20lucka201
04.08.10,10:39
Zdravím..

Na aký doklad má taxikár vypisovať príjem, keď si z taxametra nevie žiaden doklad vytlačiť, len odpísať si jednotlivé údaje. Stačí aj paragón na 1deň? alebo lepšie je PPD?

Za skorú odpoveď ďakujem!:)
veronikasad
04.08.10,08:45
Zdravím..

Na aký doklad má taxikár vypisovať príjem, keď si z taxametra nevie žiaden doklad vytlačiť, len odpísať si jednotlivé údaje. Stačí aj paragón na 1deň? alebo lepšie je PPD?

Za skorú odpoveď ďakujem!:)
zákazníkovi nevydáva žiadny doklad o zaplatení ? Taxikári majú predtlačené bloky s ident. údajmi prepravcu, na ktorých dopisujú dátum, počet najazdených km a celkovú sumu prepravy
20lucka201
04.08.10,08:46
nie, nevydáva. Inak,ja často cestujem taxíkom a ešte ani raz som nedostala doklad.
veronikasad
04.08.10,08:49
nie, nevydáva. Inak,ja často cestujem taxíkom a ešte ani raz som nedostala doklad.
taxíkom až tak často necestujem, ale ak mi ho taxikár nevydá sám, tak si ho pýtam. Som tiež živnostník a platím dane ...
20lucka201
04.08.10,08:51
tak čo má robiť ten taxikár? na čo si má vypisovať príjem, ak nemá predtlačené z toho taxametra?
veronikasad
04.08.10,08:53
tak čo má robiť ten taxikár? na čo si má vypisovať príjem, ak nemá predtlačené z toho taxametra?
To nie sú doklady predtlačené z tachometra, ale vytlačené ako tlačivo na zákazku v nejakej tlačiarni.
20lucka201
04.08.10,08:57
a keby aj písal na paragón, bola by to chyba? od pondelka jazdí tento taxík, tak by nebol problém aj prepísať údaje na špeciálne tlačivo.
veronikasad
04.08.10,08:59
a keby aj písal na paragón, bola by to chyba? od pondelka jazdí tento taxík, tak by nebol problém aj prepísať údaje na špeciálne tlačivo.
Vypisovať paragon so všetkými náležitosťami bude komplikované. Nech si urobí tlačivo v exceli
20lucka201
04.08.10,09:00
jasné, a ďakujem veronika! :-)
Betina2
12.08.10,06:40
My sme účtovali taxislužbu s.r.o., pre ktorú poracovali jednotliví taxikári na zmluvu, obvykle to boli iné s.r.o alebo živnostníci. Ako ich zmluvný poskytovateľ služieb taxislužby (prenájom vysielačky, využívanie dispečérskych služieb, zabezpečenie a prenájom stanovísk) sme pravidelne dávali do tlače trhacie brožúrky (zväzky) samoprepisovacie také žlté tenké, označené hlavičkou taxislužby a tel.kontaktom a vytlačeným poradovým číslom. Taxikári mali možnosť si ich od našej firmy - prevádzkovateľa taxislužby odkúpiť za poplatok- dostali k tomu od nás PPD a tuším aj dodací list. Taxikár vypísal cez 2 ks samoprepisom svoje iniciály, číslo taxiku, svoje IČO, DIČ, IČ DPH alebo ešte jednoduchšie si zriadil Trodat razítko so svojimi všetkými identifikačnými údajmi a do tlačiva vpisoval len údaje o čase odchodu a príchodu, o vzdialenosti a miestach, o státí, dátumy, svoje priradené číslo taxíka, prípadne meno klienta a sumu k úhrade a podpísal prevzatie úhrady v danej výške. Jeden ks tlačiva si nechal pre seba a ten zúčoval (môže si vytvoriť k tomu aj zberný doklad povedzme na deň alebo týždeň a doklady priložiť ako prílohu), druhý ks odovzdal zákazníkovi. Ak doklad nevydá, vystavuje sa riziku postihov a odobratia licencie resp. koncesie, navyše, ak využíva služby nejakého prevádzkovateľa taxislužby, ten s ním ukončí spoluprácu.
Takže ak nedisponuje takýmito potvrdenkami a jeho zmluvný prevádzkovateľ taxislužby ich neposkytuje alebo nemá zazmkluvneného poskytovateľa dispečérskych a aniých súvisiacich služieb (ale niektorí robia aj "na vlastnú päsť", medzi zabehnutou klientelou na telefóne a nevyužívajú dispečérske služby), tak nech si trebárs to tlačivo vyrobí aj v Exceli, podstatné je, aby malo všetky náležitosti...veľa vecí si predpíše, ptom to vytlačí, prípadne nastrihá a na mieste ale musí potvdenku vydať. A mám taký dojem, že v Ševte alebo elite boli aj štandardné samoprepisovacie potvrdenky pre taxikárov dostať kúpiť, nech si to zistí, ušetrí si čas a prácu. ale to razítko aj tak vrelo doporučujem.