monula30
04.08.10,12:36
ahojte,,,nemám jasno v tom že ak chcem presťahovať svoju kaviareň z priestorov kde som bola v podnájme, do novonadobudnutých priestorov,konkrétne rodinného domu po rodičoch,potrebujem schválenie starostky a susedov že tam kaviareň môžem vôbec mať?
robím si projekt a všetku dokumentáciu ktorú doložím na stavebný úrad kvôli zmene užívania stavby a taktiež na hygienu,avšak ešte nemám LV ,prebieha dedičstvo, ale prerobené už mám, starostka mi povedala že ona sa vyjadrí až na požiadanie stavwebného úradu,susedia súhlasia.ide mi o to že nakoľko nemám ešte Lv ,musím čakať ale nemohla by som mať otvorené už pred kolaudáciou? musí mi to dovoliť starostka? dá sa to vôbec??? kolaudácia bude bohviekedy a ja potrebujem mať zasa príjem,bohužiaľ z pôvodných priestorov sme utekali lebo nájom nás ničil! klientela už sa vypytuzje kedy konečne znovu otvoríme,ale ja mám v tom chaos.je jediná cesta čakať na LV, ten bude už o týždeň, potom na kolaudáciu a tak ďalej?nedá sa to dovtedy otvoriť???
moc ďakujem
Danielle369
04.08.10,17:00
Ked ti hygiena odklepne, potom môžeš otvoriť. Ináč riskuješ pokutu.
monula30
04.08.10,17:30
ďakujem a čo stavebný úrad,kedže kolaudácia a zmna užívania stavby je eštelen v jednaní? nemôžem dostať pokutu od nich?
Danielle369
04.08.10,17:54
V otvorení prevádzky je prvoradá hygiena. Na kolaudácii sa dohodni so starostkou
monula30
04.08.10,18:03
ok,idem zajtra po tom,ale vrta mi v hlave myšlienka čo som tu niekde čítala,,,hygiena dá povolenie ak nie je rd skolaudovaný...respektíve nie je skolaudovaný na podnikateľské účely?dá sa to takto dočasne riešiť,kým bude kolaudácia? dosť mi to horí,prepáč za tie otázky ale mám v hlave guláš z toho,starostka mi povedala že stanovisko dá ked si ho stavebný úrad vyžiada,to je ok,mám všetko pripravené ale ako viem ,tak to dosť dlho na stav.úrade trvá. takže ak sa dohodnem zajtra na hygiene že prídu a vyjadria sa k priestoru,môžem otvoriť? to by bolo super.