macicka
02.08.10,11:38
Ahojte Poraďáci,

mám jednu otázočku: dnes som bola na živnostenskom úrade požiadať o vydanie živnostenských listov na moju s.r.o. A tetuška pri okienku mi jednu činnosť škrtla, vraj už v novom zákone o živ.podnikaní - resp. v prílohe o odporúčaných názvoch voľných živností sa táto činnosť už nenachádza. A teraz mám problém, uvedenú živnosť som síce škrtla v žiadosti o vydanie živnosti, ale stále ju mám v zakladateľskej listine - podotýkam dnes ráno čerstvo notársky overenej :(. Budem teraz môcť dať návrh na zápis sro do OR SR bez tejto jednej činnosti alebo musím nanovo napísať zakladateľskú listinu a dať overiť notárovi? alebo ako?
ďakujem
Zita5
02.08.10,09:41
O akú činnosť sa jedná ?
zk24
02.08.10,09:44
Ahojte Poraďáci,

mám jednu otázočku: dnes som bola na živnostenskom úrade požiadať o vydanie živnostenských listov na moju s.r.o. A tetuška pri okienku mi jednu činnosť škrtla, vraj už v novom zákone o živ.podnikaní - resp. v prílohe o odporúčaných názvoch voľných živností sa táto činnosť už nenachádza. A teraz mám problém, uvedenú živnosť som síce škrtla v žiadosti o vydanie živnosti, ale stále ju mám v zakladateľskej listine - podotýkam dnes ráno čerstvo notársky overenej :(. Budem teraz môcť dať návrh na zápis sro do OR SR bez tejto jednej činnosti alebo musím nanovo napísať zakladateľskú listinu a dať overiť notárovi? alebo ako?
ďakujem

Ak sa nezhoduje zakladatelska listina s vydanymi zivnostenskymi listami (co sa nebude), musis opravit zakladatelsku listinu - a nazvat ju Zakladatelska listina - Uplne znenie. Nezabudni ale prepisat aj DATUMY na novej zakladatelskej listine.

ja som prerobila listinu a zabudla prepisat datumy, a na OR mi to odmietli, hned si to vsimli. :cool::rolleyes:
macicka
02.08.10,10:11
O akú činnosť sa jedná ?
výskum a školiaca činnosť v oblasti zdravotníctva
macicka
02.08.10,10:16
Ak sa nezhoduje zakladatelska listina s vydanymi zivnostenskymi listami (co sa nebude), musis opravit zakladatelsku listinu - a nazvat ju Zakladatelska listina - Uplne znenie. Nezabudni ale prepisat aj DATUMY na novej zakladatelskej listine.

ja som prerobila listinu a zabudla prepisat datumy, a na OR mi to odmietli, hned si to vsimli. :cool::rolleyes:
fuuuha, tak to som sa moc nepotešila, lebo som čítala na nete, že stačí nenapísať tú danú činnosť do návrhu na zápis do ORSR /i keď musím podotknúť, že som pochybovala o vieryhodnosti daného príspevku/
čiže napíšem ešte raz tú istú zakladateľskú listinu s názvom ZAKLADATEĽSKÁ LISTINA ZO DŇA 2.8.2010 - úplné znenie a samozrejme bez tej jednej činnosti, dám tam trebárs zajtrajší dátum a zajtra pobežím opäť k notárovi?
macicka
24.08.10,14:54
Ak sa nezhoduje zakladatelska listina s vydanymi zivnostenskymi listami (co sa nebude), musis opravit zakladatelsku listinu - a nazvat ju Zakladatelska listina - Uplne znenie. Nezabudni ale prepisat aj DATUMY na novej zakladatelskej listine.

ja som prerobila listinu a zabudla prepisat datumy, a na OR mi to odmietli, hned si to vsimli. :cool::rolleyes:
len pre info ohladom tej zlej zivnosti: nebolo treba prerabat zakladatelsku listinu, ale pri zapise do orsr bolo potrebne predlozit okrem overenej kopie osvedcenia o zivnostenskom opravneni aj vypis zo zivnostenskeho registra /ten v tomto pripade nahradza zakladatelsku listinu/ a zapisali mi firmu aj bez 1 zivnosti,ktora bola zapisana v zakladatelskej listine a zivnostensky list som na nu nedostala. toto bolo na OR SR BA.
akina
25.08.10,12:48
len pre info ohladom tej zlej zivnosti: nebolo treba prerabat zakladatelsku listinu, ale pri zapise do orsr bolo potrebne predlozit okrem overenej kopie osvedcenia o zivnostenskom opravneni aj vypis zo zivnostenskeho registra /ten v tomto pripade nahradza zakladatelsku listinu/ a zapisali mi firmu aj bez 1 zivnosti,ktora bola zapisana v zakladatelskej listine a zivnostensky list som na nu nedostala. toto bolo na OR SR BA.
Výskumná a školiaca činnosť v oblasti zdravotníctva nie je podnikaním podľa živnostenského zákona ale podľa osobitných právnych predpisov. Okrem toho je to tak široký pojem, že nie je možné z neho identifikovať, čo v skutočnosti chcete robiť.
FAA
25.08.10,14:47
Ahojte Poraďáci,

mám jednu otázočku: dnes som bola na živnostenskom úrade požiadať o vydanie živnostenských listov na moju s.r.o. A tetuška pri okienku mi jednu činnosť škrtla, vraj už v novom zákone o živ.podnikaní - resp. v prílohe o odporúčaných názvoch voľných živností sa táto činnosť už nenachádza. A teraz mám problém, uvedenú živnosť som síce škrtla v žiadosti o vydanie živnosti, ale stále ju mám v zakladateľskej listine - podotýkam dnes ráno čerstvo notársky overenej :(. Budem teraz môcť dať návrh na zápis sro do OR SR bez tejto jednej činnosti alebo musím nanovo napísať zakladateľskú listinu a dať overiť notárovi? alebo ako?
ďakujem


Treba napísať novú stranu zoznamu živností návrhu na zápis do OR, bez tej chýbajúcej živnosti a sprievodný list: Dávam do súladu živnosti na návrhu na zápis do OR so živnostenským listom...
Economic
26.08.10,11:25
Do návrhu dať len tie predmety, na ktoré máš osvedčenie. Ja by som to na stranu návrhu, kde sa uvádzajú prílohy návrhu okecala ešte takto : Predmet č. a rozpísala som ho nedávame do OR zapísať z dôvodu, že podľa usmernenia živnostenského úradu predmet podnikania nie je v zozname odporúčaných predmetov.