Stanislav 1975
06.08.10,16:18
Chcel som sa opýtať na právny názor na jednu vec, ktorá sa ma síce netýka,ale zaujíma ma to- v jednej téme sa s Llíviou troška podpichujeme ohľadne dražby bytu neplatiča, nechcem teraz moralizovať, či je suma 400 alebo čo ja viem 600 eur dovodom na dražbu( ja si nemyslím,že je to morálne ale to je jedno, lebo zákon neurčuje sumu dlhu pri možnosti dražby), ALE moj názor je- na základe predpisov ,teda mesačných záloh v prípade,že dajú byt na dražbu a majitel nebude konať,tak mu ten byt možno vydražia- ale moj názor je že keď majiteľ bytu podá návrh na súd ,aby súd dražbu zatrhol,tak podľa mňa by súd mal dražbu zastaviť z dovodu, že mesačný preddavok je dlh, ktorý može ,ale nemusí byť reálny a nieje jednoznačné,či ja naozaj dlžim toľko čo odo mňa svb akože vymáha-teoreticky tak možeme obrať o byt kohokoľvek na Porade- dohodnem sa s ostatnými vlastníkmi,že dáme mesačný predpis na 1000 eur a sused, ktorý to nebude mať ako splácať, tak mu po 3 mesiacoch dáme vydražiť byt(!!!), pričom samozrejme ten dlh bol nereálny
PRETO SI Myslím, že na základe preddavkov na služby nieje možné byt vydražiť( samozrejme ak sa majiteľ bude brániť aktívne), je to možné jedine na ZÁKLADE ROČNÉHO VYÚČTOVANIA

Mám alebo nemám pravdu -prosím o právne názory...
Llívia
06.08.10,16:00
Chcel som sa opýtať na právny názor na jednu vec, ktorá sa ma síce netýka,ale zaujíma ma to- v jednej téme sa s Llíviou troška podpichujeme ohľadne dražby bytu neplatiča, nechcem teraz moralizovať, či je suma 400 alebo čo ja viem 600 eur dovodom na dražbu( ja si nemyslím,že je to morálne ale to je jedno, lebo zákon neurčuje sumu dlhu pri možnosti dražby), ALE moj názor je- na základe predpisov ,teda mesačných záloh v prípade,že dajú byt na dražbu a majitel nebude konať,tak mu ten byt možno vydražia- ale moj názor je že keď majiteľ bytu podá návrh na súd ,aby súd dražbu zatrhol,tak podľa mňa by súd mal dražbu zastaviť z dovodu, že mesačný preddavok je dlh, ktorý može ,ale nemusí byť reálny a nieje jednoznačné,či ja naozaj dlžim toľko čo odo mňa svb akože vymáha-teoreticky tak možeme obrať o byt kohokoľvek na Porade- dohodnem sa s ostatnými vlastníkmi,že dáme mesačný predpis na 1000 eur a sused, ktorý to nebude mať ako splácať, tak mu po 3 mesiacoch dáme vydražiť byt(!!!), pričom samozrejme ten dlh bol nereálny
PRETO SI Myslím, že na základe preddavkov na služby nieje možné byt vydražiť( samozrejme ak sa majiteľ bude brániť aktívne), je to možné jedine na ZÁKLADE ROČNÉHO VYÚČTOVANIA

Mám alebo nemám pravdu -prosím o právne názory...

Aj ja prosím o právne názory, lebo názory, že je to nemorálne a bla bla bla tento problém nevyriešia.

Je to táto téma (tu niekde je začiatok nášho "dohadovania" so Stanislavom1975): http://www.porada.sk/t94791-p4-dobrovolna-drazba-bytu.html

