aktivnychlap
07.08.10,12:45
dobrý deň. plánujem dovážať tovar-zdravotné zariadenia z číny za účelom jeho ďalšieho predaja. tento tovar nepodlieha clu, ale chcem sa spýtať, tovar automaticky príde na colnicu, kde musím zaplatiť DPH? predpokladám, že mne príde bez dph. čo k tomu potrebujem? musim byť platcom dph?
ako to funguje ak by som tovar predával na čechy?

a je nejaka možnosť, ak zákazník chce kúpiť prístroj na lízing, aby som dostal peniaze od lízingovky, kupil prístroj a následne doručil zákazníkovy-firme?

Ďakujem
danushka
07.08.10,13:17
aktivnychlap
07.08.10,14:39
ak tovar kupim, dovezu mi ho, preclim ho a zaplatim dph a chcel by som ho predat na cechy, ako potom? priklad, kupim tovar za 100 eur, zaplatim dph na colnici 19%, tj, moj nakup je 119 eur. moja marza, predajna cena je 150 eur bez dph. ak to predavam na cechy, predavam to za 150 a cech musi zaplatit na colnici dph? je rozdiel ci som, alebo nie som platcom doh?
danushka
07.08.10,14:43
Keď budeš predávať tovar ďalej, tak Čech nemá prečo platiť clo, pretože po našej colnici už bude tovar uvoľnený do režimu EÚ.
Ak ten tovar ako platca DPH budeš predávať CZ zdaniteľnej osobe, s pridelenýmn IČ DPH - CZ, bude to oslobodené od DPH.
Ak Čech nie je zdaniteľnou osobou, tovar predávaš s DPH.

Predpokladám, že si registrovaným pre DPH u nás.
aktivnychlap
14.08.10,13:12
este sa chcem spytat. ked kupujem tovar z ciny a nasledne ho chcem predat do britanie, ako je to s dph? ja na colnici zaplatim za tovar dan a ked ho poslem do britanie, tam by uz odberatel nemal platit dan. je to tak? ako je to ak som platcom dph a ak nie som platcom dph. mam aj taku aj taku firmu. dakujem.
danushka
14.08.10,13:23
Pokiaľ budeš tovar predávať pod IČ DPH SK do Spojeného kráľovstva ktoré je členom EÚ, faktúru vystavíš bez DPH a odberateľ má povinnosť tento dodaniť vo svojej krajine.

Nezabudni do textu napísať odvolávku v AJ, že sa jedná o oslobodené plnenie podľa smernice o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení Rady 2006/138/ES z 19. decembra 2006.
Pretože pokiaľ tam napíšeš náš oslobodzujúci praragraf, odberateľ tomu nebude rozumieť.
aktivnychlap
14.08.10,14:50
dakujem danushka.

mozme to rozobrat na drobne? ak by som bol platcom dph, tovar odoslem bez dph a prijemca zaplati dph v britanii? ja ho zaplatim len pri dovoze? rozumiem tomu spravne?
co v pripade ak by som nebol platcom?

a este jedna otazka. da sa to urobit papierovo a fakturacne tak, aby tovar isiel priamo do britanie? ale aby som to ja fakturoval?
jednoducho aby prijemca nevedel kto je vyrobcom. je to mozne?

za odpoved dakujem
aktivnychlap
17.12.11,12:25
dobry den,

ak kupim tovar z ciny a nasledne predam na cechy, ja nie som platcom dph. zaplatim dph na colnici a predam na cechy. plati cech dph? mne vratia dph ked to ide dalej mimo nas stat? dakujem.
franco24
03.01.12,13:14
Nikde som nenasiel podobnu temu ani odpoved. Ako by sa uctoval tovar z ciny ktory by sa kupoval cez ebay a stale by bol len do sumy 20 eur. Bol by tim padom oslobodeny od dane a od cla? Platim by som len dph (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) zo zisku? Na zauctovanie mi staci screen z ebayu + bankovy vypis + paypal? Dakujem za kazdy za kazdu odpoved. Je nutna aj EORI registracia ? Dakujem Franco