pyton680
04.08.10,13:09
mam taky maly problem.

V marci tohto roku manzelka podala ziadost o rozvod manzelstva.Pojednavanie este neprebehlo kazdu chvilu cakame predvolanie nakolko obaja pracujeme v zahranici.V juni tohto roku som bol oboznameny od pravnika mojho strika,o tom ze som zdedil majetok financny.Ma manzelka pravo na nejake peniaze s tohto dedicstva po mojej rodine,nakolko sme este neni pravne rozvedeny a po druhe moze ziadat nejaky majetok po rozvode ak si napriklad s dedicstva kupim dom.Ma nejaky vpliv datum kedze som dedil po podani jej ziadosti o rozvod..

Dakujem:(
arizona
04.08.10,11:12
Dedičstvo (ak je písané iba na tvoje meno) je výlučne Tvoje, aj keby si bol ženatý. Manželka si nemôže nárokovať naň.
Chobot
04.08.10,12:17
mam taky maly problem.

V marci tohto roku manzelka podala ziadost o rozvod manzelstva.Pojednavanie este neprebehlo kazdu chvilu cakame predvolanie nakolko obaja pracujeme v zahranici.V juni tohto roku som bol oboznameny od pravnika mojho strika,o tom ze som zdedil majetok financny.Ma manzelka pravo na nejake peniaze s tohto dedicstva po mojej rodine,nakolko sme este neni pravne rozvedeny a po druhe moze ziadat nejaky majetok po rozvode ak si napriklad s dedicstva kupim dom.Ma nejaky vpliv datum kedze som dedil po podani jej ziadosti o rozvod..

Dakujem:(

S tou kúpou domu by som počkal, kým nebudete rozvedení. Súd by to mohol považovať ako majetok nadobudnutý počas manželstva a tým patriaci do BSM. Potom by si musel dokazovať, z akých prostriedkov si to kúpil.

Na tie peniaze z dedičstva manželka nemá nárok, nepatria do BSM.
Mikolajova
12.09.11,06:18
Prosím Vás ako je to ak otec podaruje polovicu domu bratovi a on sa teraz rozvadza, bude mat narok na polovicu domu aj manzelka?
Ice dive
12.09.11,06:22
Prosím Vás ako je to ak otec podaruje polovicu domu bratovi a on sa teraz rozvadza, bude mat narok na polovicu domu aj manzelka?
ak otec daruje výlučne bratovi tak nebude mať nárok na nič, keďže veci získané dedením alebo darom do BSM nepatria....
Mikolajova
12.09.11,07:03
Prosim Vas je to na 100 % tak?
Tweety
12.09.11,07:04
Prosim Vas je to na 100 % tak?
ÁNo, je. Zdedený majetok nepatrí do BSM.
Mikolajova
12.09.11,07:06
Teda ani darovany pocas manzelstva?
Tweety
12.09.11,07:06
Teda ani darovany pocas manzelstva?
Ani darovaný. V prísp. č. 5 to máš tiež.
GabiZ
12.09.11,07:18
Áno je to tak, ako uviedli poraďáci. Podľa OZ:
Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov upravuje § 143:
V bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva, s výnimkou vecí získaných dedičstvom alebo darom, ako aj vecí, ktoré podľa svojej povahy slúžia osobnej potrebe alebo výkonu povolania len jedného z manželov, a vecí vydaných v rámci predpisov o reštitúcii majetku jednému z manželov, ktorý mal vydanú vec vo vlastníctve pred uzavretím manželstva alebo ktorému bola vec vydaná ako právnemu nástupcovi pôvodného vlastníka.3)