babicka1
04.08.10,07:56
dobrý den mohol by mi niekto poradi ako si nainštalovat pluing na operu? zle sa zobrazuje a ono mi tam napísalo nainštalovat pluing alebo podobne a ja neviem ako stránky sa pomaly načitávajú alebo sa iba spolovice trebárs obrázky dakujem
TomasHC
04.08.10,07:17
Vola sa to "plugin" a musis napisat ze aky ;)
Fero11
04.08.10,08:35
dobrý den mohol by mi niekto poradi ako si nainštalovat pluing na operu? zle sa zobrazuje a ono mi tam napísalo nainštalovat pluing alebo podobne a ja neviem ako stránky sa pomaly načitávajú alebo sa iba spolovice trebárs obrázky dakujem
Odinstaluj operu a stiahni si najnovsiu odtial http://www.opera-prehliadac.com/ a nainstaluj.
Pluginy alebo widgets mas tu http://widgets.opera.com/
babicka1
04.08.10,12:37
ahoj aj som odinštalovala operu aj som ju dala znova ,ale problém je ten istý tá grafika je zlá, obrázky sú tak slabo vidiet také dierkove všetko ja som neni odborník na tieto veci ja som taký samouk je tam všetko anglicky a ja tomu nerozumiem,tu na konci inštalovania je písané že musím súhlasit s licenciou to ked urobím budem za používanie opery platit? alebo ako je to aby som zase niečo neurobila zle
Fero11
04.08.10,13:38
Opera je aj v slovencine a je zadarmo
Stevo5
04.08.10,16:41
Fero11 má pravdu. Za Operu nebudeš platiť ak by si klikala na čokoľvek čo sa týka Opery. Stiahni si Operu napríklad tu:
http://www.dobreprogramy.sk/opera - mala by mať aj slovenčinu. Musíš pred jej nainštalovaním odstrániť všetko v počítači z predchádzajúcej Opery. Určite tam zostali nejaké adresáre na disku C v ProgramFiles a aj v Document and Settings. Ak to neodstrániš, po nainštalovaní novej sa ti tam prenesú nastavenia z predchádzajúcich verzií Opery.

Tiež by mohlo pomôcť:
Nepíšeš aký máš operačný systém, ale skús si preinštalovať ovládače na grafickú kartu, tiež podporu grafiky - DirectX.

Ak si na toto netrúfaš, niekoho si pozvi aby ti to spravil, nie je to veľa roboty. Ak máš problém s angličtinou prečo si "neposlovenčíš" aj operačný systém?
babicka1
05.08.10,08:11
ja som si teraz postahovala nejaké programi zo zoznamu mám ich uložené ale neviem či sa musia ešte nejako spustit alebo čo? inak dakujem za rady
Fero11
05.08.10,09:50
Myslim si, ze by si mala kontaktovat nejakeho znameho, ktory v tom trocha chodi, aby ti to troska vysvetlil, lebo takto to je tazko
babicka1
05.08.10,11:09
prosím ta písala si neposlovenčíš aká stránka by to mala byt ked som si stiahla preklad tak sa mi tam iba slovíčka dali prekladat
Stevo5
05.08.10,13:40
babička1
výraz "neposlovenčíš" som použil vyššie ja, tak asi to bude na mňa ten dotaz. Poslovenčením operačného systému som myslel to, aby si mala všetky voľby a nastavenia v tvojom počítači v slovenčine - čo sa týka operačného systému (to je to, čo sa ti ukáže na obrazovke keď spustíš počítač). Inštalujú sa do systému také balíky s podporou, ktoré zmenia anglický jazyk systému na slovenčinu - natrvalo.
Okrem operačného systému si môžeš zvoliť (väčšinou) v akom jazyku si budeš môcť programy do počítača inštalovať. Príklad je vyššie, čo sa týka Opery. Ale týka sa to aj takmer všetkých programov.
Ale najskôr by si mala zobrať od niekoho zopár hodín školenia práce s počítačom. Tým ťa nechcem uraziť, pravdepodobne sa vyznáš v niečom inom, ale počítače to nie sú.
Píšem to preto, že je z tvojich reakcií vidieť, že by asi bol problém ti niečo radiť, keď nevieš ani úplné základy - napríklad že nestačí niečo si stiahnuť do počítača ale je to treba aj spustiť aby sa to nainštalovalo a býva zvykom hneď aj reštartovať počítač aby sa zmeny prejavili.
Nehnevaj sa za tie slová.

Inak čo sa týka prekladu, sú aj iné možnosti - ale tak narýchlo si prelož text napríklad tu:
http://www.google.sk/language_tools?hl=sk

Text si označ myšou (zamodri), stlač na počítači tlačítko CTRL (drž ho) a stlač aj "C". Tým si zobrala text do pamäte počítača. Teraz klikni myšou do okna z linku ktorý som ti dal (google) a stlač (a drž) tlačítko CTRL a stlač aj "V". text sa prenesie do toho okna, pod tým oknom si vyber z akého jazyka do akého chceš prekladať a potom stlač "preložiť" .
babicka1
05.08.10,16:58
máš pravdu nehnevám sa len chcem trocu viac vediet som samouk ja skúšam iba niečo nové tú operu som si opravila ,ani neviem poriadne ako ,ale teraz sú obrázky pekné ako majú byt