Stanko, nemáš pravdu. Naštuduj si zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Niečo ti tu z neho skopírujem, aby si nemusel komplikovane hľadať:
Podľa zákona o vlastníctve bytov je vlastník bytu povinný:
"§ 10
(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade10) vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností...
(6) Úhrady za plnenia sú vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome povinní mesačne vopred uhrádzať na účet domu v banke... "
Táto pohľadávka SVB voči vlastníkovi bytu (VB) alebo nebytového priestoru (VNB) (a naopak - záväzok VB alebo VNB voči SVB) vzniká zo zákona, nie až pri ročnom zúčtovaní. Pri ročnom zúčtovaní ak ide o neplatiča, sa jedine môže znížiť nedoplatok alebo zvýšiť preplatok pri úhradách za plnenia.Platby do fondu prevádzky, údržby a opráv nepodliehajú ročnému zúčtovaniu (dokonca sa ani nemôžu vyplatiť pri zmene vlastníka bytu, jednoducho zostanú niekde na účte, kým sa neminú :)). Takže dátum vzniku pohľadávky je jasný.
Jasné, že toto môžete urobiť. Ale preto sa v SVB konajú schôdze zhromaždenia, aby si toto odsúhlasili spoločne VB a VNB a ktorýkoľvek prehlasovaný VB alebo VNB má právo obrátiť sa na súd, aby vo veci rozhodol (v tomto prípade o znížení mesačných zálohových platieb).
Platí to, čo som uviedla fialovou a pozor, vypadli ti platby do fondu prevádzky, údržby a opráv.:)
Mimochodom, u nás ten dlžník neplatí skoro rok a dávno máme po ročnom zúčtovaní.

mimotemyPáči sa mi, akí ste viacerí solidárni a sociálni a morálni a dobrí, keď nejde o váš dom a o vaše peniaze. Už som niekoľkým navrhla, že ich skontaktujem s naším dlžníkom, aby za neho nedoplatky vyrovnali. Ale keď ste všetci takí dobrí, prečo to za neho nechcete vyrovnať? :rolleyes: Žeby vám predsa len záležalo na vlastných euráčoch? A keď ste takí dobrí, mohli by ste nejaké euráče dať aj mne, za tie hodiny, čo som strávila zisťovaním, hľadaním, čítaním, ako vôbec máme postupovať + hodiny rozhovorov s predsedom SVB, kedy sme sa snažili riešiť problém niekoho, kto sa tvári, že žiaden nemá - a tie riešenia boli aj iné, ako dražba.
Llívia
06.08.10,16:08
Stanko, ďakujem ti za založenie tejto témy. Právne rady zadarmo - supér, aj dlžník sa poteší, že to nebude musieť zaplatiť.:);)
Stanislav 1975
06.08.10,16:13
Lívia, nič v zlom-ale kde máš dokaz že je dlžný takú a takú sumu? To sa dá dokázať jedine vyučtovaním, nikde nieje potvrdené, že to naozaj dlží...:cool::confused:-preddavky sú nič, to je len neoficialne číslo, nič viac...
mona091
06.08.10,16:25
Chcel som sa opýtať na právny názor na jednu vec, ktorá sa ma síce netýka,ale zaujíma ma to- v jednej téme sa s Llíviou troška podpichujeme ohľadne dražby bytu neplatiča, nechcem teraz moralizovať, či je suma 400 alebo čo ja viem 600 eur dovodom na dražbu( ja si nemyslím,že je to morálne ale to je jedno, lebo zákon neurčuje sumu dlhu pri možnosti dražby), ALE moj názor je- na základe predpisov ,teda mesačných záloh v prípade,že dajú byt na dražbu a majitel nebude konať,tak mu ten byt možno vydražia- ale moj názor je že keď majiteľ bytu podá návrh na súd ,aby súd dražbu zatrhol,tak podľa mňa by súd mal dražbu zastaviť z dovodu, že mesačný preddavok je dlh, ktorý može ,ale nemusí byť reálny a nieje jednoznačné,či ja naozaj dlžim toľko čo odo mňa svb akože vymáha-teoreticky tak možeme obrať o byt kohokoľvek na Porade- dohodnem sa s ostatnými vlastníkmi,že dáme mesačný predpis na 1000 eur a sused, ktorý to nebude mať ako splácať, tak mu po 3 mesiacoch dáme vydražiť byt(!!!), pričom samozrejme ten dlh bol nereálny
PRETO SI Myslím, že na základe preddavkov na služby nieje možné byt vydražiť( samozrejme ak sa majiteľ bude brániť aktívne), je to možné jedine na ZÁKLADE ROČNÉHO VYÚČTOVANIA

Mám alebo nemám pravdu -prosím o právne názory...

