Lubo44
02.08.10,13:58
Ahojte poraďáci,
potreboval by som poradiť s takouto vecou:

Firma má sídlo a vykonáva činnosť v budove, ktorú vlastní príbuzný (
otec) spoločníka a konateľa v jednej osobe. Neplatí žiadny nájom. Tento rok dali vymeniť na budove okná za ktoré riadne zaplatili. Faktúra bola vystavená na firmu.

Má táto firma nárok na odpočet DPH, aj keď sa výmena okien robila na budove ktorú nevlastní?

Ďakujem za odpovede.

Lubo
Tweety
02.08.10,12:00
Ahojte poraďáci,
potreboval by som poradiť s takouto vecou:

Firma má sídlo a vykonáva činnosť v budove, ktorú vlastní príbuzný (
otec) spoločníka a konateľa v jednej osobe. Neplatí žiadny nájom. Tento rok dali vymeniť na budove okná za ktoré riadne zaplatili. Faktúra bola vystavená na firmu.

Má táto firma nárok na odpočet DPH, aj keď sa výmena okien robila na budove ktorú nevlastní?

Ďakujem za odpovede.

Lubo
Faktúra je nesprávne vystavená. Budova, a teda ani okná nepatria firme.
Nárok na odpočet dph teda je neoprávnený.
durisovad
02.08.10,12:21
Firma nemoze uctovat opravy na budove, ktoru nema vo vlastnictve. Ak by chcela fakturu zaplatit, moze uctovat do nedanovych nakladov, ale v ziadnom pripade nie je narok na odpocet DPH.
Lubo44
02.08.10,14:22
Ďakujem za reakcie. Myslel som ešte, či by sa to nedalo vyriešiť nejakou zmluvou kde by bolo dohodnuté, že namiesto nájmu bude firma znášať náklady na údržbu budovy. Ale ani to by asi neprešlo.
Zita5
02.08.10,14:36
Ďakujem za reakcie. Myslel som ešte, či by sa to nedalo vyriešiť nejakou zmluvou kde by bolo dohodnuté, že namiesto nájmu bude firma znášať náklady na údržbu budovy. Ale ani to by asi neprešlo.

Skúste pozrieť túto tému
http://www.porada.sk/t143601-naklady-sro.html?highlight=Technick%E9+zhodnotenie