mesiačik
05.08.10,09:56
zdravím všetkých poradákov a prosím o pomoc
zamestnávateľ stanovil pracovníkovi HM 77 EUR Mes. a po odvodoch vychádza 66,92 ČM - výplaty robí v Olympe ale doplatok do minimálnej mzdy mu program nedáva / kde to mám zadať? doplatok mu patrí nie ? v PZ by mal mať minimálnu mzdu - je to trvalý pracovný pomer ale pracovné zmluvy nie sú / teraz prišla exekúcia vo výške 1115 EUR a má sa splácať z 1/3 mzdy - no keď mu vychádza 66 Eur ČM tak čo mám strhnúť ???? prosím poraďte
Prebrala som túto agendu a je to v hroznom neporiadku čo sa týka PZ,odhlášok,prihlášokm a pod. tak prosím o radu - robila im to nejaká pani a mali kontrolu a samozrejme kopu pripomieníok . Teraz to mám ja ale chcem si to dať do poriadku v zmysle predpisov

Ďakujem za dúfam čo najskoršiu odpoveď a pekný deň všetkým
hanelie
05.08.10,08:09
amestnávateľ stanovil pracovníkovi HM 77 EUR Mes.
aký ma pracovný úväzok?
mesiačik
05.08.10,08:53
podľa upresnených informácií je to dohodárka 10 hod.týždenne / v systéme ju majú zadaný ako trvalý prac.pomer
hanelie
05.08.10,10:54
po odvodoch vychádza 66,92 ČM
po akých odvodoch? / odvody pri dohodách do SP platí len zľ - do ZP neplatí

keďže jej nevychádza odpočet na osobu / 65% zo ŽM / nie je možné uspokojiť exe / zľ je povinný toto oznámiť exekútorovi
mesiačik
06.08.10,04:17
no oni jej robili odvody akoby mala hlavný pracovný pomer takže ja to musím teraz dať na pravú mieru a to oznámenie exekútorovi pošlem. Personalistika a zadanie praconíkov do Olympu je v katastrofálnom stave a zároveň aj dokumenty - budem mať čo robiť

ďakujem za odpoveď- pekný deň
Getiška
12.06.11,18:20
po akých odvodoch? / odvody pri dohodách do SP platí len zľ - do ZP neplatí

keďže jej nevychádza odpočet na osobu / 65% zo ŽM / nie je možné uspokojiť exe / zľ je povinný toto oznámiť exekútorovi

Dobrý večer,
ako to je keď mám pracovníka na polovičnú minimálnu mzdu- pracovný uväzok na 4 hod. denne, podľa tabuliek, čo som našla mu to vôbec nevychádza.... nie je z čoho strhnúť. Ako sa postupuje v tomto prípade?:confused:
ivka70
12.06.11,18:34
Dobrý večer,
ako to je keď mám pracovníka na polovičnú minimálnu mzdu- pracovný uväzok na 4 hod. denne, podľa tabuliek, čo som našla mu to vôbec nevychádza.... nie je z čoho strhnúť. Ako sa postupuje v tomto prípade?:confused:

Myslim, ze len oznamis exekutorovi, ze niet z coho strhavat a sledujes, ak napr. dostane rocne odmeny a bude z coho strhnut, tak posles exekutorovi ....