aaandrea
07.08.10,12:32
Dobry den,

mam ukoncene VS II.stupna, ucitelstvo matematika-informatika. Skolu som ukoncila v 06/1993.
do 31.3.1996 som bola na materskej/rodicovskej
od 1.4.1996 som mala zivnost (do 31.8.2004)
od 1.9.2004 doposial som zamestnanec s.r.o.

- pocas obdobia 4.1.2004-30.6.2004 som popri zamestnani ucila na ZS na skrateny uvazok (zapocitali mi 178 dni praxe)
- pocas obdobia 1.9.2006 - 30.6.2007 som mala uzavretu prac.zmluvu na dobu urcitu - mala som oducit na ciastocny uvazok jeden skolsky rok na SS (informatiku), avsak od 1.11.2006 som nastupila na rizikove tehotenstvo, takze som oducila len 2 mesiace
- doposial som na rodicovskej dovolenke (koncila mi 4.7.2010, ale som na predlzenej do 31.8.2010) a stale som zamestnancom s.r.o.

- od 1.9.2010 pojdem ucit 17 hodin matematiky (cize moja kvalifikacia) na ZS, od tohto terminu nastupim na znizeny pracovny uvazok aj v s.r.o., kde som zamestnana.

Zaujima ma plat v skole.

PROSIM:
- z coho sa bude vypocitavat moj funkcny plat?
- kolko mam vlastne pedagogickej praxe? (rataju sa do praxe aj obdobia, kedy som bola na PN a aj obdobia materskej/rodicovskej?)
- aky by som mala priplatok v pripade, ze by som vzala aj triednictvo?

Prepacte mi rozsiahlost prispevku, dakujem Vam za odpoved :)
Lilu1
07.08.10,14:27
Do odbornej praxe sa započítava pedagogická činnosť (učiteľ, vychovávateľ), obdobná činnosť najviac v rozsahu 2/3 (napr. činnosť školiteľa), materská dovolenka.
Podľa toho čo píšeš máš odbornú prax zhruba asi 6 rokov. Ak máš I. kvalifikačnú skúšku a budeš učiť 17 hodín matematiky tak budeš zaradená do 11 platovej tarify + prax. Triednictvo je 5% z platovej tarify zvýšenej o 24% a v tvojom prípade to bude 36,50 €.
V prípade že budeš mať len 17 hod. týždenný úväzok, tak sa ti tarifa a prax bude úmerne krátiť ale pozor triednictvo budeš dostávať v plnej výške! To sa nekráti.
aaandrea
08.08.10,05:31
Dakujem velmi pekne za odpoved, este sa hlupo opytam, co je to I. kvalifikacna skuska? Ako posledne som robila statnice, ked som koncila VS.
Lilu1
08.08.10,09:07
Po 5. rokoch pedagogickej praxe si môžeš urobiť "po starom" I.kvalifikačnú skúšku. Po novom sa to volá I. atestácia, ale musíš si ju urobiť k aprobáciám, ktoré máš skončené. Ak ju budeš mať, postúpiš do 11. platovej tarify. Preštuduj si zákon č. 317/2009 o pedagogických a odborných zamestnancoch ako aj zákon 552/2003 a 553/2003 Z. z. výkon práce vo verejnom záujme a odmeňovanie zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
susann2
08.08.10,09:15
Dobry den,

mam ukoncene VS II.stupna, ucitelstvo matematika-informatika. Skolu som ukoncila v 06/1993.
do 31.3.1996 som bola na materskej/rodicovskej
od 1.4.1996 som mala zivnost (do 31.8.2004)
od 1.9.2004 doposial som zamestnanec s.r.o.

- pocas obdobia 4.1.2004-30.6.2004 som popri zamestnani ucila na ZS na skrateny uvazok (zapocitali mi 178 dni praxe)
- pocas obdobia 1.9.2006 - 30.6.2007 som mala uzavretu prac.zmluvu na dobu urcitu - mala som oducit na ciastocny uvazok jeden skolsky rok na SS (informatiku), avsak od 1.11.2006 som nastupila na rizikove tehotenstvo, takze som oducila len 2 mesiace
- doposial som na rodicovskej dovolenke (koncila mi 4.7.2010, ale som na predlzenej do 31.8.2010) a stale som zamestnancom s.r.o.

- od 1.9.2010 pojdem ucit 17 hodin matematiky (cize moja kvalifikacia) na ZS, od tohto terminu nastupim na znizeny pracovny uvazok aj v s.r.o., kde som zamestnana.

