bobino38
04.08.10,08:32
Dobrý deň.
Ako sa prosím Vás dá prihlásiť na dva rôzne účty na gmail na jednom PC.
Ďakujem.
zamestnankyna
04.08.10,06:37
Otvor si dva rôzne prehliadače, napr Internet Explorer a Mozillu, alebo Operu a Safari, alebo tak ďalej.
bobino38
04.08.10,06:46
..aha, dik
arizona
04.08.10,06:58
Nie, nedá sa...z jedného ťa vždy vyhodí.

Ale ak sa nechceš odhlasovať z jedného a chceš nakúknuť do druhého môžeš napr. cez režim "súkromné prehliadanie"(v mozille). Vtedy ťa z prvého nevyhodí, môžeš sa doň vrátiť.
bobino38
04.08.10,07:01
..nefunguje to ani tak ako píše zamestnankyna?
Stefan2005
04.08.10,09:47
A prečo sa chceš prihlasovať k dvom účtom naraz?

Ja som si to vyriešil importom z ďalších gmail účtov, takže mi stačí otvoriť jeden, a vidím došlú poštu i na ostatných ...
sthruska
04.08.10,12:43
Vraj takú službu potichu spúšťajú. Viď správy.
calmi
04.08.10,19:38
Mne normálne funguje keď si otvorím dva prehliadače (Firefox a Operu) a v každom sa prihlásim na iný účet.
misoft
04.08.10,19:40
No ja sa prihlásim k dvom účtom z jedného prehliadača (ale na dvoch kartách) :D. Nepotrebujem ani otvárať ďalší prehliadač.
BTW: Aj v gmaili i windowslive sa dajú zlúčiť účty (odosielaš z jedného pod hlavičkou druhého)
marko182
05.08.10,08:35
Ako uz spominal sthruska vyssie, gmail uz umoznuje prihlasit sa do viacerych uctov v jednom prehliadaci. Staci tuto moznost zapnut v nastaveniach uctu (je tam moznost "Multiple Sign-in"). Bud mozes mat otvoreny kazdy ucet na inom tabe alebo sa mozes medzi uctami prepinat na jednom tabe.
Stefan2005
05.08.10,09:04
Ako uz spominal sthruska vyssie, gmail uz umoznuje prihlasit sa do viacerych uctov v jednom prehliadaci. Staci tuto moznost zapnut v nastaveniach uctu (je tam moznost "Multiple Sign-in"). Bud mozes mat otvoreny kazdy ucet na inom tabe alebo sa mozes medzi uctami prepinat na jednom tabe.

... problém je len v tom, že nie každému (neviem prečo) sa zobrazuje táto možnosť. Ani mne nie.

Malo by to vyzerať takto:
Stefan2005
05.08.10,09:09
Našiel som na webe, že "táto nová služba sa objavuje postupne". Takže počkať, kým dorazí :) aj ku mne...
marko182
05.08.10,09:13
Je to mozne, ze to postupne pridavaju jednotlivym uctom. Ja som to mal na oboch uctoch uz vcera, ale mozno to bola iba nahoda.
TomasHC
12.08.10,06:26
Stefan2005
12.08.10,08:13
Doteraz mi nepribudla voľba "Multiple Sign-in".
Pravdu povediac ani mi nechýba, neviem načo by som ju využil; mám totiž v rámci hlavného g-mail účtu nadefinovaných viacej e-mailových adries, resp. využívam kontrolu pošty pomocou protokolu POP3 na ostatných účtoch...
Marína
12.08.10,08:22
Doteraz mi nepribudla voľba "Multiple Sign-in".
Pravdu povediac ani mi nechýba, neviem načo by som ju využil; mám totiž v rámci hlavného g-mail účtu nadefinovaných viacej e-mailových adries, resp. využívam kontrolu pošty pomocou protokolu POP3 na ostatných účtoch...
Štefan, prosím ťa, to sa ako robí? Viem aj teraz dodatočne, keď už mám zvlášť zriadený ešte jeden účet? Funguje to tak, že ak je prihlásenie z "hlavného" účtu, do "vedľajšieho" sa nik nedostane?
Stefan2005
12.08.10,08:47
Štefan, prosím ťa, to sa ako robí? Viem aj teraz dodatočne, keď už mám zvlášť zriadený ešte jeden účet? Funguje to tak, že ak je prihlásenie z "hlavného" účtu, do "vedľajšieho" sa nik nedostane?

