alla66
07.08.10,12:46
Dovolím si oživiť príspevok od tutioly, na ktorý do dnešného dňa nedostala odpoveď. ;)
Tiež som v minulosti upozornila na menšie nedostatky s profilom, ktoré treba upraviť a opraviť.

Vadí mi, keď si nezaregistrovaní užívatelia stránky PORADA prečítajú všetky informácie a odkazy z našich profilov.


Od včera nám nefungoval internet a dnes som sa na stránku dostala okľukou a tak som bola ako náhodný návštevník stránky. Bez problémov som sa dostala do svojho profilu, odtiaľ do profilu priateľa a odtiaľ do profilu jeho priateľa. Bez problémov som si prečitala o každom jeho profil aj odkazy jeho priateľov. Ak si ako registrovaný člen chcem prečítať profil registrovaného nováčika tak ma to nepustí, pretože takto chránime nováčikov. Pred čím? Ako Porada chráni nás? Alebo na nás už nezáleži? Viem, že je to verejný profil, ale mala som dojem že do neho môžu nahliadnuť iba registrovaní členovia a nie každý náhodný návštevník. Ja osobne vymažem z profilu všetko čo by niekto mohol zneužiť ako aj odkazy mojích priateľov v mojom profile, abz ich nejaký "láskavý" návštevník nezneužil.
lenkak
07.08.10,10:49
aj ja už len do profilov dávam akurát odkazy na poďakovanie, a pochvaly, keď už niečo súkromnejšieho, to po určitom čase mažem. Na súkromné veci slúžia SS.
alla66
07.08.10,10:57
Lenka, myslela som všetky informácie;) ....Kto si, čo robíš, odkiaľ si, kto je Tvoj priateľ, zoznam všetkých zadaných tém a príspevkov
Tieto informácie by mali byť viditeľné iba zaregistrovaným členom Porady:)
lenkak
07.08.10,11:08
tak áno, malo by byť jasne dané, čo môže vidieť registrovaný a čo neregistrovaný člen. Alebo aby sa to dalo aspoň nastaviť.
arizona
07.08.10,11:12
aj ja už len do profilov dávam akurát odkazy na poďakovanie, a pochvaly, keď už niečo súkromnejšieho, to po určitom čase mažem. Na súkromné veci slúžia SS.
Je jasné, že súkromné veci si ľudia píšu do ss. Ale v dnešnej dobe sa dá zneužiť hocičo.

napr. teraz som nabehla na poradu neprihlásená.
Otvorila som si hociktorý profil a popozerala nielen odkazy, ale aj albumy fotografií.
Kto, alebo čo mi zabráni, aby som si tie fotky neokopčila a nezneužila???
Teraz určite nemám na mysli fotky kvetiniek, ale fotky osôb.

Myslím, že veľa ľudí ani netuší, že jeho fotky nie sú prístupné iba uzavretej poraďáckej komunite, ale komukoľvek...

Tiež som za to, aby mal každý možnosť si nastaviť svoj profil tak aby sa zobrazoval iba tomu, komu sám určí. (napr. nikomu,iba priateľom, iba členom porady) a verejne,cudzím už vôbec nie.
Zita5
07.08.10,11:17
Ak si zadáte do google Váš nick na Porade , tak je to verejné ,čitateľné komplet aj s odkazmi ...nemusíte sa ani odhlasovať .Ale však to nie je len teraz tak, to je od začiatku .

Taktiež aj FC uverejní Váš profil.Ja som si tam minule vymazala všetko, čo sa dalo .Len na Porade to robiť nechcem.Ale zasa fotoalbum môžu pozerať len priatelia .

Ale samozrejme, že by som privítala nejakú zmenu , ak by sa dalo.
lenkak
07.08.10,11:30
album som si nastavila ako:
Súkromný - viditeľný len pre Vašich priateľov a moderátorov
a tým pádom ako neprihlásenej sa mi album nezobrazil.
V profile toho o sebe málo uvádzam, takisto v odkazoch, to sa nastaviť nedá.
alla66
07.08.10,11:31
Na Facebooku si nastavenie súkromia prispôsobíš tak, aby profil bol viditeľný TEBE, Priateľom, Tvojim priateľom, alebo Všetkým..tak isto vyhľadávanie cez Goggle...ak máš všetko správne nastavené, nikto sa nič z tvojho profilu nedočíta, ani ťa nenájde.......Kto chce snoriť, ten musí pohnúť rozumom, aby ťa vypátral na FB...... nenájde ťa za pár sekúnd ako na Porade;)
arizona
07.08.10,11:37
Dík Zitka, už som to omrkla.
Doteraz som myslela, že "verejný" je verejný iba pre Poradu :rolleyes:
Ale zistila som, že je totálne verejný:eek::---

Priznávam, rada pozerám fotky v albumoch, aj ja som mala svoje albumy označené ako verejné,nevadilo mi, že ich pozrú aj iní členovia. Ale ma prekvapilo, že sa dostávajú na verejnosť aj mimo Porady.
Heni
07.08.10,12:17
Ak si zadáte do google Váš nick na Porade , tak je to verejné ,čitateľné komplet aj s odkazmi ...nemusíte sa ani odhlasovať .Ale však to nie je len teraz tak, to je od začiatku .

