diego_pp
03.08.10,18:38
Ahoj,
je dost mozne, ze tu s takouto otazkou nemam co hladat, ale som zufaly, takze verim, ze mi snad niekto pomoze. Kupil som si pred mesiacom auto a moja "kamaratka" mi v noci ukradla kluce, ked mala cca 2,5 promile v krvi, isla sa jednoducho previezt, pricom havarovala a znicila auto na totalku. Havarijnu poistku som nemal. Chcem sa teraz s nou dohodnut na mimosudnom vyrovnani, ale obavam sa, ze sa jej suma, ktoru ziadam, bude zdat vysoka a povie, ze tolko nema, a ze chce ist na sud. Na sud ist nechcem, pretoze autociko stale splacam svojmu zamestnavatelovi, lebo som ho kupil od firmy, v ktorej pracujem a firma odo mna pozaduje momentalne vyrovnat dlh jednorazovo, lebo som bol s firmou dohodnuty, ze to auto mi daju s vyhodnou cenou s tym, ze som ochotny vyuzivat ho v pripade potreby aj na sluzobne ucely. To znamena - ja som bez auta, firma tiez, dlzim peniaze a nemam nic. Chcem sa vyhnut sudu za kazdu cenu, lebo sa to moze tahat roky a som zufaly. Dal som jej dva tyzdne na vyplatenie mimosudneho vyrovnania - dievca ma 21 rokov a viem, ze tolko penazi nezozenie, ale jej matka ma uistila, ze tie peniaze dostanem - teraz sa vyhybaju komunikacii a mam obavu, ze tie peniaze jednoducho neuvidim. Co mam urobit, aby som ich presvedcil o vyhodnosti mimosudneho vyrovnania. Podla zistenych informacii moze ist za kradez auta nepodmienecne na 1-5 pripadne na 3-10 rokov sediet. PROSIM, PORADTE! Dakujem.
buchač
03.08.10,17:17
Ahoj,
je dost mozne, ze tu s takouto otazkou nemam co hladat, ale som zufaly, takze verim, ze mi snad niekto pomoze. Kupil som si pred mesiacom auto a moja "kamaratka" mi v noci ukradla kluce, ked mala cca 2,5 promile v krvi, isla sa jednoducho previezt, pricom havarovala a znicila auto na totalku. Havarijnu poistku som nemal. Chcem sa teraz s nou dohodnut na mimosudnom vyrovnani, ale obavam sa, ze sa jej suma, ktoru ziadam, bude zdat vysoka a povie, ze tolko nema, a ze chce ist na sud. Na sud ist nechcem, pretoze autociko stale splacam svojmu zamestnavatelovi, lebo som ho kupil od firmy, v ktorej pracujem a firma odo mna pozaduje momentalne vyrovnat dlh jednorazovo, lebo som bol s firmou dohodnuty, ze to auto mi daju s vyhodnou cenou s tym, ze som ochotny vyuzivat ho v pripade potreby aj na sluzobne ucely. To znamena - ja som bez auta, firma tiez, dlzim peniaze a nemam nic. Chcem sa vyhnut sudu za kazdu cenu, lebo sa to moze tahat roky a som zufaly. Dal som jej dva tyzdne na vyplatenie mimosudneho vyrovnania - dievca ma 21 rokov a viem, ze tolko penazi nezozenie, ale jej matka ma uistila, ze tie peniaze dostanem - teraz sa vyhybaju komunikacii a mam obavu, ze tie peniaze jednoducho neuvidim. Co mam urobit, aby som ich presvedcil o vyhodnosti mimosudneho vyrovnania. Podla zistenych informacii moze ist za kradez auta nepodmienecne na 1-5 pripadne na 3-10 rokov sediet. PROSIM, PORADTE! Dakujem.

Čo ???
Určite nesmieš byť mäkký ...inak doplatíš aj v tomto ...
Možností je viacero .

Ale nesmieš presviedčať , to nie ...argumentuj , vyhrážaj sa / v medziach normy a práva / , trvaj na svojom ....a aj tú basu spomeň ...aj viacej krát ...nezaškodí trochu zašpiniť si gaťurky / tangáčiky ...;)
mona091
03.08.10,17:33
Čo ???
Určite nesmieš byť mäkký ...inak doplatíš aj v tomto ...
Možností je viacero .

