Valcake
04.08.10,14:43
Zdravím, mám problém, ak sa dá prosím, pomôžte!!! Kúpila som NB s Vistou Basic. Bol veľmi problematický, niekoľkokrát preinštalovaný. Nič nepomohlo. Nainštalovali mi Win.7 a odvtedy mám pokoj. Teda už zas nie, lebo asi je nelegálny. Bude fungovať len dočasne, lebo mi stále vyskakujú upozornenia. Microsoft Security Essentials mi ponúka overenie. Dá sa to stiahnúť. Bojím sa to overiť, neviem koľko za to zaplatím. Totiž ak by bol pravý, je na to kľúč, čo treba zadať. Ja to samozrejme nemám. Podotýkam za Win.7 som zaplatila okolo 3.600 sk. Čo teraz? Dá sa to nejako " obísť"? Ďakujem za všetky odpovede.
Vlado40
04.08.10,12:55
Ak si za Win7 zaplatila ,tak musíš mať aj nálepku na ktorej je kľúč k Win7.Možno ,že ho stačí iba aktivovať.Klikni pravé tlačidlo na tento počítač-vlastnosti a pozri sa či windows 7 je aktivovaný.
Stefan2005
04.08.10,13:28
...Dá sa to nejako " obísť"? Ďakujem za všetky odpovede...

Nie, na Porade by sa to "nejako obísť" nemalo dať.
Ísť za predajcom, ktorý ti predal Win7 a dožadovať sa legálneho kľúča, overiť si jeho pravosť. Ak ti nevyhovie, je možnosť ho "nahlásiť"...
Valcake
04.08.10,13:38
Áno, zaplatila, na to mám dôkaz, ale nekúpila som Win.7, ale pýtal to za preinštalovanie. Preto nemám kľúč. V -tento počítač -vlastnosti, nič nenachádzam. Toľko problémov som mala s Vistou, že som bola rada, keď mi dal Win 7 a myslela som si, veď ja mám NB len na písanie napr. žiadostí etc....
no ale čím ďalej, tým som sa viac naučila. Viem, urobila som blbosť. Čo s tým????
Valcake
04.08.10,13:44
Nie, na Porade by sa to "nejako obísť" nemalo dať.
Ísť za predajcom, ktorý ti predal Win7 a dožadovať sa legálneho kľúča, overiť si jeho pravosť. Ak ti nevyhovie, je možnosť ho "nahlásiť"...

Ďakujem za odpoveď, ale "nahlásiť", to nemôžem urobiť, nakoľko je to bratov kamarát a jemu by som poškodila. Nejako to už vyriešime...
Flinstone
04.08.10,14:57
Ďakujem za odpoveď, ale "nahlásiť", to nemôžem urobiť, nakoľko je to bratov kamarát a jemu by som poškodila. Nejako to už vyriešime...
tak nech ti vráti peniaze... lebo iba za robotu je tých 3600 skk veeeeľmi veľa... za hodinovú robotu mu mohlo stačiť 20-25 éčiek. Ak mu nenažranosť nedá, kľudne ho nahlás. To bola cena za wistu resp. win7 aj s inštaláciou.
win7 home premium SK OEM stojí okolo 110 eur
salvosko
06.08.10,11:32
OEM verzia nebude fungovat alebo ta sa predava len s novym PC.
Chod za nim a nech ti da Windows 7 Update, ten stoji cca 97E (teda ja to tak predavam) a to je akurat ta cena co si mu zaplatila aj s robotou. A potom nech nainstaluje hociaku Vistu a na nu ten Win7 update. Budes to mat legalne lebo si drzitelka Vista z ktorej sa to updatlo (tu si kupila s NB) a nech ti da aj licencnu nalepku z toho Win 7 a nech ti to aktivuje.
Valcake
08.08.10,20:09
Ďakujem salvosko, už to mám o.k. Pomohol mi jeden superman, v pravom slova zmysle..