Taktiež aj FC uverejní Váš profil.Ja som si tam minule vymazala všetko, čo sa dalo .Len na Porade to robiť nechcem.Ale zasa fotoalbum môžu pozerať len priatelia .

Ale samozrejme, že by som privítala nejakú zmenu , ak by sa dalo.

hm, a ak idete na svoj profil cez google - tak ukáže aj tie odkazy v profile, ktoré sú už dávno zmazané :eek:
Zita5
07.08.10,15:00
hm, a ak idete na svoj profil cez google - tak ukáže aj tie odkazy v profile, ktoré sú už dávno zmazané :eek:

Heni , zmazané odkazy v profile nie sú vidieť , teraz som to pozerala .
Heni
07.08.10,17:04
Heni , zmazané odkazy v profile nie sú vidieť , teraz som to pozerala .

ja som svoje vygúglila... :confused:
misoft
07.08.10,17:59
Decká, je to tak. Aj ako neprihlásený sa dostanem na profil koho len chcem, celá konverzácia, priatelia a všetko je prístupné.
Toto by mal byť podnet pre Richarda: umožniť prístup k profilom len REGISTROVANÝM a PRIHLÁSENÝM. Ostatní by mohli vedieť len nick a avatar, nič viac! V opačnom prípade registrácia na Porade stráca na význame.
Stefan2005
07.08.10,18:45
...podnet pre Richarda: umožniť prístup k profilom len REGISTROVANÝM a PRIHLÁSENÝM. ....

... doplním o ďalšiu reštrikciu - prístup až po určitom počte príspevkov alebo bodov; aby sa jedným jediným prihlasením neodkryli všetky profily pre akéhokoľvek okoloidúceho, či zvedavca...
Stefan2005
07.08.10,18:55
... minule po mojom príspevku navštívil môj profil aj Richard. To je O.K. ak pre info chodia členovia Porady.
Teraz som na Lenkin podnet vymazal všetky viditeľné údaje, a podporil som "Hnutie na ochranu profilu" vyhlásením aj v mojom profile:

"vzhľadom na nechránený prístup k profilu zo strany neregistrovaných užívateľov vymazané všetky údaje".

Dúfam, že sa to bude skôr riešiť, ak viacerí tam nebudeme mať nič.
kukučka
07.08.10,19:00
mne sa to nepáčilo už dávno, keď neprihlásení mohli čítať šuťák
Heni
07.08.10,19:02
mne sa to nepáčilo už dávno, keď neprihlásení mohli čítať šuťák

aj teraz ho môžu... :cool:

takže registrácia je len na to, ak by niekto chcel položiť otázku... ináč sa dočíta, prečíta, odčíta, začíta všetko...
lenkak
07.08.10,19:58
...
Teraz som na Lenkin podnet vymazal všetky viditeľné údaje, a podporil som "Hnutie na ochranu profilu" vyhlásením aj v mojom profile...


práve pre tie viditeľné údaje mám tam len to, čo mi neprekáža, aby videl ktokoľvek. Keďže zatiaľ iná možnosť iná nie je...
alla66
07.08.10,20:16
Ďalší paradox...odhlásila som sa, videla som Lenku, ktorú tému práve číta
Posledná návšteva: Dnes 10:10 PM
Súčasná aktivita: Pozerá tému Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo ..keď sa prihlásim.... nevidím NIČ !
truch
07.08.10,20:26
Ja som si inkognito pozrela aj blahoželania k mojim narodeninám, už mažem aj ja z profilu čo sa dá:mad:, aj odkazy a priatelia sú dostupní pre neprihlásených užívateľov:mad:.
Richard
08.08.10,13:06
Nič v zlom, ale koho tak asi zaujímali gratulácie niekomu kto si hovorí "truch" na Porade?

Napíšte prosím konkrétne čo Vám vadí že je zverejnené.