/nastavenie / účty a import
... tu si v "Kontrolovať poštu pomocou protoku POP3" dajú pridať ďalšie účty, z ktorých ti naimportuje došlú poštu (ale môžeš "v ich mene" i odosielať poštu)

resp. cez

/nastavenie / účty a import / nastavenie účtu Google

voľba E-mailove adresy / Úprava

možno 3-4 krokmi pridať ďalšie účty (nielen g-mailové :)). Aby sa však dalo dostať k danej pošte i z pôvodného účtu, treba zaškrtnúť voľbu (prvu zo štyroch ponúkaných možností), aby sa pošta ponechávala na serveri - inač sa stiahnutím zmaže a už sa k nej nedá dostať.

Používam rozšírenie pre Firefox G-mail Manager, takže prakticky nemusím mať aktívneho žiadneho poštového klienta, v lište Firefoxu sa mi automaticky zobrazí došlá pošta; resp. ráno odkliknutím ikonky sa mi otvorí g-mail účet a na ňom naimportnovaná pošta zo všetkych ostatných účtov ;)...
Marína
12.08.10,09:14
Vďaka Štefan.:) Hádam nič nepobabrem. Tým G-mail manager myslíš Gmail notifier? Ten používam.
Stefan2005
12.08.10,09:19
... Tým G-mail manager myslíš Gmail notifier?..

.... nie, je to tento (ktorým používam ja):
http://www.longfocus.com/firefox/gmanager/

ale možná to bude rovnako fungovať aj cez notifier...
Marína
12.08.10,09:30
Ďakujem, skúsim a uvidím. Ak to nepôjde, nainštalujem gmanager.
Stefan2005
13.08.10,05:29
... Funguje to tak, že ak je prihlásenie z "hlavného" účtu, do "vedľajšieho" sa nik nedostane?

Evka, nie celkom chápem otázku, ale odpoviem takto:

Nadefinovanie kontroly e-mail účtov či už pomocou kontroly POP3, alebo vytvorenie alternatívneho e-mail účtu k hlavnému g-mail účtu "neblokuje" používanie ostatných e-mailových účtov.

Teda, ak si otvorím hlavný gmailový účet, skontroluje mi poštu na všetkých zadefinovaných mailových účtov a naimportuje ich (pritom ich nemaže na pôvodných účtoch, takže sú prístupné aj prostredníctvom samotných "kontrolovaných" účtov.

Teda mám otvorený hlavný účet, a kliknutím v Gmail Manager-i na ďalší z kontrolovaných účtov - ten sa bez problémov otvorí v novom okne (a to nemám ani Multiple Sign-in). Ak zhodou okolnosti bola iba jedna pošta na kontrolovanom účtu, tak ju vidím na hlavnom účte, i na kontrolovanom.

P.S. čo sa týka možnosti vrátenia sa späť k pôvodnému stavu, tak účty zadefinované v kontrole pomocou POP3 i vytvorenené alternatívne účty k hlavnému účtu možno kedykoľvek zrušiť - po ich vytvorení sa objaví k v nim voľba zrušenia. Však pre začiatok stačí to skúsiť s jedným vedľajším účtom, ponastavovať, a keď to bude fungovať, možno pridať ďalšie...
Marína
13.08.10,05:54
Ďakujem Števko, teraz už tomu celkom rozumiem. Aspoň dúfam.;)
Ja viem, vyjadrila som sa ako :confused: Hlavným som myslela účet, v ktorom mám nastavený import správ, vedľajší = účet, z ktorého sa importujú správy do hlavného. Ešte raz vďaka za podrobné vysvetlenie.:)
Timka1
15.02.11,10:11
ahojte, idem sa pýtať, vytvorila som si nový účet na gmaily, odklikla akceptujem podmienky a naskočila mi stránka