suhlasim so stanislavom, aj ked zakon hovori inac,

mam osobnu skusenost, kedy zzo mna spravili neplatica, pisem o tom v jednej z tem, kedy celkovo na byte boli preplatky, ale kedze som neplatila zvysene zalohovite platby (teraz neide o dovody a vysku sumy),
tak som sa stala neplaticom, a kludne ma mohli dat do drazby,

a presne tak, ako spomenul stanislav, zalohovite platby som uhradzala pravidelne roky, ale kedze sa panstvo rozhodlo zalohy zvysit, (stale tvrdim, ze sa to da pekne zneuzit na uverovanie spravcu zadarmo), a ja som ich nezvysila, tak miesto 500 € preplatkuy som dostala nedoplatok 1000 €, akurat, ze som zaplatila iba 500 €, pretoze mi zaratali moj preplatók,

tak, toto povazujem za nehoraznost
Stanislav 1975
06.08.10,16:36
suhlasim so stanislavom, aj ked zakon hovori inac,

mam osobnu skusenost, kedy zzo mna spravili neplatica, pisem o tom v jednej z tem, kedy celkovo na byte boli preplatky, ale kedze som neplatila zvysene zalohovite platby (teraz neide o dovody a vysku sumy),
tak som sa stala neplaticom, a kludne ma mohli dat do drazby,

a presne tak, ako spomenul stanislav, zalohovite platby som uhradzala pravidelne roky, ale kedze sa panstvo rozhodlo zalohy zvysit, (stale tvrdim, ze sa to da pekne zneuzit na uverovanie spravcu zadarmo), a ja som ich nezvysila, tak miesto 500 € preplatkuy som dostala nedoplatok 1000 €, akurat, ze som zaplatila iba 500 €, pretoze mi zaratali moj preplatók,

tak, toto povazujem za nehoraznost

tak potom je zvrátený zákon...
jar88
06.08.10,16:38
Lívinka, založil som samostatnú tému, kvoli tomu lebo ma zaujíma ako je to z právneho hľadiska...,nieje to proti tebe, len chcem vedieť právny názor...
Pozerám, že už sa sem píše aj bez právnického titulu, tak píšem.
---------------------------------------------------------------------
Normálneho neplatiča pri dlhu na zálohách nieje možné dostať na dobrovoľnú dražbu za 2, 3 či 5 preddavkov (napr. 400 či 1500 €), lebo neplatič je vlastne len dlžníkom.
No a dlžník má právo navrhnúť veriteľovi spôsob vyrovnania dlhu. (napríklad splátkový kalendár)
Ak to veriteľ neprijme, má smolu, lebo potom už je veľa možností, ako napadnúť návrh na súde.
----------------------------------------------------------------------
Návrh na dobrovoľnú dražbu, podľa zak.č. 527/2002 §7 ods.2
(1) Navrhovateľom dražby je vlastník predmetu dražby, osoba, ktorá vykonáva záložné právo (ďalej len "záložný veriteľ"), alebo iná osoba, ktorá je oprávnená navrhnúť vykonanie dražby podľa osobitného zákona. 9)

(2) Navrhovateľ dražby je povinný písomne vyhlásiť, že predmet dražby je možné dražiť. Ak je navrhovateľom dražby záložný veriteľ, je povinný písomne vyhlásiť aj pravosť, výšku a splatnosť pohľadávky, pre ktorú sa navrhuje výkon záložného práva podľa tohto zákona (§ 16 ods. 3).
-----------------------------------------------------------------------
Písomné vyhlásenie môže ktokoľvek napadnúť a dražiteľ nesmie dražiť.
jar88
06.08.10,16:52
Zo zákona o vlastníctve bytov
§8b
(2) Pri správe domu je správca povinný

a) hospodáriť s majetkom vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome s odbornou starostlivosťou v súlade s podmienkami zmluvy o výkone správy,
b) dbať na ochranu práv vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a uprednostňovať ich záujmy pred vlastnými,
c) zastupovať vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome pri vymáhaní škody, ktorá im vznikla činnosťou tretích osôb alebo činnosťou vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome,
d) vykonávať práva k majetku vlastníkov len v záujme vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,
e) sledovať úhrady za plnenia a úhrady preddavkov do fondu prevádzky údržby a opráv od vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a vymáhať vzniknuté nedoplatky,
f) umožniť vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome na požiadanie nahliadnuť do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv,
g) zvolať schôdzu vlastníkov podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada najmenej štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,
h) vypracúvať ročný plán opráv, ktorý zohľadní najmä opotrebenie materiálu a stav spoločných častí domu a spoločných zariadení domu a navrhnúť výšku tvorby fondu prevádzky údržby a opráv domu na kalendárny rok,
i) podať návrh na vykonanie dobrovoľnej dražby 12ac) bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok podľa § 15, ak je schválený nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,
j) podať návrh na exekučné konanie, 12ab)
k) zabezpečovať všetky ďalšie činnosti potrebné na riadny výkon správy domu v súlade so zmluvou o výkone správy a s týmto zákonom.
Vymáhať nedoplatky neznamená len poslať upomienku.
Musí sa domáhať práv vlastníkov aj na súde, nie len na schôdzi.
Llívia
06.08.10,17:08
Zo zákona o vlastníctve bytov
§8b
1.(2) Pri správe domu je správca povinný...
2.Musí sa domáhať práv vlastníkov aj na súde, nie len na schôdzi.

