Iwka
03.08.10,10:20
Mili poradaci,

prosim o radu so servisom pc a notebookov - moja nadriadena ma "nuti" zauctovat 3-rocny service notebookov ako sucast obstaravacej ceny - cize to chce mat v majetku !!! Na otazku preco, nevedela odpovedat priamo. Ja som sa este nestretla s takouto variantou (servis ako sucast OC) a podla mna to nie je uplne OK.
Ja by som to skor zauctovala tri roky cez 381 a rozpustala mesacne na 518.
Co vy na to? Ktora z nas ma pravdu?

Vopred dik za vsetky vase postrehy, rady, skusenosti :)
Tweety
03.08.10,08:55
Mili poradaci,

prosim o radu so servisom pc a notebookov - moja nadriadena ma "nuti" zauctovat 3-rocny service notebookov ako sucast obstaravacej ceny - cize to chce mat v majetku !!! Na otazku preco, nevedela odpovedat priamo. Ja som sa este nestretla s takouto variantou (servis ako sucast OC) a podla mna to nie je uplne OK.
Ja by som to skor zauctovala tri roky cez 381 a rozpustala mesacne na 518.
Co vy na to? Ktora z nas ma pravdu?

Vopred dik za vsetky vase postrehy, rady, skusenosti :)
Máte fa od dodávateľa na trojročný servis? AK áno,servis- náklady na tento rok zaúčtuješ na 511, ďalšie obdobia 381.
Nandrolon
03.08.10,08:57
ak na faktúre je napríklad takto:

notebook xyz - 1500,- eur
OS WIN7 - 100,- eur
predl.servis 3r - 250,- eur

- toto by som dal jednou sumou do investícií... teda ako súčasť nadobúdacej hodnoty...

iná situácia je, ak by sa to platilo kvartálne počas používania, tam by som to dal na služby 518 v tom ktorom období to prislúcha..., prípadne aj keď je to osobitná faktúra... ak je to spolu na jednej tak, ako som uviedol vyššie, bral by som to ako celok...
Iwka
03.08.10,09:02
Dodávateľ nám fakturoval zvlášť notebooky a zvlášť servis k nim - cize to je na dvoch fakturach. Preto som to nechcela davat ako súčasť OC, ale ako servis a údržbu - cez 381.
Stefan2005
03.08.10,09:55
... by som dal jednou sumou do investícií... teda ako súčasť nadobúdacej hodnoty...

Bez ohľadu na to, či je to na jednej faktúre alebo na viacerých, či sa to platí naraz alebo čiastkovo, predĺženie záruky nie je súčasťou obstarávacej ceny.

Rozoberané aj tu: http://www.porada.sk/t52512-predlzenie-zaruky-u-auta-uctovanie.html
Iwka
03.08.10,10:08
Ďakujem za postrehy :) Zaúčtovala som to cez 381.
Pekný deň všetkým,