adkyy
08.08.10,06:10
Prosim prosim prosim, dalo by sa aby mi spolocnost ktora vyvynula skype napisala z akej IP adresy sa niekto prihlasil na jeden ucet? Predvcerom priatelovi vo vlaku ukradli notebook a dnes pozeram-vyskocilo mi ,ze je online-on to na 100% nebol kedze nema notebook a je vo Viedni a vo svojom starom notebooku mal prednastavene meno a heslo a automaticky pri zapnuti ho na skype prihlasilo....taaakze,ak by som vedela IP tak policia by ho uz nasla,ci nie?


alebo- skype nema nieco take ako "moje prihlasenia" kde by bola napisana IP z ktorej sa vtedy a vtedy na ten ucet prihlasovalo-tak ako ma aj pokec? Ja jeho heslo viem,tak by som sa mrkla


DAKUJEM

EDIT: pred chvilkou sa prihlasil aj na facebook-neviete,tam sa tiez nejako neda zistit z akej IP sa prihlasovalo?
nivarto
08.08.10,05:29
Hodím ti to na superforum, tam su odbornici na taketo veci. Ak by ti to vadilo, tak napis.

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=912&t=1118581
Fero11
08.08.10,05:36
Samozrejme, vsetko sa da zistit, ale musis kontaktovat prislusne organy. Najprv je potrebne asi podat trestne oznamenie na neznameho pachatela atd ...
adkyy
08.08.10,05:42
Hodím ti to na superforum, tam su odbornici na taketo veci. Ak by ti to vadilo, tak napis.



DAKUJEEEM-dufam,ze sa niekto ozve :)

FERO11-trestne oznamenie bolo podane 4 hodiny po spachani trestneho cinu na zeleznicnej polici v BA,ale sami asi tazko nieco zmozu a takto,keby mali IP-malo by to byt uz lahsie
Fero11
08.08.10,05:50
Tak teraz treba spolupracovat s policiou a oznamil by som im to, ze pravdepodobne bol NB zapnuty a vyuziva resp. vyuzival sluzby, ktore ho dokazu v sieti internet identifikovat atd ..... treba riesit s policiou, aspon ja by som riesil
arizona
08.08.10,06:10
Aká je to značka?
Ak je to DELL, je tam nejaká šanca.
Takto Vsetky Dell notebooky maju svoj Secure BIOS a ID ...
Ak sa niekto pripoji z tym notebookom na Net ... da sa ho velmi lahko najst ...
Nezabudni to najprv Nahlasit Dellu (PC forum)


pozri aj tu:
http://www.itnews.sk/spravy/bezpecnost/2007-03-01/c92525-ako-pripravit-svoj-notebook-na-ukradnutie
http://pocitace.sme.sk/c/4031851/kladivo-na-zlodejov-notebookov.html
adkyy
08.08.10,06:20
arizona-bohuzial,je to len ASUS F5RL :(
adkyy
09.08.10,04:57
No,prave som dotelefonovala so zeleznicnou policiou v BA.....a stratila som vsetku nadej,krasne ma sfukli ako sviecku,vraj je to takto velmi tazko zistit a nevedia ci sa to vobec da,zistit IP pomocou skype a Fb a bla bla bla :(
jojom
09.08.10,07:19
Osobne keby som potiahol notas určite by som ho nezapínal do siete. Najprv by som ho preformátoval a hotovo, alebo by som ho zapol ale bez pripjenia do siete a urobil čo treba :). Dnes ale je vela free wifi takže ak by aj niekto zistil kde bol pripojený tak by Ti to bolo figu platné. Chvílu je tam, o chvílu už úplne inde.
Tie články sú síce pekné ale realita ee neverím, to by musel byť blb zlodej ( ale aj taký sú a dúfam že väčšina) aby sa prihlasoval na skype a FB naukradnutom notase a na pôvodného majiteľov účet.
Skôr tipujem že sa priatel prihlasue na svoje účty a mení prístupové heslá, čo by v jeho prípade bolo rozumné.
mimotemy
Tým ale nechcem povedať že Ti nedržím palce aby si vypátrala hajzlov. Daj potom sem vedieť ak sa podarí.
adkyy
09.08.10,07:25
jojom-s priatelom som volala-on sa neprihlasuje,je vo Viedni v praci a nema tam teraz pristup na net kedze nema notebook. Vo svojom notebooku mal vsetky hesla poukladane,ked zapol skype-automaticky bez opytania ho prihlasilo a ked si otvoril stranku FB,tak tam mal uz vypisane heslo a mail....ano,ten kto ho slohol je stupidak-a riadny. Cez wifi sa pravdepodobne nepripojil,pretoze v tom notebooku bolo nieco pokazene-stale pri prihlasovani na nejaku wifi siet seklo cely notebook a musel sa restartovat.......uz chapete? preto som mala nadej,ale ta nasa policia nic nevie :(
adkyy
09.08.10,07:30
....by som sa smiala keby sa prihlasil na pokec-tam si totiz lahko zistim z ktorej IP sa prihlasil kedze poznam priatelove prihlasovacie udaje :D ale zatial sa tak nestalo :(
jojom
09.08.10,09:29
Tak to je nejaky blb a potom je malička nadej.
Chobot
09.08.10,10:06
jojom-s priatelom som volala-on sa neprihlasuje,je vo Viedni v praci a nema tam teraz pristup na net kedze nema notebook. Vo svojom notebooku mal vsetky hesla poukladane,ked zapol skype-automaticky bez opytania ho prihlasilo a ked si otvoril stranku FB,tak tam mal uz vypisane heslo a mail....ano,ten kto ho slohol je stupidak-a riadny. Cez wifi sa pravdepodobne nepripojil,pretoze v tom notebooku bolo nieco pokazene-stale pri prihlasovani na nejaku wifi siet seklo cely notebook a musel sa restartovat.......uz chapete? preto som mala nadej,ale ta nasa policia nic nevie :(

