Piccotto3
08.08.10,21:25
Zdravím Vás poraďáci,už dlhšie sa zamýšľam nad tým,že na akom princípe fungujú spoločnosti ktore vytvárajjú eserocky na kluc.Oni vybavia za mna vsetko potrebné,vsetky zápisy do úradoch a podobne,ja len zaplatim.Ti ludia co pracuju pre tu spolocnost kazdy den stoja v radoch /nechce sa mi verit/ a zapisuju novovzniknute srocky,alebo uz maju svoj system,kde to vybavia len emailom?da sa aj takto?
Dakujem za info.
KEJKA
08.08.10,19:28
áno, nestoja v radoch, ale všetko vybavia elektronicky na základe splnomocnenia a lacnejšie ako ked to robíš klasicky-papierovo.
KEJKA
09.08.10,13:36
kladieš otazku opačne, než skutočne má byť sformulovaná.
Ked ty chceš zakladať, sro, a náš také poskytovanie služieb v predmete činnosti, máš eventuálne právnické vzdelanie...nebolo by by na škodu, tak už asi len si dať inzerát a hľadať klientov.
KEJKA
09.08.10,13:51
prosím ťa, rieš svoje problémy verejne, na to tu tá téma je založená.
Neposielaj, prosím ss-ky.
Myslím, že takejto firme, ako sa prezentuješ, by som zakladanie nezverila .
Piccotto3
09.08.10,19:06
Chcel som sa len bližšie informovať a ty si jediná odpovedala.
A keď si nechcela aby som Ti posielal SS,tak sa ospravedlňujem,ale mala si to napísať hneď v prvej odpovedi.
Taká téma sa tu,ešte nerozoberala,tak bolo by dobré aby ľudia ako ty, sa podelili s informáciami.
KEJKA
09.08.10,19:26
no ved áno, ale verejne.
Na prvú ss-ku som odpovedala, na dalsiu tiež, ale čo je veľa, to je veľa----- na to je Porada, aby sa rozoberali témy verejne.
zk24
09.08.10,19:35
Zdravím Vás poraďáci,už dlhšie sa zamýšľam nad tým,že na akom princípe fungujú spoločnosti ktore vytvárajjú eserocky na kluc.Oni vybavia za mna vsetko potrebné,vsetky zápisy do úradoch a podobne,ja len zaplatim.Ti ludia co pracuju pre tu spolocnost kazdy den stoja v radoch /nechce sa mi verit/ a zapisuju novovzniknute srocky,alebo uz maju svoj system,kde to vybavia len emailom?da sa aj takto?
Dakujem za info.

Stačí že len Zápis do obchodného registra nestojí 331,50€ ale 167,50 € - podaný elektronicky. Myslím, že disponujú ZEP-om na podávanie takýchto písomností elektronicky.
vmsux
14.08.10,20:55
Ked vsetko elektronicky a od stola, je pre mna otazkou ako sa da vybavit zivnostensky lsit bez toho, aby som isiel na zivnostensky urad.
Mozno niekto poradi.
KEJKA
15.08.10,18:24
kto tvrdí, že všetko od stola? Len to elektronické podanie návrhu na zápis do OR je o polovicu lacnejšie, než písomné.
ŽU podľa mňa treba navštíviť osobne. Ale ak sa vyplnia správne kolonky, tak ohlásenie a registrácia na DU je v tom. Dostaneš aj IČO. Takže ušetrený čas i peniaze.
Economic
20.08.10,10:41
Ked vsetko elektronicky a od stola, je pre mna otazkou ako sa da vybavit zivnostensky lsit bez toho, aby som isiel na zivnostensky urad.
Mozno niekto poradi.


