Arnold123
02.08.10,16:25
Dobrý deň,

kúpil som si notebook ASUS N71JQ s predinštalovaným Win 7 prof 64-bit. Chcel som na ňom vyskúšať nainštalovať Linux. Pri rozbalení notebooku som našiel 1 DVD, tak som predpokladal, že obnovenie systému bude cez DVD. Po nejakej dobe som to chcel vrátiť späť. Zistil som, že obdržané DVD obsahuje iba ovládače pre Win.
Chcem sa spýtať, ako dá zohnať takýto Win 7 prof 64-bit?
zk24
02.08.10,14:32
Dobrý deň,

kúpil som si notebook ASUS N71JQ s predinštalovaným Win 7 prof 64-bit. Chcel som na ňom vyskúšať nainštalovať Linux. Pri rozbalení notebooku som našiel 1 DVD, tak som predpokladal, že obnovenie systému bude cez DVD. Po nejakej dobe som to chcel vrátiť späť. Zistil som, že obdržané DVD obsahuje iba ovládače pre Win.
Chcem sa spýtať, ako dá zohnať takýto Win 7 prof 64-bit?

Asi si si nevytvoril zalohovacie bootovacie CD?
Arnold123
02.08.10,14:39
Nie, lebo som predpokladal, že je to to dodané DVD. Tak to bolo pri notebooku, ktorý som mal predtým, tak som počítal aj tu s tým.
zk24
02.08.10,14:50
Nie, lebo som predpokladal, že je to to dodané DVD. Tak to bolo pri notebooku, ktorý som mal predtým, tak som počítal aj tu s tým.

Ty dokazes mat v PC aj dva OS naraz. Ty si ten win7 uplne "odfajcil" alebo len doinstaloval Linux? V pripade, ze si o Win7 uplne prisiel, musis si zohnat jedine bootovaciu instalacku.

Ako sa da zohnat? Jedine od niekoho kto ma bootovacie CD aj s klucom.
Vlado40
02.08.10,15:05
Ako sa da zohnat? Jedine od niekoho kto ma bootovacie CD aj s klucom.

Ak mal origo WIN7 ,tak kľúč by mal mať na spodnej strane notebooku - nálepka. Stačí mu iba DVD.
Arnold123
02.08.10,15:06
Rozdelenie disku nevyhovovalo mojim podmienkam. Všetky disky boli naformátované.

Klúč mám, chýba mi len inštalačka.
Stefan2005
02.08.10,15:25
Rozdelenie disku nevyhovovalo mojim podmienkam. Všetky disky boli naformátované.

Klúč mám, chýba mi len inštalačka.

Divím sa, že človek ktorý dokáže zrušiť partície, včítane tej skrytej, pomocou ktorej sa dá obnoviť pôvodne inštalovaný systém, nainštaluje si Linux - nepresvedčí sa, či má vytvorené recovery CD :)...

Ak si fakt odstránil aj tú skrytú partíciu, tak existuje už len možnosť obrátiť sa na predajcu, resp. autorizovaný servis. Aspoň tak to doporučujú i v ALZE
http://www.alza.cz/Publish.asp?idpm=573
zamestnankyna
02.08.10,18:46
Na toto už starí ľudia pamätali: "2x meraj, 1 rež!".

Ak si chcel Linux iba vyskúšať, mal si si dať dual-boot, a na rozdelenie partícií použiť Partition Wizard.

A keď máš kľúč, tak inštalačku stiahni cez Torrent.
Flinstone
02.08.10,19:08
ono to nieje tak jednoduché... Syn má HP-čko. Win 7 mal disk rozdelený na 4 primárne partície, čiže bez zrušenia nejakej partície, nebolo možné pustiť ďalší OS. Aká to náhoda :-P
zamestnankyna
02.08.10,19:30
ono to nieje tak jednoduché... Syn má HP-čko. Win 7 mal disk rozdelený na 4 primárne partície, čiže bez zrušenia nejakej partície, nebolo možné pustiť ďalší OS. Aká to náhoda :-P

Okrem zrušenia existuje aj zmenšenie.
Flinstone
04.08.10,05:10
Okrem zrušenia existuje aj zmenšenie.
zmenšenie je v mojom prípade nanič... vznikne prázdne miesto... čo s ním? keď ďaľšiu partíciu nevytvoríš.