Mrgrabber
04.08.10,18:01
dobrý deň mam taky problem mam 2 pc na jednom xp na druhom win 7 ultimate a mam ich zosietovane z win7 mi ide import,export suborov na xp a z xp mi najde pc kde mam win 7 ale pri otvorení zdielaných súborov teda celu tu pracovnu skupinu ktorá obsahuje tie zdielané priečinky a subory pýta odomna heslo dá sa to nastaviť aby odomna nepýtalo heslo ?
salvosko
06.08.10,11:27
1. na Win 7 musis mat tu siet nastavenu ako Domacu.
2. Obidva pocitace musia mat tu istu Pracovnu skupinu (Workgroup napr.)
3. Vo Win 7 v casti zdielanie treba vypnut vyzadovanie hesla na zdielanie tlaciarni, suborov, bla bla bla.
Mrgrabber
07.08.10,11:09
diky moc vo win 7 som našiel pri sieti podrobnejšie nastavenie siete a tam sa dalo nastaviť či chcem heslo alebo nie tak som to vypal a teraz to už funguje takže ešte raz diky moc :D:D:D
kergulaan
08.12.10,07:21
Nechcem zakladat novu temu, tak to skusim tu.
Mame doma 3 PC (2xNB - win7 + 1PC-win XP) vsetky kablami pripojene na router AirLive a odtial na modem a internet od UPC.
Chcel by som na takomto zapojeni vytvorit siet aby sa pocitace navzajom videli, a niektore adresare boli zdielane. Hlavne na PC - lebo tam je zapojena aj tlaciaren a teraz ked chcem nieco tlacit z NB tak musim pouzit USB kluc na prenos suboru.
Otazka - myslite ze to nastavenie zvladne taky priemerny PC uzivatel, za pomoci rad z porady alebo sa mam radsej dopredu zverit do ruk mietnych odbornikov?
KoxXxo
08.12.10,08:04
Fero11
08.12.10,08:05
najprv by som ti odporucal pouzit google a ak si nedas rady, tak potom napis, kde je problem.
ps
Kedze niesom sietar, nikdy som nevyuzival zdielanie adresarov a tlaciarni.
Aj ked spravujem malu siet cca 30 strojov, tak som si na jednom postavil linux a tam mam nejake sluzby a aj FTP na ktory ma kazdy pristup (takze zdielanie adresarov nemusim :) )
salvosko
08.12.10,11:17
Zdielanie adresarov je dobra vec, ked sa to dobre nastavi tak to ide ako vino a cez FTP tazko vyzdielas napriklad tlaciaren.
Fero11
08.12.10,11:36
No ja som nenapisal, ze cez FTP vyzdielam tlaciaren.
FTP sluzi cisto na prenos suborov
kergulaan
08.12.10,14:04
No tak sa do toho pustim, hadam cez vikend.

Dakujem