Od roku 2004 to máme verejné. Nechcem podceňovať ochranu verejných údajov, ale nikto tu nerobí veci za ktoré by sa musel hanbiť, alebo boli príliš osobné či citlivé.
Fotoalbumy sa dajú obmedziť len na priateľov a aj niektoré iné veci.
Skutočné meno (ak ste ho vôbec uviedli) nie je zverejňované nikomu.
V odkazoch sú veci ktoré pochybujem že niekoho zaujímajú...

Neporovnávajte to s Facebookom, na ktorom sú reálne údaje atď. a ktorý Vám dáva dokonca tiež default veci na verejné... a dokonca na fotky sa dá kadejako dostať...
Na stránkach ako je Porada sú v drvivej vačšine profily verejné a dokonca sa tam ľudia nehanbia vystupovať pod svojim menom, žiaľ na Porade sú v drvivej väčšine anonymní členovia. Ja by som bol len rád keby tu ľudia vystupovali pod vlastným menom, pomohlo by to možno trochu úrovni diskusii.

Pozrite si napr. http://www.myspace.com/510128608, tam sa ľudia neboja o svoje profily a majú tam reálne mená.

Osobne chcem zverejňovať na profiloch údaje ako hodnotenia, pochvaly, príspevky... Nie každý číta Poradu ako prihlásený. Pri mene a priezvisku je jasne napísané že sa nezverejňuje.

Portál ako Porada slúži na zoznámenie sa s ľuďmi (väčšina ste sa predtým nepoznali), nie na komunikáciu s doterajšími priateľmi (o čom je facebook).
alla66
08.08.10,13:13
Nič v zlom, ale koho tak asi zaujímali gratulácie niekomu kto si hovorí "truch" na Porade?

Napíšte prosím konkrétne čo Vám vadí že je zverejnené.

Od roku 2004 to máme verejné. Nechcem podceňovať ochranu verejných údajov, ale nikto tu nerobí veci za ktoré by sa musel hanbiť, alebo boli príliš osobné či citlivé.
Fotoalbumy sa dajú obmedziť len na priateľov a aj niektoré iné veci.
Skutočné meno (ak ste ho vôbec uviedli) nie je zverejňované nikomu.
V odkazoch sú veci ktoré pochybujem že niekoho zaujímajú...

Neporovnávajte to s Facebookom, na ktorom sú reálne údaje atď. a ktorý Vám dáva dokonca tiež default veci na verejné... a dokonca na fotky sa dá kadejako dostať...
Na stránkach ako je Porada sú v drvivej vačšine profily verejné a dokonca sa tam ľudia nehanbia vystupovať pod svojim menom, žiaľ na Porade sú v drvivej väčšine anonymní členovia. Ja by som bol len rád keby tu ľudia vystupovali pod vlastným menom, pomohlo by to možno trochu úrovni diskusii.

Pozrite si napr. http://www.myspace.com/510128608, tam sa ľudia neboja o svoje profily a majú tam reálne mená.

Osobne chcem zverejňovať na profiloch údaje ako hodnotenia, pochvaly, príspevky... Nie každý číta Poradu ako prihlásený. Pri mene a priezvisku je jasne napísané že sa nezverejňuje.

Portál ako Porada slúži na zoznámenie sa s ľuďmi (väčšina ste sa predtým nepoznali), nie na komunikáciu s doterajšími priateľmi (o čom je facebook).

Ak všetky informácie utajíš, potom sa bude musieť každý zvedavý okoloidúci zaregistrovať na Porade a tým sa ti zvýši návštevnosť stránky.

Čím tajomnejšie, tým lákavejšie...nemyslíš?:)
Richard
08.08.10,13:33
áno keď som povedal že drvivá väčšina takýchto stránok má profily verejné, tak tá menšia časť to skutočne skôr používa ako lákadlo na registráciu ako na ochranu údajov...
lenkak
08.08.10,14:48
ja osobne na žiadnom fóre neuvádzam priezvisko, dokonca ani na fb (tam mám nastavené súkromie). Všade píšem zhruba to, čo by mi nevadilo, aby si prečítal hocikto. Ak tu napíšem niečo súkromnejšieho, radšej riešim inou formou, napr. ss, poprípade cez profil, ale ak sa mi to zdá moc osobné, vymažem. Môžem povedať, že tu býva dosť osobných tém, kde sa všeličo dá dozvedieť o konkrétnom členovi, no to záleží od každého diskutujúceho. Emócie tu bývaju dosť často, možno preto ľuďom vyhovuje, že majú nicky, pod ktorými vystupujú. Net je v tomto prípade až moc nebezpečný, lákadlo na data...

