aduss
04.08.10,16:07
Potrebujem prerušiť štúdium na 1 rok, ukončený mám 1.roč. Bc.... chcem to ale stihnúť do zápisu do 2. ročníka (kt. bude v septembri)... kedy je najvyšší čas podať žiadosť, tak aby som to do toho septembra mala vybavené?
je dôležitý dátum môjho podania alebo dátum kedy to dekan potvrdí? vopred ďakujem za odpovede
Lianka
05.08.10,08:08
Pozri si Studijny poriadok Vasej skoly, kazda skola to moze mat inak upravene.
aduss
05.08.10,09:18
tam som nič nenašla ohľadom tohto...
calmi
05.08.10,21:20
Kamarátovi v škole vybavili prerušenie štúdia v priebehu niekoľkých dní.
Na študijnom si sa skúšala pýtať?
aduss
06.08.10,10:51
Kamarátovi v škole vybavili prerušenie štúdia v priebehu niekoľkých dní.
Na študijnom si sa skúšala pýtať?


na študijnom mi len povedala, že odporúča čo najskôr..

lenže ja musím ešte počkať na jedno vyjadrenie na základe ktorého sa mám potom rozhodnúť či preruším školu... tak preto som sem sem aj dala túto otázku :) a bojím sa, aby som na odpoveď nečakala aj niekoľko týždňov

čiže mali by to vybaviť ešte do toho zápisu keďže si to podávam pred ním, nie? a na akej škole prerušoval kamarát?
aduss
09.08.10,18:44
tá žiadosť sa posiela normálne na adresu fakulty?
zdenka131
10.08.10,04:34
Možnosti prerušenia štúdia ustanovuje § 64 zákona č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách v znení neskorších právnych predpisov.

Prerušenie štúdia povoľuje dekan, ak ide o študijný program uskutočňovaný na fakulte, v študijných programoch, ktoré sa neuskutočňujú na fakulte, rektor.Podmienky prerušenia štúdia podrobne určujú študijné poriadky fakúlt.

Žiadosť adresuj príslušnej fakulte. Podľa konkrétneho študijného poriadku danej fakulty závisí či žiadosť adresovať dekanovi, prodekanovi pre štúdium (alebo študijnému oddeleniu). V každom prípade sa spoj so študijným oddelením.

Zvyčajne sa žiadosť o prerušenie štúdia dáva na dobu určitú čiže je uvedený dátum začiatku aj konca prerušenia štúdia.
aduss
10.08.10,08:34
Možnosti prerušenia štúdia ustanovuje § 64 zákona č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách v znení neskorších právnych predpisov.

Prerušenie štúdia povoľuje dekan, ak ide o študijný program uskutočňovaný na fakulte, v študijných programoch, ktoré sa neuskutočňujú na fakulte, rektor.Podmienky prerušenia štúdia podrobne určujú študijné poriadky fakúlt.

Žiadosť adresuj príslušnej fakulte. Podľa konkrétneho študijného poriadku danej fakulty závisí či žiadosť adresovať dekanovi, prodekanovi pre štúdium (alebo študijnému oddeleniu). V každom prípade sa spoj so študijným oddelením.

Zvyčajne sa žiadosť o prerušenie štúdia dáva na dobu určitú čiže je uvedený dátum začiatku aj konca prerušenia štúdia.
načo potom spojiť so študijným? veď pošlem to a oni by to potom mali posunúť dekanovi, nie?
a poslať mi odpoveď
a ďakujem za info:)