petacuckova
06.08.10,08:16
Dobrý deň. ZC bol na výsluchu u polície, odkiaľ doniesol potvrdenie . Keďže som výsluch nenašla v dôležitých osobných prekážkach na strane zamestnanca, takže mu to nemôžem preplatiť náhradou... má si zobrať na ten deň dovolenku ?
veronikasad
06.08.10,06:18
Nemáš mu na tom potvrdení potvrdiť výšku ušlej mzdy, ktorú mu preplatí polícia ?
Flinstone
06.08.10,06:24
len na predvolaní svedka je miesto na potvrdenie ušlej mzdy a musí to predložiť pri výsluchu, nie dodatočne.
profesional
06.08.10,06:35
V pripade ak zamestnanec mohol absolvovat vysluch mimo pracovneho casu, malo tak byt vykonane.
V pripade ak bolo nutne vykonat vysluch pocas pracovnej doby, nema od zamestnavatela narok na nahradu mzdy.
Ma narok na nahradu cistej mzdy od organu pred ktorym bol vysluch vykonany.
Zamestnavatel uctuje v takomto pripade ako o neplatenom volne.
petacuckova
06.08.10,06:36
Je to len malý papier POTVRDENIE že sa zúčastnil výsluchu... tak mu dám na ten deň dovolenku, nie ?
veronikasad
06.08.10,06:38
Je to len malý papier POTVRDENIE že sa zúčastnil výsluchu... tak mu dám na ten deň dovolenku, nie ?
Nepotvrdzovala si mu mzdu pred výsluchom (na druhej strane pozvánky) ?
Flinstone
06.08.10,07:19
možno to nemal na predvolanke...
poškodený a obvinený/podozrivý nemajú nárok na náhradu ušlej mzdy
petacuckova
06.08.10,07:58
Nie, ja som ani nevedela, že bol na výsluchu. Len mu teraz robím výplatu a mal tam priložený takýto doklad. Je to predtlačené tlačivo ( podobné ako dovolenkový lístok ) ... Jeho vedúci mi povedal, že mu volali telefonicky.