indiga
07.08.10,18:55
Ahojte, chcem poprosiť o radu, prípadne vašu skúsenosť. Mám 29 rokov a roky problémy s chrbticou a s bolesťami hlavy. Z rongenu mi bolo povedané, že mám zablokovanú celú krčnú chrbticu. Začala som teda chodiť na rehabilitácie(elektroliečba, lampa, cvičenie), mám však pocit, že je to ešte horšie. Problém je v tom, že hocikedy počas dňa, začnem cítiť, že mi začínajú "tuhnúť" trpézové svaly a postupne ma začne bolieť hlava. Ešte horšie je, keď si idem večer úplne v pohode lahnúť, mám pocit že telo je uvolnené a ráno sa zobudím stuhnutá, bolí ma skoro celý chrbát, trapézy mám tvrdé a bolí ma hlava. Odkedy chodím na rehabilitácie, tak mám problémy každý deň. Matrac mám zo "studenej peny" aj vankúš mám tiež taký, čo sa prispôsobí. Ešte k tomu mávam migrenózne bolesti hlavy počas menštruácie, takže fakt neviem, čo by mi pomohlo.
Valcake
08.08.10,20:28
Ahoj, indiga, píšeš, že máš zablokované krčné stavce, len nepíšeš či ti ich naprávali. Možno by pomohlo. Na migrénu existujú lieky, ktoré predpíše neurológ. Sú o.k. Držím palce.
BXLmiami
09.08.10,07:04
Pre pána kráľa,už len to jej treba,aby jej nejaký vševed naprával krčnú chrbticu.Pokiaľ určite vieš že je to chiropraktik alebo naozaj odborník tak jemne môže,ale uprimne za seba poviem,že na moju krčnú chrbticu nikto s umyslom naprávať či naťahovať čiahnuť nemôže.Netužim skončiť na vozíku.
A teraz k 29 ročnej dievčine-nespomenula si,ako často a akým spôsobom CVICIS a spevnuješ krčné svalstvo.Pretože bez toho máš program s bolesťami hlavy na celý život istý a to mi môžeš veriť.
Valcake
09.08.10,12:23
Pre pána kráľa,už len to jej treba,aby jej nejaký vševed naprával krčnú chrbticu.Pokiaľ určite vieš že je to chiropraktik alebo naozaj odborník tak jemne môže,ale uprimne za seba poviem,že na moju krčnú chrbticu nikto s umyslom naprávať či naťahovať čiahnuť nemôže.Netužim skončiť na vozíku.
A teraz k 29 ročnej dievčine-nespomenula si,ako často a akým spôsobom CVICIS a spevnuješ krčné svalstvo.Pretože bez toho máš program s bolesťami hlavy na celý život istý a to mi môžeš veriť.

Mne naprávali aj viackrát a nehovorila som o vševedoch. Robila som v zdravotníctve a priamo z roboty som behala za lekárom, aby mi to napravil, lebo som mala závraty. Tak ma bolela hlava, že som nevidela na fa. Mne to pomohlo a píšem len za seba. Samozrejme treba zistiť príčinu bolesti, až potom sa dá niečo liečiť. A spevňovať svalstvo to je logické. A masáže tiež pomôžu. Každý sa rozhoduje sám čo si dovolí robiť a nerobiť. Viem o čom hovorím. Pekný deň!
BXLmiami
10.08.10,07:42
Ty si nenapísala,že to má naprávať lekár,len že sa to má naprávať.V teme začiatky podnikania je pomerne podrobne popísané,ako človek príde k masérskemu remeslu a ako sa môže pustiť ten dotyčný masér bez praxe do ľudí,podľa citu.Zostáva mi zle,ked si predstavím,že by trafila s krčnou chrbticou práve na takého niekoho.Co sa mna týka,tak ani lekár ani masér,ani nikto nebude naprávať moju krčnú chrbticu.Aj ja vravím za seba.
indiga
11.08.10,05:18
Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, inak na otázku aké cviky cvičím, tak sú to špeciálne cviky na krčnú chrbticu z rehabil. oddelenia. Chcela som ešte vedieť či mal niekto zlú prvotnú reakciu na rehabilitáciu( že to najprv viac bolelo ako pomáhalo). A ešte k ľuďom, ktorí naprávajú chrbticu- možno to niekomu pomáha, ja som v minulosti skúšala dvoch, z toho jeden bol lekár ale nepomohlo. Pekný deň Indiga
indiga
05.09.10,04:38
Ahoj, máš s cvičením na krčnú chrbticu osobnú skúsenosť? Ďakujem Indiga
alabut
05.09.10,19:34
Skus vyhodit matrac, daj nieco plytke (deka, tenky paplon a pod.) a spat na tvrdej posteli. Vankus je najlepsi paperovy, aspon paperovy vankusik pod hlavu. Elektroliecby - somarina, fyzicke a meditacne cvicenia - ano. Skus chodit na plavaren. :-)
mamka Danka
06.09.10,11:13
Pre pána kráľa,už len to jej treba,aby jej nejaký vševed naprával krčnú chrbticu.Pokiaľ určite vieš že je to chiropraktik alebo naozaj odborník tak jemne môže,ale uprimne za seba poviem,že na moju krčnú chrbticu nikto s umyslom naprávať či naťahovať čiahnuť nemôže.Netužim skončiť na vozíku.
A teraz k 29 ročnej dievčine-nespomenula si,ako často a akým spôsobom CVICIS a spevnuješ krčné svalstvo.Pretože bez toho máš program s bolesťami hlavy na celý život istý a to mi môžeš veriť.