Ale nesmieš presviedčať , to nie ...argumentuj , vyhrážaj sa / v medziach normy a práva / , trvaj na svojom ....a aj tú basu spomeň ...aj viacej krát ...nezaškodí trochu zašpiniť si gaťurky / tangáčiky ...;)


vsdetko OK, ale NIE vyhrazat sa - ani v medzich normy a prava,
vyhrazanie je trestny cin, a stalo sa uzz aj to, ze veritel v liste upozornil dlznika, ze ak nevyplati dlh do ..., tak to bude riesit sudne atd. edlznik ho potom udal za vyhrazanie a sud to uznal
buchač
03.08.10,17:44
vsdetko OK, ale NIE vyhrazat sa - ani v medzich normy a prava,
vyhrazanie je trestny cin, a stalo sa uzz aj to, ze veritel v liste upozornil dlznika, ze ak nevyplati dlh do ..., tak to bude riesit sudne atd. edlznik ho potom udal za vyhrazanie a sud to uznal

No jasné ...slovenské súdy ...a aj inde vo svete ...

Jeden rozhodne tak a druhý inak ...

Ja som tiež upozorňoval a v pohode ....vraví sa tomu aj " Pokus o zmier " alebo " Predžalobná výzva " ....takže teraz ako ????
Laco-monter
03.08.10,17:54
Je tu jedno účinné riešenie
zohnať si niekde iné auto a na to rozbité rýchlo zabudnúť.

Niektorí ma budú "kameňovať" za tento typ argumentácie, no pravda býva niekedy krutá.
mona091
03.08.10,18:07
No jasné ...slovenské súdy ...a aj inde vo svete ...

Jeden rozhodne tak a druhý inak ...

Ja som tiež upozorňoval a v pohode ....vraví sa tomu aj " Pokus o zmier " alebo " Predžalobná výzva " ....takže teraz ako ????

zalezi, kto je ako "mazany"
aj nasa podsvatna galerka si vysudzuje odskodne za vazby, a mozno aj vysudia, a ide o pekne cisielka
danushka
03.08.10,18:14
Je tu jedno účinné riešenie
zohnať si niekde iné auto a na to rozbité rýchlo zabudnúť.

Niektorí ma budú "kameňovať" za tento typ argumentácie, no pravda býva niekedy krutá.

Prečítaj ešte raz čo píše zadávateľ.
Nemá ani na vyplatenie dlhu za auto pre zamestnávateľa, nie ešte na ďaľšie...

mimotemy
Myslím, že si v nejakej téme písal o tom, že po 20 rokoch s manželkou žijete v 2. izb. byte a túžite po dome a tá túžba je stále nedosiahnuteľná.
V inej téme zas hovoríš o sebe ako o super stratégovi...
Tak daj nejakú konštruktívnejšiu radu:rolleyes:


A späť k téme.
Buď sa s dotyčnou slečnou mimosúdne dohodneš a navrhneš jej nejaký splátkový kalendár ak nemá hotovosť, alebo Ti neostane iné a budeš to musieť riešiť súdnou cestou.
,,Kamarátka" asi nebude len taká obyčajná, keď Ti v noci vzala kľúče a opitá rozbila auto. Porozmýšľaj koho si vodíš do bytu /domov/ a či dotyčná osoba nevykonala niečo v afekte do ktorého si ju aj Ty doviedol. Ľudsky treba na to pozerať a pozrieť sa na to aj z iného uhla. Našťastie sa dievčine nič nestalo .
diego_pp
03.08.10,19:32
nuz, ja som spal, ked sa to stalo, ale bol pritomny dalsi svedok, ktory dosvedci, ze auto a kluce ukradla. spisal som si dohodu o mimosudnom vyrovnani. Uz len cakam.
Laco-monter
03.08.10,19:34
Je tu jedno účinné riešenie
zohnať si niekde iné auto a na to rozbité rýchlo zabudnúť.

Niektorí ma budú "kameňovať" za tento typ argumentácie, no pravda býva niekedy krutá.

Mal som s týmto aj osobnú skúsenost.

Asi pred 10 rokmi mi spoluobčania /OTO/ občan trvale opálený

ukradli žiguláka a zničili ho tiež na totálku.

Do dnes som sa nijakej náhrady nedočkal.

Ale to len tak na okraj.
danushka
03.08.10,20:06
nuz, ja som spal, ked sa to stalo, ale bol pritomny dalsi svedok, ktory dosvedci, ze auto a kluce ukradla. spisal som si dohodu o mimosudnom vyrovnani. Uz len cakam.

Tak Ti teda držím palce a veľkorysé srdiečko maj ! Človek robí chyby a škody, často neúmyselne.
diego_pp
03.08.10,20:21
Tak Ti teda držím palce a veľkorysé srdiečko maj ! Človek robí chyby a škody, často neúmyselne.

dik, zial, v tomto pripade tam nevidim priestor pre ziadne ustupky z mojej strany pretoze jej skutkom som jediny skodny ja, nikto iny. Takze moje srdiecko je teraz momentalne tazke na nu, pretoze po telefonate s nou mam pocit, ze si zjavne nie je vedoma moznych dosledkov a asi to chce nechat na sud, lebo s nasho telefonickeho ropzhovoru som mal dojem, ze "jednym dnu, druhym von". Jedina odpoved: "dobre, vporiadku"...takze ocakavam to najhorsie.... :( neuvidim uz ani auto, ani prachy...som zufaly z toho... ide o takmer 11.000 euro
Laco-monter
04.08.10,05:07
nuz, ja som spal, ked sa to stalo, ale bol pritomny dalsi svedok, ktory dosvedci, ze auto a kluce ukradla. spisal som si dohodu o mimosudnom vyrovnani. Uz len cakam.

