zazi
04.08.10,10:21
Dobrý deň! Česká firma so sídlom v čechách nám fakturuje prenájom kombajnu na Slovensku. Fa vystavila s IČ DPH SK 20... Je tu vyčíslený základ dane aj DPH. Musela sa táto firma registrovať na Slovensku? Nemohla fa vystaviť bez DPH a ja som službu mohla samozdaniť?
Džudi
04.08.10,08:40
Podľa mňa ide o krátkodobý prenájom / do 30 dní / dopravných prostriedkov a miesto dodania je tam, kde sa DP fyzicky odovzdá k dispozícii zákazníkovi - § 16 ODS 2 , teda oni Vám ho asi odovzdali na území SR . Ak by išlo o dlhodobý nájom tak platí § 15 ods 1 alebo 2.
zazi
04.08.10,09:28
Mne sa to javí,že sa nemuseli registrovať pre daň na Slovensku. Ale oni napísali na fa : Jsme platci DPH podle § 5 zákona 222/2004 Z.z.
Džudi
04.08.10,10:29
Áno aj ja keď čítam § 69 kto je povinný platiť daň tak si myslím, že sa nemuseli registrovať, ale práve som Ti chcela napísať, že možno mali iný dôvod prečo sa chceli registrovať. Ale Ty aspom nemáš žiadne komplikácie , ja si zvyknem overiť či je firma skutočne registrovaná cez drsr a keď máš doklad so všetkými náležitosťami odpočítaš si DPH.