zk24
07.08.10,12:39
Ahojte,

Mám viacero klientov, ktori majú vedený bežný podnikateľský účet v Tatrabanke. Nový klient mi však začal nosiť výpisy z TB "cez dve obdobia". Od 19.teho do 18.teho nasledujúceho mesiaca. Takže nie od 1.-31.

Máte aj vy také výpisy? Mne sa to vôbec nepáči, ťažko sa mi to páruje v SW, neviem si vytlačiť obraty na účte 221/TB za obdobie 19.-18., len za kalendárny mesiac, preto sa mi ťažko kontrolujú konečné zostatky na BÚ, či mi nejaká platba neunikla.

Doteraz som vždy tlačila k výpisu aj report z Hlavnej knihy za kalendárny mesiac. Teraz sa mi môj výstup nerovná bankovému výpisu.

Máte aj vy také výpisy? Prečo to tak TB začala robiť? Dá sa požiadať v banke, aby posielala výpisy za kalendárne mesiace?

Chcem napríklad ukončiť mesiac júl (keďže už je august), a výpis s pohybmi za posledný júlový týždeň mi príde až koncom augusta, kedže to obdobie je od 19. do 18.
adi11
07.08.10,10:54
To si musi klient v banke poziadat o zmenu v zasielani bankovych vypisov vzdy od 1. do posledneho dna v mesiaci.
zk24
07.08.10,10:57
To si musi klient v banke poziadat o zmenu v zasielani bankovych vypisov vzdy od 1. do posledneho dna v mesiaci.

Musi požiadať? Prečo to nie je automatika? Respektíve odkedy to nie je automatika? Ani jeden z klientov o to nežiadal a v konečnom dôsledku ani ja nie, tiež mám TB a chodia mi výpisy za kalendárne mesiace.

Ďakujem, skúsim nahovoriť klienta, aby o to požiadal.
adi11
07.08.10,11:23
Musi požiadať? Prečo to nie je automatika? Respektíve odkedy to nie je automatika? Ani jeden z klientov o to nežiadal a v konečnom dôsledku ani ja nie, tiež mám TB a chodia mi výpisy za kalendárne mesiace.

Ďakujem, skúsim nahovoriť klienta, aby o to požiadal.

Ved aj mne je to cudne. Podla mna klient otvaral ucet 18. v mesiaci. tazko povedat preco.
Heni
07.08.10,12:29
nebude to nejaký termínovaný účet?
niečo, čo sa nedá zadeliť do chlievika "bežný účet"...
zk24
07.08.10,14:03
Ved aj mne je to cudne. Podla mna klient otvaral ucet 18. v mesiaci. tazko povedat preco.

No áno otváral, ale aké percento ľudi otvára účet práve prvého v mesiaci? No ešte som sa s tým nestretla a osobne mi to dosť vadí.
zk24
07.08.10,14:04
nebude to nejaký termínovaný účet?
niečo, čo sa nedá zadeliť do chlievika "bežný účet"...

Nie nie, je to klasický bežný podnikateľský účet. Nejaký Tatra Biznis.
a_je_to
07.08.10,17:28
Nie nie, je to klasický bežný podnikateľský účet. Nejaký Tatra Biznis.

Ten účet asi nie je bežný a podnikateľský, skôr nejaký osobný, sporožírový, alebo termínovaný. Podnikateľský z Tatrabanky mám práve pred sebou, je mesačný, za celý mesiac, od. 1. do 30.6.2010. Má navrchu názov Podnikateľský účet č. ... obraty ... a končí mesačným poplatkom za balík Tatra Business, je to názov balíka bankových služieb, nie účtu. Ale podrobnejší prehľad nemám, to by mala vysvetliť Tatrabanka.
zk24
07.08.10,19:21
Ten účet asi nie je bežný a podnikateľský, skôr nejaký osobný, sporožírový, alebo termínovaný. Podnikateľský z Tatrabanky mám práve pred sebou, je mesačný, za celý mesiac, od. 1. do 30.6.2010. Má navrchu názov Podnikateľský účet č. ... obraty ... a končí mesačným poplatkom za balík Tatra Business, je to názov balíka bankových služieb, nie účtu. Ale podrobnejší prehľad nemám, to by mala vysvetliť Tatrabanka.