Čo sa týka fb, prikladám link na zaujímavý článok.
http://www.zive.cz/clanky/informace-100-milionu-uzivatelu-facebooku-ke-stazeni/sc-3-a-153205/default.aspx
Zdenka175
09.08.10,10:52
Ďalší paradox...odhlásila som sa, videla som Lenku, ktorú tému práve číta
Posledná návšteva: Dnes 10:10 PM
Súčasná aktivita: Pozerá tému Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo ..keď sa prihlásim.... nevidím NIČ !
Vyskúšala som a potvrdzujem, ako prihlásená som videla, že dotyčný je prihlásený. A ako neprihlásenej mi napísalo súčasnú aktivitu. To je dobrá blbosť. Malo by to byť naopak, si myslím:)
Aankaa
09.08.10,18:04
Žienky - ja som uzrozumená s tým, že keď fungujem na verejných sieťach,
tak som viditeľná...
..ktokoľvek si vyťuká moje meno, vie všetko ../iba moje miery nie:)/
ak chcem byť totálne inkognito, zájdem si na na pokec,
vymyslím si nick aký svet nevidel a táram si o čom chcem.

PORADA je verejný portál, ak máte problém so zverejnenými
údajmi, načo ich zverejňujete?

Richard - tu naozaj platí to staré známe....;) "žena nikdy nevie
čo chce, ale nedá pokoj, kým to nedosiahne..."
pepsikova
09.08.10,18:55
..porada je verejný portál, píšeme tu o svojich problémoch, často súkromných, intímnych,delíme sa s radosťami i starosťami a je nám potom lepšie, keď nám kamka dá súhlas, alebo bodík..a tak si do profilu dáme kus pravdy, alebo polopravdu, alebo nič..kto chce, nech si prečíta, kto nie, nemusí a mne je veru jedno, kto číta, neklamem tu, píšem, ako mi huba narástla a každý si vyberie...o čom sa tu bavíme?..súhlasím s Aankaa..

...a ak bude polovica porady vidieť, že píšem súkromnú správu Richardovi, nuž čo..pokiaľ nevedia, že mu tam vyznávam lásku, alebo nadávam, je mi to jedno..
Richard
09.08.10,19:32
@alla66 chybu s tým že neprihlásení vidia kto čo robí a opačne prihlásení nevidia opravým

Čo sa týka zverejňovania údajov. Ak tu bude niekto prispievať pod vlastným menom a dobre radiť, tak mu to môže skôr pomôcť ako uškodiť. Porada je tu v prvom rade o zdieľaní odborných a nie súkromných informácií (tým nechcem znevažovať súkromnú komunikáciu na Porade).

Vo svete to už dávno pochopili a využívajú takúto formu ako vhodný marketingový nástroj.

Len pre povzbudenie, jeden z mála čo to dávno pochopili je dnes už ministrom :)

Už sa neviem dočkať spustenia jednej "funkcii" na Porade, ktorá bude práve motivovať k používaniu reálneho mena.
pepsikova
09.08.10,19:41
Už sa neviem dočkať spustenia jednej "funkcii" na Porade, ktorá bude práve motivovať k používaniu reálneho mena.


..toto asi nemyslíš vážne..či hej?..potom môžme aj číslo účtu aj veľkosť podprdy..
Paula
09.08.10,19:47
Už sa neviem dočkať spustenia jednej "funkcii" na Porade, ktorá bude práve motivovať k používaniu reálneho mena.


O tom už sme kedysi dávno čísmenkovali. Bude tu povedzme 100 Jožkov Mrkvičkov, 100 Aničiek Novákových .....naozaj reálne...lebo niektoré meno + priezvisko sa reálne vyskytuje. Potom v profile bude položka č. 1: reálne meno, položka č. 2: prícapok, čiže nick .pre motiváciu :confused:
pepsikova
09.08.10,19:53
..Len pre povzbudenie, jeden z mála čo to dávno pochopili je dnes už ministrom ...