Nech sa s NB rozlúči a nech si čo najskôr pomení všetky prihlasovacie heslá na všetky fóra, kde je členom. Prečo alebo na čo čaká - kým mu niekto cudzí zneužije jeho konto? SA čudujem, že to ešte neurobil. :eek::confused::confused::confused:

Ono je možné vypátrať ukradnutý NB, ale nemysli si, že teraz polícia aktivuje všetky svoje zložky, zapojí Interpol len preto, aby našli jeden zo stoviek zmiznutých notebookov. Keby to bolo v spojitosti s inou, závažnejšou trestnou činnosťou, tak si viem predstaviť rozsiahlejšie pátranie. Ale keby mali hľadať každý zmiznutý mobil, notebook alebo inú elektroniku, tak by sme potrebovali 5x toľko policajtov.

Nahlásiť krádež áno, možno sa niekde nájde, ak zadržia niekoho, kto to kradne vo veľkom a má doma sklad takých vecí.

A ani IP ti nepomôže, pokiaľ ten zlodej nie je naozaj tak blbý, že sa pripojí z nejakej svojej pevnej IP adresy. Predpokladám, že sa pripojil na nejakú nezabezpečenú alebo verejnú WiFi sieť, kde ho nevypátra ani Mulder so Sculyovou ani CSI New York, nieto slovenská polícia. :rolleyes::cool::cool:
adkyy
09.08.10,10:24
OK,to znamena asi len jedno "hor sa na kradnutie notebookov" :)
dalid
09.08.10,10:34
adkyy - zial asi tak nejako.. Alebo by sa dalo aj podla hesla: Ukradli nam, ukradli sme...
adkyy
09.08.10,10:38
adkyy - zial asi tak nejako.. Alebo by sa dalo aj podla hesla: Ukradli nam, ukradli sme...

presne tak-aspon sa mame cim obhajit,ved si len vezmeme to co nam patri :D
Chobot
09.08.10,11:12
OK,to znamena asi len jedno "hor sa na kradnutie notebookov" :)

