ps84
06.08.10,16:35
Čauko, chcem sa opýtať či niekto nepozná niekoho kto žije v kanade, a či má niekto skúsenosti s touto agentúrou www . hagiel . sk
Chcem tam isť pracovať a žiť. A či mám perspektívu sa tam zamestnať. Tak sa chcem opýtať na názor toho kto tam bol alebo je. Aby som to neľutoval keď tam prídem.

PS: som čerstvý absolvent VS školy - STU Bratislava - obor TECHNOLÓGIA STAVIEB, 1,5 pol roka som pracoval popri škole v DOPRASTAVE ako pripravár stavieb (predpínacie technológie). Keďže DOPRASTAV prepúšťa tak som mnou rozviažu pracovný pomer a už viac než mesiac si nič neviem nájsť. Tak som sa nazlostil a chcem odtiaľto odísť preč. :(

Za reakcie vopred vďaka.
arizona
06.08.10,14:55
Mala som kolegu,mladý, vzdelaný a veslý človek, ktorého dlho lákala Kanada.
Všetko potrebné vybavoval asi dva roky. Bol macher na PC, programovanie a veci okolo toho, vedel slušne po anglicky,jeho žena a dieťa tiež. (dlhodobo sa na ten odchod pripravovali). Takže v jazyku nebol problém, prácu si obaja nemali problém nájsť, bývanie tiež.
Ale nemohli si zvyknúť.
Vydržali tam necelé dva roky, dnes je šťastný , že je tu.

Ale poznám aj ľudí, čo odišli a naspäť by sa nevrátili.

Asi záleží aj na šťastí a od toho, čo od toho očakávaš. Nik Ti vopred nepovie na 100% či budeš spokojný , alebo nie...;)
Našťastie, dnes nie je problém sa vrátiť späť, ak by sa Ti nepáčilo ;)

Preklikaj trochu túto stránku, nájdeš tam veľa príbehov, rád a možno Ti pomôže v rozhodovaní http://www.komunita.exil.sk/slovaci-v-zahranici/
lenkak
06.08.10,16:01
poznám rodinu čo žije v Kanade, už cez 20rokov. Raz do roka prídu na Slovensko, zo začiatku chodili pomenej. Zvykli si, žijú ale v takej oblasti, kde prichádzajú (asi aj žijú) Slováci. Ale hovoria, že sa vrátia na Slovensko.
Brčo
06.08.10,16:31
Zil som v Australii(2 roky),v UK(3 roky),medzitym som kopec cestoval-ale zit schem na Slovensku.Slovensko nie je idealne,ale to nie je nikde-a som tam doma...;)
Poradim zbalit kufor a na par rokov vypadnut.Clovek sa rozkuka,ziska skusenosti a mozno najde ten svoj domov....
Gabhus
07.08.10,03:36
Mám bývalého kolegu, žije asi 15 rokov v Írsku, ale frajerku si našiel tu na SK, tu si kúpili byt a tu chcú vychovávať deti a žiť, chcú sa vrátiť. Kedysi dávno otec mohol odísť aj s rodinou práve do Kanady, mama nechcela nechať starých rodičov samých, tak sa necestovalo. Som rada že sme ostali. Asi by som si nezvykla, možno na čas......:):)
pepsikova
07.08.10,03:59
...pokiaľ dobre ovládaš reč, robotu si iste nájdeš...
..je mi dosť smutno, keď som toto prečítala, ale je to fakt, že u nás múdri ľudia, ktorí by boli štátu na prospech , čoraz častejšie odídu preč..aby mohli žiť na úrovni..
..ja by som si našla stránky kanadských novín, prečítala, prehľadala inzeráty v nich, kde sú istotne, (ako aj v našich)uvedené aj emailové adresy,kontakty, napísala by som priamo firmám, ktoré sa zaoberajú tvojím odborom , na začiatok by som si takto urobila prehľad..nie cez agentúru...
Ingrid Ondruskova
07.08.10,05:02
Mimo témy a s nadhľadom: zadávateľ otázky jednoducho poslúchol p.ministra práce /"no nech mladí za prácou vycestujú"/
....len ak by to urobil teoreticky každý...neviem, kto potom bude prispievať odvodmi do sociálky...