delina15
03.08.10,14:53
Dobrý den,

chcela som sa spýtať na skončenie PP v skušobnej dobe zamestnancom, v ZP §72 je písané, že sa má doručit spravidla do troch dní, no ak PP vznikol príklad 2.8. a skončenie je k 4.8. ako teraz postupovať??? bude skončenie platné? veľmi pekne dakujem za radu...
Zoltán Kovács
03.08.10,12:56
Bude.
rodina1
03.08.10,12:57
Dobrý den,

chcela som sa spýtať na skončenie PP v skušobnej dobe zamestnancom, v ZP §72 je písané, že sa má doručit spravidla do troch dní, no ak PP vznikol príklad 2.8. a skončenie je k 4.8. ako teraz postupovať??? bude skončenie platné? veľmi pekne dakujem za radu...
Pri skončení PP v skúšobnej dobe sa až tak striktne nedodržuje trojdňová lehota. Veď zákon hovorí jasne, že "spravidla".
Ak PP vznikol 2.8. a zamestnanec končí PP v skúšobnej dobe (alebo zamestnávateľ končí PP zamestnanca v skúšobnej dobe) a písomné oznámenie mu doručí 4.8., kde je určené že PP končí 4.8., skončenie PP bude platné.
delina15
03.08.10,13:04
velmi pekne dakujem za odpoved, a ešte pre overenie, pri vyplnani započtového listu, mu bude priznaný počet odprac.dní: 3, vrátane aj toto 2., 3. a 4.8,hej???
Tweety
03.08.10,13:05
velmi pekne dakujem za odpoved, a ešte pre overenie, pri vyplnani započtového listu, mu bude priznaný počet odprac.dní: 3, vrátane aj toto 2., 3. a 4.8,hej???
Áno.
delina15
03.08.10,13:07
ešte raz vďaka, ....
terezamaria
03.08.10,13:17
Dobrý den,

chcela som sa spýtať na skončenie PP v skušobnej dobe zamestnancom, v ZP §72 je písané, že sa má doručit spravidla do troch dní, no ak PP vznikol príklad 2.8. a skončenie je k 4.8. ako teraz postupovať??? bude skončenie platné? veľmi pekne dakujem za radu...

Je to v zákonníku práce, že sa doručuje zamestnancovi skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe aspoň 3 dni pred skončením. Ten zamestnanec sa predsa musí nejako zariadiť. Platné bude skončenie aj keď sa 3 dňová doba nedodrží.
delina15
03.08.10,13:40
no tu ide o prípad kedy zamestnanec chce dať výpoveď, takže zamestnávateľa sa to veľmi až tak nedotkne, pretože pri zaúčaní sa vyjadril zamestnanec, že sa mu práca nepáči a chcel by skončiť a zamestnávateľ s tým súhlasil, len som si nebola istá tou vetou v zákone "spravidla do troch dní doručenie " či bude potom spísané oznámenie o ukončení v skuš.dobe platné....
terezamaria
03.08.10,17:23
no tu ide o prípad kedy zamestnanec chce dať výpoveď, takže zamestnávateľa sa to veľmi až tak nedotkne, pretože pri zaúčaní sa vyjadril zamestnanec, že sa mu práca nepáči a chcel by skončiť a zamestnávateľ s tým súhlasil, len som si nebola istá tou vetou v zákone "spravidla do troch dní doručenie " či bude potom spísané oznámenie o ukončení v skuš.dobe platné....

Tak to je úplne jednoznačné, keď nechce on a zamestnávateľ súhlasí, môže skončiť aj hneď v ten deň.