brunetka777
05.08.10,13:49
Prosim Vas, chcem zamestnancovi zmenit polovicny prac.uvazok na plny pracovny uvazok a zvysit mzdu..mam to riesit dodatkom k pracovnej zmluve?
Tamila
05.08.10,11:58
Áno, dodatkom, kde bude uvedené zvýšenie mzdy aj úväzku.
brunetka777
05.08.10,12:09
dakujem pekne.
promont maja
05.08.10,12:18
Áno, dodatkom, kde bude uvedené zvýšenie mzdy aj úväzku.
Ja už len doplním, že takáto pracovná zmluva má svoje náležitosti, ako sú napr. pracovný čas od-do, prestávky v práci, výpovedná lehota, či nárok na dovolenku a pod. ... takže ak to chýbalo, či sa zmenilo ... tak aj to je potrebné dať na pravú mieru.
veronikasad
05.08.10,12:59
Prosim Vas, chcem zamestnancovi zmenit polovicny prac.uvazok na plny pracovny uvazok a zvysit mzdu..mam to riesit dodatkom k pracovnej zmluve?
Pred zmenou úväzku je vhodné vyčerpať alikv.časť dovolenky, aby sa necítil poškodený ani zamestnanec ani zamestnávatel. Nárok na dovolenku sa neprepočítava, po zmene sa čerpanie prepláca vo výške úväzku.
mzdarka renca
05.08.10,20:51
Pred zmenou úväzku je vhodné vyčerpať alikv.časť dovolenky, aby sa necítil poškodený ani zamestnanec ani zamestnávatel. Nárok na dovolenku sa neprepočítava, po zmene sa čerpanie prepláca vo výške úväzku.
prečo veronika? to je to najmenej;)
veronikasad
05.08.10,20:55
prečo veronika? to je to najmenej;)
Lebo ak ju bude čerpať po zmene, bude jej vyplatená náhrada za dovolenku za 8 hod. denne (plný úväzok)
mzdarka renca
05.08.10,21:00
Lebo ak ju bude čerpať po zmene, bude jej vyplatená náhrada za dovolenku za 8 hod. denne (plný úväzok)
to viem Veronika, ale nezdá sa mi vhodné nútiť zamestnanca, aby si bral dovolenku len z tohoto dôvodu;):) a zamestnávateľ nebude až tak veľmi ukrátený, aj keď neviem, akú mzdu má, či bude mať dohodnutú v dohode o zmene PZ.
veronikasad
05.08.10,21:06
to viem Veronika, ale nezdá sa mi vhodné nútiť zamestnanca, aby si bral dovolenku len z tohoto dôvodu;):) a zamestnávateľ nebude až tak veľmi ukrátený, aj keď neviem, akú mzdu má, či bude mať dohodnutú v dohode o zmene PZ.
Nebolo to z mojej strany nútenie - len mal by o tom vedieť zamestnanec aj zamestnávatel - v tomto prípade by bol "postihnutý" zamestnávatel, ktorý určuje nástup na dovolenku.