Oliwa
03.08.10,21:44
Úplnou náhodou z dnešnej diskusie mi napadlo skúsiť v súčasnej rozvodmi hemžiacej sa dobe zadať túto tému - nič podobné som tu nenašla. Nevedela som, kam to zaradiť - či medzi rodinné právo alebo recepty :D - tak to dávam sem. Veselo i vážne sa môžete podeliť so svojimi názormi a skúsenosťami, ako, s kým a prečo manželstvo založiť, udržať a dennodenne sa pokúšať o to, aby prežilo a aby ste prežili aj Vy, podľa možnosti šťastné manželstvo. Myslím, že adeptov na diskusiu sa nájde dosť. ;)
Laco-monter
03.08.10,19:52
Možno niekto bude chcieť pridať štatistiku ohľadom toho v ktorom roku manželstva prichádzajú krízy.

Je zaujímavé, že tabuľka je vypracovaná, len do 13.roku trvania manželstva,

z toho vyplýva, že kto žije s jedným a tým istým manželským partnerom viac ako 13 rokov, tak v podstate je vyrovnaný so životom aj so svojim manž.partnerom a je mu to už podstatne jedno.
Zvykne si.
Teda recept na šťastné manželstvo je jednoducho VYDRŽAŤ !
Potom už je to sila zvyku.
Ktorí manželia žijú spolu viac ako 20 rokov , manželstvo drží práve silou zvykov.
ondrejvla
03.08.10,20:05
Možno niekto bude chcieť pridať štatistiku ohľadom toho v ktorom roku manželstva prichádzajú krízy.

Je zaujímavé, že tabuľka je vypracovaná, len do 13.roku trvania manželstva,

z toho vyplýva, že kto žije s jedným a tým istým manželským partnerom viac ako 13 rokov, tak v podstate je vyrovnaný so životom aj so svojim manž.partnerom a je mu to už podstatne jedno.
Zvykne si.
Teda recept na šťastné manželstvo je jednoducho VYDRŽAŤ !
Potom už je to sila zvyku.
Ktorí manželia žijú spolu viac ako 20 rokov , manželstvo drží práve silou zvykov.

Dovolím si ti oponovať. Som vydatá 43 rokov, nikdy som nemala pocit, že manželstvo je sila zvyku. Manželstvo je nielen o láske a priateľstve, ale aj o vzájomnej komunikácii, o tolerancii chýb toho druhého a chuti chcieť rozprávať, aj keď sa mi práve nechce, o ránach, keď by mi chýbali zvuky z kúpeľne, o spoločnej káve, o nevyspatých nociach pri chorých deťoch, o smiechu z plného hrdla, ak máme spoločnú radosť, o dávkovačoch liekov, o požičaní paličky, o vykúkaní z okna, ak ten druhý mešká, o obavy pri správach od lekára, a tisíc ďalších "o"...
Samozrejme, som vyrovnaná so životom, ale nie je mi jedno a nepristúpim na termín, zvykne si. Prepáč, nedalo mi...
Lubaba
03.08.10,20:28
Možno niekto bude chcieť pridať štatistiku ohľadom toho v ktorom roku manželstva prichádzajú krízy.

Je zaujímavé, že tabuľka je vypracovaná, len do 13.roku trvania manželstva,

z toho vyplýva, že kto žije s jedným a tým istým manželským partnerom viac ako 13 rokov, tak v podstate je vyrovnaný so životom aj so svojim manž.partnerom a je mu to už podstatne jedno.
Zvykne si.
Teda recept na šťastné manželstvo je jednoducho VYDRŽAŤ !
Potom už je to sila zvyku.
Ktorí manželia žijú spolu viac ako 20 rokov , manželstvo drží práve silou zvykov.
a kde je sila zvyku ak sa manželstvo rozpadne po napr.: ako uvádzaš po 20 rokoch, kde je ten zvyk, keď "mladý" zistí že by mohol aj inak prežiť andropauzu ako s tou svojou starou???
Lubaba
03.08.10,20:30
a ak manželstvo vydrží viac ako 20 rokov, myslím že nie je to len sila zvyku, musí tam byť aj niečo viac
Lubaba
03.08.10,20:32
a nemám recept na šťastné manželstvo, aj keď sa o tom píše a myslíme si že ho máme, /ten recept/ nie je to tak.
durisovad
03.08.10,20:34
Kazdy si ten svoj recept musi napisat a vyskusat sam. Ved to nie su buchty.
jozka56
03.08.10,20:49
Krásny názov témy. Na jej naplnenie treba dvoch. Ak to nie je o súhre duší, nefunguje.
Halli
03.08.10,20:52
...tak fajn,počkať :eek:... ja sem napíšem za dvadsať rokov, na Vlastičku ešte nemám...:D
danushka
03.08.10,21:00
Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie :D.
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy. :)
cloe
03.08.10,21:02
Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie :D.
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy. :)

Šťastná to žena!:D
jozka56
03.08.10,21:05
danushka tak hoď tu reprízu:D
Oliwa
03.08.10,21:06
Pokiaľ sa neschyľuje k derniére, tak je to myslím O.K. :)
Oliwa
03.08.10,21:11
Moja babička vraj hovorila svojim dcéram: Moja zlatá, akú kvetinku si odtrhneš, takú budeš voňať! :)
Tak voniam... :D
cloe
03.08.10,21:12
Recept na šťastné manželstvo nemám, ale mám šťastné manželstvo bez receptu.:D

Dovolím si pridať pár aforizmov:

Ak chcete byť šťastná s mužom, musíte mať preň veľké pochopenie a trošku lásky; ak chcete byť šťastný so ženou, musíte ju zahrnúť množstvom lásky a vôbec sa nesnažiť ju pochopiť;)
(Maurois)

Archeológ je ideálny manžel. Čím je jeho žena staršia, tím je pre neho zaujímavejšia.:D
(Agatha Christie)

Je stále ešte lepšie byť ženatý než byť mŕtvy.:D
(Moliére)

Muž, ktorý túži po šťastnom manželstve, musí držať pusu zatvorenú a šekovú knižku otvorenú.:D
(Groucho Marx)

...teraz mi došlo, čo nesmie v šťastnom manželstve chýbať - humor!
Stanislav 1975
03.08.10,21:13
So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...:cool:
Halli
03.08.10,21:16
So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...:cool:


Stanko, nóóó to bola zrelá psychologická úvaha..tak môžem ísť spokojne spať :D
danushka
03.08.10,21:16
So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...:cool:

To je Stanko obojstranné.
S čertom zle, bez neho ešte horšie :D.
Stanislav 1975
03.08.10,21:27
Stanko, nóóó to bola zrelá psychologická úvaha..tak môžem ísť spokojne spať :D

čo už :) a spravuj dobre...;)
Stanislav 1975
03.08.10,21:28
To je Stanko obojstranné.
S čertom zle, bez neho ešte horšie :D.

