kimart
06.08.10,10:38
Ahojte, potrebovala by som poradiť, exmanžel podal návrh na zníženie výživného práve v dobe kedy syn nastupuje na VŠ. Kedže už mal 18 rokov výzva na súd prišla na jeho meno. Chcela by som, aby sa vyhol zbytočného stresu, a tak neviem, či je možné dať odpoveď na súd len písomne, a nedostaviť sa.:(
pavlinka
06.08.10,09:00
Musíš si zaplatiť právnika ktorý syna zastúpi na súde.
kimart
06.08.10,09:04
Tomu som sa chcela vyhnúť, myslím, že by som ho mohla zastúpiť aj ja
ivka70
06.08.10,09:27
Tomu som sa chcela vyhnúť, myslím, že by som ho mohla zastúpiť aj ja

Myslim si, ze ta syn moze poverit zastupovanim na sude.
Neviem to teraz najst, ale niekde som to tusim citala.
Chobot
06.08.10,09:35
Tomu som sa chcela vyhnúť, myslím, že by som ho mohla zastúpiť aj ja

Účastník sa môže na súde nechať zastúpiť v rámci občianskej výpomoci kýmkoľvek na základe plnej moci. Akurát zastupujúci nemôže požadovať od zastupovaného za to odplatu. Za odplatu môžu na súde zastupovať len advokáti.

Takže ho môžeš zastupovať, ale nevznikne ti náhrada trov za zastupovanie.
kimart
06.08.10,09:43
ďakujem za odpovede, ale aj tak nestačí na súd poslať len nejaké písomné vyjadrenie?
cukrik
06.08.10,12:42
nie je nutná prítomnosť na pojednávaní, pokiaľ vo vyjadrení dáte odpoveď na všetky otázky, ktoré budu súd zaujímať
arizona
06.08.10,13:53
ďakujem za odpovede, ale aj tak nestačí na súd poslať len nejaké písomné vyjadrenie?
Súd môže pojednávať aj ked sa nedostavíš...ale uvedom si, že si vo veľkej nevýhode , je to risk...;)
Je lepšie sa dostaviť osobne a obhájiť si svoje.
kimart
19.08.10,11:00
ďakujem za rady. Skúsila som aj právnika, deti tam budú musieť ísť osobne. No čo sami zmôžu, keď druhá strana je zastúpená právnikom?!