Je zaujimavé, že k tejto téme nezareagoval nejaký právnik.

Ja viem napríklad o tom,že existuje § neoprávnené používanie cudzej veci.

na tom by mala byť postavená obžaloba dotyčnej.

a následne zo súdneho konania vyplynie aj povinnosť nahradiť škodu.

lenže ak bude splacať po 50 euro, tak je to o ničom.
Flinstone
04.08.10,05:23
volá sa to neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla (§ 216 TZ)
Dopravnú nehodu riešila polícia?
Ak by bol im uviedol, že ukradla kľúče, už by sa asi v tejto súvislosti riešilo aj neoprávnené užívanie...
Ak to neriešili, ako teraz chceš preukázať, že v čase nehody sedela za volantom a ešte k tomu opitá?
Ak v trestnoprávne rovine by sa nepreukázalo, že skutok sa stal, tak ako ho opisuješ a že škodu spôsobila táto dievčina na náhradu škody môžeš zabudnúť.
Ice dive
04.08.10,05:38
Presne ako píše Flinstone, vyšetrovala nehodu polícia? nakoľko sa jedná o neoprávnené používanie a nie o krádež, keďže dievčina neprekonala nejakú prekážku aby sa dostala ku kľúčom len si ich pohodlne zobrala z bytu...
Ďalej kde alebo o čo rozbila dané auto, nakoľko ak nehodu neriešila polícia, poškodila verejný majetok cestu, lampu alebo niekoho pole... a z miesta nehody ušla je to ďalší trestný čin...

takže na tvojom mieste ak nehodu neriešila polícia, mal by si ísť v prvom rade za nejakým právnikom alebo notárom, ktorý by ti odborne spísal uznanie dlhu... zisti si kde v okolí dievčiny je nejaký notár a s papierom o uznaní dlhu navštív dotyčnú dievčinu a choďte spolu k tomu notárovi, kde ti pred ním popdíše uznanie dlhu, že ho vyrovná do xx.yy, inak máš právo začať exekuovať... (keďže je mladá, je dosť veľký predpoklad, že sa zamestná a môže sa zrážať zo mzdy v krajnom prípade...). To akože kamarádske riešenie..
Argumentuj tým, že ak ti tento papier nepodpíšu, podáš trestné oznámenie, za neoprávnené používanie, tvojho vozidla, útek z miesta nehody a celú záležitosť postúpiš na súd... keďže máš svedka, ktorý dosvedčí že kľúče zobrala...

inak osobne sa ti divím, že si to trestné oznámenie ešte nepodal... lebo ani nemusíš vedieť, koho cestou k tej nehode mohla zraziť, poškodiť, alebo niečo s autom spáchať a ako majiteľ si za neho zodpovedný ty, tak môžeš/aj nemusíš čakať ešte nejaké pozdravy od policajtov...
Braňo
04.08.10,05:42
Diego, ani to, že ju dáš na súd, nezabezpečí, že uvidíš svoje peniaze. Treba to však urobiť, nakoľko je možné, že v prípade rozhodnutia súdu môžeš veci pohnúť správnym smerom. Myslím, že ak svoje konanie vydokladuješ zamestnávateľovi, je možné, že sa na to pozrie inak. Zároveň daj nabok city a emócie, lebo "Tvoju priateľku" neospravedlňuje pred zákonom nič, riadiť pod vplyvom alkoholu mohlo dopadnúť aj horšie (napríklad keby niekoho usmrtila).
Kto chce kam, pomôžme mu tam....
diego_pp
04.08.10,11:01
no, dik za reakcie, ona sa vyhla komunikacii, moju dohodu si odmietla vobec precitat, takze dnes som podal trestne oznamenie. Kluce od auta mi ukradla, za co nasladne moje auto pouzila. Nehodu najprv neohlasila a nezotrvala na mieste nehody, najprv prisla za mnou, ked sme dosli na miesto nehody, povedal som jej, nech policiu zavola. Vsetko je riadne zapisane, baba vodicak uz nema, nafukala 0,47mg/l = cca 1 promile po cca osmich hodinach po nehode a dopravakovi sa priznala, ze je to jej vina, ze je si toho vedoma a ze auto vzala ona. Ona svedka nema, ja mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny, ze kluce ukradla z vrecka mojej bundy. Odmietla pristupit na mimosudne vyrovnanie, takze som ju oboznamil s dalsim postupom, ona suhlasila, takze to ide dalej. Skoda prevysila 80.000.-SKK takze nehodu bude dokonca este riesit lokalny vysetrovatel a dievca podla slov policajtov pojde sediet. Ak sa rozhodne aj po podani oznamenia vyrovnat mi dlh, moze ho vyrovnat a sud to bude brat ako polahcujucu okolnost a vtedy ale ajtak uz dostane dva roky podmienku tym, ze som to oznamenie podal - chcel som sa dohodnut - ona ani neprejavila zaujem o vyrovnanie, nemusela mat na krku nic - teraz aj ked mi to vyrovna celi nadalej obvineniu, ktore uz nemozem stiahnut spat. Kazdopadne sa este idem dalej radit s pravnikom, ako dalej postupovat a som ochotny vziat si kludne aj dalsi uver na to, aby to skoncilo spravodlivo, teda aby ona dostala to, co jej patri.
diego_pp
04.08.10,11:03
Je zaujimavé, že k tejto téme nezareagoval nejaký právnik.