... kým ťa neprichytia. ;):D
adkyy
09.08.10,11:33
... kým ťa neprichytia. ;):D

NAŠA SLOVENSKÁ POLÍCIA? :D:D:D
Chobot
09.08.10,11:37
NAŠA SLOVENSKÁ POLÍCIA? :D:D:D

nie, svedkovia.
dalid
10.08.10,04:37
Mne ukradli pre vyse rokom PDA za cca 350 Eur. Takže polícia to vyšetrovala. Po mesiaci nikoho nenašli a celu vecu uzavreli.. Takze ak by sa mi niekoho PDA do buducnosti pacilo, viem ako ho mozem mat zadara a nasa policia na nic nepride....
K tomu PC - to by s nim musel hacknut napr stranky NBU... To by sa chclapci v zelenom inak obracali potom... Ale podla vyssie napisaneho, to ukradol najskor nejaky typek, ked sa si nevie ani odskrtnut automaticke prihlasovanie Skypu...
tomasenkoslav
10.08.10,05:54
ale kedže slečna pisala, že wi-fi nefunguje, musel sa zrejme napichnut natvrdo ?! a tam by už sanca mala byt nie ? neviem ako to funguje teraz ale ked sme mali dial-up a vykradli nam firmu, tak policia našla toho, čo sa na naš učet pripajal na internet. Ale to bolo cez pevnu telefonicku linku a bohužial to nebol zlodej. Bol to špekulant - servisak, ktory si opisal naše loginy , ked bol u nas na oprave a ked doma robil fušky (skladal pocitace), tak pouzival nas ucet ako overenie si spravnosti svojej prace.
Dedukcia, že sa to zlodeji pokusia predat ako 2nd hand v pocitacových predajniach sa potvrdila. Našli /osobna iniciatíva/ sme LPT switcher, kde boli jednotlive pozicie oznacene priezviskom nasich zamestnancov, takže "podobnosť čisto náhodná" bola na 10000% uplne vylučena. Policia nechala predvolať toho co to tam priniesol. Ten neprišiel, ospravedlnil sa, že zaspal. Po dalšom telefonate za niekolko dni na OO PZ ako sa veci maju, nam bolo oznamene, že "svedok" sa ešte stale nedostavil k vysluchu. Vtedy sme pochopili, že ukradnute veci nikdy neuvidime a že ani tu kradež policia nevyšetrí. Jedine my sami.

A tak sa stalo. Nahodne som pri mieste, kde sa kradež stala videl týpka, ktorý mal na hlave šiltovku presne taku ako mi ukradli. Zaroven som si všimol, že mal nohu ako plutvu - presne taku velku ako zanechal stopu zlodej na parapetnej doske vo firme po kradeži. Dokonca sedel i dezen, lebo bolo po daždi a na už vysušenych miestach chodnika zanechaval odtlačky. Tak som ho udal /dakujem za pochopenie :-) /.

Ukradli mi ešte i CD wanastovi vjecy a toto bol presne týpek s pivnym pupkom, dlhe vlasy - rocker co na ktoreho by to "sedelo".
Hovorite si, že šiltoviek je vela a može ju mat z bars-ktoreho vietnamskeho stanku na trhu. Nenamietam ale toto bola šiltovka pivovaru Gambrinus. Pochybujem, že taketo veci su volne v predaji skorej sa daju vyhrat v sutaži / ako my s kamaratom/ alebo to clovek dostane ako reklamny prezent. "Svedok" pri svojej vypovedi uviedol, že ju kupil. Doniesol som kamaratovu šiltovku na ukazanie policii o aky typ sa jedna. Bola to čierna šiltovka s vyšitým logom. Len ta kamaratova bola už 2x oprata a ta vietnamska vyroba.....proste už nebola čierna ale taka tmavo šeda možno s modrým nádychom. Tak na tomto policia postavila svoju strategiu, že ja som uviedol, že je čierna ta čapica, ktoru som ako dokaz doniesol na porovnanie, zatial čo ta farba už čierna nie je.

Pokusy o vysvetlenie, že farebne textílie popušťaju pri prani farbu a v kombinacii s UV žiarenim pri sušeni može dojsť k ubytku farby boli marne. To bolo vidno v ksichtoch tých fízlov, že nemaju zaujem sa tým zaoberať a sálala z nich taka elementarna tuposť.

Pre nedostatok dokazov bolo patranie zrušené.
Fero11
10.08.10,06:32
Mne ukradli pre vyse rokom PDA za cca 350 Eur. Takže polícia to vyšetrovala. Po mesiaci nikoho nenašli a celu vecu uzavreli.. Takze ak by sa mi niekoho PDA do buducnosti pacilo, viem ako ho mozem mat zadara a nasa policia na nic nepride....

