juraj.ku
05.08.10,10:27
rád by som sa opýtal ako to je so sociálnymi odvodmi. Poradili mi, že ked zruším živnost k 30.6 a opať ju založim po 1.7, (rok pred tym som bol tiež SZČO) nemusim platiť odvody do sociálnej poisťovne. Avšak keď mi nechali rovnake ICO, tak ako ma beru na sociálke ako jeden subjek alebo dva rozdielne aj ked mam potvrdenie o zruseni zivnosti. Platiť soc. poiťovni som nechcel preto lebo za mna to platí zamestnávateľ, mam aj pracovný pomer a som aj SZČO.
veronikasad
05.08.10,08:29
rád by som sa opýtal ako to je so sociálnymi odvodmi. Poradili mi, že ked zruším živnost k 30.6 a opať ju založim po 1.7, (rok pred tym som bol tiež SZČO) nemusim platiť odvody do sociálnej poisťovne. Avšak keď mi nechali rovnake ICO, tak ako ma beru na sociálke ako jeden subjek alebo dva rozdielne aj ked mam potvrdenie o zruseni zivnosti. Platiť soc. poiťovni som nechcel preto lebo za mna to platí zamestnávateľ, mam aj pracovný pomer a som aj SZČO.
Uveď dátumy zrušenia živnosti a otvorenia novej živnosti.
Odovzdal si na SP Potvrdenie o ukončení živnosti ?

IČO ani DIČ sa zrušením živnosti nemení .
ondrejvla
05.08.10,08:40
Tak ako píše Veronika, je potrebné odovzdať na SP zrušenie živnosti a tým aj vypísať RL-odhlášku, dôvodom je, že si zamestnanec.
veronikasad
05.08.10,08:43
Vlasti, zrejme odvody doteraz neplatil a vznikla mu povinnosť od 1.7. Ak prihlášku odovzdal skôr ako zrušil živnosť, treba ju stornovať ...
ondrejvla
05.08.10,08:49
Veronika súhlasím, ale predpokladám, že prihlášku tam mal od založenia živnosti, len nemal povinnosť platieb, ale možno je to úplne inak, nevieme, nenapísal nám:rolleyes:
veronikasad
05.08.10,08:51
Veronika súhlasím, ale predpokladám, že prihlášku tam mal od založenia živnosti, len nemal povinnosť platieb, ale možno je to úplne inak, nevieme, nenapísal nám:rolleyes:
U Vás to tak funguje ? Ja dávam za klientov len výpis z DP, prihlášku až keď vznikne povinná registrácia (do 8.7.)
ondrejvla
05.08.10,08:55
U Vás to tak funguje ? Ja dávam za klientov len výpis z DP, prihlášku až keď vznikne povinná registrácia (do 8.7.)

Ja som im dávala hneď na začiatku prihlášku, potvrdili im ju s tým, že majú priniesť výpis z DP. Ale prihláška tam bola, kópie má SZČO potvrdené o prevzatí. Za minulé obdobia to tak fungovalo, aj keď som dávala synovi prihlášku, ostala tam s tým, že nemal dostačujúce príjmy pre vznik platobnej povinnosti a bol už zamestnancom. Odhlášku som dala vtedy, keď začal byť zamestnancom, ale mu ju neprijali, lebo je stále SZČO.
juraj.ku
05.08.10,10:10
Veronika súhlasím, ale predpokladám, že prihlášku tam mal od založenia živnosti, len nemal povinnosť platieb, ale možno je to úplne inak, nevieme, nenapísal nám:rolleyes:

Doklad o zruseni som na soc. poit. dal o odhlaske alebo prihlaske neviem nic, zatial som nemal povinnost platieb
veronikasad
05.08.10,10:13
Doklad o zruseni som na soc. poit. dal o odhlaske alebo prihlaske neviem nic, zatial som nemal povinnost platieb
doplň prosím tie dátumy, kedy si zrušil živnosť a otvoril novú ...
juraj.ku
05.08.10,10:23
16.6 zrusena 7.7 otvorena
veronikasad
05.08.10,10:26
16.6 zrusena 7.7 otvorena
to je OK, k 1.7. si nebol SZČO, aj keď tvoj príjem za rok 2009 presiahol 12-násobok min. vymer.základu, nestávaš sa od 1.7.2010 povinným platitelom odvodov do SP.
Nemáš povinnosť ani odovzdávania výpisu z DP - pre istotu by som ho aj v takomto prípade do 30.6. odovzdala spolu s dokladom o zrušení živnosti.