Pani Oravcová
06.08.10,16:22
Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?
Stanislav 1975
06.08.10,14:23
Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?

Sa mi páči tá veta,že minister terajší chce proti korupcii bojovať- však to chcel /akože / každý minister od začiatku sveta...:D:D:Dmimotemy
Stanislav 1975
06.08.10,14:25
Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?

Teraz k veci- moj názor je, že bez známosti obyčajný človiečik, živnostníček eurofondy nedostane- jedine,že by prišiel s obáločkou kam treba...
peterknazeje
06.08.10,14:36
male dotacie dostane zvycajne kazdy, ide to podla schemy "de minimis" ale na vacsie dotacie zabudnite. Nie je ziadna sanca, pokial nevymenia vacsinu ludi na ministerstvach a organizaciach spadajucich pod ministerstva. Alebo sa mozete dohodnut so "spravnou poradenskou agenturou", ktora to vybavi za 20% proviziu.
holos
06.08.10,15:51
bohužiaľ poznám pár ľudí ktorý práve eurofondy rozdeľujú a pokiaľ nemajú aj ony profit žiadna dotácia nehrozí. minister si môže narozprávať čo chce pokiaľ o tom rozhodujú skorumpovaný úradníci.
Apache23
09.08.10,11:12
Pracujem pre firmu v BB zaoberajucu sa fondami a regionalnou politikou a mozem povedat ze cesta je bohuzial len cez penazenky a znamosti Bratislavskych uradnikov a politikov. Snaha bola aj zhromazdit vecie mnozstvo ziadatelov, aby o dotaciu neziadal jeden ale partnerstvo viacerych, no nepomohlo. :(
Maya1
09.08.10,12:03
Nesúhlasím. Sama som robila kompletné projekty so žiadosťami a prílohami pre dve firmy. Rovnako ich aj účtujem a musím povedať, že peniaze dostali bez provízie, bez známostí a na prvý krát. Zažila som aj kontrolu použitia prostriedkov, bolo to veľmi prísne, ale rovnako - bez provízie. Česť úradníkom, ktorí vedia čo robia a nezneužívajú svoj post. Určite sa netreba báť a skúsiť. Možno natrafíte na správnych ľudí.
flaniko
10.08.10,16:19
milá maya 1 ...
Mohli by sme ťa poprosiť o pomoc, keďže iba tebe jedinej sa podarilo získať peniaze na projekty z eurofondov ?
Vážne by sme potrebovali pomoc-hlavne peniaze-na náš projekt.
Ďakujeme.
Maya1
10.08.10,18:42
milá maya 1 ...
Mohli by sme ťa poprosiť o pomoc, keďže iba tebe jedinej sa podarilo získať peniaze na projekty z eurofondov ?
Vážne by sme potrebovali pomoc-hlavne peniaze-na náš projekt.
Ďakujeme.

Cítim to ako ironickú poznámku. Ja som sa predchádzajúcim príspevkom nechcela chváliť, to v žiadnom prípade. Len som chcela povedať, že existujú ľudia, ktorí si "iba" robia svoju prácu. Moji klienti mali to šťastie a natrafili na nich.
PS: ľutujem, že som prispela v tejto téme.:mee:
flaniko
10.08.10,20:27
milá maya1
nechcela som vás uraziť......vôbec to nebolo ironické, skôr úprimné......
naozaj potrebujeme odbornú pomoc vo vypracovaní projektu......
a len sa chváľte s tým, že sa vám to podarilo.......a držím vám palce, aby sa vám to aj naďalej darilo.......dokážte, že aj obyčajný živnostník môže dostať z eurofondov........
mončičak
11.08.10,11:55
Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?
Myslim, ze sa to da, ale jeto vela roboty a hlavne firma musi mat aj dost vlastnych prostriedkov.
Pani Oravcová
19.08.10,22:25
Ach kde to spejeme. Veď takto tie fondy, tie miliardy prepadnú Bruselu .Nečudujem sa, že ľudia ani nemajú chuť žiadať o tie dotácie. Od každého môjho známeho si niečo pýtali ale chudáci z čoho by im to dali. Veď ony chceli v podstate dobre, chceli pracovať, založiť firmu, zamestnať potom ľudí.
Niekedy si sama vravím. Dá sa v tomto štáte normálne existovať...............
flaniko
20.08.10,07:42
však o to tu ide.....
najprv musíš dať, až potom dostaneš.....
ale z čoho mám dať, keď nemám..... uchádzam sa o peniaze preto, lebo ich nemám, ale chcela by som v niečom podnikať a nie preto, aby som im-vrchným naplnila peňaženky ....