Asi tak nejak...:)
Stanislav 1975
03.08.10,21:28
Moja babička vraj hovorila svojim dcéram: Moja zlatá, akú kvetinku si odtrhneš, takú budeš voňať! :)
Tak voniam... :D

Tak voňaj...:D:D:D
Oliwa
03.08.10,21:52
So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...:cool:
Skoro ma to jednoduché ale úprimné vyznanie od toho chlapca z Pétržky dostalo! :)
Len neviem, či to nie je skôr priznanie o neschopnosti prežiť bez manželkinho full servisu... :D
Gabhus
04.08.10,03:21
Moja mamka zvykla hovoriť vždy keď sme sa chceli posťažovať na manželov: Jaki išol taku našol = aký šiel, takú našiel = asi že rovný rovného si hľadá. A tak doteraz keď sa mi na manželovi čosi nepáči poviem si že osoba čo chceš. Však aj ty máš dosť chýb a hnev ma prejde. Ťaháme spolu vyše tridsať rokov, bolo aj slnečno aj oblačno, ale ak raz ustúpi jeden, potom druhý tak to ide. Len si človek musí vedieť aj priznať chybu. Čo človek získa rozvodom - väčšinou nič. Jediné čo by mi vadilo, tak to by bol alkoholizmus (alebo neochota liečiť sa), a keby ma bil (čo by som ani neradila):D:D:D
Oliwa
04.08.10,08:30
Kedysi som čítala príbeh, v ktorom manželia svoje dlhoročné harmonické manželstvo pripisovali pravidlu, ktoré celé roky dodržiavali - nikdy nešli spať pohnevaní. To znamenalo, že sa museli po každej hádke udobriť... Tuším to mali zavesené aj nad posteľou na nejakej tabuľke, no už si nepamätám presne, čo tam bolo napísané...
Túto radu si vzali za svoju aj ich rodinní priatelia /ktorí ten príbeh prerozprávali/, a chceli, aby to aj im vydržalo. U nich to nefungovalo - rozviedli sa. Asi im spadla tabuľka ... :rolleyes:

PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy? :D:D:D
zk24
04.08.10,08:32
Mam jediny recept na stastne manzelstvo/vztah (u mna je to len vztah zatial), a ten je VZAJOMNA TOLERANCIA.
Stanislav 1975
04.08.10,08:37
Skoro ma to jednoduché ale úprimné vyznanie od toho chlapca z Pétržky dostalo! :)
Len neviem, či to nie je skôr priznanie o neschopnosti prežiť bez manželkinho full servisu... :D

Jéééjda, jaká provokácia toto-čo sa nedá full servis urobiť svojpomocne?:confused::D-zima Oliwa zima...:D:D:D
Stanislav 1975
04.08.10,08:38
Jéééjda, jaká provokácia toto-čo sa nedá full servis urobiť svojpomocne?:confused::D-zima Oliwa zima...:D:D:D

Teda full asi nie,to je pravda...:D:D:D
buchač
04.08.10,08:40
Recept na šťastné manželstvo

...hm ...
zk24
04.08.10,08:40
buchac: Nikdy si ju nevziat, co? :D To je recept :---
buchač
04.08.10,08:42
...
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy? :D:D:D

Zatiaľ nič ...:rolleyes:

Ale už sa na tom pracuje ...guľovnicu si idem kúpiť ...aj s optikou ;)
To bude potom šťastia ....:cool:
ilona
04.08.10,08:43
Určite je veľmi dôležitá tolerancia, o problémoch treba vždy hovoriť.Keď sú rozdielne názory nepresadzovať len ten svoj,ale zvážiť,lebo pravda nie je len jedna. Podľa mňa je veľmi dôležité aby aj záujmy dvoch ľudí boli podobné.S manželom napr. obľubujeme hory-túry,počúvamé rovnakú hudbu,radi tancujeme,niekedy sme obaja fajčili a pod.lebo z tohoto tiež vznikajú hádky a pritom tie koníčky sa už vedia aj pred manželstvom.
Hansa
04.08.10,08:43
Mam jediny recept na stastne manzelstvo/vztah (u mna je to len vztah zatial), a ten je VZAJOMNA TOLERANCIA.

...súhlasila by som, ale NEVERU by som nerada tolerovala. Asi tak!
Stanislav 1975
04.08.10,08:44
...súhlasila by som, ale NEVERU by som nerada tolerovala. Asi tak!

Preto radšej nič nevedieť...a je pokoj..., si myslím...:cool:
Zita5
04.08.10,08:48
Recept na štastné manželstvo ?:) Veru neviem ani sama a myslím, že naordinovať sa to nedá .Je to proste o šťastí dvoch a ich vzájomného porozumenia .

V roku 1974 som sa s mojim manželom zoznámila , v roku 1978 sme mali svadbu ,máme 3 deti .Zažili sme za tie roky dobré aj zlé dni, ako každý.
Podnikáme spolu už 20 rokov , sme denno denne spolu .
Rodinné problémy sme neriešili , nebolo zrazu aké , hlavne sme sa chytili pracovne :) Opatrenie proti rozvodu ? :D ....stratiť na staré kolená rozum a dať sa do výstavby, aby sa chlap mal s čím ihruškať .
kimart
04.08.10,08:49
Preto radšej nič nevedieť...a je pokoj..., si myslím...:cool:
Netvrdila by som, ak je u partnera ten "potencionál", radšej vedieť a preč s ním! Vtedy určite nejde o šťastné manželstvo, lebo takéto lži vždy vyplávajú:---
Hansa
04.08.10,08:51
Preto radšej nič nevedieť...a je pokoj..., si myslím...:cool:

...a keď niečo tušíš, a partner pravdu zatiaľ nevyjavil?
Stanislav 1975
04.08.10,08:56
...a keď niečo tušíš, a partner pravdu zatiaľ nevyjavil?

Moj názor? Nerýpať sa v tom, nesliediť a nechať to tak-ak to samozrejme nieje moc okaté...:confused:
Hansa
04.08.10,09:17
Moj názor? Nerýpať sa v tom, nesliediť a nechať to tak-ak to samozrejme nieje moc okaté...:confused:

...si ty len kus tolerantného človeka:)
ondrejvla
04.08.10,10:07
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy? :D:D:D

"...putovanie svätej rodiny do Egypta", žiaden oblý starý rám, ale moderna, no má svoj starý dobrý zmysel ako aj tá predošlá verzia.
hanelie
04.08.10,10:27
Pôvodca textu príspevku: Oliwa
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy?
modely ferrari autíčok:D
evuš
04.08.10,10:39
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy? :D:D:D[/QUOTE]


...žeby pavučiny ??? ...:D:D:D
Oliwa
04.08.10,10:42
Tvoja polovička je z tímu /alebo nebodaj rodu :eek:/ Alfonso Ferrari??? :D:D:D
lenkak
04.08.10,10:43
svadobnú fotku formátu A4, pôvodne bola na polici, raz som prišla domov z práce a už bola nad posteľou. :D
Oliwa
04.08.10,10:45
Zatiaľ nič ...:rolleyes:

Ale už sa na tom pracuje ...guľovnicu si idem kúpiť ...aj s optikou ;)
To bude potom šťastia ....:cool:
Myslela som, že tú /guľovnicu/ chystáš na svokru...
Síce manželka je jej dcéra :D, žeby si to poňal "globálne"?
zk24
04.08.10,10:47
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy? :D:D:D


...žeby pavučiny ??? ...:D:D:D


Zrkadla ;)
buchač
04.08.10,10:48
Myslela som, že tú /guľovnicu/ chystáš na svokru...
Síce manželka je jej dcéra :D, žeby si to poňal "globálne"?
Aká matka ...taká Katka ...;)
evuš
04.08.10,11:02
Zrkadla ;)