1. Čítal si moje príspevky a nepamätáš si, že u nás nie je správca, ale SVB? :rolleyes: cituješ zlý paragraf. :):)
2. Kde je napísané, že SA MUSÍ domáhať práv vlastníkov na súde, že neplatiča nemôže riešiť rovno cez dražbu?
Llívia
06.08.10,17:10
Lívia, nič v zlom-ale kde máš dokaz že je dlžný takú a takú sumu? To sa dá dokázať jedine vyučtovaním, nikde nieje potvrdené, že to naozaj dlží...:cool::confused:-preddavky sú nič, to je len neoficialne číslo, nič viac...

Prečítaj si pozorne a kľudne aj viackrát môj prvý príspevok, najmä to, že POHĽADÁVKA VZNIKÁ ZO ZÁKONA, KEĎŽE MESAČNÉ ZÁLOHOVÉ PLATBY SA ZO ZÁKONA PLATIA MESAČNE VOPRED! + FOND PREVÁDZKY, ÚDRŽBY A OPRÁV ANI NEPODLIEHA ROČNÉMU ZÚČTOVANIU!
Llívia
06.08.10,17:13
suhlasim so stanislavom, aj ked zakon hovori inac,

mam osobnu skusenost, kedy zzo mna spravili neplatica, pisem o tom v jednej z tem, kedy celkovo na byte boli preplatky, ale kedze som neplatila zvysene zalohovite platby (teraz neide o dovody a vysku sumy),
tak som sa stala neplaticom, a kludne ma mohli dat do drazby,

a presne tak, ako spomenul stanislav, zalohovite platby som uhradzala pravidelne roky, ale kedze sa panstvo rozhodlo zalohy zvysit, (stale tvrdim, ze sa to da pekne zneuzit na uverovanie spravcu zadarmo), a ja som ich nezvysila, tak miesto 500 € preplatkuy som dostala nedoplatok 1000 €, akurat, ze som zaplatila iba 500 €, pretoze mi zaratali moj preplatók,

tak, toto povazujem za nehoraznost

Si mimotemy. Stanislav chcel právne rady. Ty si žiadnu právnu radu nedala.
Spoj sa so Stankom, Jar88 a zaplaťte dlžobu za nášho neplatiča - vyjde vás to len cca 150 EUR, keď ste takí stráááááááášne solidárni a sociálni. :rolleyes:;)
Stanislav 1975
06.08.10,17:14
Prečítaj si pozorne a kľudne aj viackrát môj prvý príspevok, najmä to, že POHĽADÁVKA VZNIKÁ ZO ZÁKONA, KEĎŽE MESAČNÉ ZÁLOHOVÉ PLATBY SA ZO ZÁKONA PLATIA MESAČNE VOPRED! + FOND PREVÁDZKY, ÚDRŽBY A OPRÁV ANI NEPODLIEHA ROČNÉMU ZÚČTOVANIU!

Ale ako dokážeš že tá pohladávka je oprávnená? Niekomu stačí na preddavky 50 eur mesačne( nekuri, nepúšťa vodu a pod.) a niekto by mal mat zálohu 200 eur( tolko zhruba platím ja) a teraz ako dokážeš tomu čo nič nespotrebováva(alebo len minimum),že má naozaj taký dlh a nakoniec ani žiadny dlh nemusí mať...
Llívia
06.08.10,17:15
mimotemy
tak potom je zvrátený zákon... Keď chceš byť v obraze o tom, čo je zvrátené, tak si prečítaj tému založenú Mona091 - správca alebo predseda SVB jej neoznámil zvýšenie mesačných platieb, preto jej vznikol nedoplatok. U nás je iná situácia - o výške mesačných platieb boli všetci informovaní, prevzali predpis a podpísali prevzatie na začiatku roka. Ten predpis je rovnaký ako minulý rok.

