ajustkukucka
04.08.10,23:34
Dobry den, prosim pomozte mi radami, ako ukoncit dohodu o vykonani prace, ktoru mam na urcity cas. Pracujem vo firme treti den a vobec sa mi nepaci system, akym dana firma pracuje. Chcela by som ukoncit tuto dohodu, ale neverim tomu, ze by sme sa dohodli na okamzitom skonceni dohody. Viem, ze im mozem dorucit vypoved dohody o vykonani prace s 15 dennou vypovednou lehotou. Je tychto 15 dni pracovnych, alebo sa do nich poctaju aj soboty a nedele?
A este by som sa chcela spytat najdolezitejsiu vec. Som evidovana na UPSVaR a bojim sa, aby sa mi dana firma nechcela pomstit tym, ze mi daju vyssiu mzdu, ako mam dohodnutu v zmluve a ktora je vyssia ako tych 136 EUR, co mozem na mesiac na dohodu zarobit. Da sa s tym nieco robit? AJ ked som v tejto firme uz odpracovala par dni, tak som nepodpisovala nijaku dochadzku. Tato firma ju so mnou zatial neviedla. Podpisovala som vsak nejake bezvyznamne dokumenty, ktore ale dosvedcia, ze som v tej firme bola. Ako by som mala postupovat, aby mi naozaj neublizili a nebola som kvoli vyssim prijmom, ktore mi oni vydokladuju vyradena z evidencie? Za odpoved velmi pekne dakujem
ajustkukucka
05.08.10,03:57
Dobry den, prosim pomozte mi radami, ako ukoncit dohodu o vykonani prace, ktoru mam na urcity cas. Pracujem vo firme treti den a vobec sa mi nepaci system, akym dana firma pracuje. Chcela by som ukoncit tuto dohodu, ale neverim tomu, ze by sme sa dohodli na okamzitom skonceni dohody. Viem, ze im mozem dorucit vypoved dohody o vykonani prace s 15 dennou vypovednou lehotou. Je tychto 15 dni pracovnych, alebo sa do nich poctaju aj soboty a nedele?
A este by som sa chcela spytat najdolezitejsiu vec. Som evidovana na UPSVaR a bojim sa, aby sa mi dana firma nechcela pomstit tym, ze mi daju vyssiu mzdu, ako mam dohodnutu v zmluve a ktora je vyssia ako tych 136 EUR, co mozem na mesiac na dohodu zarobit. Da sa s tym nieco robit? AJ ked som v tejto firme uz odpracovala par dni, tak som nepodpisovala nijaku dochadzku. Tato firma ju so mnou zatial neviedla. Podpisovala som vsak nejake bezvyznamne dokumenty, ktore ale dosvedcia, ze som v tej firme bola. Ako by som mala postupovat, aby mi naozaj neublizili a nebola som kvoli vyssim prijmom, ktore mi oni vydokladuju vyradena z evidencie? Za odpoved velmi pekne dakujem
Zita5
05.08.10,04:07
ajustkukucka
05.08.10,04:21
Dakujem za odpoved, tak to budem len cakat, ako to teda prijmu a ako sa teda ta moja praca na dohodu skonci. A nevies mi prosim Ta poradit aj s tou mzdou? Ak budu taki zakerni a naozaj mi daju potvrdenie na urad prace, ze som za ten cas, co som u nich pracovala zarobila nad 136 Eur, mozem to nejako ovplyvnit? V zmluve mam, ze za vykonanu pracu dostanem 260 EUr, pricom mame dojednanu dohodu o splatnosti casti odmeny po vykonani casti pracovnej ulohy, ale nie je tam presne rozpisane ze ako sumu dostanem v jednom mesiaci. Takze tych 260 Eur mozu rozdelit, ako oni chcu.
Zita5
05.08.10,04:33
Dakujem za odpoved, tak to budem len cakat, ako to teda prijmu a ako sa teda ta moja praca na dohodu skonci. A nevies mi prosim Ta poradit aj s tou mzdou? Ak budu taki zakerni a naozaj mi daju potvrdenie na urad prace, ze som za ten cas, co som u nich pracovala zarobila nad 136 Eur, mozem to nejako ovplyvnit? V zmluve mam, ze za vykonanu pracu dostanem 260 EUr, pricom mame dojednanu dohodu o splatnosti casti odmeny po vykonani casti pracovnej ulohy, ale nie je tam presne rozpisane ze ako sumu dostanem v jednom mesiaci. Takze tych 260 Eur mozu rozdelit, ako oni chcu.

Vaša mesačná mzda resp. odmena nesmie presahovať 65% zo sumy životného minima .



Životné minimum jednotlivca od 1.7.2010 t.j. plnoletej fyzickej osoby predstavuje sumu


185,38 € mesačne.