Je bežný a je podnikateľský.

Hore je napísané podnikateľský a má poplatok za Tatra business 5. Ale po 30.tom este pokracuje az do 19-teho.
Gabhus
08.08.10,03:47
Také výpisy kedysi chodili z VÚB, boli to normálne podnikateľské účty (mali ich u nás FO) a účet bol napr. od 5. do 5., od 16. do 16. V roku to ešte šlo, bolo to JÚ bez DPH, ale na konci roka to bolo škaredé. Jednoducho museli ísť do banky a potom sa to upravilo. Neviem, či to ešte takto robia, ale vidím, že TB áno. Nie sú to ani sporožírové, ani termínované, ani iné účty. Skrátka boli to bežné podnikateľské účty, výpisy zasielali podľa toho, kedy bol účet založený. Ale to bolo asi pred 15 rokmi, možno ešte skôr.;)
zk24
08.08.10,16:57
Také výpisy kedysi chodili z VÚB, boli to normálne podnikateľské účty (mali ich u nás FO) a účet bol napr. od 5. do 5., od 16. do 16. V roku to ešte šlo, bolo to JÚ bez DPH, ale na konci roka to bolo škaredé. Jednoducho museli ísť do banky a potom sa to upravilo. Neviem, či to ešte takto robia, ale vidím, že TB áno. Nie sú to ani sporožírové, ani termínované, ani iné účty. Skrátka boli to bežné podnikateľské účty, výpisy zasielali podľa toho, kedy bol účet založený. Ale to bolo asi pred 15 rokmi, možno ešte skôr.;)

Hm, neviem prečo TB spravila takýto krok dozadu. Musim tam klienta poslať, nech si to vybaví.
Zita5
08.08.10,17:00
Ja osobne si myslím, že to nespravila TTB sama od seba, ale po dohode s klientom .Niekedy aj naši klienti nevedia čo dohodnú a podpíšu .Takže treba aby tam zašiel a zmenil to .
zk24
08.08.10,17:07
Ja osobne si myslím, že to nespravila TTB sama od seba, ale po dohode s klientom .Niekedy aj naši klienti nevedia čo dohodnú a podpíšu .Takže treba aby tam zašiel a zmenil to .

Klient nie je Slovák, takže silno pochybujem, že vôbec vie, čo podpísal. Preto neviem, prečo to TB buď navrhla, alebo..... nevidím jedinú možnosť, prečo by mal klient takúto požiadavku. Už som sa ho pýtala, netuší, že prečo to tak je. Nosí mi výpisy ešte nerozbalené, ani ich nepozerá.

No nič. Budeme tam musieť zájsť.
VieraPopluharova
10.08.10,07:24
Klient nie je Slovák, takže silno pochybujem, že vôbec vie, čo podpísal. Preto neviem, prečo to TB buď navrhla, alebo..... nevidím jedinú možnosť, prečo by mal klient takúto požiadavku. Už som sa ho pýtala, netuší, že prečo to tak je. Nosí mi výpisy ešte nerozbalené, ani ich nepozerá.

No nič. Budeme tam musieť zájsť.

Zuzi,

zajst do TB aj s klientom a poziadat banku, aby posielali vypisi k ku koncu mesiaca, i ked ja mam aj takych, ze ked zakladali ucte napr. 15-teho, tak im chodia vypisy k 15-temu, a musim to tak uctovat, nakolko klient si nechce zajst do banky zmenit posielanie vypisov ku koncu mesiaca.
bea
13.11.13,10:24
Tak mne sa práve stalo, že klient v TABA zmenil zasielanie výpisu z poštou na zasielanie mailom a TABA začala posielať výpisy ku dňu v mesiaci, keď bol zmenený spôsob zasielania výpisov :( Teraz som to chcela zmeniť ja, lebo mám dispozičné právo, ale musí tam ísť zase majiteľ účtu .....
Toto píšem len ako upozornenie, aby ste vedeli, že aj také sa stáva a pre istotu na to mysleli pri každej zmene, ktorú v TABA urobíte :)
tictac7
13.11.13,10:28
...jak u blbých... tiež ešte na jar si jeden klient menil spôsob doručovania a takýto problém....