...no a teraz ja s tými pavučinami vypadám, ako keby sme ich tam naozaj mali :eek::eek::eek:

Recept na šťastné manželstvo ? : kusisko lásky, viery, šťastia, úcty, tolerancie, dialógov, nebyť za každú cenu IN a aj keď sú ťažké chvíle, treba držať spolu, a samozrejme humor - aj s pavučinami :---:---:---
danushka
04.08.10,11:18
Ja toho svojho z času na čas rozmaznám.
Ráno keď je hluchý, nemý a slepý, nepočuje vyzváňanie budíka a treba vstávať do práce - donesiem mu voňavú kávičku s raňajkami do postele, neviete si predstaviť tú blaženosť pod perinou :). /Ale nerobím to stále, to zas nie ! /
A potom čo určite každý chlap ocení je dobrá kuchyňa ! Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok.
A každý deň tomu svojmu azpoň raz poviem, že ho veľmi ľúbim.
Úplne obyčajné veci a slová robia partnerský život krásnym.
A keď si chcem naň zavrčať, vrčím milo tak, aby sa nehneval :D.
cloe
04.08.10,11:18
Zrkadla ;)

Síce ti rozumiem;), no ty nevieš, že podľa Feng Shui by v spálni zrkadlá vôbec nemali byť?:)
danushka
04.08.10,11:20
Síce ti rozumiem;), no ty nevieš, že podľa Feng Shui by v spálni zrkadlá vôbec nemali byť?:)
...čo tam po Feng Shui :D:D:D, mladí predsa nemajú čo študovať takéto filozófie, to príde časom. Len bacha, aby sa niekomu čriepok do prdelky nezapichol !
hanelie
04.08.10,11:29
Tvoja polovička je z tímu /alebo nebodaj rodu / Alfonso Ferrari???
bodaj si mala pravdu:D
buchač
04.08.10,11:33
...čo tam po Feng Shui :D:D:D, mladí predsa nemajú čo študovať takéto filozófie, to príde časom. Len bacha, aby sa niekomu čriepok do prdelky nezapichol !

...to by už len pichačka bola ...;)...iná...:D
zk24
04.08.10,11:34
Síce ti rozumiem;), no ty nevieš, že podľa Feng Shui by v spálni zrkadlá vôbec nemali byť?:)

Podla Kamasutry tam maju byt :D
cloe
04.08.10,12:03
Podla Kamasutry tam maju byt :D

Mám medzery vo vzdelaní!:eek::D
danushka
04.08.10,13:22
Podla Kamasutry tam maju byt :D

A kde to má byť, na strope, či stačí aj pred posteľou, len tak z času na čas ? :D;)...či treba mať aj nejaké prenosné zrkadlo ? :eek:
Priznám sa, aj ja som v tomto smere nevzdelaná...

Inak Zuza, Ty sa nezdáš :D:D:D !
Oliwa
04.08.10,13:27
Podla Kamasutry tam maju byt :D
Čo, tie čriepky v zadku?! :eek::mee::D:D:D
To by bola iná mantra a tantra... :)
Tweety
04.08.10,13:29
Čo, tie čriepky v zadku?! :eek::mee::D:D:D
To by bola iná mantra a tantra... :)
Nezvlčili ste sa tak trochu?:---:---:---
danushka
04.08.10,13:29
No ale fakt baby, idem na dovolenku, tak chcem vedieť či mam aj zrkadlo pribaliť. Lebo keď hej, tak ho beriem. Starým východným múdrostiam ja verím :) :D.
danushka
04.08.10,13:30
Nezvlčili ste sa tak trochu?:---:---:---

Majka hovoríš o vlčích makoch? juj...to Ti je romantika :D
Tweety
04.08.10,13:31
No ale fakt baby, idem na dovolenku, tak chcem vedieť či mam aj zrkadlo pribaliť. Lebo keď hej, tak ho beriem. Starým východným múdrostiam ja verím :) :D.
Ak si pribalíš aj spolubývajúceho, tak potom aj zrkadielko, ak nie pre iné, tak sa budeš aspoň môcť pýtať, zrkadielko, zrkadielko, povedže mi, kto je.....:---
Tweety
04.08.10,13:32
Majka hovoríš o vlčích makoch? juj...to Ti je romantika :D
Samozrejme.:---
Oliwa
04.08.10,13:40
Ja toho svojho z času na čas rozmaznám.
Ráno keď je hluchý, nemý a slepý, nepočuje vyzváňanie budíka a treba vstávať do práce - donesiem mu voňavú kávičku s raňajkami do postele, neviete si predstaviť tú blaženosť pod perinou :). /Ale nerobím to stále, to zas nie ! /
A potom čo určite každý chlap ocení je dobrá kuchyňa ! Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok.
A každý deň tomu svojmu azpoň raz poviem, že ho veľmi ľúbim.
Úplne obyčajné veci a slová robia partnerský život krásnym.
A keď si chcem naň zavrčať, vrčím milo tak, aby sa nehneval :D.
To keď bol môj tento rok po operácii žlčníka, aj kašičkou som ho v posteli kŕmila... to sa aj deti čudovali, lebo také ešte doma nevideli...:D:D:D
No keď som mala zlomenú ruku ja, stalo sa, že aj chlieb mi zabudli ráno odkrojiť...
Odvtedy sa kupoval len krájaný...:D:D:D
A tak, aby som nezahynula od hladu, kúpil okrem iného celú štangľu malokarpatskej salámy, čo sme nikdy predtým nekúpili, nanajvýš tak polovicu, alebo nakrájanú. Čo z toho, keď táto bola vákuovo balená ešte aj s povrázkom. Tak som len otvorila chladničku, pozrela na ňu, zatvorila chladničku... zase sme ušetrili a ja som dočasne schudla.:--- Ale už to mám späť.
Ale keď som potrebovala napr. odopnúť podprsenku, s tým problém muž nemal - to zapínanie mu išlo ťažšie... :---
Aj tak môže vyzerať formulka "v dobrom aj v zlom" v praxi... :):):)
Poučenie: nie je diagnóza ako diagnóza... ;)
A šťastné manželstvo - to je asi v dnešnom svete tiež skôr diagnóza... :)
Oliwa
04.08.10,13:52
Moj názor? Nerýpať sa v tom, nesliediť a nechať to tak-ak to samozrejme nieje moc okaté...:confused:
Myslíš také, že keď sa nedá kvôli parohom prejsť cez dvere? :D:D:D
buchač
04.08.10,15:33
Nezvlčili ste sa tak trochu?:---:---:---

Možno aj zvlhčili ...:rolleyes:...trochu ...:---:D
Kvaka
04.08.10,16:27
Ja manžela poznám 48 rokov, sme svoji 40 rokov a máme tri deti. Viem len jedno, na začiatku je to o láske, pozornosti a tolerancii, neskôr o povinnostiach, o výchove detí, o riešení problémov, o ústupkoch, o znovuzískaní dôvery, o obnovovaní komunikácie, o spoločnom prežívaní radostí aj starostí.Dá sa žiť aj zo zvyku, len tak, vedľa seba, ale to je o inom, nie o šťastnom manželstve. Moje poznanie z manželského života: muža treba predovšetkým chváliť, musí mať pocit, že má na viac, ako naozaj má. Žena potrebuje mať vždy v mužovi oporu, ak ju nemá, to je koniec. Ale hlavne neprestať komunikovať - ak je o čom a stále, tak to je dobre.
cloe
04.08.10,16:51
Ja manžela poznám 48 rokov, sme svoji 40 rokov a máme tri deti. Viem len jedno, na začiatku je to o láske, pozornosti a tolerancii, neskôr o povinnostiach, o výchove detí, o riešení problémov, o ústupkoch, o znovuzískaní dôvery, o obnovovaní komunikácie, o spoločnom prežívaní radostí aj starostí.Dá sa žiť aj zo zvyku, len tak, vedľa seba, ale to je o inom, nie o šťastnom manželstve. Moje poznanie z manželského života: muža treba predovšetkým chváliť, musí mať pocit, že má na viac, ako naozaj má. Žena potrebuje mať vždy v mužovi oporu, ak ju nemá, to je koniec. Ale hlavne neprestať komunikovať - ak je o čom a stále, tak to je dobre.