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=417

http://www.porada.sk/1465623-post158.html
Zita5
05.08.10,04:44
veronikasad
05.08.10,06:16
Dobry den, prosim pomozte mi radami, ako ukoncit dohodu o vykonani prace, ktoru mam na urcity cas. Pracujem vo firme treti den a vobec sa mi nepaci system, akym dana firma pracuje. Chcela by som ukoncit tuto dohodu, ale neverim tomu, ze by sme sa dohodli na okamzitom skonceni dohody. Viem, ze im mozem dorucit vypoved dohody o vykonani prace s 15 dennou vypovednou lehotou. Je tychto 15 dni pracovnych, alebo sa do nich poctaju aj soboty a nedele?
A este by som sa chcela spytat najdolezitejsiu vec. Som evidovana na UPSVaR a bojim sa, aby sa mi dana firma nechcela pomstit tym, ze mi daju vyssiu mzdu, ako mam dohodnutu v zmluve a ktora je vyssia ako tych 136 EUR, co mozem na mesiac na dohodu zarobit. Da sa s tym nieco robit? AJ ked som v tejto firme uz odpracovala par dni, tak som nepodpisovala nijaku dochadzku. Tato firma ju so mnou zatial neviedla. Podpisovala som vsak nejake bezvyznamne dokumenty, ktore ale dosvedcia, ze som v tej firme bola. Ako by som mala postupovat, aby mi naozaj neublizili a nebola som kvoli vyssim prijmom, ktore mi oni vydokladuju vyradena z evidencie? Za odpoved velmi pekne dakujem
15-dňová výpovedná lehota sa vzťahuje na ukončenie dohody o pracovnej činnosti (ty máš uzatvorenú dohodu o vykonaní práce )

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

-----
Zvýraznenému nerozumiem. Zamestnávatel môže na potvrdení uviesť len výšku mzdy, ktorú si v danom mesiaci zarobila. Ak si evidovaná na úrade práce a vedela si, že môžeš zarobiť max. cca 136 EUR, prečo si podpisovala dohodu o vykonaní práce na 260 € ? Personalistiku a mzdy už nejaký ten rôčik robím, ale zatial som žiadnemu zamestnancovi, ani dohodárovi nedávala podpisovať žiadne "bezvýznamné" dokumenty.

§ 226
Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.
ivka70
05.08.10,06:32
Teda pomstit sa niekomu vyssou mzdou ... to by bola ina forma, rozhodne vyssia forma pomsty na Slovensku :cool::D:rolleyes:
Zita5
05.08.10,06:43
Dobry den, prosim pomozte mi radami, ako ukoncit dohodu o vykonani prace, ktoru mam na urcity cas. Pracujem vo firme treti den a vobec sa mi nepaci system, akym dana firma pracuje. Chcela by som ukoncit tuto dohodu, ale neverim tomu, ze by sme sa dohodli na okamzitom skonceni dohody. Viem, ze im mozem dorucit vypoved dohody o vykonani prace s 15 dennou vypovednou lehotou. Je tychto 15 dni pracovnych, alebo sa do nich poctaju aj soboty a nedele?
A este by som sa chcela spytat najdolezitejsiu vec. Som evidovana na UPSVaR a bojim sa, aby sa mi dana firma nechcela pomstit tym, ze mi daju vyssiu mzdu, ako mam dohodnutu v zmluve a ktora je vyssia ako tych 136 EUR, co mozem na mesiac na dohodu zarobit. Da sa s tym nieco robit? AJ ked som v tejto firme uz odpracovala par dni, tak som nepodpisovala nijaku dochadzku. Tato firma ju so mnou zatial neviedla. Podpisovala som vsak nejake bezvyznamne dokumenty, ktore ale dosvedcia, ze som v tej firme bola. Ako by som mala postupovat, aby mi naozaj neublizili a nebola som kvoli vyssim prijmom, ktore mi oni vydokladuju vyradena z evidencie? Za odpoved velmi pekne dakujem

Ja ešte doplním . Neviem si predstaviť , že prečo je vo Vás toľko strachu .Však dohodu ste podpisovali predpokladám dobrovoľne a na tieto Vaše nároky zo strany zamestnávateľa a povinnosti voči UPSVAR ste mali myslieť ešte pred podpísaním dohody o vykonaní práce . Ak je vzťah korektne uzatvorený tak nemožno hovoriť o žiadnej pomste .
Mila123
03.09.12,05:57
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, nezamestnaný, evidovaný na UP pracuje na dohodu o vykonaní práce ale súčasne chodí aj na aktivačné práce. Mňa zaujíma či aktivácia a dohoda nie je v rozpore......ďakujem
Tweety
03.09.12,06:01
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, nezamestnaný, evidovaný na UP pracuje na dohodu o vykonaní práce ale súčasne chodí aj na aktivačné práce. Mňa zaujíma či aktivácia a dohoda nie je v rozpore......ďakujem
Pozri tu:
http://www.upsvarsl.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=126&Itemid=68