inajana
06.08.10,12:00
(JÚ, neplatca DPH) Prosím poraďte, nerozumiem tým prepočtom, alebo čítam zle :-(

a/
FA bola vystavená 21.5. v CZK
- zaevidovaná a uhradená 22.5. v EUR na účet (kurz v banke 24,404)

Prepočítam kurzom z 20.5. (NBS 25,913)
Čo s ROZDIELOM - ako zaúčtovať?

b/
Zálohová FA bola vystavená 20.5. v CZK aj v EUR (kurz na FA 25,920)
- zaevidovaná a uhradená záloha 21.5. v EUR na sk-účet cz-firmy.
Riadna FA bola vystavená 24.5. a DOPLATOK uhradený 21.6. v EUR na sk-účet firmy.

Musím to prepočítavať? Kurzom z 19.5. ??? (NBS 25,727)
Rozpisujem aj ten doplatok ? a tým pádom aj kurz z 20.6. (NBS 25,733)
kimart
06.08.10,10:39
Neviem o čom píšeš, kurzové rozdiely sa v JÚ neúčtujú v priebehu roka, len na konci roka zostatok pohľadávok, záv., a pokladne
inajana
06.08.10,13:27
Obidve české faktúry som zaplatila v EUR:
a/ vkladom na účet, kde si banka prepočítala SUMU svojím kurzom
b/ vkladom na účet SUMU podľa vystavenej FA


... kurzové rozdiely sa v JÚ neúčtujú v priebehu roka, len na konci roka zostatok pohľadávok, záv., a pokladne

FAKTÚRY IBA JEDNODUCHO ZAÚČTUJEM ?

Nemám účet ani pokladňu v cudzej mene. Platí toto:


... Kurzové rozdiely v JÚ sa zisťujú len v prípade vykázania zostatkov peňažných prostriedkov v cudzej mene na účte alebo v pokladnici ku dňu uzavierania účtovných kníh...

???
pizzanoel
10.08.10,08:26
Normalne to zaučtujes kurzom NBS podla datumu....
inajana
11.08.10,14:50
Ďakujem.
Prosím, ešte ten DÁTUM pri druhej FA - kurzom z 19.5. prepočítam CELÚ FAKTUROVANÚ SUMU ?
jarof
01.04.13,09:35
Toto by aj mňa zaujímalo ako na to. v Roku 2012 som zaplatil zálohovú faktúru vystavenú v CZK a uhradenú v EUR na EUR účet podľa uvedeného kurzu na faktúre (odlišný od kurzu ECB), medzi odoslanou sumou a prepočtom podľa kurzu ECB je rozdiel, ako to zaúčtovať? Potom mi vystavili ostrú faktúru tiež v CZK, v akej výške ju zaevidovať v EUR? Podľa kurzu ECB alebo kurzu, ktorým bola uhradená záloha? Ako vysporiadať vzniknuté kurzové rozdiely? Odpoveď typu "Normalne to zaučtujes kurzom NBS podla datumu...." mi nijako nepomôže. Poprosím Vás o podrobný postup.