tomasjuve
03.08.10,09:20
zdravim,

chcem si zakupit 2 listky na zapas FC barcelona , doposial pri platbach cez internet som vyuzival len prevod na ucet, na oficialnej stranke fc barcelona som po vybrati sedadiel dostal do tejto situacie ( no bohuzial link kvoli nizkemu poctu prispevkov sem nemozem dat) okrem mojich osobnych udajov ziada cislo kred. karty , cvv a platnost karty, potom by mi to malo asi z uctu stiahnut prislusnu sumu. Moja obava spociva v tom ci nemozu stiahnut viac alebo aj niekedy v buducnosti si stiahnut peniaze. technicky je to zrejme mozne, po pravnej stranke by som mal nejake moznosti? alebo mi teda odporucte ake su skusenosti s takymto sposobom platby ci sa mam obavat. Este jeden mensi problem ma s tym ze mam kartu mastercard a neviem ci mozu stiahnut s takejto karty ,loga som tam nevidel. tak prosim radte mi
buchač
03.08.10,08:02
zdravim,

chcem si zakupit 2 listky na zapas FC barcelona , doposial pri platbach cez internet som vyuzival len prevod na ucet, na oficialnej stranke fc barcelona som po vybrati sedadiel dostal do tejto situacie ( no bohuzial link kvoli nizkemu poctu prispevkov sem nemozem dat) okrem mojich osobnych udajov ziada cislo kred. karty , cvv a platnost karty, potom by mi to malo asi z uctu stiahnut prislusnu sumu. Moja obava spociva v tom ci nemozu stiahnut viac alebo aj niekedy v buducnosti si stiahnut peniaze. technicky je to zrejme mozne, po pravnej stranke by som mal nejake moznosti? alebo mi teda odporucte ake su skusenosti s takymto sposobom platby ci sa mam obavat. Este jeden mensi problem ma s tym ze mam kartu mastercard a neviem ci mozu stiahnut s takejto karty ,loga som tam nevidel. tak prosim radte mi
Ak chceš dať link , stačí ho len napísať klasicky ...nemusíš kopírovať ...

Obavy ???:D:D:D

Sorry za smiech , ale nemyslím si , že tento klub , ktorý točí ťažké milióny , by sa na Tvojich pár šušňov ulakomil ...
Neverím ...

Ale inak , tu je nejaký návod ... http://www.fcbarcelona.cz/view.php?cisloclanku=2009062210
Chobot
03.08.10,08:11
zdravim,

chcem si zakupit 2 listky na zapas FC barcelona , doposial pri platbach cez internet som vyuzival len prevod na ucet, na oficialnej stranke fc barcelona som po vybrati sedadiel dostal do tejto situacie ( no bohuzial link kvoli nizkemu poctu prispevkov sem nemozem dat) okrem mojich osobnych udajov ziada cislo kred. karty , cvv a platnost karty, potom by mi to malo asi z uctu stiahnut prislusnu sumu. Moja obava spociva v tom ci nemozu stiahnut viac alebo aj niekedy v buducnosti si stiahnut peniaze. technicky je to zrejme mozne, po pravnej stranke by som mal nejake moznosti? alebo mi teda odporucte ake su skusenosti s takymto sposobom platby ci sa mam obavat. Este jeden mensi problem ma s tym ze mam kartu mastercard a neviem ci mozu stiahnut s takejto karty ,loga som tam nevidel. tak prosim radte mi

Na to, aby si mohol cez internet platiť platobnou kartou, potrebuješ embosovanú platobnú kartu. Ak nevieš, aká to je, tak to je taká, ktorej čísla vystupujú z reliéfu karty, tedy prstom dokážeš nahmatať vystúpené čísla. U neembosovanej sú čísla zarovno povrchu.

Ďalej musíš mať na karte povolený limit na nákup cez internet. Ak nemáš, nepovolí ti platbu. Limit sa nastavuje v banke na pobočke, zriedkavo sa dá aj cez internetbanking.