Overte svoj účet

Možnosti overenia
Textová správa
Spoločnosť Google pošle na váš mobilný telefón textovú správu s verifikačným kódom.
Hlasový hovor
Spoločnosť Google vám zavolá a prostredníctvom automatizovaného hovoru poskytne verifikačný kód.
Krajina

Číslo mobilného telefónu


ak nezadám tel. číslo, nepustí ma ďalej, preto sa pýtam, to akože vážne mám zadať svoj telefon? akho nezadám, nepustí ma ďalej, musím? nerada niekde píšem svoje tel. číslo, vie mi niekto poradiť čo s tým? ďakujem
misoft
15.02.11,11:04
Je to "novinka" od Google, viacej tu: http://pocitace.sme.sk/c/5762379/google-bude-overovat-pouzivatelov-aj-cez-mobil.html

Poznámka: pokiaľ zadávaš číslo telefónu, nedávaj ho vo forme 09**********, ale vo forme +4219*********** (to +421 je kód pre Slovensko)
Timka1
15.02.11,12:33
Je to "novinka" od Google, viacej tu: http://pocitace.sme.sk/c/5762379/google-bude-overovat-pouzivatelov-aj-cez-mobil.html

Poznámka: pokiaľ zadávaš číslo telefónu, nedávaj ho vo forme 09**********, ale vo forme +4219*********** (to +421 je kód pre Slovensko)

ďakujem za info, nedá sa to nejakým spôsobom obísť? neviem, ale nesedí mi to, aby som kade tade vypisovala svoje číslo, nezneužijú ho?
má s tým niekto už skúsenosť?
alla66
15.02.11,17:15
ahojte, idem sa pýtať, vytvorila som si nový účet na gmaily, odklikla akceptujem podmienky a naskočila mi stránka

Overte svoj účet

Možnosti overenia
Textová správa
Spoločnosť Google pošle na váš mobilný telefón textovú správu s verifikačným kódom.
Hlasový hovor
Spoločnosť Google vám zavolá a prostredníctvom automatizovaného hovoru poskytne verifikačný kód.
Krajina

Číslo mobilného telefónu


ak nezadám tel. číslo, nepustí ma ďalej, preto sa pýtam, to akože vážne mám zadať svoj telefon? akho nezadám, nepustí ma ďalej, musím? nerada niekde píšem svoje tel. číslo, vie mi niekto poradiť čo s tým? ďakujem


ďakujem za info, nedá sa to nejakým spôsobom obísť? neviem, ale nesedí mi to, aby som kade tade vypisovala svoje číslo, nezneužijú ho?
má s tým niekto už skúsenosť?
.....mám čerstvý mail ( asi 2 minúty) žiadne overenie nikto nežiadal. Skús ignorovať túto požiadavku. Máš prístup k účtu?
arizona
15.02.11,17:31
Mozno pomoze to ignorovanie.
Ja som pred nedavnom zakladala novy ucet na gmaily, tiez pytalo tel. cislo. To sa mi nepacilo,cislo som nechcela udavat, tak som otvaranie uctu ukoncila.
Na moje pocudovanie mi ucet vytvorilo aj bez toho.
Timka1
15.02.11,19:27
.....mám čerstvý mail ( asi 2 minúty) žiadne overenie nikto nežiadal. Skús ignorovať túto požiadavku. Máš prístup k účtu?

nedá sa ignorovať, ak potvrdím ďalej, jednoducho ma nepustí, zahlási, že som nezadala tel. číslo, skúsim zajtra, ďakujem
Timka1
15.02.11,19:30
Mozno pomoze to ignorovanie.
Ja som pred nedavnom zakladala novy ucet na gmaily, tiez pytalo tel. cislo. To sa mi nepacilo,cislo som nechcela udavat, tak som otvaranie uctu ukoncila.
Na moje pocudovanie mi ucet vytvorilo aj bez toho.