Zaujima ma plat v skole.

PROSIM:
- z coho sa bude vypocitavat moj funkcny plat?
- kolko mam vlastne pedagogickej praxe? (rataju sa do praxe aj obdobia, kedy som bola na PN a aj obdobia materskej/rodicovskej?)
- aky by som mala priplatok v pripade, ze by som vzala aj triednictvo?

Prepacte mi rozsiahlost prispevku, dakujem Vam za odpoved :)
Dúfam, že som nič neprehliadla, ale pedagogickej praxe nevidím viac ako jeden rok a to by znamenalo, že sa na teba bude vzťahovať §61 ods.10 zákona 317/2009 Z.z. o pedagogických zamestnancoch.
(10) Pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec, ktorý uzatvoril pracovný pomer na výkon pedagogickej činnosti alebo odbornej činnosti po 30. júni 2009 a má menej ako jeden rok pedagogickej praxe alebo odbornej praxe, sa od 1. novembra 2009 zaradí do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec /PZ/ alebo začínajúci odborný zamestnanec.

T.j. zaradenie do 9. platovej triedy / 499 €/. Materská a rodičovská dovolenka sa započítava v plnej výške, maximálne 3 roky na jedno dieťa. Ostatnú prax môže zamestnávateľ započítať v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín. Záleží na vnútornej smernici zamestnávateľa a na rozhodnutí riaditeľa. O započítanú prax k 31.12.2009 sa zvýši platová tarifa o 1 % za každý celý rok praxe /do 16 rokov praxe/. Samozrejme všetko budeš mať prepočítané podľa úväzku.
Triednictvo je 5% z platovej tarify zvýšenej o 24%.

Po ukončení adaptačného vzdelávania /najskôr po 3 mesiacoch/ a po nadobudnutí pravoplatnosti rozhodnutia riaditeľa školy o jeho úspešnom ukončení, je PZ zaradený do 10. platovej triedy.
Do 11. platovej triedy môže byť zaradený PZ až po 5 rokoch praxe a ukončení 1. atestácie /pred 1.11.2009 to bola 1. kvalifikačná skúška/.
Viac sa dozvieš ak si preštuduješ zákon 317/2009 Z.z., a vyhlášku 445/2009 o vdelávaní, uverejnených na stránkach www.minedu.sk
pe.pe
08.08.10,09:42
Dúfam, že som nič neprehliadla, ale pedagogickej praxe nevidím viac ako jeden rok a to by znamenalo, že sa na teba bude vzťahovať §61 ods.10 zákona 317/2009 Z.z. o pedagogických zamestnancoch.
(10) Pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec, ktorý uzatvoril pracovný pomer na výkon pedagogickej činnosti alebo odbornej činnosti po 30. júni 2009 a má menej ako jeden rok pedagogickej praxe alebo odbornej praxe, sa od 1. novembra 2009 zaradí do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec /PZ/ alebo začínajúci odborný zamestnanec.

T.j. zaradenie do 9. platovej triedy / 499 €/. Materská a rodičovská dovolenka sa započítava v plnej výške, maximálne 3 roky na jedno dieťa. Ostatnú prax môže zamestnávateľ započítať v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín. Záleží na vnútornej smernici zamestnávateľa a na rozhodnutí riaditeľa. O započítanú prax k 31.12.2009 sa zvýši platová tarifa o 1 % za každý celý rok praxe /do 16 rokov praxe/. Samozrejme všetko budeš mať prepočítané podľa úväzku.
Triednictvo je 5% z platovej tarify zvýšenej o 24%.

Po ukončení adaptačného vzdelávania /najskôr po 3 mesiacoch/ a po nadobudnutí pravoplatnosti rozhodnutia riaditeľa školy o jeho úspešnom ukončení, je PZ zaradený do 10. platovej triedy.
Do 11. platovej triedy môže byť zaradený PZ až po 5 rokoch praxe a ukončení 1. atestácie /pred 1.11.2009 to bola 1. kvalifikačná skúška/.
Viac sa dozvieš ak si preštuduješ zákon 317/2009 Z.z., a vyhlášku 445/2009 o vdelávaní, uverejnených na stránkach www.minedu.sk (http://www.minedu.sk)