Pokiaľ je to oficiálna stránka FC Barcelony, tak tvoje obavy o zneužití sú zbytočné. Nie je síce na 100% vylúčené, že niekto neodchytí tvoje údaje a nezneužije ich, ale samotný predajca nemá záujem sťahovať neoprávnené platby.
diego_pp
03.08.10,20:11
staci ti, aby si mal visu, visu electron, american express alebo mastercard, resp. inu kartu, ktora nevyzaduje okrem zakladnych id udajov zadavanie PIN (v zavislosti na terminaloch ziadat moze, ak je zaroven aj cipovou kartou ako trebars maestro, s ktorou ale cez net nezaplatis). Co sa tyka platieb cez internet, pokial sa jedna o doveryhodnu spolocnost akou je napriklad paypal, nie je problem a z vlastnych skusenosti mozem povedat, ze ani pri akychkolvek inych platbach kartou cez net som, nastastie, ziadne problemy nemal.
Chobot
04.08.10,07:33
staci ti, aby si mal visu, visu electron, american express alebo mastercard, resp. inu kartu, ktora nevyzaduje okrem zakladnych id udajov zadavanie PIN (v zavislosti na terminaloch ziadat moze, ak je zaroven aj cipovou kartou ako trebars maestro, s ktorou ale cez net nezaplatis). Co sa tyka platieb cez internet, pokial sa jedna o doveryhodnu spolocnost akou je napriklad paypal, nie je problem a z vlastnych skusenosti mozem povedat, ze ani pri akychkolvek inych platbach kartou cez net som, nastastie, ziadne problemy nemal.

S VISA elektron cez internet platbu nezrealizuješ...
tomasjuve
07.08.10,08:52
no tak som to skusil karta embosovana , limit na denny nakup presahujuci ceny listkov, Master card berie, a vypisalo mi ze s danou kartou sa platit neda, ze sa mam obratit na banku alebo skusit dalsi den. tak v com moze byt problem?
makiki
07.08.10,09:23
urcite sa neboj ja som to uz tak robil vsetko je ok :))
ja som to robil s mojou kartou a bez problemov ale bolo to cca pred dvoma rokmi a odvtedy mi nikto nestiahol ziadne peniaze navyse, ale este raz by som tam nesiel atmosfera pre mna o nicom, jedine kvalita futbalu aku v nasich koncinach nevidis
pri vybere zapasu v ligach si urci co chces vidiet ci atmosferu zo strany ultras alebo kvalitny futbal teda ked len futbal tak Barcelona je skvelym miestom. Ked atmosferu aj futbal tak odporucam taliansko kde fanusikovia vedia vytvorit dobru atmosferu alebo nemecko taku Borussiu Dortmund...
Ked len atmosferu tak nech sa paci na balkán 11 ci 12 septembra Hajduk Split - Dinamo Zahreb
tomasjuve
07.08.10,09:38
urcite sa neboj ja som to uz tak robil vsetko je ok :))
ja som to robil s mojou kartou a bez problemov ale bolo to cca pred dvoma rokmi a odvtedy mi nikto nestiahol ziadne peniaze navyse, ale este raz by som tam nesiel atmosfera pre mna o nicom, jedine kvalita futbalu aku v nasich koncinach nevidis
pri vybere zapasu v ligach si urci co chces vidiet ci atmosferu zo strany ultras alebo kvalitny futbal teda ked len futbal tak Barcelona je skvelym miestom. Ked atmosferu aj futbal tak odporucam taliansko kde fanusikovia vedia vytvorit dobru atmosferu alebo nemecko taku Borussiu Dortmund...
Ked len atmosferu tak nech sa paci na balkán 11 ci 12 septembra Hajduk Split - Dinamo Zahreb

no ved odvahu som uz nabral ale platbu ako som pisal v predchadzajucom prispevku nezrealizovalo. no ja idem do barcelony a madridu na tyzden na vylet a kedze v tom case sa tam hraje zapas s ac milanom bol by hriech tam neist. stadion je spolu s wembley najvacsi v europe. co sa tyka atmosfery suhlasim s tebou na zaklade televiznych prenosov ze barcelona nema taky support ako napriklad celtic, liverpol a dalsie timy
Dáša_
07.08.10,09:44
S VISA elektron cez internet platbu nezrealizuješ...

mám Visa elektron debetnú kartu a bezne s nou platim cez internet. napríklad letenky, dovolenku.
Chobot
07.08.10,19:27
no tak som to skusil karta embosovana , limit na denny nakup presahujuci ceny listkov, Master card berie, a vypisalo mi ze s danou kartou sa platit neda, ze sa mam obratit na banku alebo skusit dalsi den. tak v com moze byt problem?

Aký je to limit? Na karte sú 3 limity:
- limit na výber v bankomatoch
- limit na bezhotovostné platby v POS termináloch
- limit na nákup cez internet

Aké máš nastavené limity?

Pozri priložený dokument, tam vidno denné limity. Prvá karta je embosovaná, druhá je Maestro čip neembosovaná, tam limit na internetové nákupy nie je.
tomasjuve
08.08.10,04:21
chobot: vdaka , vecer som zopakoval postup a listky sa mi podarilo objednat ( tak neviem preco vtedy nie) , v banke mi povedal ze limit mam 160 eur denne na nakup cez internet