ja som tiež ukončila založenie nového účtu, skúsim zajtra, alebo ma napadlo, zadám nesprávne číslo telefónu s jedným číslom naviac, aby som náhodou netrafila niekoho iného číslo a uvidím či ma pustí ďalej :mee:
alla66
15.02.11,19:36
ja som tiež ukončila založenie nového účtu, skúsim zajtra, alebo ma napadlo, zadám nesprávne číslo telefónu s jedným číslom naviac, aby som náhodou netrafila niekoho iného číslo a uvidím či ma pustí ďalej :mee:
Nevlastním telefón. Môžem sa zaregistrovať? Počas registrácie účtu Google sa môže od vás za účelom overenia účtu vyžadovať poskytnutie vášho telefónneho čísla. Verifikačný kód môžete dostať v textovej správe (SMS) alebo prostredníctvom automatického telefonátu. V prípade voľby overenia prostredníctvom správy SMS sa uistite, že váš telefón umožňuje prijímanie a odosielanie textových správ. Ak nevlastníte mobilný telefón, skúste použiť možnosť telefonického hovoru. Ak nemáte telefón, požiadajte priateľa, aby verifikačný kód prijal formou textovej správy alebo telefonátu na svoje telefónne číslo. Ak zvolíte telefonát, prijmete hovor s automatickou správou, ktorá bude obsahovať verifikačný kód. Zadaním kódu na stránke proces overenia dokončíte.
Poznámka: Za textové správy a hovor sa účtujú štandardné poplatky.
Prečo sa odo mňa vyžaduje poskytnutie čísla mobilného telefónu?
Z dôvodu ochrany používateľov pred zneužitím niekedy od používateľov vyžadujeme, aby pred vytvorením účtu či prihlásením do účtu overili svoju totožnosť. Nevyžiadanú poštu a zneužitie berieme veľmi vážne. Odosielateľov nevyžiadanej pošty a ich správy dokážeme zablokovať viacerými spôsobmi. Posielanie verifikačných kódov na telefóny je jedným zo spôsobov overenia, že účty Google vytvárajú a prihlasujú sa do nich skutoční ľudia a nie roboty.
Bude ma príjem textovej správy alebo hovoru niečo stáť? Za textové správy a hovor sa účtujú štandardné poplatky. Informácie o cenách, ktoré súvisia s prijímaním a odosielaním textových správ a hovorov, vám dá poskytovateľ mobilných služieb. Ceny týchto služieb sa môžu líšiť v závislosti od používaného programu služieb a konkrétneho poskytovateľa.
Ako dlho trvá doručenie textovej správy alebo prijatie hovoru? Doručenie textovej správy môže byť ovplyvnené rôznymi faktormi v závislosti od vašej krajiny a operátora. Doručenie sa môže oneskoriť, ak žijete v oblasti s vysokou hustotou obyvateľstva alebo ak nie je infraštruktúra operátora dostatočne udržiavaná. Ak ste čakali viac ako niekoľko minút a stále ste našu textovú správu nedostali, skúste použiť možnosti telefonického hovoru. Telefonický hovor by ste mali prijať okamžite.
Použije alebo uchová spoločnosť Google moje telefónne číslo?
Spoločnosť Google bez vášho povolenia nepredá vaše osobné údaje na marketingové účely ani vás nebude prostredníctvom tohto čísla kontaktovať. Vaše telefónne číslo bude použité len na odoslanie verifikačného kódu. Každé telefónne číslo uchovávame len preto, aby sme zaistili, že sa nepoužije na vytvorenie alebo overenie veľkého množstva účtov. Viac informácií nájdete na stránke Pravidlá ochrany osobných údajov Google: http://www.google.com/intl/sk/privacypolicy.html.



http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=sk&answer=114129#whynumber
Timka1
16.02.11,06:20
pred chvíľou som si založila nový účet a na počudovanie žiadne telefónne číslo nežiadal gmail, zrejme len náhodne žiadajú na overenie, ďakujem všetkým za pomoc a prajem pekný deň