S tým zvýrazneným stopercentne súhlasím.:)
Ešte ma napadli dve veci, ktoré sú podľa mňa dôležité:
1. Vedieť aj po 30-tich rokoch prekvapiť.
2. Udržiavať "správne napätie" /tak ako strunu na gitare, aby mohla vydávať ten správny zvuk/.:)

.... nesmie byť nuda.;)
Kvaka
04.08.10,18:30
S tým zvýrazneným stopercentne súhlasím.:)
Ešte ma napadli dve veci, ktoré sú podľa mňa dôležité:
1. Vedieť aj po 30-tich rokoch prekvapiť.
2. Udržiavať "správne napätie" /tak ako strunu na gitare, aby mohla vydávať ten správny zvuk/.:)

.... nesmie byť nuda.;)
Máš pravdu, vždy treba mať istý odstup, teda to napätie, neviem to správne pomenovať, ale asi takto: čím menej je žena na mužovi závislá, tým lepšie pre vzťah. On musí byť ten, kto dobýva, má to v génoch.
Oliwa
04.08.10,18:54
[QUOTE=Kvaka;1471738]Ja manžela poznám 48 rokov, sme svoji 40 rokov a máme tri deti... Moje poznanie z manželského života: muža treba predovšetkým chváliť, musí mať pocit, že má na viac, ako naozaj má.

Tak to akoby si mi z úst vytrhla. Tiež som kedysi čítala takú radu od nejakej "zaslúžilej manželky" - starej mamy a občas si na ňu spomeniem a snažím sa ju aplikovať do praxe :D - hlavne, keď manžel niečo urobí na dome alebo v záhrade, lebo v kuchyni je zasa takmer nepoužiteľný....:D Určite je v tom kus životnej múdrosti. Rada doslova znela: MUŽA NIKDY NEPRECHVÁLIŠ! :D:D:D
Mám odskúšané a funguje to! To vtedy ako keby si mu "brucho pomastila". A úplne najlepšie je, ak sú pritom ešte aj nejakí diváci, napr. dobrí známi na návšteve...:):):)
Jednoducho každý muž potrebuje k životu uznanie tak, ako k dýchaniu kyslík... Nie že by ho žena nepotrebovala, ale poznáte predsa mužskú ješitnosť...:);)
A ešte je k šťastnému manželstvu prínosom zmysel pre humor - hlavne vo chvíľach, keď nie je veľa dôvodov na smiech...
lenkak
04.08.10,19:37
a nezabudnúť aj na vypočutie, nielen pochválenie.
Manžel ešte len otvorí dvere, a už viem či sa mu darilo, alebo nie. Treba ho podporiť, že keď sa nedarilo, alebo neurobil všetko čo chcel, že sa mu to podarí keď si trošku oddýchne, alebo sa naje, a odchádza s úsmevom, s elánom, ide sa ďalej...
Čo som sa ja už pri ňom naučila z počúvania, koľko vecí, aj tie čo ma nebavia, či z jeho práce, relaxu, hobby, opravy aút, ešte aj z elektroniky, spraví plošný spoj, hneď mi ho príde ukázať, všetko vysvetlí, už na konci neviem čo hovoril na začiatku, ale jeho spokojný výraz tváre stojí za tú polhodinku strávenú pri ňom.
Oliwa
05.08.10,17:48
No ale fakt baby, idem na dovolenku, tak chcem vedieť či mam aj zrkadlo pribaliť. Lebo keď hej, tak ho beriem. Starým východným múdrostiam ja verím :) :D.

Šak si dzivče z vychodu, ta ňe, ta coby si neverila? :) :D
Halli
05.08.10,18:32
a nezabudnúť aj na vypočutie, nielen pochválenie.
Manžel ešte len otvorí dvere, a už viem či sa mu darilo, alebo nie. Treba ho podporiť, že keď sa nedarilo, alebo neurobil všetko čo chcel, že sa mu to podarí keď si trošku oddýchne, alebo sa naje, a odchádza s úsmevom, s elánom, ide sa ďalej...
Čo som sa ja už pri ňom naučila z počúvania, koľko vecí, aj tie čo ma nebavia, či z jeho práce, relaxu, hobby, opravy aút, ešte aj z elektroniky, spraví plošný spoj, hneď mi ho príde ukázať, všetko vysvetlí, už na konci neviem čo hovoril na začiatku, ale jeho spokojný výraz tváre stojí za tú polhodinku strávenú pri ňom.


nááá cipana, taká mladá a už na to prišla :D
danushka
05.08.10,18:38
nááá cipana, taká mladá a už na to prišla :D

No hej, ale my staré vieme, že treba starkého chváliť tak, aby to mláďatá nepočuli, lebo mláďatá sú občas žiarlivé, najmä v batolivom a pubertálnom veku :).
lenkak
05.08.10,18:50
moje mláďa je už teraz žiarlivé, a to má len 2roky. Furt je medzi nami. :D
lenkak
05.08.10,18:56
nááá cipana, taká mladá a už na to prišla :D

no za 10 rokov čo sme spolu som už na všeličo prišla. :D
buchač
05.08.10,19:47
no za 10 rokov čo sme spolu som už na všeličo prišla. :D

He ...a na čo všeličo ešte len prídeš ...;)
lenkak
05.08.10,19:48
sa už neviem dočkať :D
Lubaba
05.08.10,19:53
Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie :D.
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy. :)

dobre si dopadla, toto sa hocikomu nestane, sem tam sa zamyslím , či nie je je čas na reprízu aj u mňa , ale bojím sa že vzťahy s premiérom by neboli ako u teba, a myslím že ak dokážem terajšie / vzťahy / predýchať, tak asi by som do toho nemala rýpať, ale nakoľko som taká, aká som, niekedy by som vymenila aj seba v partnerstve.
Lubaba
05.08.10,19:53
ale ako sa hovorí s čertom zle a bez čerta ešte horšie...
Oliwa
06.08.10,04:58
Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie :D.
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy. :)

