BKO
03.11.05,15:56
Podľa internej smernice vyplácame zamestnancovi osobné ohodnotenie iba príležitostne a to za práce vykonané nad rámec jeho pracovnej náplne. Osobné ohodnotenie je vyplatené v mesiaci, v ktorom bola odovzdaná mimoriadna práca alebo zabezpečená mimoriadna akcia (práca môže byť vykonávaná aj v rozhraní dvoch mesiacov). V prípade, že v mesiaci, za ktorý sa osobné ohodnotenie vypláca, zamestnanec čerpal napr. dovolenku, program na mzdy automaticky kráti výšku osobného ohodnotenia o neodpracované dni. Je tento postup krátenia osobného ohodnotenia správny?
Sme toho názoru, že keď zamestnanec dohodnutú prácu vykonal (napr. nepracoval na nej iba v mesiaci, za ktorý sa vypláca), patrí mu za ňu dohodnuté osobné ohodnotenie, aj keď v tom mesiaci neodpracoval celý fond pracovného času. Možno to máme nesprávne nazvané v internej smernici a mala by to byť mimoriadna odmena. Kto na PORADE poradí?
Ďakujem Beáta :confused:
beatap
03.11.05,15:01
ja by som to skôr dávala cez nejaké odmeny, záleží ako je nastavený softwér, ale podľa toho ako opisuješ je to skôr tá odmena za nejakú "nadštardantnú" prácu
vladan
03.11.05,15:25
- možno by sa zišla citácia smernice, ktorá hovorí o "osobnom ohodnotení", aby sme mali lepšiu predstavu
- možno by stačilo v softe zvoliť inú zložku mzdy, ktorá by ti nekrátila "osobné ohodnotenie" o neodpracované dni

Ale ak dobre rozumiem, ty si sa rozhodla, že mu budeš dávať najakú fixnú čiastku "osobného ohodnotenia" po odovzdaní práce nad rámec jeho pracovnej náplne. V mojom prípade volím položku mzdy FIXNÁ ODMENA a tá je zamestnancovi pridelená v dohodnutej výške, aj keby mi neodpracoval celý mesiac ;) Ale akú zložku mzdy, resp. názov zložky mzdy zvolíš, záleží od tvojho softu - soft by mal rozoznávať, že je to buď fixná odmena (teda nemeniteľná čiastka v závislosti od odpracovaných hodín) alebo "variabilná odmena" (teda mení sa v závislosti od odpracovaných hodín). Skús sa pozrieť do softu a nájsť tebe vyhovujúcu položku mzdy.