Tristann
02.08.10,11:15
Nevie mi niekto poradit ako sa "trafit" pri tlaci presne na papier???

Potrebujem presne vytlacit etikety na predsekany papier lenze stale to par mm ulietava (skusal som pokus omyl :D) - samozrejme davam aj pozor na spravne vlozeny papier...

Nema nahodou niekto nejaky tip?
Pripadne skusenosti so software na taku tlac? Ide o kruhove etikety...

Vdaka!
Stefan2005
02.08.10,09:25
Nevie mi niekto poradit ako sa "trafit" pri tlaci presne na papier???

Potrebujem presne vytlacit etikety na predsekany papier lenze stale to par mm ulietava ...

Keby si bol prezradil, že v akom softe to robíš, možná by aj niekto poradil :).
V každom prípade ak som kedy tlačil na etikety, tak to nebol predsekaný papier, až po tlači sa to "posekalo". To uletenie môže spôsobiť aj malý rozmer papiera, tlačiareň si ho "horšie podá"....
Tristann
02.08.10,12:02
vďaka - skôr som chcel tip na nejaký software...

Viem že sú ale či niekto také už neriešil a nevie poradiť či taký sofware na niečo bude alebo zbytočné ho zháňať.

Jasne - keby to bol obdlznik alebo stale rovnake nalepky tak urcite nasekat az potom - ale ide o okruhle a často meniace nálepky... tak preto tento spôsob...
Stefan2005
02.08.10,12:32
... keby to bol obdlznik alebo stale rovnake nalepky tak urcite nasekat az potom - ale ide o okruhle a často meniace nálepky... tak preto tento spôsob...

... aj okrúhle samolepiace etikety sú dodávané na formáte A4.
Samozrejme sú aj iné možnosti, napr. plotre, ale to je už iný level...
Flinstone
02.08.10,18:45
ja som mal etikety Rayfilm, kde priamo u výrobcu sa dala stiahnuť šablóna pre tlač (*.cdr) k jednotlivým typom etikiet
Tristann
02.08.10,18:47
vdaka... ja prave pouzivam tie predseknuté - univerzálne okrúhle priemer 60mm...
Ide len o to - ako ich vytlacit do toho kruhu co najpresnejsie...

Dufal som ze niekto to uz robil a vie poradit ci zoskenovat predseknuty papier a potom to tam triafat alebo vyuzit nejaky soft aaalebo .... proste prakticku skusenost s tlacenim do vyznaceneho priestoru!

Tlaciarni mam k dispozicii viac - ich nastavenia celkom ovladam - ide len o to aky sposob prace sa najviac osvedcil - alebo ci na presnost mozem zabudnut...
Flinstone
02.08.10,18:53
vdaka... ja prave pouzivam tie predseknuté - univerzálne okrúhle priemer 60mm...
Ide len o to - ako ich vytlacit do toho kruhu co najpresnejsie...

Dufal som ze niekto to uz robil a vie poradit ci zoskenovat predseknuty papier a potom to tam triafat alebo vyuzit nejaky soft aaalebo .... proste prakticku skusenost s tlacenim do vyznaceneho priestoru!

Tlaciarni mam k dispozicii viac - ich nastavenia celkom ovladam - ide len o to aky sposob prace sa najviac osvedcil - alebo ci na presnost mozem zabudnut...
ved aj Rayfilm co mam su predseknute a dostat ich v mnohych tvaroch a velkostiach. Co som ale najviac ocenil, ze sablona sa velmi presne trafila... stacilo povkladat texty, obrazky, nastavit a pustit tlac... to co sa malo tlacit bolo biele na sablone, ostatne fialove
Tristann
03.08.10,08:38
skvelé - srdečná vďaka... :)