Stanko, chcel si právne rady, ale v tomto príspevku si žiadnu právnu radu nedal.:) Emócie sú síce dobré, ale v tomto prípade sú fakt na ....
Stanislav 1975
06.08.10,17:16
Si mimotemy. Stanislav chcel právne rady. Ty si žiadnu právnu radu nedala.
Spoj sa so Stankom, Jar88 a zaplaťte dlžobu za nášho neplatiča - vyjde vás to len cca 150 EUR, keď ste takí stráááááááášne solidárni a sociálni. :rolleyes:;)

Lívia, ja sa nezastávam vášho neplatiča,len sa mi nezdá za pár eur dať niekomu byt na dražbu za celkom sociálne, rozumné a vhodné...
Stanislav 1975
06.08.10,17:19
A čo keď niekto chce platiť ale momentálne nemá? Nemali by sme mu radšej pomocť, počkať mu?Ale hned z neho spravíme bezdomovca? To sa mi fakt nepáči...
Llívia
06.08.10,17:19
Pozerám, že už sa sem píše aj bez právnického titulu, tak píšem. Áno, to je vidieť, že sa sem píše aj bez právnického titulu, preto tu ešte nebola ani jedna právna rada, všetko len citové dojáky.
...Normálneho neplatiča Aký je to normálny neplatič? pri dlhu na zálohách nieje možné dostať na dobrovoľnú dražbu za 2, 3 či 5 preddavkov (napr. 400 či 1500 €), lebo neplatič je vlastne len dlžníkom A koho majetok myslíš, že končí na dražbách? Tých, čo poctivo platia a nemajú žiadne dlžoby?! A ak to nie je možné, tak prečo Luciafabisikovej pri 500 EUR dlžobe to dražobka zobrala?!.
No a dlžník má právo navrhnúť veriteľovi spôsob vyrovnania dlhu. (napríklad splátkový kalendár) Zákon, paragraf? Ani nemusíš hľadať, nenájdeš. Mimochodom, ten náš neplatič nemal záujem ani o splátkový kalendár, resp. sa k návrhu na splátkový kalendár nevyjadril.
Ak to veriteľ neprijme, má smolu Zákon, paragraf?, lebo potom už je veľa možností, ako napadnúť návrh na súde... Pouč nás, aké sú to možnosti.


Povedal si za A to bezvýznamné, nepovedal si za B to podstané = argumenty = zákony, paragrafy.
Stanislav 1975
06.08.10,17:20
Krásavica, ale to neužitočné si nemusela dať...:mee::mee::mee:, ja aj ked s tebou nesúhlasím tak som ti nedal...:D
si ma dosť nahnevala holka...
Zita5
06.08.10,17:21
A čo keď niekto chce platiť ale momentálne nemá? Nemali by sme mu radšej pomocť, počkať mu?Ale hned z neho spravíme bezdomovca? To sa mi fakt nepáči...

No keď tam majú takú energickú babu ako Lívia , tak majú po chlebe :D;)
Llívia
06.08.10,17:23
Ale ako dokážeš že tá pohladávka je oprávnená? Niekomu stačí na preddavky 50 eur mesačne( nekuri, nepúšťa vodu a pod.) a niekto by mal mat zálohu 200 eur( tolko zhruba platím ja) a teraz ako dokážeš tomu čo nič nespotrebováva(alebo len minimum),že má naozaj taký dlh a nakoniec ani žiadny dlh nemusí mať...

Koľkokrát ti budem ešte musieť napísať, že tá pohľadávka vzniká zo zákona? Že vzniká k nejakému dátum - opäť zo zákona? Že fond opráv ani nepodlieha ročnému zúčtovaniu?
Čo tak namiesto citových výlevov si zohnať nejaký zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, naštudovať ho, a potom niečo písať? ;):)
Llívia
06.08.10,17:26
mimotemy
No keď tam majú takú energickú babu ako Lívia , tak majú po chlebe :D;)
Som taká energická, že pred chvíľou to vzdal aj internet :D:)
Len ono to nie je sranda, keď nevieš, čo máš robiť.
Stanko si založil tému - asi sa chce ukázať, aký je sociány, dobrý, solidárny atď., zvyšok mu na to skočí, ale normálnu radu tu ešte nikto nedal.
Llívia
06.08.10,17:28
mimotemy
Krásavica, ale to neužitočné si nemusela dať...:mee::mee::mee:, ja aj ked s tebou nesúhlasím tak som ti nedal...:D
si ma dosť nahnevala holka...
Koľko tu mám príspevkov? 10? Môžeš sa realizovať. Kľudne začni aj týmto. Okrem asi 2 -3 sú fakt mimo témy a od veci a neužitočné, lebo reagujú na neužitočné príspevky. :) Chcel si právne rady - videl si tu nejakú (dovolím si za výnimku považovať moje príspevky o tom, ako a kedy vzniká pohľadávka)?
Zita5
06.08.10,17:29
mimotemy
Som taká energická, že pred chvíľou to vzdal aj internet :D:)
Len ono to nie je sranda, keď nevieš, čo máš robiť.
Stanko si založil tému - asi sa chce ukázať, aký je sociány, dobrý, solidárny atď., zvyšok mu na to skočí, ale normálnu radu tu ešte nikto nedal.