Nepanikárte, robí to aj ortopéd alebo fyzioterapeut. Netreba hneď naháňať šarlatánov.
buchač
06.09.10,11:18
Ahojte, chcem poprosiť o radu, prípadne vašu skúsenosť. Mám 29 rokov a roky problémy s chrbticou a s bolesťami hlavy. Z rongenu mi bolo povedané, že mám zablokovanú celú krčnú chrbticu. Začala som teda chodiť na rehabilitácie(elektroliečba, lampa, cvičenie), mám však pocit, že je to ešte horšie. Problém je v tom, že hocikedy počas dňa, začnem cítiť, že mi začínajú "tuhnúť" trpézové svaly a postupne ma začne bolieť hlava. Ešte horšie je, keď si idem večer úplne v pohode lahnúť, mám pocit že telo je uvolnené a ráno sa zobudím stuhnutá, bolí ma skoro celý chrbát, trapézy mám tvrdé a bolí ma hlava. Odkedy chodím na rehabilitácie, tak mám problémy každý deň. Matrac mám zo "studenej peny" aj vankúš mám tiež taký, čo sa prispôsobí. Ešte k tomu mávam migrenózne bolesti hlavy počas menštruácie, takže fakt neviem, čo by mi pomohlo.
....nik sa zatiaľ nespýtal ....

KEDY ..???????????....si začala ????
Ako DLHO už chodíš na tie rôzne rehabka ...????

Lebo tak Ti poviem ....zo dňa na deň tie problémy nepoľavia ...;)
mamka Danka
06.09.10,11:52
Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, inak na otázku aké cviky cvičím, tak sú to špeciálne cviky na krčnú chrbticu z rehabil. oddelenia. Chcela som ešte vedieť či mal niekto zlú prvotnú reakciu na rehabilitáciu( že to najprv viac bolelo ako pomáhalo). A ešte k ľuďom, ktorí naprávajú chrbticu- možno to niekomu pomáha, ja som v minulosti skúšala dvoch, z toho jeden bol lekár ale nepomohlo. Pekný deň Indiga

