leníča
05.08.10,20:48
prišla mi od firmy profi credit dohoda o zrážke zo mzdy pre jednu našu zamestnankyňu. Vo firme nevykonávame takého zrážky zamestnancom, nakoľko si ich odvádzajú individuálne. Sú to ich osobné zrážky na pôžičky a stavebné sporenia. Zároveň je to pre firmu nákladová položka na poplatkoch. Musím túto zrážku zamestnankyni odvádzať, hoci to nie je exekučná zrážka? Môžem odmietnuť? Zároveň chcú prvú splátku za dva mesiace spolu a potom každý mesiac. Ja ako zamestnávateľ som s uvedenou zamestnankyňou neuzavrela žiadnu dohodu. Ďakujem.
rodina1
05.08.10,18:51
prišla mi od firmy profi credit dohoda o zrážke zo mzdy pre jednu našu zamestnankyňu. Vo firme nevykonávame takého zrážky zamestnancom, nakoľko si ich odvádzajú individuálne. Sú to ich osobné zrážky na pôžičky a stavebné sporenia. Zároveň je to pre firmu nákladová položka na poplatkoch. Musím túto zrážku zamestnankyni odvádzať, hoci to nie je exekučná zrážka? Môžem odmietnuť? Zároveň chcú prvú splátku za dva mesiace spolu a potom každý mesiac. Ja ako zamestnávateľ som s uvedenou zamestnankyňou neuzavrela žiadnu dohodu. Ďakujem.
Zrejme zamestnankyňa mala nejakú pôžičku, ktorú prestala splácať. Preto firma profi credit zaslala na vašu firmu dohodu o zrážke zo mzdy. Uvedenú zrážku zamestnankyni musíte zrážať vy.
leníča
05.08.10,18:57
áno bola to pôžička a prestala platiť. Ale ja so zamestnankyňou nemám podpísanú žiadnu dohodu.
Jana Motyčková
06.08.10,05:21
Na takéto dohody podľa §551 Občianskeho zákonníka sa vzťahujú pravidlá ako na zrážky podľa Občianskeho súdneho poriadku. Keď sú postúpené zamestnávateľovi, zamestnávateľ je povinný ich zrážať, prićom používa pravidlá ako pri tretinovom systéme.