Ja viem napríklad o tom,že existuje § neoprávnené používanie cudzej veci.

na tom by mala byť postavená obžaloba dotyčnej.

a následne zo súdneho konania vyplynie aj povinnosť nahradiť škodu.

lenže ak bude splacať po 50 euro, tak je to o ničom.

tomu som sa chcel vyhnut, mne je 50€ ho*** platnych ja si s nimi mozem pekne kazdy mesiac vytierat zadok....
viktorviktor
04.08.10,11:37
diego_pp, daj adreu budem si po 50€ chodiť, toaleťák kúpim cestou :-))

...mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny... to je aký svedok, aj ja môžem byť presvedčený že kľúče si jej nechal po tom čo ťa odviezla zo žúru domov a ona pokračovala domov autom, žiaľ cestou havarovala

Najkôr dievča užívaš a teraz si k nej ras, žiaľ ak človek jedná v strese dopustí sa blbostí, možno sa dala vec riešiť úplne iným spôsobom
misoft
04.08.10,12:01
ja mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny, ze kluce ukradla z vrecka mojej bundy.

Takže ak ten tvoj svedok vedel, alebo tušil, že kľúce a následne vozidlo boli ukradnuté, stáva sa spolupáchateľom. Podať trestné oznámenie aj na neho (na jeho svedectvo radšej zabudni) a pretože sedel v inkriminovanom čase s ňou v "ukradnutom" vozidle, podieľal sa de facto na trestom čine krádeže! Bude sa podieľať na treste a "priateľka" by mohla vyfasovať ešte viac.
diego_pp
04.08.10,13:51
diego_pp, daj adreu budem si po 50€ chodiť, toaleťák kúpim cestou :-))

...mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny... to je aký svedok, aj ja môžem byť presvedčený že kľúče si jej nechal po tom čo ťa odviezla zo žúru domov a ona pokračovala domov autom, žiaľ cestou havarovala

Najkôr dievča užívaš a teraz si k nej ras, žiaľ ak človek jedná v strese dopustí sa blbostí, možno sa dala vec riešiť úplne iným spôsobom

nie je tu priestor na riesenie inym sposobom, precitaj si vsetky moje prispevky a uvidis sled udalosti, pokusal som sa akokolvek vyhnut tomu podaniu a ona odmietla zaplatit a komunikovat - kde je moralka? tak mi tu nehovor nic o rieseni uplne inym sposobom, lebo je to bezpredmetne, plus tvoje nezmyselne dohady typu "kto co s kym ako", prisiel som sa poradit a nacrtol som situaciu, nepotrebujem, aby mi tu niekto vypisoval kraviny takehoto formatu...
dievca je len moja znama a neboli sme na zure. Takze len tolko. Ja svedka mam a pouzijem ho, ona nie, takze tak. V tejto veci mam s kludnym svedomim ciste ruky a ostanu ciste a budem robit vsetko preto, aby som bol odskodneny
buchač
04.08.10,16:58
Ahoj,
je dost mozne, ze tu s takouto otazkou nemam co hladat, ale som zufaly, takze verim, ze mi snad niekto pomoze. Kupil som si pred mesiacom auto a moja "kamaratka"
Kamarátka , alebo priateľka ...?
mi v noci ukradla kluce, ked mala cca 2,5 promile v krvi, isla sa jednoducho previezt, pricom havarovala a znicila auto na totalku. Havarijnu poistku som nemal. Chcem sa teraz s nou dohodnut na mimosudnom vyrovnani, ale obavam sa, ze sa jej suma, ktoru ziadam, bude zdat vysoka a povie, ze tolko nema, a ze chce ist na sud.
Ona chce ...
Na sud ist nechcem
Ty nie ...
, pretoze autociko stale splacam svojmu zamestnavatelovi, lebo som ho kupil od firmy, v ktorej pracujem a firma odo mna pozaduje momentalne vyrovnat dlh jednorazovo, lebo som bol s firmou dohodnuty, ze to auto mi daju s vyhodnou cenou s tym, ze som ochotny vyuzivat ho v pripade potreby aj na sluzobne ucely. To znamena - ja som bez auta, firma tiez, dlzim peniaze a nemam nic. Chcem sa vyhnut sudu za kazdu cenu, lebo sa to moze tahat roky a som zufaly.
Iný výraz by som použil ...
Dal som jej dva tyzdne na vyplatenie mimosudneho vyrovnania - dievca ma 21 rokov a viem, ze tolko penazi nezozenie, ale jej matka ma uistila, ze tie peniaze dostanem - teraz sa vyhybaju komunikacii a mam obavu, ze tie peniaze jednoducho neuvidim. Co mam urobit, aby som ich presvedcil o vyhodnosti mimosudneho vyrovnania. Podla zistenych informacii moze ist za kradez auta nepodmienecne na 1-5 pripadne na 3-10 rokov sediet
Môže , nemusí ...pri prvom delikte by len podmienku dostala ...
. PROSIM, PORADTE!
Rád , ako som si všimol , tak tých si dostal viacero ...
Dakujem.
a furt si len svoje hudieš ...