Samozrejme, že je to možné. Najskôr so aj ja mala bolesti a svalovicu, ale postupne to prešlo. Je veľmi dobré, ak sa kombinuje cvičenie s masážou. Na chrbticu je dobré cvičiť Pilates. Cvičia to aj niektoré odd. rehabilitácie v nemocniciach.
A ešte niečo, treba si zistiť či sa jedná o blokovanie alebo zápal. Ak blokovanie trvá dlho môže sa spraviť aj zápalové ložisko. Zistiť sa to dá pomerne jednoducho. Zablokovanému miestu robí dobre nahrievanie, ale keď sa dostane teplo na zápal doslova máte pocit, že to horí. To miesto je citlivé aj na dotyk pri silnejšom zatlačení . Ja som bola tiež najskôr zablokovaná, ale lekárka mi dávala len injekcie od bolesti, ktoré pomohli na pár hodín. Potom mi iný doktor začal do tých zapálených miest pichať injekcie proti zápalu a bolesti. A náplaste Flektor spolu s tabletami Voltaren. Na zapálené miesta som si dávala krioterapiu. Gelové vankúšiky rovno z mrazáku do suchej handry a tak na telo a pod perinu do tepla. Pozor nesmie sa chladiť menej ako 1/2 hodinu inak to podchladíš. Musí to byť skoro hodina, najskôr je z toho zima, ale po polhodine sa to začne prekrvovať a zohrievať. Zapálené sa ani nemá masírovať. Až keď mi vyliečili zápal potom ma poslal doktor na rehabilitáciu a masáž. Postupne ako sa stav zlepšuje treba začať cvičiť s ľahkými činkami a cca po mesiaci bude vidno prvé výsledky. Chrbát bude pevnejší a aj pri písaní na PC nebudú plecia tŕpnuť. A žiadne veľké výstrihy, pekne šatku kolom krku, aj keď len tenučkú, ale nech krk nie je podchladený.
indiga
06.09.10,15:33
ďakujem všetkým za radu, len mi ešte napíšte či Vás z takýto problémov bolievala hlava. (ortopéd mi napísal kompletne zablok. C4,5,6, paradix až kyfotizácia C chrbtice)
Zuzana Hodakova
14.09.10,12:37
Ahoj po dnesnej poslednej kontrole na neurologii, kde som sa pomoci nedostala som sa rozhodla, vyhladam chiropraktika.Nema niekto skusenost s Dr Mekiňa dostala som na neho kontakt. Ja mam presne tie ista pocity ako ty. Rano vstavam ako keby som okopala celu rolu. Tabletky od bolesti do seba hadzem ako cukriky. Ako sa vyvija tvoj stav? Pa
indiga
15.09.10,06:04
Ahoj Zuzka cvičím cviky na chrbticu cca. každý druhý deň, zatiaľ nič moc. Navečer už cítim bolavý chrbát, krk, vystreluje mi to do sánky a ak si večer nedám tbl. od bolesti tak ráno je to celé ubolené, stuhnuté a o bolesť hlavy a pliec mám celý deň postarané, o tom že cez deň mi tbl. nepomôže ani nehovorím. Trochu som hladala na internete, chcem vyskúšať nejaké vyšetrenie na intoleranciu potravín, že vraj aj to môže spôsobovať takéto problémy, pretože sa mi nezdá, že by to bolo len z tej krčnej chrbtice. A ešte si dám vyšetriť krv na boreliózu. No proste pátram na vlastnú päsť.
alabut
15.09.10,16:46
Horuci kupel alebo sprcha ti nepomahaju?
evaj63
03.10.10,17:21
Na stuhnutú chrbtcu je výborný parafínový zábal, ten ti nepredpísali?Páli to ako sto čertov, ale mne to najviac zabralo, prešla som všetkými procedúrami aj masáž ale parafín je najlepší. Teraz si ho robievam aj na ruky, lebo mám v nich reumu, ale to už mimo témy.
indiga
04.10.10,03:43
Ďakujem
Zuzana Hodakova
04.10.10,05:15
Ahojte skusala som uz aj parafin, ulavilo ale napomohlo. Hladam dalej.
lier
23.11.10,11:39
Už si niečo našla? Ja chodievam teraz do Falcu a je tam fajn. Chodievam tam tyzden, preto ma chrbat este pobolieva. Rehabilitácia (http://www.falck-clinic.sk/sk/menu/71/deti/rehabilitacny-lekar/) obsahuje rôzne cviky, ale ja by som to chcem mať čím skôr z krku a nie čakať a cvičiť. Ak si na niečo prišla, daj vedieť :) Hoci ja som asi iný prípad ako ty. Veľa zdravia. ;)
Braňo
23.11.10,11:52
Skus vyhodit matrac, daj nieco plytke (deka, tenky paplon a pod.) a spat na tvrdej posteli. Vankus je najlepsi paperovy, aspon paperovy vankusik pod hlavu. Elektroliecby - somarina, fyzicke a meditacne cvicenia - ano. Skus chodit na plavaren. :-)

Rozhodne sa pri bolestiach krčnej chrbtice neodporúča páperový vankúš.
Zuzana Hodakova
23.11.10,13:48
Paperovy vankus nemam uz 6 rokov mam kvalitny ortopedicky,stav sa vobec nezmenil, nepocula si nieco o pripravku zralocia chrupavka je to vraj dobre na klby, na internete je toho vela .Pa
profisign
11.02.20,20:03
Ahoj indiga. Síce to už je 10 rokov co si sem pridávala otázku. Ale skúsim sa opýtať ako si vtedy dopadla s tými rehabilitáciami? Pomohli na tvoje problémy? Lebo ja mam teraz 30 rokov a podobne problémy ako ty. Mam stuhnuté a stiahnuté krčné svaly, skoro denno denne bolesti hlavy a v čase menštruácie každý mesiac aj migrenozne bolesti hlavy, trvá to už viac ako dva roky a teraz som bola na rontgene lebo už mi to dosť vadí hlavne tie bolesti hlavy a tiež mi zistili blokovaný C3 a C4 a taktiež pseudokyfozu. Mne to rehabilitačná lekárka včera aj uvolnovala a dnes som bola na prvej rehabke ale zatiaľ ešte skoro povedať ci zaberá. Tak by ma celkom zaujímalo keď som čítala že si mala podobne problémy že ako to dopadlo a ci bolesti hlavy ustúpili, ak náhodou odpíšeš budem rada...