..no pokiaľ je ministerský post zaručený, dám celé meno...ale len za slobodna..kecám...
...Richard, samozrejme sem môžeš dať funkcie, aké chceš, otázka je, kto si dá a kto nie...vždy niečo nové je neznáme a má to chyby, chybičky a nie každému sa to páči...názory sa rôznia, potom je z toho panta...
jozka56
09.08.10,19:58
...jej, ze by to do buducna bolo "na slovicko pan minister":)
...ale uplne dokonale by bolo miesto minister Jožko:)
Richard
09.08.10,20:15
Myslím že sa nemusíme na Slovensku obávať, že sa nájde 100 odborníkov s rovnakým menom :)

Ale som rád že sa takejto fádnosti obávate :)

Po zavedení ostatných zmien som si tiež asi vybudoval image dobrého inovátora, lebo tejto "novej funkcie" sa tuším skôr obávate heh. ;)
Nebojte aspoň to vám garantujem že doterajších užívateľov sa to nijak "povinne" nedotkne. Skôr ide o obohatenie Porady o nových členov. Mám to v "šuflíku" už zopár rokov...
pepsikova
09.08.10,20:41
Myslím že sa nemusíme na Slovensku obávať, že sa nájde 100 odborníkov s rovnakým menom :)

Ale som rád že sa takejto fádnosti obávate :)

Po zavedení ostatných zmien som si tiež asi vybudoval image dobrého inovátora, lebo tejto "novej funkcie" sa tuším skôr obávate heh. ;)
Nebojte aspoň to vám garantujem že doterajších užívateľov sa to nijak "povinne" nedotkne. Skôr ide o obohatenie Porady o nových členov. Mám to v "šuflíku" už zopár rokov.....

..obávame?..prosím teba, čoho by sme sa my už mohli obávať...však sme tu ako doma, a doma sa nebojíme...ja to vidím takto:..keď kedysi v začiatkoch Porady sa tu niekto zapísal ako vynikajúci účtovník,tiež musel svoju špecializáciu dokázať, tak, ako tí ostatní múdri vo svojom fachu, ktorí dnes sú tu...a tí, čo sem prídu, múdri, tiež tu budú musieť svoju múdrosť presadiť a myslím, že pravosť vlastného mena, uvedeného tu, sa nedá nijako overiť, jedine, ak by si si k tomu pýtal aj adresu a osobne si nového šiel omrknúť..a po skúsenostiach s majiteľmi aj 40 nickov, veru nevidím to ružovo...ale, čo už...
jozka56
09.08.10,21:01
...teda novych clenov mat v supliku uz niekolko rokov??? tak to teda neviem....co moze byt??? ale asi OK:) zmena je život.
sarasara
09.08.10,23:40
Stránka pred inovovaním bola výborná. Zmeny sú robené systémom pokusov a omylov. Ak už bola nutná zmena, mala byť vytvorená jednorazovo, v pomerne krátkom čase.
Chodia sem zväčša ľudia, ktorí hľadajú pomoc. Nie je to Pokec.
Čo sa teda deje s Poradou?
pepsikova
10.08.10,10:05
...vykecáva sa tu o tom, hentom, čo je nové, má chyby a keď náhodou nemá, nepáči sa nám, že sa musíme niečo naučiť..tiež som názoru, že nové funkcie by sa mali dať testovať, povedzme na týždeň s dôrazným upozornením, že sa jedná o test, a potom anketa-jeden deň a , potom už len bude- nebude...lebo toto je len tlachanie o prázdnej slame...si myslím ja..
..lebo Porada ako štartovná čiara na vysoké posty...????
alla66
07.09.10,15:52
@alla66 chybu s tým že neprihlásení vidia kto čo robí a opačne prihlásení nevidia opravým

Čo sa týka zverejňovania údajov. Ak tu bude niekto prispievať pod vlastným menom a dobre radiť, tak mu to môže skôr pomôcť ako uškodiť. Porada je tu v prvom rade o zdieľaní odborných a nie súkromných informácií (tým nechcem znevažovať súkromnú komunikáciu na Porade).

Vo svete to už dávno pochopili a využívajú takúto formu ako vhodný marketingový nástroj.

Len pre povzbudenie, jeden z mála čo to dávno pochopili je dnes už ministrom :)

Už sa neviem dočkať spustenia jednej "funkcii" na Porade, ktorá bude práve motivovať k používaniu reálneho mena.

Iba pripomeniem, že mesiac ušiel ako voda a nevidím žiadne úpravy - opravy;) okoloidúci stále vidia, čo porábajú prihlásení členovia. Napr. Akú tému číta buchač, veronikasad...okrem toho si prečítajú príspevky o daniach, talentoch, reklamáciach, varení, kojení, úrazoch...podľa mňa je portál Porada jedna veľká rodina... ako rečie porekadlo - čo sa doma navarí, to sa doma zje...tak si stále myslím, že by neprihlásení okoloidúci nemali mať pristup k informáciám v profile... ešte jedna drobnosť- V profile pri súčasnej aktivite nesedí čas, je posunutý o jednu hodinu ... Podľa mojich hodiniek by mal ukazovať PM 06:50 PS: kedy máme očakávať ďalšie novinky?