Aááále, danushka, prosím Teba, aký klub ... však ani členské nevyberáme. :D Alebo žeby sme začali? Ale to by sme museli mať aj predsedu, aj stanovy, aj voľby, a to už zaváňa politikou - to by nem dopadlo dobre... :)
lenkak
06.08.10,07:37
He ...a na čo všeličo ešte len prídeš ...;)

http://www.porada.sk/1473368-post13571.html
Kazu
06.08.10,08:42
Šťastné manželstvo? Nuž, ťažko povedať. Mňa by napríklad ubíjal stereotyp. Môj manžel dobre vie, že som akčný typ a mám rada zmeny a preto ma každý deň nas...e niečim iným. A ja si ho zase na oplátku "láskyplne" ofukujem ako ten starý hrniec:D
Ajuška
06.08.10,08:44
Zuziii... to Tvoje láskyplné ofukovanie by okrem Tvojho asi maaaloktorý predýchal...:D... na druhej strane aspoň by to preriedilo "rádobychlapov".......
Kazu
06.08.10,09:04
Ale nie :--- ja som v podstate veľmi nekonfliktná a milujúca manželka. Ja len tak nebezpečne vyzerám ale za to môžu tie kilá, že môj manžel pri mne vyzerá ako týraná polovička :D A keď ho niekto "ľutuje", že je biedny ešte si aj posťažuje, že to preto, lebo mu všetko mäso z taniera vyžeriem. No nezabila by si ho?:D:D
danushka
06.08.10,09:14
Ale veď on by Ti mal ďakovať vlastne, že mu pestuješ osí driek :D
evuš
06.08.10,09:15
Ale nie :--- ja som v podstate veľmi nekonfliktná a milujúca manželka. Ja len tak nebezpečne vyzerám ale za to môže tie kilá, že môj manžel pri mne vyzerá ako týraná polovička :D A keď ho niekto "ľutuje", že je biedny ešte si aj posťažuje, že to preto, lebo mu všetko mäso z taniera vyžeriem. No nezabila by si ho?:D:D

:D:D: to sú Tí naši chlapi, a preto ich tak milujeme a občas i "ofukujeme":D:D:
Oliwa
06.08.10,09:49
Ale nie :--- ja som v podstate veľmi nekonfliktná a milujúca manželka. Ja len tak nebezpečne vyzerám ale za to môže tie kilá, že môj manžel pri mne vyzerá ako týraná polovička :D A keď ho niekto "ľutuje", že je biedny ešte si aj posťažuje, že to preto, lebo mu všetko mäso z taniera vyžeriem. No nezabila by si ho?:D:D

Pred pár rokmi sme v Avione videli muža v tričku s nápisom "Klub týraných mužov", ktorý mal evidentne problémy s koordináciou pohybov pri chôdzi v dôsledku hladiny alkoholu v krvi... Neviem, kto mu ho dal - manželka určite nie...
Odvtedy môj muž vyhlasuje, že túži po takom tričku... /to keď ma chce provokovať/.
Má to len jeden háčik - nespĺňa kritériá! :D:D:D
A aj keby ho zohnal a navliekol by sa doň, nik by mu neuveril...:)
Pri jeho výške a mojom výkrme - neprichádza do úvahy...:--- dokonca na rozdiel od svojich rovesníkov nemá ani šediny ani plešinu... a aj vredy zistili mne, a nie jemu - takže ani psychické týranie neprichádza do úvahy... :)
ubka
06.08.10,09:56
Pred pár rokmi sme v Avione videli muža v tričku s nápisom "Klub týraných mužov", ktorý mal evidentne problémy s koordináciou pohybov pri chôdzi v dôsledku hladiny alkoholu v krvi... Neviem, kto mu ho daroval - manželka určite nie...
Odvtedy môj muž vyhlasuje, že túži po takom tričku...
Má to len jeden háčik - nespĺňa kritériá! :D:D:D
A aj keby ho zohnal a navliekol by sa doň, nik by mu neuveril...:)
Pri jeho výške a mojom výkrme - neprichádza do úvahy...:---
Možno to považuje za tyraniu, čo píšeš v poslednej vete:D:D:D
chudák, keď mu nasilu tlačíš aby zjedol, čo navaríš ....len mu to tričko kúp, dala si mi dobrý tip;)
Oliwa
06.08.10,10:01
Ale veď on si berie sám! Občas akurát povie "načo tak dobre varíš"... A nie je zase z tých, čo by si dali niečo nanútiť, to teda pŕŕŕŕŕ´! :):):)

A u nás také tričká nepredávajú. Majú len s nápisom: "Nie som perfektný, ale nemám k tomu ďaleko!" :) A k tomu, aby som mu kúpila toto, mám zatiaľ ďaleko ja...:D:D:D
evuš
06.08.10,10:03
...však ich nenecháme "scípnuť" hladom, tak ich radšej vykrmujeme, môj má tiež cez stovku a skoro 2 m...
witch
06.08.10,10:09
Na tom, že láska prechádza žalúdkom ozaj niečo bude, manžel do roka po svadbe pribral 10 kg a za ďalšie roky ešte 10 kg (našťastie bol pred svadbou veľmi chudý, takže sa tie kilečká mali kde usadiť a vyzerajú k svetu:cool:). Ale môj recept som odkukala od manžela - držať pri sebe, byť si navzájom oporou. To je hlavné a k tomu 1000 drobností každodenne - nie veľké gestá raz za rok. Ja ako mladá baba v bývalej robote sa zapojila medzi staršie ženy, ktoré nevedeli lepšie, než pri kávičke ohovárať manželov a chváliť sa, ako s nimi vybabrali a ich dobehli. Chvíľu som im to žrala...:eek: Ale potom mi nejaký známy len tak medzi rečou povedal, ako pekne o mne môj muž hovorí, že nikdy o mne nič zlé nepovie.. Tak som sa vtedy zahanbila a konečne mi docvaklo.. Tak sa k sebe pekne správame obaja už 19 rokov. Jasné , že to medzi nami niekedy riadne iskrí, ale večer sa vždy uzmierime..:rolleyes::o Ale človek si to aj nesie v sebe, moji rodičia i svokrovci majú tiež veľmi pekné vzťahy už vyše 40 rokov..
zvs-enco
06.08.10,11:46
Pozdravujem Vás,
aj Ja by som sa chcela pripojiť. Už sme spolu 36 rokov, ďakujem Bohu za všetko.A hneď na úvod poviem, že by som ho nevymenila.Po tých rokoch som sa naučila veľa od Ferka. Naučila som sa aj to , že každý sme omylný. O tom by sme mohli napísať aj knihu, a krásnu. Vieme sa spolu smiať, hrať spoločenské hry už s vydatou dcérkou a ešte nedospelou 15-ročnou. Je to celé o tom, že aj po 36 rokoch manželstva Vám dokáže povedať že ste krásna , že Vás ľúbi a to tak pred deťmi ako aj pred cudzími ľuďmi. A nehanbíme sa zato. Dáme si pusu kedy chceme a kde chceme. Aj sa vieme poriadne pohádať, ale nič nedusíme v sebe. Všetko sa musí vyrozprávať.
Ešte jedno dôležité, čo sme sa obaja naučili / dnes sa to už nenosí/ , pokora k životu a k ľuďom. A tak sme vychovávali aj naše 3 dcérky , aj keď už jedna nežije.
Pekný deň Vám prajem, predsa život je tak krásny, tak prečo to kaziť každodenným negatívnym konaním.
Ahojte Viki.
Oliwa
06.08.10,12:42
No tak po prečítaní tohto som si spomenula na zážitok z minulého roku: počas týždňového cestovania po Taliansku sedel v autobuse za mnou manželský pár, ktorý to ťahal spolu zopár desiatok rokov. Za celý čas ho manželka neoslovila inak ako "Janíčko" :). Je síce pravda, že ten vzťah bol trošku o inom, keďže nemali deti a tak aj tých starostí a "trecích plôch" bolo za tie roky určite menej, resp. boli iné ako v manželstve s niekoľkými deťmi, dokonca aj koláčiky, ktorými nás manželka ponúkala, boli také miniatúrne /plnené a časovo náročné/ - ja som bola rada, že som si stihla na cestu niečo vôbec vziať - ale aj tak som si ich vzala za príklad... Aj keď ten môj je Peter. :D:D:D
Dokonca bolo počas dovolenky Jána - spolucestujúci si pripili na zdravie, navzájom zablahoželali, zaspievali - a na jeho adresu manželka poznamenala /síce žartom/, že jeho sa to netýka, lebo on nie je Ján, ale Janíčko...
Ale ako sa volala ona, si nepamätám... :D:D:D