no, dik za reakcie, ona sa vyhla komunikacii, moju dohodu si odmietla vobec precitat, takze dnes som podal trestne oznamenie. Kluce od auta mi ukradla, za co nasladne moje auto pouzila. Nehodu najprv neohlasila a nezotrvala na mieste nehody, najprv prisla za mnou, ked sme dosli na miesto nehody, povedal som jej, nech policiu zavola.
TY si mal reagovať ...Ty si mal dopravákov volať ...TY ...
Vsetko je riadne zapisane, baba vodicak uz nema, nafukala 0,47mg/l = cca 1 promile po cca osmich hodinach po nehode a dopravakovi sa priznala, ze je to jej vina, ze je si toho vedoma a ze auto vzala ona. Ona svedka nema, ja mam svedka,
A vôbec , pamätá si on na inkriminovanú udalosť ...?
ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny,
Aj ja som presvedčený , ale mám na to dôkazy ...na čo ? ..to je predsa jedno , no nie ?
ze kluce ukradla z vrecka mojej bundy. Odmietla pristupit na mimosudne vyrovnanie, takze som ju oboznamil s dalsim postupom, ona suhlasila, takze to ide dalej. Skoda prevysila 80.000.-SKK takze nehodu bude dokonca este riesit lokalny vysetrovatel a dievca podla slov policajtov pojde sediet. Ak sa rozhodne aj po podani oznamenia vyrovnat mi dlh, moze ho vyrovnat a sud to bude brat ako polahcujucu okolnost a vtedy ale ajtak uz dostane dva roky podmienku tym, ze som to oznamenie podal - chcel som sa dohodnut - ona ani neprejavila zaujem o vyrovnanie, nemusela mat na krku nic - teraz aj ked mi to vyrovna celi nadalej obvineniu, ktore uz nemozem stiahnut spat. Kazdopadne sa este idem dalej radit s pravnikom, ako dalej postupovat a som ochotny vziat si kludne aj dalsi uver na to, aby to skoncilo spravodlivo, teda aby ona dostala to, co jej patri.
A TY labu budeš lízať ....auto v prdeli , peniaze v prdeli , firma v prdeli...čajočka v prdeli / base - možno / ...

nie je tu priestor na riesenie inym sposobom, precitaj si vsetky moje prispevky a uvidis sled udalosti
Zíram ja VIZÍR , nestačím sa diviť ...
, pokusal som sa akokolvek vyhnut tomu podaniu
Chyba ...
a ona odmietla zaplatit a komunikovat - kde je moralka?
Žeby v prdeli ...????
tak mi tu nehovor nic o rieseni uplne inym sposobom, lebo je to bezpredmetne,
Ty si myslíš ...poprípade aj iní ...
plus tvoje nezmyselne dohady typu "kto co s kym ako", prisiel som sa poradit a nacrtol som situaciu, nepotrebujem, aby mi tu niekto vypisoval kraviny takehoto formatu...
dievca je len moja znama a neboli sme na zure.
Druhykrát si rozmyslíš , s kým na žúr pôjdeš ...a hlavne , koho si do bytu privedieš !!!
Takze len tolko. Ja svedka mam a pouzijem ho, ona nie, takze tak. V tejto veci mam s kludnym svedomim ciste ruky a ostanu ciste a budem robit vsetko preto, aby som bol odskodneny
Tvoje deti raz možno dostanú ...možno ...