Niesom policajt, ani ich neobhajujem.
Ale vysetrovanie takychto kradezi bez svedkov a este k tomu takych drobnych veci je takmer nemozne.
Ved si zober za poslednych par tyzdnov vykradli niekolko zlatnictiev, predavacka zlodejovy dala do ruk stovky prstenov, retiazok atd .... a este mu aj do xichtu vydela a aj na kamere maju zaznam a aj tak ich nechytia
dalid
10.08.10,09:07
Fero11 - suhlasim... Ale kazdy tel. ma svoj IMEI a fakt je iba malo zlodejov ktory ho prepaluju.... Policia sice požiada mobilnych operatorov ci sa dany IMEI nepouziva s nejakou SIM kartou (podla SIM aspon policia vie na koho bola registrovana, aj ked to neznamena na 100%, ze ju dotycny ukradol.., a maju sa coho chytit) Jednoducho u nas ti staci "najst" nejaky telefon a povedzme po 3.och mesiacoch ho zacat pouzivat... To uz policia davno kradez uzatvorila ako neobjasnenu a na novo to ovravat nebude. Problem je v tom, ze tu nie je sposom, ako poziadat operatorov po povedzme 6 mesiacoch aby odkontrolovali ci sa IMEI pouziva a na koho meno bola vydana SIM... A dotycny nech sa obhajuje ako prisiel k telefonu...

Ale to sem celkom nepatri, lebo tu riesime kradez NB. Ten moj telefon bol iba na ilustraciu sposobu prace policie u nas... :(
felix1
12.08.10,15:55
Viete kedy sa zníži počet krádeží v SR o 90% ???
Keď prestanú ,,slušní,, ľudia kupovať kradnuté ( alebo cenovo neodolateľné ) veci. Len tych 10% potrebuje zlodej pre seba ostatné je na kšeft.
Fero11
12.08.10,16:31
Alebo vtedy ak ich budu predavat s priatelnou marzou.
Kym sa to dostane od vyrobcu k spotrebitelovy, tak pocitam, ze to urobi niekedy mozno az 100% a obchodnik nic nerobi, len ho podava dalej
(ale bussiness je bussiness)
kukino7
12.08.10,18:45
No,prave som dotelefonovala so zeleznicnou policiou v BA........nevedia ci sa to vobec da,zistit IP pomocou skype a Fb a bla bla bla :(
čiastočne dá. ak sa ti ukáže na skype a je práve prihlásený len on máš čiastočne vyhraté, ale musíš mať firewall. tam sa dozvieš ktoré IP-čky práve komunikujú zo skype.
kukino7
12.08.10,18:48
Viete kedy sa zníži počet krádeží v SR o 90% ???
Keď prestanú ,,slušní,, ľudia kupovať kradnuté ( alebo cenovo neodolateľné )
to chceš povedať že ked nepotrebujem staré PC musím ho predať draho, lebo ho niekto bude považovať za kradnutý?? :eek::eek:
tomasenkoslav
13.08.10,05:49
Viete kedy sa zníži počet krádeží v SR o 90% ???
Keď prestanú ,,slušní,, ľudia kupovať kradnuté ( alebo cenovo neodolateľné ) veci.

...a toto bude presne na sv. Dindy.....som sa dival do kalendára. Takže už čo nevideť !
felix1
13.08.10,15:17
Mozno bude stacit zasada ze od coho nemas nadobudaci doklad, je kradnute.
Takto budes moct za rozumnu cenu predat svoje stare PC, alebo sa dopatrat zlodeja ( pripadne aspon spupachatela / legalizanta kradnutej veci ). Nahorsie je, ze tie TOP ponuky nedostanes na parkovisku pred BAUMAXOM spou s ukradnutou vrtackou, ale od spoluziaka, priatela a podobne... Zlodej si je isty ze je mensia sanca prezradenia.
kukino7
14.08.10,07:02
tak že ked mi do roka vybledne účtenka stane sa zo mna zlodej? :-)
felix1
14.08.10,14:59
,,tak že ked mi do roka vybledne účtenka stane sa zo mna zlodej? :-) ,,


Mozes poziadat o vypisanie dodacieho listu k vytlacenemu blocku. Samozrejme len na veci ktorych zivotnost je dlhsia ako doba na vyblednutie blocku. Ak bude predavac vypisovat dodaci list 100 a viac x denne kupi si pokladnu, ktora bude mat atramentovu pasku a nie termotlac.
Je len na kazdom z nas na ktoru stranu sa pridame . . . :(
kukino7
15.08.10,20:50
:-D no dobre, necháme to tak.. :-)
imnex
24.01.13,09:28
Nahoď len IP adresu a dostaneš všetko:http://www.tcpiputils.com/browse/ip-address
sthruska
24.01.13,09:36
Asi to za 2,5 roka stihol
Braňo
24.01.13,13:06