nika6
03.08.10,09:10
Ahojte,

potrebovala by som poradiť ohľadom "Dohody o vykonaní práce".

Mám 2 otázky:

1, ak máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce, ak nechce nemusí podpísať vyhlásenie o uplatneni nezd.minima???? Jeho odmena je však väčšia ako suma, pri ktorej ide o zrážkovú daň. Teda ako???

2, nemám jasno v tom, že ak niekto pracuje na dohodu o vykonaní práce, či sa mu preplácaju nadčasy a sviatky, alebo sa to berie, že má odpracovať najviac 350 hodín a je to jedno kedy???


Prosím poraďte.
zk24
03.08.10,07:11
Ahojte,

potrebovala by som poradiť ohľadom "Dohody o vykonaní práce".

Mám 2 otázky:

1, ak máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce, ak nechce nemusí podpísať vyhlásenie o uplatneni nezd.minima???? Jeho odmena je však väčšia ako suma, pri ktorej ide o zrážkovú daň. Teda ako???

2, nemám jasno v tom, že ak niekto pracuje na dohodu o vykonaní práce, či sa mu preplácaju nadčasy a sviatky, alebo sa to berie, že má odpracovať najviac 350 hodín a je to jedno kedy???


Prosím poraďte.

Nemusi mat podpisane vyhlasenie, mozno si ho uplatnuje u ineho zamestnavatela a mozno si chce uplatnit az nasledne v danovom priznani.
ivka70
03.08.10,07:22
Ak pracuje na dohodu, nema nadcasy ci sviatky platene, rovnako ani priplatky za ne, ma odpracovat max. 350 hodin a je uplne jedno, kedy sa dohodnete, ze pracu vykona.
Llívia
03.08.10,07:23
Ahojte,
potrebovala by som poradiť ohľadom "Dohody o vykonaní práce".
2, nemám jasno v tom, že ak niekto pracuje na dohodu o vykonaní práce, či sa mu preplácaju nadčasy a sviatky, alebo sa to berie, že má odpracovať najviac 350 hodín a je to jedno kedy???
Prosím poraďte.

Je to dohoda o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru. Príplatky za sviatky, nadčasy atď. sa vzťahujú len na zamestnancov v pracovnom pomere, t.j. zamestnaných na základe pracovnej zmluvy. Nie je však vylúčené, aby v dohode o vykonaní práce nebola inak určená odmena, príp. aj príplatok napr. za prácu vo sviatok. Ale to je na dohode, zo zákona to nie je povinné.
Áno, je jedno, kedy tých maximálne 350 hod. v kalendárnom roku odpracuje (ak to tak vyhovuje firme).
nika6
03.08.10,07:46
ďakujem všetkym za informácie.

Ahojte