Len drobné doplnenie...pre postup do 11. PT netreba 5 rokov praxe. Treba 1. atestáciu a na tú treba 30 kreditov získaných kontinuálnym vzdelávaním a atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín, alebo 60 kreditov. Podmienka rokov praxe je pri 2. atestácii, ak ju PZ získava za absolvovanie 3. stupňa VŠ (6 rokov praxe).
susann2
08.08.10,09:49
Vdaka za opravu, je to fakt, 5 rokov praxe sa vyžadovalo pred 1.11.2009. Teraz už je to tak, ako uvádzaš.
aaandrea
09.08.10,04:32
Dakujem Vam!

za dobu praxe mi aj pri predchadzajucich zamestnaniach v oboch skolach pocitali aj matersku, takze v oboch pripadoch som bola zaradena do 10. tarify

a ako je to s tou pomernou praxou? kolko praxe sa mi zapocita za obdobie, ked som ucila na pol uvazku a subezne pracovala na plny uvazok (ktory mi skoly predtym pocilali ako 1/3 praxe)? myslite, ze sa mi scita 1/2 + 1/3? nie je to nejake prilis komplikovane?

a este jedna otazka: zaratava sa do praxe aj doma, kedy sice zamestnanecky pomer v ucitelstve trval, ale bola som na PN?
susann2
09.08.10,10:55
Dakujem Vam!

za dobu praxe mi aj pri predchadzajucich zamestnaniach v oboch skolach pocitali aj matersku, takze v oboch pripadoch som bola zaradena do 10. tarify

a ako je to s tou pomernou praxou? kolko praxe sa mi zapocita za obdobie, ked som ucila na pol uvazku a subezne pracovala na plny uvazok (ktory mi skoly predtym pocilali ako 1/3 praxe)? myslite, ze sa mi scita 1/2 + 1/3? nie je to nejake prilis komplikovane?

a este jedna otazka: zaratava sa do praxe aj doma, kedy sice zamestnanecky pomer v ucitelstve trval, ale bola som na PN?
To že si bola zaradená do 10.pl. triedy pred 1.11.2009 bolo v poriadku. Teraz platí zákon, ktorý som uviedla v predchádzajúcom príspevku a tí, ktorí nesplňali podmienky toho uvedeného § 61 ods. 10, boli preradení do 9. pl. triedy.
Čo sa týka tej praxe, u nás by to nikto neprepočítaval podľa úväzku. Ako sa k tomu postaví mzdárka v organizácii, kde budeš pracovať, to zistíš. Ak je v zápočtovom liste zahrnutá PN do odpracovanej doby v organizácii, tak sa započíta do praxe.
Sabadka
09.08.10,17:33
Do odbornej praxe sa započítava pedagogická činnosť (učiteľ, vychovávateľ), obdobná činnosť najviac v rozsahu 2/3 (napr. činnosť školiteľa), materská dovolenka.
Podľa toho čo píšeš máš odbornú prax zhruba asi 6 rokov. Ak máš I. kvalifikačnú skúšku a budeš učiť 17 hodín matematiky tak budeš zaradená do 11 platovej tarify + prax. Triednictvo je 5% z platovej tarify zvýšenej o 24% a v tvojom prípade to bude 36,50 €.
V prípade že budeš mať len 17 hod. týždenný úväzok, tak sa ti tarifa a prax bude úmerne krátiť ale pozor triednictvo budeš dostávať v plnej výške! To sa nekráti.

Len pre upresnenie, materská dovolenka sa započíta do odpracovaných rokov, ale nie do pedagogickej praxe. Takže sa prikláňam k odpovedi susann2, ak nemáš viac ako 1 rok čistej pedagogickej praxe budeš zaradená do 9 PT ako začínajúci učiteľ. Zamestnávateľ ti väzme do úvahy materskú a ostatnú prax ti môže započítať do až do výšky 1/3 a podľa toho ti určí zvýšenie tarifného platu podľa odpracovaných rokov.
aaandrea
10.08.10,03:47
Dakujem za odpovede, som teda zvedava, ako mi spocitaju prax, budem potom informovat :)
Vebi34
11.08.10,23:01
Nový minister školstva (bývalý riaditeľ hypermarketu), ohlásil veľké zmeny v rezorte. Jej súčasťou má byť aj financovanie a odmeňovanie pedagogických zamestnancov a taktiež ich kariérny rast. Takže s rátaním si nerob ťažkú hlavu. Čo bolo- nebude a o čom sa nám nesnívalo- to príde. :-)
Sabadka
12.08.10,04:50
Nový minister školstva (bývalý riaditeľ hypermarketu), ohlásil veľké zmeny v rezorte. Jej súčasťou má byť aj financovanie a odmeňovanie pedagogických zamestnancov a taktiež ich kariérny rast. Takže s rátaním si nerob ťažkú hlavu. Čo bolo- nebude a o čom sa nám nesnívalo- to príde. :-)

