teraz alebo sa nemame o com dalej bavit!", "Nemusite tu byt, je to na vas!" (psychologicke tahy). Tu druhu som ako jedina citala aj na obede a nemala ju este podpisanu... Sami tam vraveli, ze som posledna, co som to neodovzdala...
--------------
Myslim, ze sa to tyka obchodneho prava, preto som tuto temu sem zaradila...
zk24
02.08.10,09:06
Ja som podobna, lenze toto mi uslo (v tom zmysle, ze som si neuvedomila jej hlbku pocas tej prestavky). Tu druhu som uz nepodpisala. Dostali ma tym, ze som sa s niecim takym este nestretla v zivote.
Vsetci okolo mna vsetko podpisovali ako najati. Sama som sa cudovala. Ja som tam bola snad jedina, co sa vobec ohradzovala a pytala. Reakcia na mna: "Nemame radi nerozhodnych ludi! Bud sa rozhodnete teraz alebo sa nemame o com dalej bavit!", "Nemusite tu byt, je to na vas!" (psychologicke tahy). Tu druhu som ako jedina citala aj na obede a nemala ju este podpisanu... Sami tam vraveli, ze som posledna, co som to neodovzdala...

Asi neslo o skolenie od zamestnavatela, ze? Skor predvstupove skolenie do noveho zamestnania? Podoba sa to na styl poistovacich firiem a podomovych predajcov.
Zita5
02.08.10,09:25
Asi neslo o skolenie od zamestnavatela, ze? Skor predvstupove skolenie do noveho zamestnania? Podoba sa to na styl poistovacich firiem a podomovych predajcov.

Tak s týmto súhlasím.
promont maja
02.08.10,11:01
... asi by si sa s tým mala obrátiť na právnika ... už len pre jediný dôvod ( on v rámci svojho etického kódexu je tiež viazaný tzv. mlčanlivosťou ... či?) aby si presne zistila, čo z toho pre Teba vyplýva. Takto bez uvedenia presného znenia tejto listiny ... je dosť pravdepodobné, že sa k tomu síce rozprúdi diskusia, ale ... možno Ti nikto neporadí tak, akoby si potrebovala.

... no až teraz som si uvedomila, že aj porady s právnikom si sa týmto písomným prehlásením vzdala ... a možno práve k tomu by bolo vhodné vyjadrenie od právnika ( mám na mysli niekoho z poraďákov) ... čo v prípade, ak podpíšem listinu = prehlásenie, v ktorej sa vopred zaviažem, že sa v tejto veci radiť s právnikom nebudem. Je to právne v poriadku ...? A je možné sa niečoho takéhoto vzdať ... či? Tak toto by ma ozaj zaujímalo ... aj keď nepoznáme presné znenie tejto listiny ...