SILVIA54
04.11.05,10:36
Ahojte,mám otázku:hási sa PN do zdravotnej poisťovne?Bolo mi povedané že už áno,ale mne sa to nejako nezdá.Ako je to?
Tweety
04.11.05,09:39
Ahojte,mám otázku:hási sa PN do zdravotnej poisťovne?Bolo mi povedané že už áno,ale mne sa to nejako nezdá.Ako je to?Hlási sa, ale nie (hasí).
:p
nikulik
04.11.05,09:40
Ano hlási, každá poisťovňa má inú lehotu do kedy sa to má nahlásiť, ale hlási sa na hromadnom oznámení. Je tu aj cela tema na to.
Pepa
04.11.05,10:01
Zuzanečka
04.11.05,10:05
Ano hlasi sa. Napr. do VZP sa hlasi na tlacive Hromadne oznamenie a zapisuj sa zaciatok a koniec PN kodom 19.Do kedy? Podla toho aky mas datum na vyplatu mzdy. Ak mas do konca mesiaca tak za mesiac oktober mas povinnost odovzdat do konca novembra.
Ingrid G.
04.11.05,12:21
Zamestnávateľ má povinnosť oznámiť zdravotnej poisťovni Pn - z dôvodu zmeny platiteľa poistného (zo zamestnávateľa na štát) do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa. Viď zákon o zdravotnom poistení - § 24 písm. c/.
nikulik
04.11.05,12:41
Zamestnávateľ má povinnosť oznámiť zdravotnej poisťovni Pn - z dôvodu zmeny platiteľa poistného (zo zamestnávateľa na štát) do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa. Viď zákon o zdravotnom poistení - § 24 písm. c/.
V tomto by som trosku nesluhlasila, pretoze ked som bola v SIDERII, tak mi povedali, ze maju nove tlaciva Hromadné oznámenie, vypisuje sa tam kod "O", ale to podstatne bolo, ze ked som sa opytala ci aj u nich to tak funguje ako vo VsZP ze sa podava do konca nasledujuceho mesiaca po mesiaci kedy doslo k zmene, tak mi povedali, ze nie, ze podla zakona kazdu zmenu treba hlasit do 8 dni!
elenka
04.11.05,12:48
V tomto by som trosku nesluhlasila, pretoze ked som bola v SIDERII, tak mi povedali, ze maju nove tlaciva Hromadné oznámenie, vypisuje sa tam kod "O", ale to podstatne bolo, ze ked som sa opytala ci aj u nich to tak funguje ako vo VsZP ze sa podava do konca nasledujuceho mesiaca po mesiaci kedy doslo k zmene, tak mi povedali, ze nie, ze podla zakona kazdu zmenu treba hlasit do 8 dni! Ak zákon hovorí do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho od vzniku udalosti, tak neviem či obstoji dátum, ktorý si každá ZP sama určí - to máme byť už naozaj administratívni zamestnanci zdravotných a sociálnych poisťovní ?
nikulik
04.11.05,13:15
No ja sa tam s nou hadať nebudem, napisem ako povie a nech si to uz riesia poistovne. To je presne ako so VsZP, na jednej pobocke povedia kod 19, na druhej zase iny, na dalsej rozpisovat podla toho kedy plati zamestnávateľ a kedy SP, este ze aspon to do kedy sa to ma ohlasit maju jasno, ale inac chaos prvej triedy!!
Tweety
04.11.05,17:56
No ja sa tam s nou hadať nebudem, napisem ako povie a nech si to uz riesia poistovne. To je presne ako so VsZP, na jednej pobocke povedia kod 19, na druhej zase iny, na dalsej rozpisovat podla toho kedy plati zamestnávateľ a kedy SP, este ze aspon to do kedy sa to ma ohlasit maju jasno, ale inac chaos prvej triedy!!
Netreba robiť paniku, ak si vyhľadáš stránku poisťovne, nájdeš tam tlačivká na všetko, čo potrebuješ, aj s kódmi. :rolleyes: :eek: :cool:
DanielaSL
04.11.05,21:18
Ano hlási, každá poisťovňa má inú lehotu do kedy sa to má nahlásiť, ale hlási sa na hromadnom oznámení. Je tu aj cela tema na to. Nikulík ale zákon by mal platiť pre všetky poisťovne rovnako, takže ak to tam ešte nevedia , hlavne , že ty vieš ako to má byť správne. Takže do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, kedy k zmene došlo.