Bohužiaľ živnostenský úrad ešte nefunguje úplne elektronicky, je ešte fyzicky nutné ho navštíviť, aj keď netvrdím že ani to nie je nevyhnutné. Dá sa Osvedčenie o živnostenskom oprávnení prebrať aj poštou. Už sa nevyznačujú pečiatky právoplatnosti, ako kedysi. A potom je to ozaj všetko od stola. :o
Tieto služby sú výhodné pre podnikateľov, ktorí nemajú čas na vybavovačky, nevedia aké papiere a čo všetko okolo toho treba, no chcú mať sro spoľahlivo a rýchlo zapísanú v OR, a popritom sa venujú sa svojmu biznisu. A ozaj ušetria aj na súdnom poplatku 50 %. Dostanú do rúk hotové veci z OR a aj DÚ a môžu sa pustiť do práce.
comodo
20.08.10,11:09
Zdravím Vás poraďáci,už dlhšie sa zamýšľam nad tým,že na akom princípe fungujú spoločnosti ktore vytvárajjú eserocky na kluc.

Jednoducho - vies ako + kupis za 10 predas za 20.
Ked som zakladal s.r.o. , "bola na co cena" 25000 sk.
Kamarad mi pohodil zakony , podla ktorych som napisl zakl. listinu a vklad. Stalo ma to 10000 kolok + overenie u notara + cesta na sud.
Takze je na vyber.
KatkaK
20.10.10,09:41
Od známych som počula, že tieto spoločnosti vedia pekne pobabrať zakladateľské/spoločenské zmluvy, nevedia sa vysporiadať s neštandardnými požiadavkami klientov a v prípade námietok si nevedia poradiť už vôbec a dávajú ruky od svojho veldiela preč :) ale kto vie možno sú to len klebety...
Economic
20.10.10,12:05
Od známych som počula, že tieto spoločnosti vedia pekne pobabrať zakladateľské/spoločenské zmluvy, nevedia sa vysporiadať s neštandardnými požiadavkami klientov a v prípade námietok si nevedia poradiť už vôbec a dávajú ruky od svojho veldiela preč :) ale kto vie možno sú to len klebety...

Dovolím si tvrdiť, že to nie je tak. Ja sa tejto činnosti profesionálne venujem viac ako 7 rokov a už aj tu porade mám veľmi veľa spokojných klientov. Viem sa vysporiadať aj s požiadavkami klienta ale aj s požiadavkami legislatívy. No viem aj pomôcť ľuďom s námietkami, keď si sami niečo urobia zle. :)
svito1982
23.10.10,12:34
My sme si to dali tiež spraviť firme, všetko pripravili. Jedine čo sme museli spraviť mi, podať papiere na ŽU nakoľko táto firma je z iného okresu/kraja. Teraz som im už len poslal papiere a už len čakať na ten zápis. Je to naozaj dobrý spôsob ako ušetriť čas aj peniaze!
Je to jedna zo služieb, ktorá naozaj pomáha. :)
Economic
23.10.10,12:40
My sme si to dali tiež spraviť firme, všetko pripravili. Jedine čo sme museli spraviť mi, podať papiere na ŽU nakoľko táto firma je z iného okresu/kraja. Teraz som im už len poslal papiere a už len čakať na ten zápis. Je to naozaj dobrý spôsob ako ušetriť čas aj peniaze!
Je to jedna zo služieb, ktorá naozaj pomáha. :)

Určite sú to veľmi výhodné služby pre človeka, ktorý sa nevie pohybovať v takejto legislatíve. Za ten čas, kým spoločnosť robí všetko pre svojho klienta v čase až po zápis spoločnosti do OR, klient sa môže venovať svojmu biznisu. Veď čas sú predsa peniaze. A teraz je to jednoduché v rámci celej SR, Osvedčenie o živnostenskom oprávnení sa dá zaslať aj poštou, preto nie je problém napríklad Košičanovi založiť si sro napríklad v Bratislave a pri tom nemusí ani raz merať cestu do BA. Ba dovolím si povedať, nemusí nič robiť, iba raz zájsť či na matriku alebo k notárovi. To je úplne všetko. Všetko ostatné za klienta robíme my. A navyše ušetrí 50 % na súdnom poplatku.
svito1982
23.10.10,12:44
Presne nemusí ale toto bolo najmenej ísť na ŽU. V tomto mojom prípade. :) Ale inak plne súhlasím.