Andrea_Z
04.11.05,08:06
Dobrý deň poraďáci, mala by som otázku ohľadne poskytnutia permanentky.
Zamestnancom boli poskytnuté zo socialneho fondu permanentky na rehabilitáciu v hodnote 1000 Sk. AK im to dám do výplat automaticky to ide do hrubej mzdy ako mimomzdový prostriedok a zvýši sa mi aj plat zamestnanca. Je to takto správne?
ĎAKUJEM a prajem pekný piatok....
Maňaska
04.11.05,08:10
Do hrubej mzdy by to nemalo ísť - veď je to mimomzdový prostriedok. Má to ísť iba do príjmu /celkový, hrubý/
beatap
04.11.05,08:13
Dobrý deň poraďáci, mala by som otázku ohľadne poskytnutia permanentky.
Zamestnancom boli poskytnuté zo socialneho fondu permanentky na rehabilitáciu v hodnote 1000 Sk. AK im to dám do výplat automaticky to ide do hrubej mzdy ako mimomzdový prostriedok a zvýši sa mi aj plat zamestnanca. Je to takto správne?
ĎAKUJEM a prajem pekný piatok....

Mala by si to dávať na nejaký kód, ktorý len zvýši základ dane, ale nebude túto sumu prirátavať k prijmu pre odvody.
Andrea_Z
04.11.05,08:33
ĎAKUJEM už som to medzičasom vyriešila.
Ako SOC.FOND - nepeňažný príjem a bude z toho odvedená len daň.
Andrea_Z
07.11.05,11:50
Ešte mám jednu otázočku ohľadne SF. Príjem zo SF sa zdaňuje v celej výške aj keď je hodnota len 430 Sk? Všetko podlieha dani?
Denda
07.11.05,11:54
Ešte mám jednu otázočku ohľadne SF. Príjem zo SF sa zdaňuje v celej výške aj keď je hodnota len 430 Sk? Všetko podlieha dani?
Áno celý príspevok zo SF( bez ohľadu na jeho výšku) podlieha dani zo závislej činnosti spolu so mzdou dosiahnutou v mesiaci:)