Takže len toľko , za šórom ....v texte ...
diego_pp
04.08.10,17:18
Za radom:
Kamarátka , alebo priateľka ...? - ani jedno, ani druhe

TY si mal reagovať ...Ty si mal dopravákov volať ...TY ... - vyzval som ju, dopravakov zavolala a policajtovi sa priznala, ze auto bez dovolenia vzala

A vôbec , pamätá si on na inkriminovanú udalosť ...? - ano, bol pritomny pri podani oznamenia, vecer vypil dve piva - bol pri zmysloch a vsetky okolnosti si pamata a je ochotny svedcit

Aj ja som presvedčený , ale mám na to dôkazy ...na čo ? ..to je predsa jedno , no nie ? - aky hmatatelny dokaz, okrem svedka, chces v takomto pripade pouzit? iba to, ze ju musel vidiet, ze ich vzala - v kazdom pripade, len jej to pritazi, nebude to hrat v jej prospech, pretoze je jasne, ze ho soferovala. Bude vinna v plnom rozsahu.

Chyba ... - scasti ano, viac-menej, myslel som, ze bude mat rozum, nemala - podal som trestne oznamenie

Ty si myslíš ...poprípade aj iní ... - pokial nezaplati, ked vie, ze jej hrozi sud a vazenie, asi tazko by som z nej vytiahol prachy bez akehokolvek papiera, dokazov a svedkov; okrem toho som presvedceny, ze keby tebe nejaky vygumovany dement, navyse totalne opity, roztrepal auto, pohladkal by si ho po hlave a povedal "kasli na to, nevadi..."
diego_pp
04.08.10,17:24
Môže , nemusí ...pri prvom delikte by len podmienku dostala ... - este k tomuto - to je nezmysel - vinnik je jasny a nejedna sa o skodu 30.000.-SKK viac-menej o jednu nulu viac. Ona mi tie prachy vyplatit bude musiet (skor, ci neskor) a pokial prehlasi, ze ich nema z coho vyplatit, pojde sediet bez podmienky - tym, ze pojde sediet, nie som odskodnovany - ona pojde sediet + ma musi odskodnit.
Flinstone
04.08.10,17:44
Môže , nemusí ...pri prvom delikte by len podmienku dostala ... - este k tomuto - to je nezmysel - vinnik je jasny a nejedna sa o skodu 30.000.-SKK viac-menej o jednu nulu viac. Ona mi tie prachy vyplatit bude musiet (skor, ci neskor) a pokial prehlasi, ze ich nema z coho vyplatit, pojde sediet bez podmienky - tym, ze pojde sediet, nie som odskodnovany - ona pojde sediet + ma musi odskodnit.
opravím trošku sled tvojich myšlienok. To či dostane podmienku alebo natvrdo nesúvisí s tým či má z čoho zaplatiť škodu alebo nie, ale skôr s tým, či v minulosti mala konflikt so zákonom alebo nie. Trestno-právny súd o náhrade škody nepojednáva. Následne po uznaní viny a právoplatnom odsúdení, môžeš podať na občiansko-právny súd žalobu o náhradu škody...
Ice dive
04.08.10,17:46
no na svedka by som sa velmi v tejto veci nespoliehal z jedného dôvodu... a to z toho, že sedel vedľa priateľky keď demolovali spolu auto...
Sudca sa opýta: "pán svedok xy, vedeli ste že obžalovaná v ten večer požila alkohol?"
svedok... "no ja som si dal dve pivá, no a obžalovaná možno tak pol litra borovičky, ale neviem presne..."
Sudca: pán svedok, keďže ste mali len dve pivá, ako hovoríte boli ste pri zmysloch t.j. vedeli ste rozlíšiť čo je správne a čo nie, tak prečo keď ste vedeli, že obžalovaná pila... ste jej v jej konaní nezabránil? a napriek tomu, že ste vedeli v akom je stave, ste si s ňou sadli do auta a šli sa povoziť? čím ste ohrozili nielen svoj život a zdravie ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky?

svedok: ..... nemôžem si spomenúť...vlastne tuto žalbca povedal, došiel chlast treba sa ešte ďalej baviť, zbehnite kúpiť do tesca, tuna su kluce od auta a 50 € a do hodky budte spať... tak sme sa ponáhlali, a vidite ako to dopadlo... ja som nechcel...

keď príde na námanie chleba, a svedok zistí, že bude možno aj spolupáchateľom a bude sa musieť podieľať na škode, tak veľmi rýchlo stratí pamäť, zmení výpoveď...