Len aby sme sa neprekvapkali, lebo zatiaľ v školstve čo nový nápad to perla:D
susann2
12.08.10,18:42
Nový minister školstva (bývalý riaditeľ hypermarketu), ohlásil veľké zmeny v rezorte. Jej súčasťou má byť aj financovanie a odmeňovanie pedagogických zamestnancov a taktiež ich kariérny rast. Takže s rátaním si nerob ťažkú hlavu. Čo bolo- nebude a o čom sa nám nesnívalo- to príde. :-)
mimotemy Nepomýlila si si ho s ministrom obrany ? Pozri čo robil minister školstva
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=6522
Vebi34
12.08.10,18:59
mimotemy Nepomýlila si si ho s ministrom obrany ? Pozri čo robil minister školstva
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=6522
hm, nič zo školstva som tam nenašla, ak samozrejme nerátam jeho získané vzdelanie, ktoré sa získava len v rezorte v školstva
aaandrea
13.08.10,03:40
Vebi34 - byvaly riaditel hypermarketu nie je teraz ministrom skolstva, ale ministrom obrany :)
minister skolstva je predovsetkym ekonom, ale v ineku sa venoval aj temam, ktorre sa tykaju skolstva ;)
ivka70
13.08.10,05:50
mimotemy



Nový minister školstva (bývalý riaditeľ hypermarketu), ohlásil veľké zmeny v rezorte. Jej súčasťou má byť aj financovanie a odmeňovanie pedagogických zamestnancov a taktiež ich kariérny rast. Takže s rátaním si nerob ťažkú hlavu. Čo bolo- nebude a o čom sa nám nesnívalo- to príde. :-)

Tak torchu to mas popletene.
Eugen Jurzyca nikdy nebol riaditel hypoermarketu:

http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=6522


Vebi34 - byvaly riaditel hypermarketu nie je teraz ministrom skolstva, ale ministrom obrany
minister skolstva je predovsetkym ekonom, ale v ineku sa venoval aj temam, ktorre sa tykaju skolstva

Ani minister obrany Galko nikdy nebol riaditel hypoermaketu:

http://www.mosr.sk/22/minister-obrany-slovenskej-republiky.php?mnu=21
Vebi34
13.08.10,20:18
Vebi34 - byvaly riaditel hypermarketu nie je teraz ministrom skolstva, ale ministrom obrany :)
minister skolstva je predovsetkym ekonom, ale v ineku sa venoval aj temam, ktorre sa tykaju skolstva ;)
:-) jasné, máš pravdu. Minister obrany bol v Kauflande a ešte v nejakom supermarkete.
http://www.mosr.sk/22/minister-obrany-slovenskej-republiky.php?mnu=21
jana46
23.11.11,11:46
Dobrý deň, zaujala ma tu jedna zaujímavá odpoveď citujem:

Len drobné doplnenie...pre postup do 11. PT netreba 5 rokov praxe. Treba 1. atestáciu a na tú treba 30 kreditov získaných kontinuálnym vzdelávaním a atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín, alebo 60 kreditov. Podmienka rokov praxe je pri 2. atestácii, ak ju PZ získava za absolvovanie 3. stupňa VŠ (6 rokov praxe).
Preto som si dovolila jednu otázku.chcem sa opýtať ak som si urobila pedag.minimum v roku 1996 a učiť som začala v roku 2006. V auguste 2010 som ukončila špecializačné kvalifikačné štúdium informatiky,v pracovnej zmluve mam celkom dole napísané: do započítanej praxe mi uznávajú 9 rokov. Chcem sa opýtať či som splnila všetky podmienky a môžem byť zaradená do 11.platovej triedy. Nechápem, či je potrebná 5 ročná prax alebo nieje. Mne to totiž už riaditeľ uznal myslím tu 11. triedu, ale teraz normálne váham či nebudem musieť peniaze vrátiť.
ďakujem
siuK
13.08.12,12:13
Zamestnávateľ ti väzme do úvahy materskú a ostatnú prax ti môže započítať do až do výšky 1/3 a podľa toho ti určí zvýšenie tarifného platu podľa odpracovaných rokov.

Prosím Vás, ako sa chápe toto? Je to iba rozhodnutie riaditeľa, či 1/3 materskej dovolenky uzná? A započítava sa tá 1/3 do odbornej praxe? Ďakujem veľmi pekne. Veľmi mi to pomôže.