misho22
03.08.10,20:30
Chcel by som vediet ako ma vypadat kupno predajna zmluva na pozemok, ktory ma viacero majitelov (13). Nechcem spisovat 13 zmluv samostatne a potom platit 33eur x13 poplatok za vklad na kataster .
Ajuška
03.08.10,18:49
Chcel by som vediet ako ma vypadat kupno predajna zmluva na pozemok, ktory ma viacero majitelov (13). Nechcem spisovat 13 zmluv samostatne a potom platit 33eur x13 poplatok za vklad na kataster .
...ak sú to predávajúci spoluvlastníci toho istého pozemku, jednoducho ich v zmluve iba čísluješ v poradí 1... 2... - 13... ;) ...
Mária27
05.08.10,19:02
... a podpis každého predávajúceho musí byť úradne overený ...
misho22
06.08.10,21:25
Takto nejak??

Predávajúci: 1.XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX , narodený XXX, trvalým pobytom XXXXX, PSČ XXXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika (ďalej len "predávajúci")
2. XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX , narodený XXX, trvalým pobytom XXXXX, PSČ XXXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika (ďalej len "predávajúci")
3. XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX , narodený XXX, trvalým pobytom XXXXX, PSČ XXXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika (ďalej len "predávajúci")

a
Kupujúci: XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX, narodený XXXXX, trvalým pobytom XXXX, PSČ 97XXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika
(ďalej len "kupujúci")

uzatvárajú túto


kúpnu zmluvu



I.
Predávajúci su podielovými spoluvlastníkmi nižšie uvedených nehnuteľností vo výške 2/30 z celku: parcela č. E XXX o výmere 457 m2, druh pozemku orná pôda. Čo pri parcele č. E XX predstavuje 30,47 m2. Parcely sa nachádzajú v obci XXXX v kat. území XXX, okres xXXXX. Zapísané na LV č.XX v katastri nehnuteľností vedenom katastrálnym úradom v XXX- Správa katastra XXX.





A co ked nemaju rovnaky podiel ako to ma vypadat potom ?
Mária27
07.08.10,10:44
Článok I si daj Predmet zmluvy, v ktorom presne popíšeš pozemok ako je v katastri, presne vymenuješ podiely spoluvlastníkov.
Článok II si môžeš dať kúpnu cenu - jednotkovú, alebo aj napíš, komu koľko - že sa predávajúci zaväzujú za to predať svoje podiely, resp. že predávajú za tú cenu ...
Ďalej si daj platobné podmienky, úhradu, nadobudnutie vlastníctva ...
misho22
25.08.10,20:38
Predávajúci: 1.XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX , narodený XXX, trvalým pobytom XXXXX, PSČ XXXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika (ďalej len "predávajúci")
2. XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX , narodený XXX, trvalým pobytom XXXXX, PSČ XXXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika (ďalej len "predávajúci")
3. XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX , narodený XXX, trvalým pobytom XXXXX, PSČ XXXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika (ďalej len "predávajúci")

a
Kupujúci: XXXX, rodený XXXX, rodné číslo XXXXX, narodený XXXXX, trvalým pobytom XXXX, PSČ 97XXXX, štátna príslušnosť Slovenská Republika
(ďalej len "kupujúci")

uzatvárajú túto
kúpnu zmluvu

I.
Predávajúci su podielovými spoluvlastníkmi nižšie uvedených nehnuteľností vo výške 2/30 z celku: parcela č. E XXX o výmere 457 m2, druh pozemku orná pôda. Čo pri parcele č. E XX predstavuje 30,47 m2. Parcely sa nachádzajú v obci XXXX v kat. území XXX, okres xXXXX. Zapísané na LV č.XX v katastri nehnuteľností vedenom katastrálnym úradom v XXX- Správa katastra XXX.
II.
Predávajúci predáva svoj podiel k nehnuteľnostiam uvedených v článku I. do výlučného vlastníctva kupujúceho a kupujúci tento spoluvlastnícky podiel kupuje.
III.
Kúpnu cenu x,- EUR za meter m2 zaplatí kupujúci predávajúcemu pri podpise zmluvy čo pri spoluvlastníckom podiele uvedenom v článku I. predstavuje xxxx,-EUR. Predávajúci túto skutočnosť potvrdzuje svojim podpisom na tejto kúpnej zmluve.
IV.
Predávajúci prehlasuje, že na predávaných spoluvlastníckych podieloch k nehnuteľnostiam neviaznu dlhy, ťarchy, vecné bremená ani iné právne povinnosti a právny stav zodpovedá údajom zapísaným ku dňu prevodu v liste vlastníctva.

V.
Kupujúci nadobudne vlastnícke právo k spoluvlastníckym podielom, ktoré sú predmetom tejto kúpnej zmluvy, dňom povolenia vkladu vlastníckeho práva Katastrálnym úradom v xxxx – Správa katastra xxxxxx.


VI.

Táto zmluva je vyhotovená v siedmych rovnopisoch, každá strana obdrží po jednom a jeden bude doručených na Správu katastra Prievidza za účelom povolenia vkladu .
Strany zmluvy prehlasujú, že zmluva bola spísaná podľa ich skutočnej a slobodnej vôle, s jej obsahom súhlasia, čo potvrdzujú vlastnoručnými podpismi.


V ............................., dňa ................


...........................
Predávajúci


...........................



takto nejak,????
Mária27
01.09.10,06:49
Neprečítal si dobre príspevky.
Anka z KE
19.03.11,12:34
Chcel by som vediet ako ma vypadat kupno predajna zmluva na pozemok, ktory ma viacero majitelov (13). Nechcem spisovat 13 zmluv samostatne a potom platit 33eur x13 poplatok za vklad na kataster .

Dobrý deň,
Chcela by som Vás požiadať o radu, mám podobný problém - kupujeme parcelku, ktorá má 6 predávajúcich, a každý má rovnaký podiel. Z rôznych dôvodov nie je možné ich dostať v rovnakom čase na rovnaké miesto k overeniu podpisu u notára. Bolo by možné ich podpisy ako predávajúcich overovať jednotlivo? Musia byť overené iba u notára? Nestačí matrika? Tam sa zmluvy nezväzujú trikolórou, takže by to mohlo byť jednoduchšie... Akceptuje kataster overený podpis na matrike? Vopred ďakujem za pomoc:)