podobný prípad mala aj jedna poistovna este v roku 2001 kde partia maturantov oslavovala na byte a zobrali kluce od auta rodičov a tiež to niekde opreli... poisťovňa odmietla plniť, nakoľko držiteľ dostatočne nezabezpečil vozidlo proti neoprávnenému použitiu (i keď nevedome) - zlodej neprekonal prekážku, t.j. nedošlo ku krádeži ale neoprávnenému použitiu a dodnes tento spor nie je uzavretý... (a ak to auto neopravili z vlastnych zdrojov tak už v podstate mohlo aj 3x zhrdzavieť... )
diego_pp
04.08.10,17:56
oka, svedok naskocil do auta za ucelom zabranenia, ked ona s nim uz odchadzala, nemohol predsa pri 120km/h vyskocit z auta alebo siahnut do riadenia, ci...? ja som spal, co on dosvedci, takze asi tazko som ich mohol niekam poslat...
buchač
04.08.10,18:14
Ajajajáááááááááááááááááááááá ááááááj ......ale sa nám to nejak rýchlo pomotalo ...
Nakoniec sa ešte dozvieme , že Ty si šoféroval auto , čajočka ......atď ...;)
Stanislav 1975
04.08.10,18:18
no na svedka by som sa velmi v tejto veci nespoliehal z jedného dôvodu... a to z toho, že sedel vedľa priateľky keď demolovali spolu auto...
Sudca sa opýta: "pán svedok xy, vedeli ste že obžalovaná v ten večer požila alkohol?"
svedok... "no ja som si dal dve pivá, no a obžalovaná možno tak pol litra borovičky, ale neviem presne..."
Sudca: pán svedok, keďže ste mali len dve pivá, ako hovoríte boli ste pri zmysloch t.j. vedeli ste rozlíšiť čo je správne a čo nie, tak prečo keď ste vedeli, že obžalovaná pila... ste jej v jej konaní nezabránil? a napriek tomu, že ste vedeli v akom je stave, ste si s ňou sadli do auta a šli sa povoziť? čím ste ohrozili nielen svoj život a zdravie ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky?

svedok: ..... nemôžem si spomenúť...vlastne tuto žalbca povedal, došiel chlast treba sa ešte ďalej baviť, zbehnite kúpiť do tesca, tuna su kluce od auta a 50 € a do hodky budte spať... tak sme sa ponáhlali, a vidite ako to dopadlo... ja som nechcel...

keď príde na námanie chleba, a svedok zistí, že bude možno aj spolupáchateľom a bude sa musieť podieľať na škode, tak veľmi rýchlo stratí pamäť, zmení výpoveď...

podobný prípad mala aj jedna poistovna este v roku 2001 kde partia maturantov oslavovala na byte a zobrali kluce od auta rodičov a tiež to niekde opreli... poisťovňa odmietla plniť, nakoľko držiteľ dostatočne nezabezpečil vozidlo proti neoprávnenému použitiu (i keď nevedome) - zlodej neprekonal prekážku, t.j. nedošlo ku krádeži ale neoprávnenému použitiu a dodnes tento spor nie je uzavretý... (a ak to auto neopravili z vlastnych zdrojov tak už v podstate mohlo aj 3x zhrdzavieť... )

mimotemy-poistovňa tým,že nevyplatila poistné plnenie samozrejme postupovala úplne správne...
Ice dive
04.08.10,18:27
oka, svedok naskocil do auta za ucelom zabranenia, ked ona s nim uz odchadzala, nemohol predsa pri 120km/h vyskocit z auta alebo siahnut do riadenia, ci...? ja som spal, co on dosvedci, takze asi tazko som ich mohol niekam poslat...
NEVIEŠ, ako svedok zareaguje na súde pod prísahou... keď na neho škaredo zazerajúci sudca obkolesený hrbou zelených spustí spŕšku §§§ o tom ako je pod prísahou, aké sú tresty za krivú výpoveď...

ak by som ból na mieste obhajcu tej slečny a snažil by som sa ju z toho vysekať, resp. jej znížiť aspoň splatenie dlhu na polovicu... opýtal by som sa svedka: pán svedok žúrovali ste na byte na poschodí x... bundy boli zavesené v predsieni klúče vo vrecku, vy ste boli kde? a čo Vás viedlo k tomu aby ste opustili miesto kde ste boli a išli za obžalovanou keď ste videli, ako berie kľúče a ide na ulicu kde bolo zaparkované auto, mali ste predsa dostatok času na to, aby muž Vašich rozmerov toto 50 kg vážiace stvorenie zastavil a zobral jej kľúče a v skutku jej zabránil... (no a predvolajú ešte 4 susedov, nech si spomenú čo bolo, poprípade ostatných hostí z tej akcie...:) svedok sa zamotá a jeho tvrdenie je spochybnené... (obhajca sa tým živý, t.j. je na súde každú chvíľu takže vie ako na ľudí a ak nezlomí tak určite dá svedkovi riadne zabrať...)

