D123
03.08.10,21:09
V poslednej dobe sa coraz castejsie stretavam s chaosom v SP a to ma inspirovalo k zalozeniu novej temy. Mozno tak spolocne pomozeme k jej "vyvetraniu" (lebo par radikalnejsich by si uz konecne zasluzila).
Iste disponujete pracovnymi v niektorych pripadoch aj sukromnymi skusenostami - viac ci menej usmevnymi prihodami napr. typu 2x doporucene a 1x osobne odovzdanych dokumentov ktore stale nemali k dispozicii, odvadzanych odvodov do druheho piliera aj po ukonceni rodicovskej aj napriek zmene stavu formou RL FO, nespravne vykazanej zapocitanej dobe napriek regulerne zaslanym RL FO, ci vtipne posielane vyzvy na uhrady nedoplatkov v case ked uz boli premlcane, ci inymi prihodami z minulosti. Nemyslite ze je cas urobit poriadok v SP?
Dovolim si prilozit aj uplne novu skusenost a tesim sa na tie dalsie od vas :).
FO ktora si splnila svoju povinnost a ktora osobne prisla vyplnit prihlasku v stanovenom termine, pricom vypis z danoveho poslala hned po odovzdani DP, si po niekolkych tyzdnoch po tom, ako odkracala s vyplnenym sekom od pracovnicky na prepaske nasla v poste urgenciu typu: .........nesplnili ste si svoju povinnost registracie a kedze na zaklade pristupnych udajov z danoveho uradu ste dosiahli príjem ......SKK (pomoc v roku 2010 este udaj v SKK !!!!), preto vás....bla, bla, bla. Takze osoba ktorej sa to tykalo opat merala cestu na tu istu pobocku. Suma sumarum - strata casu podnikatela, zbytocne vyhodene peniaze za postovne, faux pas na vrub SP........na nezaplatenie :-)
Laco-monter
03.08.10,19:20
Dovolím si tvrdiť, že prešľapy o ktorých je písané v zadaní témy

nevyplývajú ani tak z firemnej kultury inštitucie SP , ale skor su to osobné zlyhania ľudí dosadených na miesta úradnikov.

Ide o dosledky laxného a neochotného pístupu, či naopak nadpráce a prilišnej /ako moj kolega hovorí/ iniciativity.

Jednoducho zlyhania ľudského faktora.

Tiež to može byť reakcia v rámci všeobecného ducha priemernosti a nezaujmu angažovať sa vo veci.

Napriklad ja som zažil úmyselné podrazy a prekážky v konaní a vybavovaní vecí, keď úradnici videli ,že som bol premotivovaný

a že mi veľmi záležalo na tom aby sa veci vybavili, tak to umyselne zdržiavali.

Jednoducho treba plávať z prúdom a v žiadnom prípade nedať najavo, že Vám na vybavení záleží.