PS. Keď som vlani počas výletu na Čachtický hrad /za účasti širšej rodiny/ oslovila manžela miláčik /čo som si vôbec neuvedomila/, jeho bratranec skonštatoval: to mu tak pekne hovoríš aj po toľkých rokoch / po 15/?
Tak neviem, asi to ani s nami nebude také zlé, aj keď mu nehovorím Janíčko...:---
kamoska1
08.08.10,14:03
Ja recept na štastné manželstvo nemam,som vydata 25 rokov,mame dvoch dospelych synov,ešte slobodnych.Tí nas držia po kope.Už by som bola odstahovana.Mame s manželom velmi rozdielne povahy a iné zaujmy.Už mi to lezie po tych rokoch na nervy.
uct2007
08.08.10,16:53
Ani ja síce nemám recept na šťastné manželstvo- prešli sme už všeličím, vychovali sme 4 deti, dcéra nám v 16.rokoch prestala chodiť, dosť dlho sme bojovali,kým začala znovu chodiť, boli sme jeden druhému oporou, raz bol jeden z nás z toho "hotový" ten druhý ho podržal a naopak.
Hádky, nedorozumenia boli aj budú, ale som šťastná, že je tu so mnou, že ma večer objíme a povie "Dobrú noc,láska" a keď mi dnes povedal po 29.rokoch manželstva : "Som zaláskovaný" (to myslel do mňa, keby ste sa pýtali :D :D) tak mi viac k šťastiu netreba....len aby sme boli ešte takíto obidvaja "zaláskovaní" aj ďalších 29.rokov.:)
pepsikova
09.08.10,16:59
mimotemy...ja som sa rozvádzala po 25 rokoch, presne na deň sobáša..a už je to 9 rokov..a som "šťastne" rozvedená, lebo môj exmanžel, i keď funguje niekde inde, mi dnes zavolal, že ide na dovolenku, keby niečo,aby som vedela...dodám ešte, že celý ten čas neprerušil s nami kontakt a jeden o druhom vieme, takisto synovia..
danushka
09.08.10,17:16
Dievčatá, dnes som sa poučila na vlastnej koži, že manželovi netreba dávať príliš kompikované otázky, respektíve neklásť otázky, keď sa mu chce spať a už je polotuhý.
Tak sa ho pýtam úplne vážne, bo zatúžila som polichotiť ja stará líška a vravím tomu môjmu: ,, Miláčik a prečo Ty ma tak ľúbiš ?"
Doradu vymenoval všetky moje cnosti a mne sa furt málilo...
A vravím mu tak smutne...a už pre nič iné?
A on mi na to úplne vážne hovorí :
,,Drahá, pekne píšeš na počítači . " :D:D:D

Takže milé baby, nebuďte také nenažraté ako ja a keď Vám ten Váš bude lichotiť, zastavte ho v polovičke, aby mu nezlyhala fantázia ...:rolleyes:.

Ešteže zaspal...
pepsikova
09.08.10,17:58
...danush, buc pyšná, že si všimol, že pekne píšeš...keby si všimol, koľko času si na porade, ktovie, či by z teba neurobil závisláčku....
pepsikova
09.08.10,17:59
...ale nie že sa na mňa najeduješ, myslím to žartom...
danushka
09.08.10,18:05
...pepsina, on na 100% myslel, že pekne píšem na Porade, navyše on je už s tou mojou závislosťou tuším aj vysporiadaný :)
Oliwa
09.08.10,18:06
No Danushka, keď si spomenula tú líšku... Dnes má manžel narodeniny a pozval ma do reštaurácie na večeru. Detí sme sa "zbavili" :D - odišli práve do táborov a tak máme týždeň pre seba - ako na svadobnej ceste :). Ako tak sedíme /boli sme v poľovníckej reštaurácii/, pri vchode bola vypchatá líška, stála na dvoch nohách, cez "plece" mala prehodenú takú minipušku, na chrbte ruksak... Vravím mu: všimol si si tú líšku s ruksakom? /keďže sedel k nej chrbtom/. A on na to: čo, lištu s Husákom??? :---:D No čo na to povedať! Nasmiali sme sa, až sa čašníčka obzerala...:D
Oliwa
09.08.10,18:17
Danushka a mimochodom, on si Ťa takú závislú už bral, alebo si tú závislosť na Porade "nadobudla" počas manželstva? :)
Lebo ten môj už aj "pohrozil", že dá odpojiť internet, keď sa mu zdá, že Porade venujem viac času ako jemu... :D
A na Tvojom mieste by som si z eventuálneho zlyhania manželovej fantázie ťažkú hlavu nerobila.:)
Ako vidíš, môjmu občas zlyhá sluch... :D
Hlavne, že všetko ostatné je funkčné...:D:D:D:---:---:---
sito
09.08.10,18:20
To čo tu píšete je vaša fantázia, alebo život? ;)
Oliwa
09.08.10,18:25
To čo tu píšete je vaša fantázia, alebo život? ;)
Prečo? To je reality-show...:)
uct2007
09.08.10,18:28
To čo tu píšete je vaša fantázia, alebo život? ;)


toto nevymyslíš...to je život ;) :)
Oliwa
09.08.10,18:47
mimotemy...ja som sa rozvádzala po 25 rokoch, presne na deň sobáša..a už je to 9 rokov..a som "šťastne" rozvedená, lebo môj exmanžel, i keď funguje niekde inde, mi dnes zavolal, že ide na dovolenku, keby niečo,aby som vedela...dodám ešte, že celý ten čas neprerušil s nami kontakt a jeden o druhom vieme, takisto synovia..
Pepsi, nič si z toho nerob, aspoň vieš, ktoré sú dva najšťastnejšie dni Tvojho života... ;) teda vlastne jeden - máš to ako akciu "dva v jednom".:D:)
pepsikova
09.08.10,19:06
To čo tu píšete je vaša fantázia, alebo život? ;)..

...kdeže fantázia, mojko..tá tak silno nepracuje..tu je realita...
buchač
09.08.10,19:18
Ja recept na štastné manželstvo nemam,som vydata 25 rokov,mame dvoch dospelych synov,ešte slobodnych.Tí nas držia po kope.Už by som bola odstahovana.Mame s manželom velmi rozdielne povahy a iné zaujmy.Už mi to lezie po tych rokoch na nervy.


