rmu
08.08.10,12:47
Dobry den,

chcel by som sa opytat nasledovne. Chcem vykonat vsetky zmeny (nazov firmy, sidlo firmy, spolocnici, konatelia) v jednom podani na OR.

Avsak neviem ake meno spolocnosti mam pouzit pri tlacive "Udelenie suhlasu so zriadenim sidla spolocnosti".

Za odpoved dakujem.
zalobaba
08.08.10,13:20
Dobry den,

chcel by som sa opytat nasledovne. Chcem vykonat vsetky zmeny (nazov firmy, sidlo firmy, spolocnici, konatelia) v jednom podani na OR.

Avsak neviem ake meno spolocnosti mam pouzit pri tlacive "Udelenie suhlasu so zriadenim sidla spolocnosti".

Za odpoved dakujem.

Ak budú všetky spomenuté zmeny schválené na jednom VZ, použiješ nové obchodné meno spoločnosti.
nika17
13.08.10,06:40
podľa mňa nie, nové obchodné meno môže spoločnosť používať až potom ako toto bude zapísané v OR SR (ide o konštitutívny zápis)
Maja2
13.08.10,06:47
ja som menila toto všetko minulý týždeň a dávala som tam už nové meno spoločnosti. už je to aj prepísané.

ja by som sa skôr chcela spýtať, či teraz po zmene konateľa, spoločníkov musím podať daňové priznanie.

logicky by mi vychádzalo, že nemusím. veď IČO aj DIČ zostalo, takže keď si firma na konci roka podá daňové priznanie pod novým menom, že to bude ok.

prípadne ak by ste mi vedeli napísať, aké mám ešte povinnosti - kde to nahlásiť. asi na živnostenský úrad, že?
a ešte niekde?
zalobaba
13.08.10,07:10
ja som menila toto všetko minulý týždeň a dávala som tam už nové meno spoločnosti. už je to aj prepísané.

ja by som sa skôr chcela spýtať, či teraz po zmene konateľa, spoločníkov musím podať daňové priznanie.

logicky by mi vychádzalo, že nemusím. veď IČO aj DIČ zostalo, takže keď si firma na konci roka podá daňové priznanie pod novým menom, že to bude ok.

prípadne ak by ste mi vedeli napísať, aké mám ešte povinnosti - kde to nahlásiť. asi na živnostenský úrad, že?
a ešte niekde?

ŽÚ a jeho prostredníctvom aj na DÚ.
Maja2
13.08.10,07:33
zalobaba - a s tým daňovým priznaním mi neporadíš? ja myslím, že nemusím teraz podávať. čo ty na to? bude stačiť, keď si podajú oni na konci roka? inak nemala som tam takmer žiadne pohyby v tomto roku. príjem som nemala žiaden.
KEJKA
13.08.10,14:26
zmena mena nemení firmu. Podáš DPPO aj výkazy pod novým menom. Len to treba nahlásiť všade, ak je auto, tak aj na DI.
DU ti vydá po ohlásení novú kartičku DIČ aj ičDPH.
Pravdepodobne celú agendu dostane nový správca dane - podľa prvého písmena obchodného mena.
Maja2
15.08.10,19:29
zmena mena nemení firmu. Podáš DPPO aj výkazy pod novým menom. Len to treba nahlásiť všade, ak je auto, tak aj na DI.
DU ti vydá po ohlásení novú kartičku DIČ aj ičDPH.
Pravdepodobne celú agendu dostane nový správca dane - podľa prvého písmena obchodného mena.

ďakujem. v mojom prípade nielen iný správca, ale aj iný daňový úrad. :)
ešte raz ďakujem.