monsol
04.11.05,08:59
Prosím Vás, ak zamestnám cudzinca, ktorý je v SR dlhšie ako 183 dní, má nárok na odpočítateľnú položku na seba?
Ďakujem.
Monika1
04.11.05,08:17
Pozri zákon o dani z príjmu § 11 ods. 3. Základ dane sa znižuje o nezdaniteľnú časť ZD
len u daňovníka s neobmedzenou dańovou povinnosťou s trvalým pobytom na území SR. Musia byť splnené obidve podmienky. Takže v tvojom prípade asi nie je možné znižovať ZD.
martinez
04.11.05,09:40
Pozri zákon o dani z príjmu § 11 ods. 3. Základ dane sa znižuje o nezdaniteľnú časť ZD
len u daňovníka s neobmedzenou dańovou povinnosťou s trvalým pobytom na území SR. Musia byť splnené obidve podmienky. Takže v tvojom prípade asi nie je možné znižovať ZD.
Monika, ale §11,3 sa tyka odpocitatelnej polozky na manzelku (manzela)......
Monika1
04.11.05,12:02
Máš pravdu Martinéz, nevšimla som si že sa to vzťahuje k písm. b a to je úľava na manželku. To by však znamenalo, že si môže uplatňovať úľavu na dani v plnej výške a to od prvého dňa vzniku pracovno-právneho vzťahu na území SR. Myslíš, že je to tak? Nestretla som sa ešte s takým prípadom.
martinez
04.11.05,13:34
tento danovnik sa zdrziava na uzemi SR viac ako 183 dni v kalendarnom roku, cize podla §2,d,1 je danovnikom s neobmedzenou danovou povinnostou tak ako ty alebo ja...podla mojho nazoru asi ma narok na nezdanitelnu cast zakladu dane na seba...§11,1,a ....nepredpokladam, ze by poberal nejaky starobny dochodok zo slovenskeho socialneho systemu a teda §11,2 neprichadza do uvahy ... takze, ja by som mu NčZD uplatnil....
monsol
04.11.05,13:59
Ďakujem pekne všetkým, ktorí sa zapojili.