Ani ja síce nemám recept na šťastné manželstvo- prešli sme už všeličím, vychovali sme 4 deti, dcéra nám v 16.rokoch prestala chodiť, dosť dlho sme bojovali,kým začala znovu chodiť, boli sme jeden druhému oporou, raz bol jeden z nás z toho "hotový" ten druhý ho podržal a naopak.
Hádky, nedorozumenia boli aj budú, ale som šťastná, že je tu so mnou, že ma večer objíme a povie "Dobrú noc,láska" a keď mi dnes povedal po 29.rokoch manželstva : "Som zaláskovaný" (to myslel do mňa, keby ste sa pýtali :D :D) tak mi viac k šťastiu netreba....len aby sme boli ešte takíto obidvaja "zaláskovaní" aj ďalších 29.rokov.:)


To čo tu píšete je vaša fantázia, alebo život? ;)
...sci - fi ...

Prečo? To je reality-show...:)
...sladkáááááááá ....monitor sa mi lepí , prsty ani nevravím....

toto nevymyslíš...to je život ;) :)
Veru , veru ...a životné skúsenosti mám na rozdávanie ...a vymýšľať sa mi už nejak nechce ...
Iné rozprávky vravievam ...;):D

..
...kdeže fantázia, mojko..tá tak silno nepracuje..tu je realita...
Reality show.....????....či ...????

...hm ...
Oliwa
09.08.10,19:31
Presne to je to, čo tu v tejto téme chýba: muži! :):D
Ich názory, postrehy, skúsenosti, rady... ako budovať a zveľaďovať vzťahy v manželstve z ich pohľadu. Veď na manželstvo treba predsa dvoch! ;)
Nielen kritizovať pri poháriku v krčme, na stavbe, pri futbale alebo v tenisovom klube... Ale pokúsiť sa vyjadriť svoje pocity a ísť s kožou na trh /ako my/ - pre dobro veci.
Hodila som rukavicu... kto ju zdvihne po buchačovi? :)
Ale, pravdupovediac, z jeho reakcie som sa veľa nedozvedela... :confused:
pepsikova
09.08.10,19:37
Presne to je to, čo tu v tejto téme chýba: muži! :):D
Ich názory, postrehy, skúsenosti, rady... ako budovať a zveľaďovať vzťahy v manželstve z ich pohľadu. Veď na manželstvo treba predsa dvoch! ;)
Nielen kritizovať pri poháriku v krčme, na stavbe, pri futbale alebo v tenisovom klube... Ale pokúsiť sa vyjadriť svoje pocity a ísť s kožou na trh /ako my/ - pre dobro veci.
Hodila som rukavicu... kto ju zdvihne po buchačovi? :)
Ale, pravdupovediac, z jeho reakcie som sa veľa nedozvedela... :confused:..

..mojuš a čo by si rada vedieť?..ja radšej ani nič, zbytočne by sme sa pohádali...:D
Oliwa
09.08.10,19:45
Len pre silnejšie povahy: :)
napr. ako je možné, že dcéra jeho svokry to s ním vydržala a že jej matka napriek jeho príspevkom v téme "svokra" sa ešte stále teší zo života... ;)
Dúfam, že ma za toto neodstrelí...:D
Kazu
09.08.10,19:48
Môj manžel pri televízii vždy zaspal a potom ho nebolo možné dostať z obývačky do spálne. Preto si k posteli doteperil televízor. To by nebolo tak zlé, len on si z postele urobil riadny brloh. K televízoru si nosí všetky svoje pamlsky a žuve, žužle, chrumká, ..... trúsi a robí bordel v posteli. A ja láskyplne vytriasam, vysávam a ... a s pochopením škrípem zubami. Ale dnes sa moje šťastné manželstvo skoro skončilo :D Manžel chrnel pri telke, na prsiach položenú bublinkovú čokoládu /síce v staniole/ ale asi bol priveľmi roztúžený čakaním a čokoláda sa začala topiť. Vošla som do spálne, začala frfkotať, manžel sa snažil dokázať, že on má situáciu pod kontrolou rýchle sa zdvihol, čokoláda mu spadla do postele a lakťom sa do toho oprel. Ešte taký opleštený chcel zabrániť najhoršiemu, rýchle vytiahol roh plachty ale podušku nezobral a tá mu do tej roztopenej čokolády spadla. Naozaj len spomienka na našich šťastných 35 rokov spoločného života mi zabránilo dopriať kšeft pohrebákom.:D Milujem na ňom tú rozmanitoť :--- každý deň ma dokáže ........ ale to už som tu písala :---
pepsikova
09.08.10,20:02
..teda mne málokedy tečú slzy od smiechu...ale teraz si dopriali...
Oliwa
09.08.10,20:22
detto...:D:D:D
jozka56
09.08.10,20:27
Kazu veď ten tvoj drahý, ani nestíha ukladať tuk do svojich vankúšikov:):):)
danushka
09.08.10,20:44
Keď už Zuzanka - Kazu hovorí ako miluje každodennú rozmanitosť toho svojho čokoládkovo-laktíkového miláčika, tak pridám aj ja časté nočné rozmanitosti toho môjho.
Volá sa to chrápanie.

Sledujem to takmer vždy, je to neprehliadnuteľné, občas som šťastná, že to počujem, občas ma to tak zmorduje, že nad ránom prehluším chrapotom toho svojho od samej únavy a občas ťahám svoju perinku do obývačky, ale to už je stav priam neznesiteľný.
Dokonca mám tie fázy do detailov vedecky rozabraté a podľa zvukov dokážem primerane reagovať.

Tak napríklad:
Fáza slabulinkého odfukovania, jemného vypúšťania vzduchu z jedného kútika pery.
V takejto fáze sa treba len pohodlne uhniezdiť na svojom vankúšiku a preložiť svoju nôžku cez manžela a vytešovať sa, že je po mojom boku.

Alebo:
Po namáhavejšom dni partner s narýchlo umytými nohami a vyčistenými zubami len tak letmo, aby zubná pasta skôr splnila efekt aviváže lezie do pelechu a náhle upadá do komatického stavu.
V tejto chvíli mi je už jasné, že prehoz nohy vnímať nebude;).
Intervaly medzi cmukaním a nežným oslovovaním menom sa skracujú a dochádza k prerušovaniu chrapotu apnoe. To už mám apnoe aj ja a preverujem, kedy konečne spustí svoje dýchanie opäť.
Nasleduje silný výdych, para je vypustená a chrápanie pokračuje s mojím cmukaním, tutkaním a dohováraním - tentoraz už bez oslovenia menom...
Po dvoch - troch hodinách pretrvávajúceho stavu zúfalo beriem svoju perinku a za mnou cupká aj môj pes, ktorý to taktiež prestal zvládať a ukladáme sa na gauč v obývačke.

Ráno ma ktosi budí so slovami :
,,Ty tu čo robíš ? " :eek::confused::rolleyes::D

Aj toto je láska :).
Oliwa
09.08.10,20:47
Tak potom ukladá do "spoločnových" /ako hovoril môj syn/ posteľných vankúšov - aspoň tuk z tej roztopenej čokolády.:D:D:D
pepsikova
09.08.10,21:48
...danush, no jasné, že je to láska..on predsa spí a nepočuje sa...buď rada, že aspoň pes je solidárny...
pepsikova
09.08.10,21:51
Len pre silnejšie povahy: :)
napr. ako je možné, že dcéra jeho svokry to s ním vydržala a že jej matka napriek jeho príspevkom v téme "svokra" sa ešte stále teší zo života... ;)
Dúfam, že ma za toto neodstrelí...:D..

