ufar678
04.08.10,21:05
Už niekoľko rokov máme v našom paneláku neplatičku, ktorej dlh sa vyšplhal skoro už na 500 000 SK. Exekúcia v tomto prípade nebola možná, nakoľko sú okrem matky majiteľmi aj jej dvaja synovia. Jeden z nich už dovŕšil 18 rokov a druhý 17 ročný syn je v deckom domove - po tom, čo jej odobrali deti. Už teraz má odpojenú elektrickú energiu, teplú vodu a plyn. Môžme žiadať o odstavenie studenej vody? Je nejaká možnosť ako ju vysťahovať skôr, než jej syn dovŕši 18 rokov a aby za ten rok nenarastali ďalšie dlhy? Vážne deti majú zdediť iba dlhy a nie byt? Chceme zatepľovať bytovku, ale kvôli nej to nie je možné, nakoľko nikto nechce vziať úver za ňu. Zároveň sme pred pár rokmi všetci nájomníci podpísali záložné právo. Prosím poraďte či sa stým dá niečo robiť, nakoľko náš správca už 9 rokov nič neurobil. Znepríjemňuje nám život aj častými pánskymi návštevami, hlukom, mravným ohrozovaním detí a mládeže.
arizona
04.08.10,19:11
plada
05.08.10,04:56
Aj my sme mali problém, a nie jeden, s rómskymi susedmi, po pätnástich rokoch zaplatili, mali asi desať exekúcií. To nie je dobrá cesta. Pred dvomi rokmi sa nasťahovali noví susedia, od začiatku mali problémy s platením, po roku mali dlžobu asi päťdesiat tisíc Sk, džbán trpezlivosti pretiekol, na schôdzi sme odsúhlasili dražbu, našla som dražobnú spoločnosť, vyzvala som správcu o podpísanie zmluvy a dražba sa začala. Asi po dvoch mesiacoch, keď bol už stanovený termín dražby, susedia zaplatili dlh aj s poplatkami, ktoré neboli malé. Minulý týždeň dotyčný sused predal byt.(Mal byt na úver, úver platil, byt nie.) Len dúfam, že sa k nám nenasťahuje podobný vlastník. Ak chceš, dám Ti kontakt na tú dražobnú spoločnosť. Konateľka sa mi javila ako seriózna osoba.
Plada
ufar678
05.08.10,06:26
Ďakujem za radu, ale táto možnosť u nás nie je možná, pretože ako som napísala, sú majiteľmi aj jej dve deti - keď 17 ročný syn dosiahne 18 rokov, môžme pokračovať tak ako ste navrhla vy. Pretože majiteľ (syn) musí mať možnosť po dovŕšení 18 rokov kde vrátiť. Hľadám cestu, ako aspoň vysťahovať matku z bytu a aby nenarastali ďalšie dlhy.
Orim
05.08.10,09:20
Ďakujem za radu, ale táto možnosť u nás nie je možná, pretože ako som napísala, sú majiteľmi aj jej dve deti - keď 17 ročný syn dosiahne 18 rokov, môžme pokračovať tak ako ste navrhla vy. Pretože majiteľ (syn) musí mať možnosť po dovŕšení 18 rokov kde vrátiť. Hľadám cestu, ako aspoň vysťahovať matku z bytu a aby nenarastali ďalšie dlhy.

Aký je v tom rozdiel ???
luciafabisikova
06.08.10,05:21
plada ak ta možem poprosit pošli mi prosím kontakt na tu dražobnu spoločnosť, dali ste im potom zaplatit aj poplatky kt. platis dražobnej alebo ako to je s poplatkami, dakujem za odpoved
luciafabisikova
06.08.10,05:39
Aj my sme mali problém, a nie jeden, s rómskymi susedmi, po pätnástich rokoch zaplatili, mali asi desať exekúcií. To nie je dobrá cesta. Pred dvomi rokmi sa nasťahovali noví susedia, od začiatku mali problémy s platením, po roku mali dlžobu asi päťdesiat tisíc Sk, džbán trpezlivosti pretiekol, na schôdzi sme odsúhlasili dražbu, našla som dražobnú spoločnosť, vyzvala som správcu o podpísanie zmluvy a dražba sa začala. Asi po dvoch mesiacoch, keď bol už stanovený termín dražby, susedia zaplatili dlh aj s poplatkami, ktoré neboli malé. Minulý týždeň dotyčný sused predal byt.(Mal byt na úver, úver platil, byt nie.) Len dúfam, že sa k nám nenasťahuje podobný vlastník. Ak chceš, dám Ti kontakt na tú dražobnú spoločnosť. Konateľka sa mi javila ako seriózna osoba.
Plada
plada možem ta poprosit o kontakt na tu dražobnu spolocnost?? a ako to je spoplatkami?? tie hradí SVB alebo neplatič??? dakujem za odpoved
Mária27
14.08.10,10:41
Plade napíš súkromnú správu, príde jej oznam aj na email.
Spoluvlastníci sú solidárni dlžníci. Možno bude aj lepšie, ak sa byt predá čím skôr, kým dlhy neprerastú hodnotu bytu, takto deti dostanú aspoň nejakú hotovosť.
ufar678
17.08.10,17:49
Stále si nerozumieme. Ako píšete - keď bol stanovený dátum dražby, susedia zaplatili dlh aj s poplatkami. U vás to bolo päťdesiat tisíc Sk, ale v našom prípade je ta suma 450 000 Sk.. Vyšplhalo sa to do takej výšky práve preto, že spolumajiteľom bytu je dieťa a po dovŕšení osemnástich rokov, a prepustení z detského domova musí mať možnosť vrátiť sa do bytu (to, že je byt zadlžený asi nikoho nezaujíma) Naozaj si nevieme poradiť. Chceme zatepľovať panelák, ale kvôli nej nemôžme, lebo nik si nevezme úver ešte aj na jej byt. Chcú to za ňu zaplatiť zo spoločného fondu. Mne sa to nepáči, nakoľko jej dlh sa vyšplhá o ďalších 100 000 Sk. Mám strach, aby sme to všetko nakoniec nezaplatili my a ona sa nám bude smiať do tváre. Ak je možné prosím zašlite mi kontakt na dražobnú spoločnosť a informácie o poplatkoch. Skúsila by som sa u nich informovať či máme nejakú šancu to vyriešiť.
Orim
18.08.10,18:27
Týmto systémom ako to riešite to určite zaplatíte sami, ak budete takto pokračovať, záleží to na tom aký veľký bude dlh. Je to pekné dieťa sa musí vrátiť do svojho bytu a potom bude čo keď sa tam vráti, na ako dlho sa tam vráti? Zrazu sa všetko zaplatí, nie dlh bude väčší ak to stihnete skôr možno po predaji bytu dostanú deti niečo ak to nestihnete a dlh sa zvýši tak, že po jeho predaji dlh nebude zaplatený deti nedostanú nič a vy ten rozdiel zaplatíte či sa vám to bude páčit alebo nie. Treba to riešiť s majiteľmi aj keď sú neplnoletí a vysvetliť im situáciu v akej sa nachádzajú. Možno by ten neplnoletý uvítal to aby sa byt predal a tú jeho čiastku by dostal keď ho pustia z detského domova. Mať tak 400 000 na staré peniaze nie je na zahodenie ak sa niekto rozbieha do života.