za ďalšie svedok určite nenaskakoval s dvoma pivami pri 120 km/h nie je predsa Semir Gerkan... t.j. stihol auto ešte dobehnúť a mohol jej vytiahnuť kľúče zo zapaľovania čím by možno spôsobil nehodu ale určite nie takého rozsahu ako nastala...
Stanislav 1975
04.08.10,18:36
Ajajajáááááááááááááááááááááá ááááááj ......ale sa nám to nejak rýchlo pomotalo ...
Nakoniec sa ešte dozvieme , že Ty si šoféroval auto , čajočka ......atď ...;)

Si nedokončil, a čajočka čo? :confused:-robila fajku?:D:D:D
diego_pp
04.08.10,18:55
Si nedokončil, a čajočka čo? :confused:-robila fajku?:D:D:D

no, nezamotavam, ja sa len snazim poisat situaciu co najpresnejsie, ze mi mozno niekto poradi, co robit dalej a nebude len dookola konstatovat, co sa stane alebo nestane. cajocka ma nezaujimala naozaj...
Stanislav 1975
04.08.10,18:58
no, nezamotavam, ja sa len snazim poisat situaciu co najpresnejsie, ze mi mozno niekto poradi, co robit dalej a nebude len dookola konstatovat, co sa stane alebo nestane. cajocka ma nezaujimala naozaj...

Ok diego, poviem ti svoj názor- mal si ísť na to tvrdo a nemilosrdne-hneď policajti a riešiť veci rýchlo a tvrdo,ale ja viem, asi na teba hodila smutné oči, možno jej aj slza vypadla( akože, baby to vedia velmi dobre) a zmakol si aby nemala náhodou velké problémy...
Mám pravdu?:confused::confused::confused:
buchač
04.08.10,19:06
no, nezamotavam, ja sa len snazim poisat situaciu co najpresnejsie, ze mi mozno niekto poradi, co robit dalej a nebude len dookola konstatovat, co sa stane alebo nestane. cajocka ma nezaujimala naozaj...

Ja už fakt naposledy ...

Situácia mala byť opísaná hneď v prvom príspevku čo najpresnejšie ...
Teraz na povrch vyplavujú sa rôzne a stále novšie skutočnosti a nejak sa nám zamotávaš ....to po prvé ..

Po druhé ...vždy sa vyjadruješ v tom zmysle , že urobíš to alebo ono ...že obvinená pôjde do basy ...že svoje dosiahneš ....atď ...

Tak Ti poviem ...to po tretie ...že budeš v podstate rád , ak vôbec sa dostaneš v dohľadnej dobe a čo najskôr k svojim peniazom a bude Ti potom totálne ukradnuté , či so to maličká odsedí alebo nie ...

P.S.:
Stano ...a Ty prestaň s fajočkami ...
Chlapec má rozbité auto a ani fajku nemal , nebuď krutý ...;):rolleyes::---:D:D
Heni
05.08.10,05:07
no, dik za reakcie, ona sa vyhla komunikacii, ......................................Ona svedka nema, ja mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny, ..............................

mimotemy
auto je rozbité na totálku a v aute sedeli dvaja ľudia, ktorým sa nič nestalo?? nemuseli íst na ošetrenie, nič? ani škrabanec?
diego_pp
05.08.10,14:24
mimotemy
auto je rozbité na totálku a v aute sedeli dvaja ľudia, ktorým sa nič nestalo?? nemuseli íst na ošetrenie, nič? ani škrabanec?

nie, nikto sa nezranil, auto je na totalku skrz toho, ze na kameni zlomila prednu napravu a podvozkom sa zavesila na meter vysoky balvan, cize v strede podvozku sa to auto doslova zlomilo - totalka nevznikla samotnym narazom, ale dopadom na ten kamen zo vzduchu.
diego_pp
05.08.10,14:27
Ja už fakt naposledy ...

Situácia mala byť opísaná hneď v prvom príspevku čo najpresnejšie ...
Teraz na povrch vyplavujú sa rôzne a stále novšie skutočnosti a nejak sa nám zamotávaš ....to po prvé ..

Po druhé ...vždy sa vyjadruješ v tom zmysle , že urobíš to alebo ono ...že obvinená pôjde do basy ...že svoje dosiahneš ....atď ...

Tak Ti poviem ...to po tretie ...že budeš v podstate rád , ak vôbec sa dostaneš v dohľadnej dobe a čo najskôr k svojim peniazom a bude Ti potom totálne ukradnuté , či so to maličká odsedí alebo nie ...

P.S.:
Stano ...a Ty prestaň s fajočkami ...
Chlapec má rozbité auto a ani fajku nemal , nebuď krutý ...;):rolleyes::---:D:D

ved moje prachy su to prve, co ma zaujima, ci ju potrestaju potom alebo nie, je mi uz ukradnute - len sa snazim utesit tym, ze aspon bude potrestana, ak mi tie prachy nevyplati :(