..no, myslím, že buch je niečo ako Paťko Swejzí..ťažký kaliber vo filme ale v skutočnosti miláčik slon...
uct2007
10.08.10,02:29
[QUOTE=danushka;1476015]Keď už Zuzanka - Kazu hovorí ako miluje každodennú rozmanitosť toho svojho čokoládkovo-laktíkového miláčika, tak pridám aj ja časté nočné rozmanitosti toho môjho.
Volá sa to chrápanie.


Pridávam čosi aj ja :
Našťastie môj nechrápe často, ale aj to bohate stačí, raz tak "pílil", že som až v noci pískala, kašľala a on NIČ, až som ho normálne zobudila (prežila som,ako vidno :D,lebo zobudiť jeho zo spánku sa rovná smrti) :-) povedala mu: "Čo tu toľko "píliš" ? a on mi na to: "Každý chvíľku ťahá pílku....máš spať, a nie počúvať" :D :D
uct2007
10.08.10,02:35
[QUOTE=danushka;1476015]Keď už Zuzanka - Kazu hovorí ako miluje každodennú rozmanitosť toho svojho čokoládkovo-laktíkového miláčika, tak pridám aj ja časté nočné rozmanitosti toho môjho.
Volá sa to chrápanie.


Pridávam čosi aj ja :
Našťastie môj nechrápe často, ale aj to bohate stačí, raz tak "pílil", že som až v noci pískala, kašľala a on NIČ, až som ho normálne zobudila (prežila som,ako vidno :D,lebo zobudiť jeho zo spánku sa rovná smrti) :-) povedala mu: "Čo tu toľko "píliš" ? a on mi na to: "Každý chvíľku ťahá pílku....máš spať, a nie počúvať" :D :D

Ľúbim ho aj s jeho chrápaním, aj s jeho občasným hundraním, aj s jeho tvrdohlavosťou...sci-fi scenáre a rozprávky - nič pre mňa, som chvalabohu v realite. A viem,že takisto je to aj z jeho strany, že ma ľúbi takú aká som.
...a o tom to všetko je :)
erzet
10.08.10,06:18
Nie sú témy Recept na šťastné manželstvo a Láska spojité nádoby? Ako sa píše, nie je to o tom: zvyknete si. Moja ex si nezvykla ani po 25 rokoch a rozviedla sa so mnou. A to až tak so mnou, pri mne netrpela ako niektoré, možno aj z Vás. V tom musí byť niečo viac. Možno už nie tá horúca láska, ale predsa niečo, ako láska.
Deganova
10.08.10,06:31
Podľa mňa nie sú, aj keď som ľúbila skončilo to tak ako u Teba...ale ja vravím, keď je somárovi dobre ide na ľad tancovať...
buchač
10.08.10,07:39
Presne to je to, čo tu v tejto téme chýba: muži! :):D
Ich názory, postrehy, skúsenosti, rady... ako budovať a zveľaďovať vzťahy v manželstve z ich pohľadu. Veď na manželstvo treba predsa dvoch! ;)
Nielen kritizovať pri poháriku v krčme, na stavbe, pri futbale alebo v tenisovom klube... Ale pokúsiť sa vyjadriť svoje pocity a ísť s kožou na trh /ako my/ - pre dobro veci.
Hodila som rukavicu... kto ju zdvihne po buchačovi? :)
Ale, pravdupovediac, z jeho reakcie som sa veľa nedozvedela... :confused:
Moja milá a ani sa nik nedozvie...totiž , poniektoré témy sú v mojom prípade tabu / čo sa mojej osoby týka / ...

..
..mojuš a čo by si rada vedieť?..ja radšej ani nič, zbytočne by sme sa pohádali...:D
...háda sa len ten , kto chce .
Tu predsa len diskutujeme .....či ...????

Len pre silnejšie povahy: :)
napr. ako je možné, že dcéra jeho svokry to s ním vydržala a že jej matka napriek jeho príspevkom v téme "svokra" sa ešte stále teší zo života... ;)
Dúfam, že ma za toto neodstrelí...:D
Náboja škoda , veď sa Ty niekde aj smiechom ubiješ , uklepeš sama...;)
Aj opačne sa dá moja , aj opačne otočiť ....
Ako vieš , ako môžeš tvrdiť a čudovať sa poprípade , že ako je to možné ...
Ozaj , ako je možné , že manželka lepšie vychádza so svokrou , ako s mamou ???

Ako je možné , že ja som dodnes s manželkou vydržal ???
Svokru neriešim , nechám v kľude ...už nemá význam . Len poznámočka :
Aká matka , taká Katka ....../ manželka je Katarína .../;)

..
..no, myslím, že buch je niečo ako Paťko Swejzí..ťažký kaliber vo filme ale v skutočnosti miláčik slon...
Máš pravdu...aj iní to takto odhadli , no poniektorí išli aj ďalej , pokračovali v psychológii mojej osoby...zistili ale len jedno , že totiž mňa nehodno nasierať ;)../ ale to sa týka len osobného kontaktu , poznania ../
Ingrid Ondruskova
10.08.10,19:18
Nie sú témy Recept na šťastné manželstvo a Láska spojité nádoby? Ako sa píše, nie je to o tom: zvyknete si. Moja ex si nezvykla ani po 25 rokoch a rozviedla sa so mnou. A to až tak so mnou, pri mne netrpela ako niektoré, možno aj z Vás. V tom musí byť niečo viac. Možno už nie tá horúca láska, ale predsa niečo, ako láska.

Áno, musí to byť jednoducho niečo....niečo medzi zemou a nebom, čo sa nedá jednoducho vysvetliť...určite je to aj o tolerancii...láska na celý život je jednoducho dar, a tí dvaja , ktorých sa to týka to akosi cítia, že patria k sebe...je úžasné vidieť
starecký pár, ako sa láskyplne na seba pozerajú a držia sa za ruky, na ich
tvárach je vidieť, že spolu prežili snáď všetko, čo im priniesol život...a vydržali to všetko dobré i zlé spolu....tak toto je aj môj sen a túžba...mať po boku dobrého partnera na celý život až do neskorej staroby...snáď sa mi to splní /zatiaľ sa mi to plní-sme v šťastnom zväzku 23 rokov a ďalších 50 rokov máme pred sebou-dúfam.../:---:---:---
buchač
15.08.10,19:37
Áno, musí to byť jednoducho niečo....niečo medzi zemou a nebom, čo sa nedá jednoducho vysvetliť...určite je to aj o tolerancii...láska na celý život je jednoducho dar, a tí dvaja , ktorých sa to týka to akosi cítia, že patria k sebe...je úžasné vidieť
starecký pár, ako sa láskyplne na seba pozerajú a držia sa za ruky, na ich
tvárach je vidieť, že spolu prežili snáď všetko, čo im priniesol život...a vydržali to všetko dobré i zlé spolu....tak toto je aj môj sen a túžba...mať po boku dobrého partnera na celý život až do neskorej staroby...snáď sa mi to splní /zatiaľ sa mi to plní-sme v šťastnom zväzku 23 rokov a ďalších 50 rokov máme pred sebou-dúfam.../:---:---:---

23 rokov ...hm ...málo ...

50 rokov ...hm ...ďalších ???...