Livi , ale však sa trošku šetri ;) Ja neviem dať radu , nie je to moja parketa .Ale tento krát asi by som sa pridala k Stanovi , zo mňa by nebola dobrá správkyňa , lebo neviem byť tvrdá .;)Už sa ti tu montovať do toho nebudem, prepáč a pekne diskutujte .:)
Stanislav 1975
06.08.10,17:30
mimotemy
Som taká energická, že pred chvíľou to vzdal aj internet :D:)
Len ono to nie je sranda, keď nevieš, čo máš robiť.
Stanko si založil tému - asi sa chce ukázať, aký je sociány, dobrý, solidárny atď., zvyšok mu na to skočí, ale normálnu radu tu ešte nikto nedal.

Nekandidujem do volieb,takže nemusím ukazovať či som sociálny alebo aký-len ma hnevá že za 600 eur chceš niekomu zobrat strechu nad hlavou a mimochodom nespomenula si minule že váš doverník si robí na ten byt zálusk?:cool::mad:
Llívia
06.08.10,17:30
mimotemy
Lívia, ja sa nezastávam vášho neplatiča,len sa mi nezdá za pár eur dať niekomu byt na dražbu za celkom sociálne, rozumné a vhodné...
A to, že on žije na úkor ostatných, sa ti zdá byť sociálne, rozmuné a vhodné? Máš divný prístup. Niečim som ťa naslala?
Mimochodm, zloží sa s vami asi aj Lenkak, takže na neplatiča môžete prispieť menšou sumou. A po skončení roka zase ďalšou, keďže stále neplatí. Pošlem ti číslo účtu?
Stanislav 1975
06.08.10,17:31
mimotemy
Koľko tu mám príspevkov? 10? Môžeš sa realizovať. Kľudne začni aj týmto. Okrem asi 2 -3 sú fakt mimo témy a od veci a neužitočné, lebo reagujú na neužitočné príspevky. :) Chcel si právne rady - videl si tu nejakú (dovolím si za výnimku považovať moje príspevky o tom, ako a kedy vzniká pohľadávka)?

Ja sa nebudem realizovať, ja ti nedám zlé body- málokedy to dávam...
Llívia
06.08.10,17:32
mimotemy
A čo keď niekto chce platiť ale momentálne nemá? Nemali by sme mu radšej pomocť, počkať mu?Ale hned z neho spravíme bezdomovca? To sa mi fakt nepáči...
To si nečítal tému o dobrovoľných držbách? Tento nemá rok ani peniaze, ani ochotu svoj problém riešiť.
Mimochodm, dala som ďalšie 2 neužitočné a mimotémové príspevky, môžeš obodovať. :)
Stanislav 1975
06.08.10,17:33
mimotemy
To si nečítal tému o dobrovoľných držbách? Tento nemá rok ani peniaze, ani ochotu svoj problém riešiť.
Mimochodm, dala som ďalšie 2 neužitočné a mimotémové príspevky, môžeš obodovať. :)

to že nemá záujem problém riešiť hovoríš ty- zaujímavé by bolo možno vyjadrenie druhej strany...
Chobot
06.08.10,21:36
to že nemá záujem problém riešiť hovoríš ty- zaujímavé by bolo možno vyjadrenie druhej strany...

Nech si livia píše čo chce, na základe neuhradených zálohových predpisov nie je možné vydražiť byť ani dať návrh na súd na vydanie plat. rozkazu - súd to zamietne. Jednoznačným dokladom o dlhu je ročné zúčtovanie. A livia s mýli aj v tom, že FO nepodlieha ročnému zúčtovaniu - na ročnom zúčtovaní je aj predpis a príspevky do FO.

Je to z praxe správcovskej spoločnosti. Dlhy zo zálohových predpisov nemohli vymáhať súdne.

A neviem, prečo sa tak čertí...:rolleyes: