pepsikova
08.08.10,22:15
..no mne sa dnes skoro niečo stalo..videla som malého ufóna, ako sa plazí po zemi v obchode s elektronikou a vyšiel z toho vysávač...a som sa doňho normálne zamilovala...
..a teraz by som rada vedela, ak toto čudo máte niekto doma, tak či to vysáva aj chlpy z plyšového koberca...lebo môj maxiinteligentný pepsikoláč sa veru púšťania chlpov nemieni vzdať...
..prosím vás o vaše názory a skúsenosti...
..ďakujem...
Lubaba
08.08.10,21:11
otázka
09.08.10,06:11
pepsikova
09.08.10,07:57
..no ja som si nagúglila všeličo o tomto čude, ale privítala by som osobné skúsenosti...lebo tie sú na nezaplatenie...
veronikasad
09.08.10,08:04
Veronika, osobné skúsenosti poraďákov máš v téme, ktorú ti priložila Zuzana.
pepsikova
09.08.10,08:07
...aha..tak to som si nevšimla..dík ..asi som si mala v záchvate zamilovanosti prekuknúť, či tu už niečo nieje..
Oliwa
09.08.10,08:20
Trošku mimotemy. Tak takéto čudo /ale na kosenie/ majú naši susedia už druhý rok. Nie je to klasická kosačka, vyzerá to tiež ako vysávač bez hadice ale na trávu. Pravidelne každý deň sa promenáduje po záhrade a hryzká trávičku. Normálne to počuť - to bzučanie a hryzkanie. Už sme si naň zvykli - ale keď sme to videli prvýkrát - tiež sme pozerali ako puk... :eek: Tak ako naše návštevy, ak sedíme vonku a E.T. /ako to voláme/ náhodou vyštartuje... Najsamlepšie je, že po skončení "práce" sa usalaší na tú dobíjaciu rohož pri dverách.
Občas si pomyslím, že aj mne by sa zišla taká rohož na "dobíjanie bateriek" - alebo aspoň mužovi...
Namiesto detí majú /susedia/ 2 malých yorkshirov /alebo takú nejakú rasu/ a tí by to kľudne mohli použiť na vozenie - namiesto kolotoča... :D
PS: Ak budem mať zvyšných niekoľko tisíc eur, potom napíšem vlastné skúsenosti. Zatiaľ len odkukané od susedov...:D:D:D
Manual
09.08.10,08:32
Koľko cyklov nabitia, alebo ako dlho vydrží baterka ? Rok - dva ? Menil ju už niekto ? Aby vysávač vydržal ešte "slušný" čas pracovať. Aby napr. už po 15-tich minutách vysávania sa neusalašil pri nabíjačke. Máte to takto niekto odskúšané ?
Kvaka
09.08.10,09:10
Koľko cyklov nabitia, alebo ako dlho vydrží baterka ? Rok - dva ? Menil ju už niekto ? Aby vysávač vydržal ešte "slušný" čas pracovať. Aby napr. už po 15-tich minutách vysávania sa neusalašil pri nabíjačke. Máte to takto niekto odskúšané ?
U nás je vysávač napojený na nabíjačke stále, keďže mne doporučili neodpájať na dlho. Máme ho od januára tohto roku. Napríklad pred chvíľou mi behal vysávač v obývačke asi hodinu, ale to som ho pustila ja na dva krát, lebo mám dvoch psov a boli chlpy. Je tam drevená plávajúca podlaha čiastočne prikrytá kobercom, prvý raz povysával, vrátil sa do doku, stále bol nabitý. Po vyčistení som ho poslala vysávať ešte raz, pre istotu. V spálni máme vyšší koberec, tam sa po vysávaní vybije skôr, ale stačí na to, aby zobral všetky chlpy.
Kvaka
09.08.10,09:24
Máme vysávač iRobot Roomba Pet Series 532. (http://www.porada.sk/t59558-532-dan-z-nehnutelnosti.html)
Som s ním maximálne spokojná, máme dvoch psov, vysávam denne, vysávač sa vždy vráti sám do základne, kde sa nabíja. Počas dobitia ho vyčistím, vždy žasnem, čo všetko to dokáže nájsť a koľko chlpov máme na podlahe každý deň. Máme dlažbu, plávajúcu podlahu aj koberce. Prejde aj cez klasický prah (máme výšku 1,3 cm), aj keď taký mám iba do kúpeľne, ale raz mi tam ušiel, keď boli otvorené dvere. Vysávam vždy jednu miestnosť kompletne, pri otvorených dverách používam "steny". Potom presuniem vysávač do ďalšej izby.
Najviac sa vybíja na koberci v spálni, ktorý má vysoký vlas. Inak funguje bezvadne. Bola som ním naozaj veľmi milo prekvapená a doporučujem každému.
Oznámi, ak je potrebné ho vyčistiť ešte pred ukončením vysávania, a takisto sa sám rozhodne, kedy je už povysávané a odíde do doku. Akurát nemôžem programovať čas vysávania. Má funkciu spot, čo znamená, že sa dá povysávať len jedno miesto, vyčistí tak pri vysávaní cca m2, napr. ak sa niečo vysype. Pred vysávaním sa snažíme z podlahy poodkladať všetko, čo sa dá, niekedy zdvihneme aj stoličky.
pepsikova
09.08.10,10:39
Trošku mimotemy. Tak takéto čudo /ale na kosenie/ majú naši susedia už druhý rok. Nie je to klasická kosačka, vyzerá to tiež ako vysávač bez hadice ale na trávu. Pravidelne každý deň sa promenáduje po záhrade a hryzká trávičku. Normálne to počuť - to bzučanie a hryzkanie. Už sme si naň zvykli - ale keď sme to videli prvýkrát - tiež sme pozerali ako puk... :eek: Tak ako naše návštevy, ak sedíme vonku a E.T. /ako to voláme/ náhodou vyštartuje... Najsamlepšie je, že po skončení "práce" sa usalaší na tú dobíjaciu rohož pri dverách.
Občas si pomyslím, že aj mne by sa zišla taká rohož na "dobíjanie bateriek" - alebo aspoň mužovi...
Namiesto detí majú /susedia/ 2 malých yorkshirov /alebo takú nejakú rasu/ a tí by to kľudne mohli použiť na vozenie - namiesto kolotoča... :D
PS: Ak budem mať zvyšných niekoľko tisíc eur, potom napíšem vlastné skúsenosti. Zatiaľ len odkukané od susedov...:D:D:D..


...Oliw, ten ufon na domáce čistenie nestojí toľko ,asik aj na trávu to nebude také drahé..ale si predstav, že si sedíš pri káve, s nohami na stole a čudo drie po tráve..na nezaplatenie!...
(synko skonštatoval, že som normálne "uderená" z vysávača..a to tu (u nás) ešte nebolo)...
..a na dobíjanie bateriek si občas požičiavam dieťa mojich susedov,alebo vnúčika od Terezky)..
pepsikova
09.08.10,10:42
Koľko cyklov nabitia, alebo ako dlho vydrží baterka ? Rok - dva ? Menil ju už niekto ? Aby vysávač vydržal ešte "slušný" čas pracovať. Aby napr. už po 15-tich minutách vysávania sa neusalašil pri nabíjačke. Máte to takto niekto odskúšané ?..

...to, čo som ja videla v obchode, malo normálne "centrálu"..kábel, adaptér a tam si príde po chuť do roboty, keď je vybitý...úžasné voľačo...asi podľa toho, aký hustý koberec a kolko bordelu poberie, podľa toho sa vybije a dobije..
Oliwa
09.08.10,11:00
..


...Oliw, ten ufon na domáce čistenie nestojí toľko ,asik aj na trávu to nebude také drahé..ale si predstav, že si sedíš pri káve, s nohami na stole a čudo drie po tráve..na nezaplatenie!...
(synko skonštatoval, že som normálne "uderená" z vysávača..a to tu (u nás) ešte nebolo)...
..a na dobíjanie bateriek si občas požičiavam dieťa mojich susedov,alebo vnúčika od Terezky)..
Pepsi, netuším, čo v Tvojej reči znamená "asik to nebude také drahé"... :)susedia sa nechali počuť, že ten ich E.T. stál 100 tis. Sk. :eek: Len pre zaujímavosť, vyguglila som, že cena závisí vraj od plochy, ktorú to má "obhospodarovať." Takže od 1499 - 14 150 €. To by mi tá káva "asik" zabehla... :---
Je fakt, že dvaja yorkshiri /ako sa to vlastne píše - ale veď vieš, čo myslím/
toho zožerú menej, ako moje deti :D, a keď to prenásobím počtom rokov, čo som vydatá...:D:D:D Ale nevymenila by som ich za nič. Ani za toho E.T-ho!
Takže sa zatiaľ uspokojím aj s mojou dvojnohou kosačkou /manželom/, ktorý slúži rovnako dobre, aj keď už záručná lehota už dávno vypršala...:--- a dokonca je viacúčelová ako ten E.T.:D:D:D:D:D:D
pepsikova
09.08.10,11:04
Pepsi, netuším, čo v Tvojej reči znamená "asik to nebude také drahé"... :)susedia sa nechali počuť, že ten ich E.T. stál 100 tis. Sk. :eek: Len pre zaujímavosť, vyguglila som, že cena závisí vraj od plochy, ktorú to má "obhospodarovať." Takže od 1499 - 14 150 €. To by mi tá káva "asik" zabehla... :---
Je fakt, že dvaja yorkshiri /ako sa to vlastne píše - ale veď vieš, čo myslím/
toho zožerú menej, ako moje deti :D, a keď to prenásobím počtom rokov, čo som vydatá...:D:D:D Ale nevymenila by som ich za nič. Ani za toho E.T-ho!
Takže sa zatiaľ uspokojím aj s mojou dvojnohou kosačkou /manželom/, ktorý slúži rovnako dobre, aj keď už záručná lehota už dávno vypršala...:---..

..jaj, mojuš, za ty prachy by som to veru pokosila aj s kosou!!!..tie domáce sú lacnejšie...a úprimne, dvojnohá kosačka je na nezaplatenie...fakt..občas urobí aj čo nemusí..ponadáva, frfle..a tak!..a to ufoni nerobia..
:v mojej reči aj 200€ je dosť, ale primusím bandu, nech prispeje, však im to ušetrí moje frflanie)
lujza.j
09.08.10,12:51
psie chlpy na plyšovom koberci? tak presne viem o čo ide, náš pes má taký v izbe, my sme z toho na nervy ale on ho neskutočne miluje:D dokážem to povysávať iba keď je na vysávači rotačná kefa:D vysávače o ktorých je tu reč vyzerajú síce zaujímavo, ale každý z nás chce vysávať iné povrchy a inak znečistené:( ich cena nie je najmenšia:( škoda je v tom, že nie taká možnosť, že by mali kusy na zapožičanie domov za nejakú finančnú zábezpeku a my sme ich doma pustili na tie naše zachlpené koberce od našich domácich zlatúšikov:D:D;)
Manual
09.08.10,13:02
Dievčatá veľa ste toho popísali, ďakujem, ale ani jedna mi neodpovedala na to čo som sa pýtal. Spýtam sa inak.
Ak si kúpim notebook a baterka bude plne nabitá, dokáže sa na ňom pracovať napr. 3 hodiny v kuse, potom zhasne. Ale po roku používania notebooku, (opakovaného nabíjania batérie) aj keď baterka bude plne nabitá, vydrží pracovať len napr. 1 hodinu. Ako je to s výdržou batérie u vysávača napr. po roku. O toto sa mi jedná. Máte toto odskúšané ... :):):) ?
Kvaka
09.08.10,14:07
Dievčatá veľa ste toho popísali, ďakujem, ale ani jedna mi neodpovedala na to čo som sa pýtal. Spýtam sa inak.
Ak si kúpim notebook a baterka bude plne nabitá, dokáže sa na ňom pracovať napr. 3 hodiny v kuse, potom zhasne. Ale po roku používania notebooku, (opakovaného nabíjania batérie) aj keď baterka bude plne nabitá, vydrží pracovať len napr. 1 hodinu. Ako je to s výdržou batérie u vysávača napr. po roku. O toto sa mi jedná. Máte toto odskúšané ... :):):) ?
Môj vysávač zatiaľ fičí od januára denne v priemere hodinku. Nezistila som zatiaľ pokles výkonnosti našej batérie (dĺžku doby vysávania bez nabitia). Podľa informácie výrobcu vydrží batérie cca 2 roky (500 nabíjacích cyklov).
veronikasad
09.08.10,14:13
Prezradíte aj cenu ?
Manual
09.08.10,14:39
Prezradíte aj cenu ?
Kvaka má vysávač sériu 532 (podľa príspevku) našiel som sériu 534 a tam je cena 359 € pozri link, takže medzi 300 - 350€ ten jej mohol stáť, pokiaľ nezlacneli :)

http://www.mall.sk/roboticke-vysavace/irobot-roomba-555
Halli
09.08.10,14:59
Kvaka
09.08.10,15:08
Prezradíte aj cenu ?
Nám ho deti objednali v USA ako darček na Vianoce, stále som vysávala chlpy, a tak sa zľutovali. Bol tam naozaj lacnejší, stál vtedy v akcii presne 280 USD. Doprava stála 30 USD, trvala cca dva mesiace, išlo to cez poľskú poštu, bez cla, neviem ako.
otázka
09.08.10,15:09
Kvaka
09.08.10,15:18
Už som našla, prečo musí byť náš vysávač stále na nabíjačke.
iRobot využíva pre svoje roboty batériu typu Ni-Mh (nikl-metal-hydrid). Ni-Mh je najvhodnejší typ batérie pre robotické účely. Tento typ batérie má niektoré prednosti, dôležité pre účely robotických zariadení. Napríklad dokáže pri záťaži dlho držať stále napätie čo je pre robota nesmierne dôležité a taktiež vykazuje dlhú životnosť. Ni-Mh batéria má však prirodzený úbytok napätia a tak vyžaduje byť stále pod prúdom. Preto roboti musia byť stále v sieti. Roomba musí byť stále v Home Base. Pokiaľ toto pravidlo nedodržiavame, môže sa batéria nenávratne poškodiť. Spotreba je veľmi malá – v radoch watov a je spočítané, že celková spotreba je nižšia, ako keď používate niekoľko kW vysávač.
pepsikova
09.08.10,15:39
...a idem pohľadať, kde majú ten, čo má Kvaka..preferencie má dobré, je odskúšaný, všetko o ňom nám napísala..a zvláda dvoch havíkov a to je dôležité....ďakujem..
Halli
09.08.10,15:58
Pepsi ten u nás asi nenájdeš , už su tu novšie vyššie rady

http://www.irobot.sk/#url=%2Fdomace-roboty%2F&type=ajaxtype3
Halli
09.08.10,15:59
Kvaka
09.08.10,16:43
Porovnanie modelov

http://www.irobot.sk/#url=%2Fporovnanie-modelov%2F&type=ajaxtype3
Súhlasím, myslím, že tento vysávač ani u nás nie je, PET séria irobot Roomba je u nás taká, ako máš ty. K tomu môjmu boli dodané všetky náhradné diely, ako sú uvedené pri tej vyšej PET sérii, mám dve steny (stačia), náhradné filtre, príslušenstvo na čistenie kief, náhradná bočná kefka, náhradná extra štetinová a gumová kefa. Diaľkové ovládanie mi nechýba, zohnem sa a stlačím stred. Aj tak sa zohýbam, keď odkladám z podlahy veci. Ani časové programovanie nepotrebujem, kedy chcem, vtedy ho zapnem. Neviem si ani predstaviť naprogramovať ho, keď by som bola v obchode a psy doma. Asi by zdiveli. Okrem toho sa rada na to vysávanie pozerám (niekedy v roku 1975 som tiež rada pozorovala pranie v mojej prvej automatickej práčke) a ak sa mi zdá vysávanie krátke, pridám si.
pepsikova
09.08.10,17:04
http://www.mall.sk/roboticke-vysavace/irobot-roomba-534-pet?gclid=CPmNrOTqrKMCFQ9gZwods2-84A

..toť ho majú..a ja veru , čím je náročnejší, tým viac pre mňa nebezpečnejší,overené a odskúšané mi stačí...
..ešte vám prezradím perličku..synko si ťukol na čelo, vraj v normálnych rodinách už majú podlahy, len ja musím mať tepichy, lebo miláčikovi-pepsikoláčikovi by sa prešmykovali labky na podlahe!!!..a v tepichu sa môže zaprieť!..
Halli
09.08.10,18:53
áno 543ka tá ešte je, myslela som skôr na 532ku. Ale ono sa to líši niekedy len v maličkostiach , alebo nejakých funkciach. Hlavne mi pobehá pod posteľou, kde sa ja nemám šancu dostať a tak chuchvalčeky, čo sa vytvárali na plávajucej podlahe sú už minulosť. A rada ho špehujem, ako sa tiafa do nabíjačky, už sa stalo, že si normálne cúvol, keď sa presne netrafil... a znova zaparkoval správne :D
KEJKA
09.08.10,19:27
mám tip na svadobný dar.......
ale skôr sa to hodí mne - na staré kolená, mladí nech sa ešte zohýbajú, nezaškodí.
pepsikova
09.08.10,19:31
..vraj po vareche je to najlepší výmysel, tento ufón, povedal môj synko...
jozka56
09.08.10,19:48
...pepsi, tak podľa konštatovania tvojho synka, si na dobrej ceste získať to čudo na likvidovanie nečistôt :):)
pepsikova
09.08.10,19:58
..veru, jožka, vidím to veľmi reálne a v krátkom čase...asi ako ježiško v predstihu..(aby sa neminulo)
jozka56
09.08.10,20:01
pepsi, ak to mate zmapovane, tak urcite kup.......a vcera moj nazor je minulostou:D
Oliwa
09.08.10,20:08
[/COLOR]

Hlavne mi pobehá pod posteľou, kde sa ja nemám šancu dostať a tak chuchvalčeky, čo sa vytvárali na plávajucej podlahe sú už minulosť. A rada ho špehujem, ako sa tiafa do nabíjačky, už sa stalo, že si normálne cúvol, keď sa presne netrafil... a znova zaparkoval správne :D
Slavica, pokiaľ viem, špehovanie je vážna vec, hovorí sa tomu voyaerizmus a človek, ktorý ním trpí je voyaer. Len netuším, ako sa hovorí tomu, kto "špehuje" vlastný vysávač :D:D:D... Žeby nová diagnóza? :)
Oliwa
09.08.10,20:13
KEJKA:
mám tip na svadobný dar.......
ale skôr sa to hodí mne - na staré kolená, mladí nech sa ešte zohýbajú, nezaškodí.

Kejka, Ty sa chystáš vydávať? ;) Tuším staviaš dom, takže v Tvojom prípade by platilo: Postaviť dom, urobiť svadbu a kúpiť vysávač? :D:D:D:)
jozka56
09.08.10,20:13
..hlavne novodobá:) diagnóza
jozka56
09.08.10,20:15
..Oliwa Kejku si nevystihla...
Oliwa
09.08.10,20:31
Aaaale no, veď v dome už robí maľovky, vysávaču by sa potešila a svadobný dar tiež spomenula ako prvá /netvrdím, že pre seba/.;) Tak som si dovolila spýtať sa...:)
KEJKA
09.08.10,20:32
Nevydávam sa, raz stačilo a moja polovička stále so mnou býva.
Dom patrí synovi.................ja sa tam len sebarealizujem, ale mienim tam bývať, lebo syn je v Prahe a dom nevyužije.
Svadbu má dcéra, pre ňu je ten môj tajný tip na dar, ktorý som hned zavrhla. Ona má kde bývať, ale občas sa bavíme o svadobných daroch, aby som mohla v prípade potreby pošepnúť čo by sa jej hodilo.
Do nového domu kupim toto pre seba, je to úžasná vec a neskôr budem riešiť aj pre dcéru. Ako vidím a sledujem túto tému, nebudem potrebovať televízor, zabaví ma táto príšerka na upratovanie. Takže zasa na druhej strane niečo ušetrím :-)
Oliwa
09.08.10,20:36
Ušetríš dva časy: čas strávený vysávaním a čas strávený pozeraním televízora. Jediné, čo neušetríš, budú asi peniaze...:);)
Ako to tu už tuším niekto spomínal, nám v istom období slúžila ako televízor automatická práčka s dvierkami zboku. Keď bola dcérka malá, fascinovalo ju pozerať sa, ako sa v nej točia jej farebné dupačky...:D:D:D A tak som si s ňou sadla na vaňu, posadila si ju na kolená a malá bola vo vytržení...:---:) Kde sú tie časy, keď jej k šťastiu stačilo tak málo...:D
Halli
10.08.10,06:10
[/COLOR]
Slavica, pokiaľ viem, špehovanie je vážna vec, hovorí sa tomu voyaerizmus a človek, ktorý ním trpí je voyaer. Len netuším, ako sa hovorí tomu, kto "špehuje" vlastný vysávač :D:D:D... Žeby nová diagnóza? :)

Oliwka , no máš pravdu...len on ti je rád že ho špehujem, furt sa vrtí a behá mi popod nohy ako psík, tak mu to asi nevadí :D

aj mačky ho majú radi, ale ja zvieratka nemám

http://www.youtube.com/watch?v=ewdbilSWjaM
Halli
10.08.10,06:13
havina by som ale samého s nim nenechala...dobre by ho popreháňal a zničil :o

http://www.youtube.com/watch?v=4zDRWaYafU8&feature=fvsr

ale babo sa dá s tým dobre zabaviť :)...možno ale len raz -ako tu:D

http://www.youtube.com/watch?v=Nfsr52ocYlQ&feature=related
hnedoočka
10.08.10,09:57
...jój, pepsi...., ale si už aj mňa naočkovala....;)

a k tomu ešte toto....robot scooba....

http://www.irobot.sk/#url=%2Fdomace-roboty%2F&type=ajaxtype3

a mám minimálne pol dňa veget v sobotu.....:)

idem zistiť info v obchode...:confused:
calawen
10.08.10,11:27
Len v sobotu? ja umývam podlahy 2x do týždňa... Teraz sa objavila v zásielkovom katalógu Magnet 3pagen vraj automatická upratovačka za vynikajúcu cenu (21€), idem to vyskúšať o čo sa jedná, prvé dojmy budú tak o mesiac (zajtra posielam poštou a oni majú dodaciu dobu 3 týždne)...

Ak to bude dobré, tak to pustím aj každý deň, hlavne že ja nebudem musieť :rolleyes:
Oliwa
10.08.10,11:47
Calawen, nechcem Ti brať ilúzie, no len aby tých 21 € nebola napokon cena za značkové vedro, mop a doručenie zásielky.:--- A tou upratovačkou k tomu budeš napokon Ty! :mee:
hnedoočka
10.08.10,11:52
...ak ideš z domu ráno a prichádzaš večer...cez prázdniny sme doma dvaja...a psík nestíha robiť neporiadok...:D...tak aj raz do týždňa olietať celý dom s mopom je hlavne pre môj dobrý pocit...;)

...automatická upratovačka za 21 € ...to je akože na hodinu?:confused:
Oliwa
10.08.10,11:59
...ak ideš z domu ráno a prichádzaš večer...cez prázdniny sme doma dvaja...a psík nestíha robiť neporiadok...:D...tak aj raz do týždňa olietať celý dom s mopom je hlavne pre môj dobrý pocit...;)

...automatická upratovačka za 21 € ...to je akože na hodinu?:confused:

Hnedoočka, snáď nelietaš po dome na tom mope! :D
hnedoočka
10.08.10,12:15
mimotemy :D:D:D už pracujem na vodičáku....to vieš, doba pokročila!;)
calawen
10.08.10,13:04
však uvidím...
hnedoočka
11.08.10,05:27
včera som obehala elektro predajne ....:(

až na jeden inteligentný vysávač Samsung v cenovej relácii cca 490 € nemali v celých Michalovciach nič....žiadna ponuka....:rolleyes:

normálne som z toho bola....:eek:

dokonca ma v jednej predajni začal prehovárať o nevýhodách......:rolleyes::confused: a ja jeho o výhodách...:D

dúfam, že taká situácia je len u nás...a vraj trhový mechanizmus!:(
Manual
11.08.10,14:29
Dievčatá a model iRobot SCOOBA pre mokré upratovanie nemáte vyskúšaný ?
http://www.roomba.cz/index/clanek/jak_funguje
Pozri v spodnej časti
pepsikova
11.08.10,18:45
včera som obehala elektro predajne ....:(

až na jeden inteligentný vysávač Samsung v cenovej relácii cca 490 € nemali v celých Michalovciach nič....žiadna ponuka....:rolleyes:

normálne som z toho bola....:eek:

dokonca ma v jednej predajni začal prehovárať o nevýhodách......:rolleyes::confused: a ja jeho o výhodách...:D

dúfam, že taká situácia je len u nás...a vraj trhový mechanizmus!:(...

..ja som toho ufona objednala včera odtiaľto

http://www.mall.sk/roboticke-vysavace/irobot-roomba-534-pet?gclid=CLva2p6prKMCFQ8EZgodXAwT6Q

..a dnes mi poslali smsku, že zajtra ho mám doma...
..a už sa teším , ako budú chalani chváliť mamičku, aká je múdra,že im už nebude nadávať do hniliakov, keď sa im nebude chcieť lietať s vysávačom..asik ani nezaspím!!!..

..ešte dodám, že to je presne ten, čo má naša Kvaka...
Heni
11.08.10,18:59
Dievčatá a model iRobot SCOOBA pre mokré upratovanie nemáte vyskúšaný ?
http://www.roomba.cz/index/clanek/jak_funguje
Pozri v spodnej časti

Janko, tu je o tom diskusia, majú tam vyskúšanú aj roombu aj scoobu...
a dokonca to ponúkajú aj na požičanie/vyskúšanie ;)
http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/vysavace-roomba-a-scooba/
Manual
11.08.10,20:50
Ďakujem :)
hnedoočka
12.08.10,04:37
...

..ja som toho ufona objednala včera odtiaľto

http://www.mall.sk/roboticke-vysavace/irobot-roomba-534-pet?gclid=CLva2p6prKMCFQ8EZgodXAwT6Q

..a dnes mi poslali smsku, že zajtra ho mám doma...
..a už sa teším , ako budú chalani chváliť mamičku, aká je múdra,že im už nebude nadávať do hniliakov, keď sa im nebude chcieť lietať s vysávačom..asik ani nezaspím!!!..

..ešte dodám, že to je presne ten, čo má naša Kvaka...

ja som toho ufona objednala pred chvíľočkou.....taký istý ako ty...a ako má naša Kvaka , takže teším sa na dojmy a vymieňanie informácii...:)

ale zaujímalo by ma, tak ako Manual písal, či má niekto osobné skúsenosti s irobotom Scooba....čítala som i fórum...je tam toho veľa, takže ešte som nedošla do konca...
Manual
12.08.10,05:23
ja som toho ufona objednala pred chvíľočkou.....taký istý ako ty...a ako má naša Kvaka , takže teším sa na dojmy a vymieňanie informácii...:)

ale zaujímalo by ma, tak ako Manual písal, či má niekto osobné skúsenosti s irobotom Scooba....čítala som i fórum...je tam toho veľa, takže ešte som nedošla do konca...
V tom fore Scooba až tak nechvália. Dosť je po ňom mokrá podlaha a iné drobnosti.
ČO znamená skratka PET za číslom napr. Roomba 534 PET ?
Kvaka
12.08.10,05:30
ja som toho ufona objednala pred chvíľočkou.....taký istý ako ty...a ako má naša Kvaka , takže teším sa na dojmy a vymieňanie informácii...:)

ale zaujímalo by ma, tak ako Manual písal, či má niekto osobné skúsenosti s irobotom Scooba....čítala som i fórum...je tam toho veľa, takže ešte som nedošla do konca...
Kočky, vy máte asi o voľačo lepší, lebo ja mám iRobot ROOMBA 532 PET a vy máte 534. Neviem, v čom je rozdiel, neviem to nikde nájsť, ale zrejme to je nepodstatný rozdiel. Teším sa na vaše prvé reakcie, :):):) už som to tu niekde písala, ako som sedela a čumela na to čudo, ako pred 35 rokmi do mojej prvej automatickej práčky.:):)
Kvaka
12.08.10,05:31
V tom fore Scooba až tak nechvália. Dosť je po ňom mokrá podlaha a iné drobnosti.
ČO znamená skratka PET za číslom napr. Roomba 534 PET ?
Že je špeciálne aj na zvieracie chlpy.
Oliwa
12.08.10,05:41
Že je špeciálne aj na zvieracie chlpy.

A nemalo by tam potom byť napísané namiesto PET "PES"? :)
hnedoočka
12.08.10,05:41
[QUOTE=Manual;1478050]V tom fore Scooba až tak nechvália. Dosť je po ňom mokrá podlaha a iné drobnosti.


Manual, zatiaľ som našla len toto:


f.miracle (http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/f.miracle/) – Scoobu můžu vřele doporučit.
3. feb 2009 o 17:00 •
pepsikova
12.08.10,05:46
..však PET to je už podľa únie, nooo...!!!!!!!!!!(PES bola kedysi značka pre polyester,vlákno, čo bývalo vo svetroch a tričkách...
Jana Motyčková
12.08.10,06:12
Dievčatá a model iRobot SCOOBA pre mokré upratovanie nemáte vyskúšaný ?
http://www.roomba.cz/index/clanek/jak_funguje
Pozri v spodnej časti
Mám, moje skúsenosti- keďže upratovacia plocha u mňa bola cca 200m2, tak vždy som bola rada, že môžem skúbinu použiť, napriek výhradám :

- nevyčistí zaschnuté fľaky, takže na kuchyňu som ho po 2 pokusoch prestala používať, aj keď dalo by sa potom dočistiť s handrou flaky. Ale nemala som ten ich čistiaci prostredok, ktorý k scoobe ponúkajú. Používala som len čistú vodu.

- na malé miestnosti sa mi zdalo zbytočné ho púšťať - u mňa kúpelky a wc, aj keď v kúpelke kde mám jednofarebnú svetlú podlahu bolo vidieť že skúbina urcite umýva lepšie ako deti (neostali čmuhy). Takže kto má len malé miestnosti a ešte zaplnené nábytkom, tak scooba je zbytočnosť.

- nevyčistí celkom kraje pri stene, občas, nie každý týždeň som to prebehla handrou

- keď som ju kupovala, dúfala som, že si aj povysáva pred umytím, vysáva síce, ale ak je toho prachu viac, tak bolo treba povysávať pred pustením scooby - aj rohy a kraje scooba nevysaje. Ale ak je niekto veľmi čistotný (ja nie), a umýva a vysáva viac ako raz týždenne, tak pri umývaní a vysávani možno aspoň 2xtýždenne alebo obdeň by scooba zvládala aj povysávať.

- nevyhovovalo mi hlavne zo zaciatku, že sa nedalo nastaviť akú veľkú miestnosť ide robiť, nemá nejakú špeciálnu inteligenciu na tvar miestnosti, robí vždy kým má vodu. Potom som si zvykla, že na 4m2deci vody, ak je podlaha špinavšia (chodba), tak čosi viac, deti vedeli každý koľko vody na jeho izbu treba a dalo sa to.

- deklarovaných 80m2 na jedno nabitie sa nám nepodarilo dosiahnuť - zrejme sa to dá ak máš 2 presne 40m2 izby - miestnosť presne na jeden 1l zásobnik. Ak máš izby menšie, scooba ide na jeden krát s tým, že na konci ešte "suši" bez vody, tým pádom míňa elektriku bez vody a urobí menej m2

- nabitie trvá cca 3 hodiny, menej určite nie. Keďže sme mali len jdenu baterku, do druhej som už neinvestovala, musela som si rozplánovať počas umývania 1-2 nabitia, čiže prestávky. Nebol to až taký problém, detské izby som kľudne pustila umývať až večer, keď boli deti pri televízore. Ale ideálne to nebolo, teda ak máš väčśí priestor, ktorý chceš umývať scoobou, lepšie sú dve baterky. Chýbala mi nejaká taká indikácia pre spustením, že ešte vydržím umývať napr 15m2. Potom sa mi občas, hlavne kým som si zvykla, stávalo, že umytie izby prebehlo do polovičky a batéria vybitá, buď to som to dorobila ručne (vždy) alebo po 3 hod to pustíš odznova.

- umytie trvá pomerne dlho, možno pol hodiny 25m miestnosť, ale ak máš čo robiť popri tom a nekukáš na ňu, nevadilo mi to.

Napriek tomu, že občas som nedôverovala umytiu (hlavne tie fľaky), tak keď som vypúšťala zo skúbiny špinavú vodu tak, som sa uspokojila, že dosť špiny zobrala. Keď som pár krát skúsila po skúbine ešte za mokra prejsť mopom, tak nebol mop síce dokonale čistý ale povedzme na 30m miestnosti sa na jeden ťah mierne zašpinil, takže myslím, že to umývalo celkom dobre. (Určite bol výsledok lepší ako po ktoromkoľvek mojom dieťati).

K typu podlahy - mala som buď plávajúcu podlahu-laminát alebo dlažbu, skúbina umýva dosť na mokro (ale aj moje deti) ale týmto podlahám neuškodila. Určite by som ju nepustila na drevené parkety. Keďže mám podlahové vykurovanie, v zime sa to rýchlo vysúšalo, ešte počas umývania to schlo, chodby, ktoré nevykurujem ostávali dosť dlho mokré - použila som ten suchý mop na utretie do sucha ak som to potrebovala posúriť. V lete sa otvorili okná a schne v pohode.

Takže suma sumárum - nie je to dokonalé, ale keď máte veľké priestory, pomôže .

Keďže som sa presťaovala do menších priestorov, kde mám okrem kúpelky všade drevenú podlahu, mám skúbinu navyše. Takže ak Janko máš záujem, cca za polovicu, Ti ju predám, možno aj za menej. Ešte je v záruke.
Heni
12.08.10,06:16
A nemalo by tam potom byť napísané namiesto PET "PES"? :)

oli, ale zvieracie... takže nie PET, ale PESMACKASKRECOKFRETKAMORCA :---
Oliwa
12.08.10,06:25
oli, ale zvieracie... takže nie PET, ale PESMACKASKRECOKFRETKAMORCA :---
Jáááa som vedela, že sa nájde niekto, kto to doplní! :D
Len neviem, či existuje taký dlhý EAN kód...:)
Mimochodom:
schody ten E.T. asi umývať nebude, takže až taký superman nie je.
Ja si počkám, až vyvinú takého! Dovtedy naňho snáď aj našetrím! :D
Manual
12.08.10,07:06
Mám, moje skúsenosti- keďže upratovacia plocha u mňa bola cca 200m2, tak vždy som bola rada, že môžem skúbinu použiť, napriek výhradám :

- nevyčistí zaschnuté fľaky, takže na kuchyňu som ho po 2 pokusoch prestala používať, aj keď dalo by sa potom dočistiť s handrou flaky. Ale nemala som ten ich čistiaci prostredok, ktorý k scoobe ponúkajú. Používala som len čistú vodu.

- na malé miestnosti sa mi zdalo zbytočné ho púšťať - u mňa kúpelky a wc, aj keď v kúpelke kde mám jednofarebnú svetlú podlahu bolo vidieť že skúbina urcite umýva lepšie ako deti (neostali čmuhy). Takže kdo má len malé miestnosti a ešte zaplnené nábytkom, tak scooba je zbytočnosť.

- nevyčistí celkom kraje pri stene, občas, nie každý týždeň som to prebehla handrou

- keď som ju kupovala, dúfala som, že si aj povysáva pred umytím, vysáva síce, ale ak je toho prachu viac, tak bolo treba povysávať pred pustením scooby - aj rohy a kraje scooba nevysaje. Ale ak je niekto veľmi čistotný (ja nie), a umýva a vysáva viac ako raz týždenne, tak pri umývaní a vysávani možno aspoň 2xtýždenne alebo obdeň by scooba zvládala aj povysávať.

- nevyhovovalo mi hlavne zo zaciatku, že sa nedalo nastaviť akú veľkú miestnosť ide robiť, nemá nejakú špeciálnu inteligenciu na tvar miestnosti, robí vždy kým má vodu. Potom som si zvykla, že na 4m2 pol deci vody, ak je podlaha špinavšia (chodba), tak čosi viac, deti vedeli každý koľko vody na jeho izbu treba a dalo sa to.

- deklarovaných 80m2 na jedno nabitie sa nám nepodarilo dosiahnuť - zrejme sa to dá ak máš 2 presne 40m2 izby - miestnosť presne na jeden 1l zásobnik. Ak máš izby menšie, scooba ide na jeden krát s tým, že na konci ešte "suši" bez vody, tým pádom míňa elektriku bez vody a urobí menej m2

- nabitie trvá cca 3 hodiny, menej určite nie. Keďže sme mali len jdenu baterku, do druhej som už neinvestovala, musela som si rozplánovať počas umývania 1-2 nabitia, čiže prestávky. Nebol to až taký problém, detské izby som kľudne pustila umývať až večer, keď boli deti pri televízore. Ale ideálne to nebolo, teda ak máš väčśí priestor, ktorý chceš umývať scoobou, lepšie sú dve baterky. Chýbala mi nejaká taká indikácia pre spustením, že ešte vydržím umývať napr 15m2. Potom sa mi občas, hlavne kým som si zvykla, stávalo, že umytie izby prebehlo do polovičky a batéria vybitá, buď to som to dorobila ručne (vždy) alebo po 3 hod to pustíš odznova.

- umytie trvá pomerne dlho, možno pol hodiny 25m miestnosť, ale ak máš čo robiť popri tom a nekukáš na ňu, nevadilo mi to.

Napriek tomu, že občas som nedôverovala umytiu (hlavne tie fľaky), tak keď som vypúšťala zo skúbiny špinavú vodu tak, som sa uspokojila, že dosť špiny zobrala. Keď som pár krát skúsila po skúbine ešte za mokra prejsť mopom, tak nebol mop síce dokonale čistý ale povedzme na 30m miestnosti sa na jeden ťah mierne zašpinil, takže myslím, že to umývalo celkom dobre. (Určite bol výsledok lepší ako po ktoromkoľvek mojom dieťati).

K typu podlahy - mala som buď plávajúcu podlahu-laminát alebo dlažbu, skúbina umýva dosť na mokro (ale aj moje deti) ale týmto podlahám neuškodila. Určite by som ju nepustila na drevené parkety. Keďže mám podlahové vykurovanie, v zime sa to rýchlo vysúšalo, ešte počas umývania to schlo, chodby, ktoré nevykurujem ostávali dosť dlho mokré - použila som ten suchý mop na utretie do sucha ak som to potrebovala posúriť. V lete sa otvorili okná a schne v pohode.

Takže suma sumárum - nie je to dokonalé, ale keď máte veľké priestory, pomôže .

Keďže som sa presťaovala do menších priestorov, kde mám okrem kúpelky všade drevenú podlahu, mám skúbinu navyše. Tkaže ak Janko máš záujem, cca za polovicu, Ti ju predám, možno aj za menej. Ešte je v záruke.
Tak toto je perfektná recenzia !!!!
Janka, my máme práve všade parkety, preto sondujem podrobné info. Takže pre nás to nebude, ale vďaka za popis a skúsenosti
ANNA
12.08.10,07:43
Roombu mám cez 2 roky s časovačom, kde nastavím a vysáva každý druhý deň. Mám plávajúcu podlahu. So veľmi spokojná a netreba umývať. Raz za čas umyjem. Ale švagor kúpil Samsung. Zatiaľ ho má krátko, ale princíp vysávania je lepší. Má kameru, ktorá sníma strop a podľa toho vysáva a nezabudne na nič, všetko oskenuje a povysáva. Roomba má program a vysávanie je chaotické, niektoré časti nevysaje a po niektorých prejde dva krát, preto je lepšie častejšie vysávanie. Výhodnosť robotického vysávača záleží od usporiadania miestnosti. Napr. pre moju mamu by bol asi nanič. Izby malé a veľa nábytku, asi by sa tam len točil. Ale ja si ho chválim aj keď často mením filter a menila som aj kefy. Má síce pár nedostatkov, nepovysáva pri nabíjacej stanici a pri majákoch. Po vysávaní ju treba vyčistiť a vtedy pretriem tieto miesta. Mimochodom ak je niekto blízko Trnavy v CKD Markete ich majú všetky vrátane scooby, majú ich v prevádzke a aj s náhradnými dielmi.
Oliwa
12.08.10,08:02
Roombu mám cez 2 roky s časovačom...
Má kameru, ktorá sníma strop a podľa toho vysáva a nezabudne na nič, všetko oskenuje a povysáva.
...
Má síce pár nedostatkov, nepovysáva pri nabíjacej stanici a pri majákoch. Po vysávaní ju treba vyčistiť a vtedy pretriem tieto miesta. Mimochodom ak je niekto blízko Trnavy v CKD Markete ich majú všetky vrátane scooby, majú ich v prevádzke a aj s náhradnými dielmi.

Asi som nempochopila dobre, ale strop čoho? Snáď nesníma plafón aby videl na podlahu? Alebo áno? :)
Anka a kde to vlastne Ty bývaš? Na stanici alebo na morskom pobreží? :D
Manual
12.08.10,14:03
Asi som nempochopila dobre, ale strop čoho? Snáď nesníma plafón aby videl na podlahu? Alebo áno? :)
Anka a kde to vlastne Ty bývaš? Na stanici alebo na morskom pobreží? :D
Asi plafon, pretože plafon a podlaha sú dve rovnobežné roviny. A ak si "zameria" miesto na plafone, tak vie kde je na podlahe. Neviem ako to funguje v podkrovných šikmých izbách :)
Heni
12.08.10,14:15
takto "chaoticky" roomba behá...
http://www.andybrain.com/extras/roomba-discovery-review.htm
pozrite v strede stránky - test 1, test 2
;)
Paula
12.08.10,14:20
Milé čítanie, naozaj :). Vysávač je môj odveký nepriateľ č.1, preto už v podtstate "nekobercujem". Ale som zvedavá : vedia tie čudá chodiť aj po schodoch? ;)
Halli
12.08.10,14:24
Milé čítanie, naozaj :). Vysávač je môj odveký nepriateľ č.1, preto už v podtstate "nekobercujem". Ale som zvedavá : vedia tie čudá chodiť aj po schodoch? ;)

nevedia, ale nespadnú z nich.:)...tie lepšie...pre mňa je to super priateľ, vlezie za mňa pod posteľ:)
Halli
12.08.10,14:36
Manžel v posteli, priateľ pod posteľou :D:D
ANNA
12.08.10,15:15
Asi plafon, pretože plafon a podlaha sú dve rovnobežné roviny. A ak si "zameria" miesto na plafone, tak vie kde je na podlahe. Neviem ako to funguje v podkrovných šikmých izbách :)
Presne takto nejako by mal fungovať. Ako je to v podkroví netuším ale skúsim sa ho spýtať.
Oliwa
12.08.10,15:20
Presne takto nejako by mal fungovať. Ako je to v podkroví netuším ale skúsim sa ho spýtať.

Ten Tvoj vie aj rozprávať? :D
sito
12.08.10,16:02
Ten Tvoj vie aj rozprávať? :D

Vysávač, elektor spotrebič a vysávač, osoba ktorá vysáva. Môže niektorý odvrávať? :) :D:D:D ;)
Kvaka
12.08.10,16:07
Môže. Môj manžel.
sito
12.08.10,16:15
A to je jeho chyba, alebo výsada? :) :D:D:D ;)
Kvaka
12.08.10,16:21
Čo tak asi? Môj manžel neodvráva, on odrevúva, ventiluje.
sito
12.08.10,16:30
A jeho počuť, keď reve aj vysávač?
Kvaka
12.08.10,16:53
Keď behá roomba, tak áno. Neviem dať smajlíka, ale čo už, pripla by som ho. Až pri možnosti úprav ide, skúšam ;););). Keď som dala rozšírené možnosti, hodilo mi to normálny príspevok. Ďakujem, zas viem viac.:)
sito
12.08.10,17:21
Jednoduché, napíšeš, odošleš. Klikneš na úprav a upravuješ, text a môžeš pridať aj smajlíka. uložíš zmeny. A je to! :) :D:D:D ;)
pepsikova
12.08.10,17:45
..no teda, ja mám ufóna už doma, šmarjájozef, to je vec..štráduje si po izbách, cíti sa ako doma,na plyšáku ani chlp..a ja na foteluši, labky na stole a romba maká a maká...a keď si pobehala, zacúvala do doku a že ""papať""...čo vám budem hovoriť, mám vianoce!!!..
..plyšák v detskej, čo je teda teritórium môjho maxichlpatého psa je krásny, náročky som si namočila ruku, že či sa nejaký chlp nalepí- a nič, ešte aj nite, čo mi popadali pri šití ten zázrak pobral...
..pepsikoláč bol teda nevrlý, aj si poštekal, ale keď zistil, že ufón nič, tak kukol na mňa, a že - dobre teda!!...
..toto je americko na Slovensku, povedala moja 84 ročná mama, ktorá prvýkrát za 9 mesiacov, čo je u mňa, nepozerala správy..
(a synko prispel stovkou)
pepsikova
12.08.10,17:48
...a ešte sa chcem poďakovať KVAKE, za výborné recenzie na tento vynález..si kamoška...
Kvaka
12.08.10,17:49
Citujem:..no teda, ja mám ufóna už doma, šmarjájozef, to je vec..štráduje si po izbách, cíti sa ako doma,na plyšáku ani chlp..a ja na foteluši, labky na stole a romba maká a maká...a keď si pobehala, zacúvala do doku a že ""papať""...čo vám budem hovoriť, mám vianoce!!!..
..plyšák v detskej, čo je teda teritórium môjho maxichlpatého psa je krásny, náročky som si namočila ruku, že či sa nejaký chlp nalepí- a nič, ešte aj nite, čo mi popadali pri šití ten zázrak pobral...
..pepsikoláč bol teda nevrlý, aj si poštekal, ale keď zistil, že ufón nič, tak kukol na mňa, a že - dobre teda!!...
..toto je americko na Slovensku, povedala moja 84 ročná mama, ktorá prvýkrát za 9 mesiacov, čo je u mňa, nepozerala správy..
(a synko prispel stovkou)

:):):):):)
Sa teším, že sa tešiš, to je radosti. Už si ho čistila?
pepsikova
12.08.10,18:14
..práve som skončila..to je ako relax...normálne by som neverila, aká zábava môže byť pri čistení vysávača...bohovská vec...
..pri chlpoch môjho psa by asi ten stroj , keby som ho nevypucovala, odmietol viac makať, myslím si!!!...
Oliwa
12.08.10,18:24
..no mne sa dnes skoro niečo stalo..videla som malého ufóna, ako sa plazí po zemi v obchode s elektronikou a vyšiel z toho vysávač...a som sa doňho normálne zamilovala...
..a teraz by som rada vedela, ak toto čudo máte niekto doma, tak či to vysáva aj chlpy z plyšového koberca...lebo môj maxiinteligentný pepsikoláč sa veru púšťania chlpov nemieni vzdať...
..prosím vás o vaše názory a skúsenosti...
..ďakujem...
Pepsi, tomu sa hovorí láska na prvý pohľad. Som rada, že sme mohli byť pri tom...8.8. si sa zaľúbila a 12. 8. máš už svojho miláčika doma. :)
Tak nech Vám to spolu dlho vydrží... :D:D:D:D:D
pepsikova
12.08.10,18:30
Pepsi, tomu sa hovorí láska na prvý pohľad. Som rada, že sme mohli byť pri tom...8.8. si sa zaľúbila a 12. 8. máš už svojho miláčika doma. :)
Tak nech Vám to spolu dlho vydrží... :D:D:D:D:D..

...Oliw, ty si to tak prekrásne napísala..a je fakt, že naposledy som bola taká zaláskovaná pred tromi rokmi, keď som si kúpila počítač...ten mi je zatiaľ verný a ani peniažky neťahá, tak verím, že aj teraz to bude tak..lebo ufón je ufón!!...
hnedoočka
12.08.10,19:25
pepsi, teškám sa s tebou....zajtra takú hračku budem mať doma i ja....:)

to bude zážitok!;)
pepsikova
13.08.10,05:03
pepsi, teškám sa s tebou....zajtra takú hračku budem mať doma i ja....:)

to bude zážitok!;)..

...,mojuš, ty si to tiež vieš načasovať...to bude prekrásna oslava, tak nech Ti láska k ufónovi dlho vydrží, cmuk-cmuk..
Oliwa
13.08.10,05:48
Dievčatá, tak toto je názorná ukážka toho, že Porada je od slova poradiť. Pepsi mala "problém" ;) , ktorý sa podarilo spoločnými silami a za výdatnej účasti jej peňaženky :D vyriešiť. Bárs by sa všetky témy skončili takýmto happyendom!!! :):):):):):):):):):):):):):):)
pepsikova
13.08.10,07:52
...Oliw, môj "problém " síce potriasol kapsičku, ale ten pohľad, ako sa narobí a potom sám nacúva do boxu pre ďalšiu energiu- no ten je na nezaplatenie..krásny deň ti..
evuš
13.08.10,08:07
....áááále pepsi, dávaj si pozor na figúru.... pretože ufón porobí, Ty si budeš voľkať, kilečká pôjdu hore a budeš musieť navštíviť i chudneme "onlájn"...:D:D
pepsikova
13.08.10,08:40
...ale evuš..ja zásadne nechudnem..neviem, prečo by som mala tie statočne ušporené kilečká nejakým útrpným spôsobom odhadzovať...radosť zo života viem prejaviť aj iným spôsobom...ako onlájn...
hnedoočka
13.08.10,08:59
pepsikova...dobre si písala, mám ufóna rovno na naródky, ani som nečakala , že tak skoro príde...a ešte i fešáka mi pribalili..:D ale bohužiaľ len na pár minút...zamával, odišiel!:mee:

ešte že mi ten inteligent ostal ;)...to dnes bude zábavka, prídu mi gratulanti...tak bude hra...vysáva...nevysáva :D:D
zalobaba
13.08.10,09:40
Uvažujem nad kúpou robotického vysávača. Viete mi prosím poradiť tí, ktorí máte osobné skúsenosti, na čo (funkcie atď.) si dať pri jeho výbere pozor? Ďakujem vopred za všetky rady a skúsenosti.
Oliwa
13.08.10,11:25
pepsikova...dobre si písala, mám ufóna rovno na naródky, ani som nečakala , že tak skoro príde...a ešte i fešáka mi pribalili..:D ale bohužiaľ len na pár minút...zamával, odišiel!:mee:

ešte že mi ten inteligent ostal ;)...to dnes bude zábavka, prídu mi gratulanti...tak bude hra...vysáva...nevysáva :D:D

A nebol to náhodou striptér, ktorého Ti objednali ako prekvapenie k narodeninám? Čo sa stalo, že sa tak skoro zbalil??? :D:D:D
Len škatuľu /s ufónom/ Ti nechal...
Manual
13.08.10,12:06
Na budúci týždeň bude aj u nás veľké vysávanie :)
Roomba 555 dostane zabrať ;)
Oliwa
13.08.10,12:34
Na budúci týždeň bude aj u nás veľké vysávanie :)
Roomba 555 dostane zabrať ;)

Pepsi, ńejako sa to tu s kúpou tých ufónov rozbehlo... Jedny kúpili, ďalší o kúpe uvažujú... Normálne Ťa začínam upodozrievať, že si Ťa UFO najalo, aby si im ten predaj rozbehla.;) Nie si náhodou ich dealer a zadanie témy dobrý reklamný ťah?:) To vieš, 500 000 potencionálnych zákazníkov na porade...:D:D:D:D:D:D
Kvaka
13.08.10,12:39
Nemohla by mi kvapnúť tiež nejaká provízia? :D:D:D
Oliwa
13.08.10,12:41
To je fakt, Kvaka, zaslúžila by si si.....:):):):):)
PS. Do kelu, prečo mi to nejde zadať tak ako Tebe - keď dám mimotémy/mini tak mi to hodilo takto normálne /len raz sa mi to podarilo/. Čo robím zle?
Tamila
13.08.10,12:50
asi si dala formátovať - smajlíkov
Kvaka
13.08.10,13:01
Najprv napíš minipríspevok, odošli ho a potom ho vráť na uprav, vtedy dáš smajlíkov. Sito ma včera naučil. :):):)
sito
13.08.10,14:08
Vysávate, alebo nasávate??? :) :D:D:D ;)
terezamaria
13.08.10,15:45
Vysávate, alebo nasávate??? :) :D:D:D ;)

Veru Marcel pepsi vysáva, pardón v jej byte vysáva ten ufón. Chodí hore-dole, točí sa, vôbec nevrčí a pracuje. No a potom pekne sám ide do domčeka sa nabiť. Včera som ho bola pozrieť, je veľmi šikovný. Pozerala som naňho, ako na prvú automatickú práčku, že som si dala šamlík do kúpelne a pozerala, ako sa perie. Aj včera u pepsi sme sedeli a sledovali to čudo, ako sa činí:):):):):)
pepsikova
13.08.10,15:50
Vysávate, alebo nasávate??? :) :D:D:D ;)..

...som šiši, alebo čo?..šak ufón pobehal aj dnes, my sme pili kafík s labkami na stoličkách a peps kontroloval...parádne voľačo, takýto život!..
pepsikova
13.08.10,15:52
Pepsi, ńejako sa to tu s kúpou tých ufónov rozbehlo... Jedny kúpili, ďalší o kúpe uvažujú... Normálne Ťa začínam upodozrievať, že si Ťa UFO najalo, aby si im ten predaj rozbehla.;) Nie si náhodou ich dealer a zadanie témy dobrý reklamný ťah?:) To vieš, 500 000 potencionálnych zákazníkov na porade...:D:D:D:D:D:D..

..to víš, mojuš..láska je láska..a čo je hlavné, láska ti ušanuje ruky, a to je vec, ktorú normálne láska nerobí, iba tá k ufónom!!!...
Tamila
13.08.10,15:53
Až mám chuť napísať už teraz Ježiškovi, že ho chcem pod stromček
pepsikova
13.08.10,15:56
...a KVAKE, kamke mojej posielam províziu v podobe silného kamkovského objatia...
hnedoočka
13.08.10,16:03
Veronika, pred prvým použitím si ho nabíjala? vidíš ,ako oslavujem?:D
pepsikova
13.08.10,16:04
..no a teraz vám napíšem, ako sa celá tá láska začala...
...kopu rokov som nechcela mikrovlnku..nepotrebovala som ju nejako extra, nemala som na ňu miesto, nebola pre mňa dúležitá..synkovia papuľovali, ked namiesto jedného riadu museli umývať aj 2-3...no a túto nedeľu na obed ma tak vytočila moja rodička, až do vývrtky- po obede a upratanej kuchyni si dáma zmyslí, že aj ona je hladná, hoci pred polhodinou nebola...ja som sa tak nas-ala, že zas bude kopa riadu, že som išla za synkom a povedala mu, že nech už aj ide so mnou do mesta ...šiel..bez slova..no a tam, v obchode s elektronikou, som sa zaláskovala...muselo to tak byť!..kúpila som aj tú mikrušu, ale to nie je láska, to je nutnosť...ale ufón- to je na celý život!..tak..a je to..
pepsikova
13.08.10,16:05
Veronika, pred prvým použitím si ho nabíjala? vidíš ,ako oslavujem?:D..

nie hneď! stiahni tú žltú pásku z baterie a pusti ho , bude vysávať chvíľu a keď sa sám vypne, polož ho do doku..tam sa bude nabíjať dosť dlho..
pepsikova
13.08.10,16:10
...inak, ten manuál k ufonovi je dosť podrobne,a jasne napísaný...prečítaj 2x, tak ako ja, je to jednoduché...
lujza.j
13.08.10,16:41
dievčatá, môžem vás poprosiť, napísali by ste mi presný názov a typ, vašej novej "lásky":);) ďakujem
Katy a R
13.08.10,16:54
dievčatá, môžem vás poprosiť, napísali by ste mi presný názov a typ, vašej novej "lásky":);) ďakujem
.. tuto pepsi písala ...http://www.porada.sk/1477699-post53.html
lujza.j
13.08.10,17:07
.. tuto pepsi písala ...http://www.porada.sk/1477699-post53.html
ďakujem:)
Oliwa
13.08.10,17:09
..

...som šiši, alebo čo?..šak ufón pobehal aj dnes, my sme pili kafík s labkami na stoličkách a peps kontroloval...parádne voľačo, takýto život!..

Pepsi, Ty prežívaš normálne "nebo na zemi"! Tak si to uži! ;)
lenkak
13.08.10,17:50
ďakujem za perfektnú tému, v ktorej som sa dobre pobavila. :)
Ufo má šmrnc. :)
Zita5
13.08.10,17:59
pepsikova
13.08.10,18:09
http://www.mall.sk/roboticke-vysavace/irobot-roomba-534-pet?gclid=CLva2p6prKMCFQ8EZgodXAwT6Q

To čudo vľavo , to je ten Rambo ?:)...
...mojuš, veru, je to on!...môjho srdca šampión!..
Kvaka
13.08.10,18:27
...
...mojuš, veru, je to on!...môjho srdca šampión!..
Pepsi, som na chalupe, čudo som nechala doma, všetko dnes povysával, len som vypla z elektriny celú stanicu s dokom. Ja manuál nemám v slovenčine a tak mi teraz občas poradíš ty. Čudo sa nebude nabíjať 2 dni, už sme to tak párkrát urobili, ak sme boli dlhšie, išiel s nami tu a tiež povysával. Nepíšu tam o tom, či to odpojenie moc skracuje životnosť batérie? Lebo koberce veľmi huňaté ho dosť žerú, vtedy stíha len dve miestnosti. Tak sa teš, mám ho pol roka a je zatiaľ ok.
pepsikova
13.08.10,18:37
Pepsi, som na chalupe, čudo som nechala doma, všetko dnes povysával, len som vypla z elektriny celú stanicu s dokom. Ja manuál nemám v slovenčine a tak mi teraz občas poradíš ty. Čudo sa nebude nabíjať 2 dni, už sme to tak párkrát urobili, ak sme boli dlhšie, išiel s nami tu a tiež povysával. Nepíšu tam o tom, či to odpojenie moc skracuje životnosť batérie? Lebo koberce veľmi huňaté ho dosť žerú, vtedy stíha len dve miestnosti. Tak sa teš, mám ho pol roka a je zatiaľ ok...

..mojuš, v mojom manuáli píšu, že sa nesmie odpájať od elektriny, že sa tým skracuje životnosť batérie...ale myslím, že ak by sa náhodou vypol prúd (pri búrke), aj tak by bez šťavy zostal, asi s tým počítajú...ufón dnes makal v celom dome na dvakrát,lebo ja to mám ako telku!!!...a neboj, je to vymakaná vecička, len tak rýchlo sa nepokazí..
Kvaka
13.08.10,18:47
..

..mojuš, v mojom manuáli píšu, že sa nesmie odpájať od elektriny, že sa tým skracuje životnosť batérie...ale myslím, že ak by sa náhodou vypol prúd (pri búrke), aj tak by bez šťavy zostal, asi s tým počítajú...ufón dnes makal v celom dome na dvakrát,lebo ja to mám ako telku!!!...a neboj, je to vymakaná vecička, len tak rýchlo sa nepokazí..
Dík za info, to, že to musí byť v sieti som tuto písala http://www.porada.sk/1475729-post23.html,
len som nevedela, ako moc to skracuje tú životnosť, ale to asi ani manuál nevie. Myslím napr.údaj týždeň odpojený skracuje o 2%, alebo akosi inak. Ja to nenechám doma, keď pôjdem na dovolenku, so psami odveziem k dcére aj čudo a bude. Lebo mám hrôzu z požiaru bytu, vždy všetko vypínam, okrem mrazničky. A nechať to svietiť na nabíjačke, neviem, to by som si ani neoddýchla.
hnedoočka
13.08.10,18:49
..

nie hneď! stiahni tú žltú pásku z baterie a pusti ho , bude vysávať chvíľu a keď sa sám vypne, polož ho do doku..tam sa bude nabíjať dosť dlho..

moja ,ani som nestihla prečítať návod...to vieš slovač...a presne tak sme urobili....takže ok, dík za radu. Jasné ,že návod prečítam,len dnes na to nebol stvorený deň.;)

ale sledujem, že si tu riadne rozvírila ...nestíham čítať príspevky.....:D
Oliwa
13.08.10,19:41
Vysávate, alebo nasávate??? :) :D:D:D ;)

Preosievame...:--- - informácie o výdobytkoch techniky...:)
Oliwa
13.08.10,19:45
Pepsi, som na chalupe, čudo som nechala doma, všetko dnes povysával, len som vypla z elektriny celú stanicu s dokom. Ja manuál nemám v slovenčine a tak mi teraz občas poradíš ty. Čudo sa nebude nabíjať 2 dni, už sme to tak párkrát urobili, ak sme boli dlhšie, išiel s nami tu a tiež povysával. Nepíšu tam o tom, či to odpojenie moc skracuje životnosť batérie? Lebo koberce veľmi huňaté ho dosť žerú, vtedy stíha len dve miestnosti. Tak sa teš, mám ho pol roka a je zatiaľ ok.

Kvaki, no nehnevaj sa, tentokrát si sa nezachovala pekne... nechcela by som byť Tvojím ufónom :( :mee:- pol roka driny a nevezmeš ho ani na víkendovú dovolenku...:D:D:D
Dúfam, že Pepsi Ti z Teba nevezme príklad...;)
pepsikova
13.08.10,20:19
..pepsi nechodí na dovolenky...
hnedoočka
13.08.10,20:22
pepsi, neulievaj sa...plávať!:D
Kvaka
13.08.10,20:46
no Oliwa, nech je rád, že ostal doma, takú búrku a toľko bleskov som za svoj život ešte nevidela, okrem toho tu ani doteraz nebol prúd, tak mu to je jedno.:):):)
pepsikova
14.08.10,13:33
..u nás veru tiež pred polnocou začalo trieskať, tak po americky, cez celé nebo..a veru,som ja pekne milý vysávač a aj komplet jeho bandu v byte (tv,pc,dk,digi) vypla od prúdu až do rána...ráno som zas zapojila a svet fičí ďalej...lebo jeden nikdy nevie a hromozvody máme 35-ročné a búrky z dovozu..
pepsikova
14.08.10,19:52
.ešte sa sem vrátim..ten môj ufón má dve nádobky na smeti..jedna je s filtrom a gumovými metličkami, to je na pevné podlahy,plávajúcu podlahu a gumolit..no a druhá je väčšia, bez filtra, na koberce..vyskúšala som obidve,mne pasuje tá väčšia,koberce nepotrebujú leštiť...
..to len pre info, ak by niekto chcel vedieť..
:::::::::..dopisujem:
...podľa skúseností od Kvaky,veľká nádoba je na smeti z podlahy, kde sa nepráši..


..išla som to vyskúšať a pravdu má Kvaka..tá nádobka s filtrom berie aj prach a zas tá väčšia lepšie naberie smeti z podlahy..
Kvaka
14.08.10,19:57
Pepsi, ja práve na koberce používam tú menšiu s filtrom, lebo sa mi na ňom zachytáva aj prach z koberca. Tú veľkú som použila málo, podľa informácií od synovca je určená na podlahy, keď sa niečo vysype a je toho viac. Vidím, že každý má iný návod, tak som rada, že ty máš slovenský, aspoň sa poučím.
pepsikova
14.08.10,20:10
..Kvakík, aj to môže byť pravda!..to ma nenapadlo..využitie nádobiek nie je v návode,tak som sa prispôsobila, ale skúsim, ako robíš ty..
Oliwa
14.08.10,20:46
Nuž dievčence, keď ste vymenili poctivú metlu, handru a vysávač za nejakého ufóna - tak študujte - návody...:)
Kvaka
14.08.10,21:24
.ešte sa sem vrátim..ten môj ufón má dve nádobky na smeti..jedna je s filtrom a gumovými metličkami, to je na pevné podlahy,plávajúcu podlahu a gumolit..no a druhá je väčšia, bez filtra, na koberce..vyskúšala som obidve,mne pasuje tá väčšia,koberce nepotrebujú leštiť...
..to len pre info, ak by niekto chcel vedieť..
:::::::::..dopisujem:
...podľa skúseností od Kvaky,veľká nádoba je na smeti z podlahy, kde sa nepráši..


..išla som to vyskúšať a pravdu má Kvaka..tá nádobka s filtrom berie aj prach a zas tá väčšia lepšie naberie smeti z podlahy..
Nuž, Oliwa, keď nemáš chlpáčov, neoceníš. Ja návod nemám, len slovné inštrukcie. Ale poviem ti, pre mňa a môj boľavý chrbát, a boľavé ruky je to na nezaplatenie. Používam aj metlu, ak handru, aj vysávač, občas, ale aspoň chlpy nemusím tak prácne odstraňovať. Robila som to predtým s vysávačovou hubicou, s vysunutou kefou ručne na kolenách a česala a česala som ten koberec a keď ma niekedy seklo, no jojojoj. Aj tak mám čo robiť, keď dvíham zvery do vane a umývam labky plne piesku alebo blata. Keby ešte na to nejakú umývačku vymysleli. Za mlada som vládala, vtedy som zvery nemala, mala som však malé deti. Teraz mi mohlo byť fajn, no bolo mi treba zbierať vyhodených psov? No bolo?
Manual
21.08.10,09:55
Na budúci týždeň bude aj u nás veľké vysávanie :)
Roomba 555 dostane zabrať ;)
Tak skoro som zabudol, už je "vyupratované" aj 3x paráda, maximálna spokojnosť, treba vyskúšať a veľký vysávač sa vytiahne možno 2-3 x do roka.
A čistenie roomby ako píšu po každom vysávaní, je spravené za 2 minúty aj skôr (nemáme doma zverinec:D)
Katy a R
21.08.10,11:44
... ohromná témička ... začínam šetriť :D:D:D .. môj chrbátik by si zaslúžil tiež;)
Iceboy
23.08.10,20:26
ja pouzivam roombu cez 2 roky..jedneho dna prestala ist, zistil som ze vyskove senzory odisli.. snazil som sa to riesit s autorizovanym servisom -oznamili mi ze mi nepredaju nahradne suciastky, ze jedine co mozu sa nato pozriet, avsak ich cennik bol trosku HIGH =)
takze dost problem so servisom.... :)
Valcake
23.08.10,23:27
Unikátny vynález, ktorý by sa aj mne zišiel. Čítala som celú tému a dobre som sa aj pobavila.:D V akcii je teraz takýto. Zo 199 €, na 149 €. Pozná niekto z vás tento lacnejší?:confused:Oplatí sa ho kúpiť? :confused:
Kvaka
24.08.10,07:14
ja pouzivam roombu cez 2 roky..jedneho dna prestala ist, zistil som ze vyskove senzory odisli.. snazil som sa to riesit s autorizovanym servisom -oznamili mi ze mi nepredaju nahradne suciastky, ze jedine co mozu sa nato pozriet, avsak ich cennik bol trosku HIGH =)
takze dost problem so servisom.... :)
Pozri sa na stránku http://shop.ebay.com, mne to poradil synovec, v prípade, že by sa niečo pokazilo. Pozri napr. http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=gears+roomba,
tam nájdeš všeličo, toto je len jedna stránka, záleží od typu vysávača, či máš sériu 400 alebo 500, dá sa tam aj objednať a ceny sú neporovnateľne nížšie ako u nás.
Na tomto druhom odkaze je napr. čistiaca hlava, ale pozeraj úplne dole, čo možno kúpiť, a vľavo sú možnosti výberu.
http://cgi.ebay.com/NEW-Roomba-500-Motor-Cleaning-Head-Module-Gears-GREEN-/200469150401?pt=LH_DefaultDomain_0

Senzory som našla na other, otvorilo mi túto ponuku a sú úplne dole.
http://stores.ebay.com/caSino187_Other_W0QQ_fsubZ1659361014QQ_sidZ1266555 4QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322
hnedoočka
24.08.10,07:56
náš ufón v sobotu vysával...a vysával...chudáčik, až som ho nechala a išla pracovať na inom.Keď som sa vrátila, hľadala som ho, lebo všade bolo ticho ,ale on sa disciplinovane dostal do základne a čerpal silu!:D
V práci som im ukázala video a smiali sa mi, že už nerozprávam len so psom ,ale i s ufónom....keď som mu vysvetľovala, že vedľa mal špinku , tak prečo ju nespapkal....:D
Čítala som ešte raz tému, lebo som nevedela, kedy ho môžem čistiť/či ho môžem odpojiť počas nabíjania/ kvôli batérii...ale asi áno:Ak nie, poopravte ma.
Prvýkrát som ho čistila...a hrúza! toľko špiny!:eek: A to som si myslela , že ešte ani by nebolo potrebné vysávať.
Len vás poprosím, keby ste mi odpovedali, čo môžem oplachovať vodou?
Pre istotu som to len povytierala servítkou,ale nádoba na smeti by sa podľa mňa mohla a spodok vysávača vlhkou handričkou...kefky asi nie, neviem./ v návode som nenašla/

Pepsi, teba by som sa rada spýtala, či v tom našom type je aj virtuálna stena...buď som hu nenašla, alebo neviem, ako má vyzerať.:confused:
Ináč, včera práčka prala, ufón vysával a ja som varila...pekná deľba práce!;)
pepsikova
24.08.10,08:02
..očko, virtuálna stena - ja mám takú malú búdku, ktorá potrebuje baterky a v nej sa dá nastaviť tá stena..ale ja som to nečítala, lebo steny nerobím...stačí pohodiť vankúšik a ufon ďalej nejde...a pepsikoláč to istí, lebo akonáhle ufón prejde do druhej izby, had príde a štekne...
..búdka je extra zariadenie,ak si ho nemala v krabici, tak nemáš..

...ale ak máš taký istý ako ja, musíš to mať-taký malý šedý domček..
hnedoočka
24.08.10,08:27
vieš aj ,ako je to s oplachovaním?
Valcake
26.08.10,22:11
Kvaka
27.08.10,05:57
náš ufón v sobotu vysával...a vysával...chudáčik, až som ho nechala a išla pracovať na inom.Keď som sa vrátila, hľadala som ho, lebo všade bolo ticho ,ale on sa disciplinovane dostal do základne a čerpal silu!:D
V práci som im ukázala video a smiali sa mi, že už nerozprávam len so psom ,ale i s ufónom....keď som mu vysvetľovala, že vedľa mal špinku , tak prečo ju nespapkal....:D
Čítala som ešte raz tému, lebo som nevedela, kedy ho môžem čistiť/či ho môžem odpojiť počas nabíjania/ kvôli batérii...ale asi áno:Ak nie, poopravte ma.
Prvýkrát som ho čistila...a hrúza! toľko špiny!:eek: A to som si myslela , že ešte ani by nebolo potrebné vysávať.
Len vás poprosím, keby ste mi odpovedali, čo môžem oplachovať vodou?
Pre istotu som to len povytierala servítkou,ale nádoba na smeti by sa podľa mňa mohla a spodok vysávača vlhkou handričkou...kefky asi nie, neviem./ v návode som nenašla/

Pepsi, teba by som sa rada spýtala, či v tom našom type je aj virtuálna stena...buď som hu nenašla, alebo neviem, ako má vyzerať.:confused:
Ináč, včera práčka prala, ufón vysával a ja som varila...pekná deľba práce!;)
Virtuálna stena vyzerá takto:
hnedoočka
27.08.10,06:33
Virtuálna stena vyzerá takto:

dík Kvaka, ten som už objavila...ja som si myslela , že je to len maják,ale ono to má funkciu i virtuálnej steny. Len mi prosím ťa pomôž , ako vyčistiť roombu - čo môžem opláchnuť vodou, lebo môj filter je dosť zaprášený....ufón pracuje na plné pecky....:D
buchač
27.08.10,06:55
dík Kvaka, ten som už objavila...ja som si myslela , že je to len maják,ale ono to má funkciu i virtuálnej steny. Len mi prosím ťa pomôž , ako vyčistiť roombu - čo môžem opláchnuť vodou, lebo môj filter je dosť zaprášený....ufón pracuje na plné pecky....:D

Kua .....čo by ste bezo mňa robili ?????????????????????

http://www.youtube.com/watch?v=SvdNjTOHUnA

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:7ZiARJfqXPmnzM:http://img.signaly.cz/upload/c/9/6b600542064a10ea02b4195a5187d5/steven_spielberg_et_go_home.jpg...volá go home ....
Kvaka
27.08.10,06:57
dík Kvaka, ten som už objavila...ja som si myslela , že je to len maják,ale ono to má funkciu i virtuálnej steny. Len mi prosím ťa pomôž , ako vyčistiť roombu - čo môžem opláchnuť vodou, lebo môj filter je dosť zaprášený....ufón pracuje na plné pecky....:D
No vidím, že buchač ma predbehol.
Doplňujem po vzhliadnutí videa, toto je základné čistenie, to robím takmer po každom vysávaní, lebo keď sa tých chlpov natočí po bokoch kief viac, asi to to trochu brzdí a teda opvplyvňuje rýchlosť točenia kief, čo zaťažuje batériu.
Kvaka
27.08.10,07:08
Tak ja čistím ešte aj štetiny kefy, takou skružou po nich pobehám a filter mierne vyklepem o okraj koša. Už som ho aj opláchla vodou a vysušila. Mám ešte rezervný, tak som skúsila.
Kvaka
27.08.10,07:13
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=63483&stc=1&thumb=1&d=1282609171 (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=63483&d=1282609171) Čo vy na to??? Že by bol až taký šmejd??? Nikto ho nemá???Dík
Valčake, nepoznám, neporadím. Vidím len, že je oproti roombe oveľa lacnejší. Skús si k nemu nájsť nejaké recenzie na nete.
Pozerala som na túto stránku http://www.eva.cz/s.php?i=52996&SID=291sugugff9hvcr86lrmtgsn41, vyzerá podobne ako roomba, princíp asi rovnaký, nepoznám technické podrobnosti, recenzie som nenašla. Ten filter vyzerá byť menší ako pri roombe, kefa štetinová je redšia, úplne iný typ, tak asi ti neporadím.
Valcake
27.08.10,11:51
Kvaka, ďakujem za ochotu. U nás treba dosť málo vysávať. Domácich miláčikov nemáme a malé deti ešte nie. Tak či by to nestačilo.;)
pepsikova
27.08.10,19:01
Tak ja čistím ešte aj štetiny kefy, takou skružou po nich pobehám a filter mierne vyklepem o okraj koša. Už som ho aj opláchla vodou a vysušila. Mám ešte rezervný, tak som skúsila...

..ja tú nádobku vyklepem a očistím zubnou kefkou, aj filter, kefku hrebeňom, lebo to čevrené koliesko, čo bolo k nej sa mi tam nezmestí navliecť...a koliečko vyberiem, vlhkou handičkou prebehnem..a keď je čisté, len popľujem prstík a ošúcham...zas nech si nezvyká na prílišnú čistotu, treba aj baktérie, aby dlho vydržal..ufón jeden šikovný....
..a ak nemáš doma psíka, myslím, že by mi stačil aj lacnejší ufón, ja nemám rada veľa techniky na jednom pľaci..stačí, keď uprace, barieru mu dokážem urobiť aj z vankúšov..
pepsikova
27.08.10,19:02
Kvaka, ďakujem za ochotu. U nás treba dosť málo vysávať. Domácich miláčikov nemáme a malé deti ešte nie. Tak či by to nestačilo.;)..

úplne stačí...robotu urobí tak, ako aj drahý..
Kvaka
27.08.10,19:59
..

..ja tú nádobku vyklepem a očistím zubnou kefkou, aj filter, kefku hrebeňom, lebo to čevrené koliesko, čo bolo k nej sa mi tam nezmestí navliecť...a koliečko vyberiem, vlhkou handičkou prebehnem..a keď je čisté, len popľujem prstík a ošúcham...zas nech si nezvyká na prílišnú čistotu, treba aj baktérie, aby dlho vydržal..ufón jeden šikovný....
..a ak nemáš doma psíka, myslím, že by mi stačil aj lacnejší ufón, ja nemám rada veľa techniky na jednom pľaci..stačí, keď uprace, barieru mu dokážem urobiť aj z vankúšov..
Pepsi, to červené koliečko navlečieš na tú kefu, len keď dáš dole z bokov také žlté krúžky. Sú na obidvoch bokoch štetinovej kefy a treba ich trochu potiahnuť von. Nezabudni ich vrátiť späť, mne sa ich podarilo vyhodiť aj so smeťami. Po čase som si všimla, že mi chýbajú, tak som dala z tej náhradnej kefy. Ešteže som mala dve.
Manual
28.08.10,04:48
Technická otázka :)
Už ste menili niekto spodné čierne kefky ? Ako dlho vám vydržali ? Mám to nové, ale v rezerve byť môžu tak by som ich kúpil.
Kvaka
28.08.10,05:42
Technická otázka :)
Už ste menili niekto spodné čierne kefky ? Ako dlho vám vydržali ? Mám to nové, ale v rezerve byť môžu tak by som ich kúpil.
Mám vysávač už viac ako 7 mesiacov, kefky som nemenila, nevidím zatiaľ dôvod. Rezervné som chvalabohu dostala k vysávaču. Ak chceš kúpiť, oplatí sa z USA, pozri si tie linky, čo som niekde vyššie priložila, nájdeš. Platiť môžeš cez paypal, a do 150€ to je od cla oslobodené, do 22€ aj od DPH. Clo neviem, aké je, môže byť aj 0. V takom prípade sa oplatí kúpiť viac vecí naraz.
Manual
28.08.10,07:39
V NAY som videl za cca 20€ kefky aj filtre (3ks) taký komplet
pepsikova
28.08.10,07:53
V NAY som videl za cca 20€ kefky aj filtre (3ks) taký komplet..

..tuším, že na mall.sk sú ešte lacnejšie..neviem, aký typ máš...
Kvaka
28.08.10,08:18
V NAY som videl za cca 20€ kefky aj filtre (3ks) taký komplet
To je dobrá cena, ja som našla pre náš typ za 22,95USD komplet kefy. Prikladám obrázok.
Manual
28.08.10,08:55
..

..tuším, že na mall.sk sú ešte lacnejšie..neviem, aký typ máš...
Rooba 555
Rozalka
28.08.10,10:18
Som tvor veľmi zvedavý, tak sa pýtam: čas ušetrený vysávaním je potrebný na vyčistenie toho zázraku alebo stačí aj menej?
Len tak premýšľam: ak jeho čistenie trvá tak dlho ako vysávanie, čo tým ušetrím?
Vyveďte ma, prosím, z omylu.
Ajuška
28.08.10,10:24
...že by (svoju) energiu??...a pár smiešnych pohybov naviac...
Manual
28.08.10,11:29
Rozálka, čistenie toho zázraku mne osobne netrvá dlhšie ako 2 minúty. Tam nie je čo čistiť.
1. vytiahneš zo zadu nádobku na "smeti" aj s filtrom , otvoríš to, vytrasieš do koša a filter vyfúkam a jemne vyklepem.
2. kefky = tie som zatiaľ ani nečistil, lebo sú čisté, len som si to zo zvedavosti rozobral a zložil a toto rozobratie a zloženie mi netrvalo dlhšie ako 2 minúty.
3. takže všetko v pohode a s :) :) :) ver mi.
terezamaria
28.08.10,11:51
Ajuška nepovedala by som, že vysávanie je pre človeka, ktorý má postihnutú chrbticu a nohy - teda trpí veľkými bolesťami, pár smiešnych pohybov.Títo ľudia, pokiaľ majú na toto " čudo " financie, si ho určite veľmi ocenia.

Bola som pozrieť u Pepsíkovej, ako to robilo a naozaj som bola nadšená. Je to dobrá vec, len treba na ňu našetriť a to sa niekedy nedá.:):):)
Ajuška
28.08.10,12:37
...svoju poznámku som smerovala čisto Rozálke...v štýle "našej" komunikácie... vôbec sa tým nikto iný nemusí trápiť...
pepsikova
28.08.10,13:44
..no..štýl vašej komunikácie číta minimálne tisícka ľudí...tých, ktorých zaujíma,ako ten ufón maká ..ale už ich nezaujíma, čo robíme, keď ten stroj maká za nás...ale tie smiešne pohyby sú ohromný nápad pre teba!..ja popritom relaxujem..
pepsikova
28.08.10,13:47
Rozalka Dnes, 01:18 PM
Som tvor veľmi zvedavý, tak sa pýtam: čas ušetrený vysávaním je potrebný na vyčistenie toho zázraku alebo stačí aj menej?
Len tak premýšľam: ak jeho čistenie trvá tak dlho ako vysávanie, čo tým ušetrím?
Vyveďte ma, prosím, z omylu.

..ver mi, že čistiť ten stroj je pre mňa zábava, ktorú v pohode zvládam do 5 minút a to aj s vyčistením kefiek, kde sú chlpy od pepsikoláča..
..hlavné ale je, že mi to šanuje ruky..lebo náhradné diely na moje ruky ešte zatiaľ nevyrobili..
Rozalka
28.08.10,14:38
Ja sa pýtam len zato, že to čistenie sa mi zdá "nečisté": to, čo som predtým dala povysávať, je zrazu akosi vo vzduchu - zase.
Ja mám vysávač nie inteligentný, no zato "zdravý" - prach ide do vody, ktorú potom vylejem. Ale ako sa hovorí - každá líška svoj chvost chváli. ;)
Kvaka
28.08.10,14:44
K čisteniu som už napísala, naozaj je to potešenie, keď vidím, čo to moje čudo za mňa urobilo, a tak, ako píše manual, 2 až 3 minútky, sedím na zemi, ne jednom mieste, vysypem na noviny, povyťahujem z kief chlpy, vlasy, sem tam použijem tenkú ihlicu na španielske vtáčiky, najmä z okrajov kief, kde je to namotané. Utriem handričkou prach a je to. Dnes som sa ponáhľala, tak som musela kombinovať vysávanie klasické, vysávanie roombou a zametanie kuchyne. Ale som spotená, unavená a bolí ma šija. A vysávač musíte tiež vytiahnuť, poskladať, šnúru vybrať a zapojiť a po vysávaní tiež utrieť, zložiť a odložiť. Medzitým trochu telocviku. Ja radšej cvičím cielene, chodím na prechádzky. Jednoducho pre mňa to klasické vysávanie je už námaha, nerada vysávam.

Rozalka, nie je to vo vzduchu, to je len zdanie, chlpy idú dole pekne a prach z filtra klepem nad novinami, tesne nad zemou alebo rovno do koša, nepráši sa tak, ako si myslíš.
pepsikova
28.08.10,16:23
..Rozalka Dnes, 05:38 PM
Ja sa pýtam len zato, že to čistenie sa mi zdá "nečisté": to, čo som predtým dala povysávať, je zrazu akosi vo vzduchu - zase.
Ja mám vysávač nie inteligentný, no zato "zdravý" - prach ide do vody, ktorú potom vylejem. Ale ako sa hovorí - každá líška svoj chvost chváli.

...áno, ja chválim svojho ufona..tú trošku prachu, čo mi ujde do vzduchu,(ak nááhodou) hravo zvládnem...avšak tvoja voda zíde do čističky, všetko sa neprečistí a potom môže ďalej znečisťovať potok, alebo miesto, kam odteká...každá máme svoje...
Rozalka
28.08.10,16:51
Zato nemám žiaden papierový odpad (filtre)
hnedoočka
28.08.10,17:22
toto mi pripadá ako žabo-myšia vojna......:D:D

Rozálka, ver, ufón je pomocník, hlavne pri veľkých plochách, zvieratách v byte a pod.Neviem ,či je únik prachu do prostredia taký,ako pri bežnom vysávači, nakoľko nemá tzv, výfuk....:D:D ináč som to nevedela pomenovať.

Kto má takú plochu na čistenie ako ja, a to najprv vysávať ,potom behať s mopom, tak tu nejde o pohodlnosť, skôr o čas ,potrebný na iné povinnosti.
Ak som celý týždeň v práci, tak v sobotu fakt neviem, čo skôr...upratovať, variť ,piecť, prať, záhradka volá a okolie domu tiež si žiada svoje. Je toho habadej...tak prečo si nevypomôcť technikou?

Zato netvrdím, že tvoj vysávač nemá dačo do seba....pri malých plochách na vysávanie by mi nenapadlo púšťať sa do takej investície.

Ako vidíš, všetko je vec vkusu.....

A tie filtre sú umelohmotné, nie papierové, takže pri separovanom zbere nenarobia škodu....:)
calawen
28.08.10,19:16
Tak, aj u nás sa začína šetriť.... na vianočný darček, aby som sa mohla venovať synovi
Rozalka
28.08.10,21:06
toto mi pripadá ako žabo-myšia vojna......:D:D



Bola som zvedavá, slušne som sa opýtala, no poniektorí si mysleli, že si z nich strieľam, len toľko. Žiadne žabomyšie vojny.
sito
29.08.10,03:03
Niekto má, niekto šetrí, niekto váha či našetriť. Pokrok nezastavíš. Diaľkový ovládač, automatická pračka, umývačka riadu, inteligentný vysávač, atď... A človek sa stále mučí, učí. A vraj aj tak, hlúpy umrie, skončí. Ale s pokrokom.
Halli
29.08.10,07:23
toto mi pripadá ako žabo-myšia vojna......:D:D

Rozálka, ver, ufón je pomocník, hlavne pri veľkých plochách, zvieratách v byte a pod.Neviem ,či je únik prachu do prostredia taký,ako pri bežnom vysávači, nakoľko nemá tzv, výfuk....:D:D ináč som to nevedela pomenovať.

Ako vidíš, všetko je vec vkusu.....

A tie filtre sú umelohmotné, nie papierové, takže pri separovanom zbere nenarobia škodu....:)

Tak, tak, ja si ho neviem vynachváliť, keď za mňa vlezie pod posteľ, lebo ja sa tam akosi nevpracem pre obmedzený priestor.Som ale alergička a tak mi to veľmi dobre padne keď tie chuchvalčeky z plávačky pozberá. Mala som vodníka, také hebedo zelmer...ale už nikdy. Viac roboty ako osohu.:o...


Takže včera sa mi roomba pomotala pod nohami, pozberala čo treba, zaparkovala...a je čisto. Vysýpanie smetí je hračka.;)


Sitečko, hlúpi , ale aspoň si to skusíme :D
sito
29.08.10,07:36
Tak, tak, ja si ho neviem vynachváliť, keď za mňa vlezie pod posteľ, lebo ja sa tam akosi nevpracem pre obmedzený priestor.Som ale alergička a tak mi to veľmi dobre padne keď tie chuchvalčeky z plávačky pozberá. Mala som vodníka, také hebedo zelmer...ale už nikdy. Viac roboty ako osohu.:o...


Takže včera sa mi roomba pomotala pod nohami, pozberala čo treba, zaparkovala...a je čisto. Vysýpanie smetí je hračka.;)


Sitečko, hlúpi , ale aspoň si to skusíme :D

Ja Vám predsa nenadávam. Len, že človek vraj umrie hlúpy. Žeby preto, že všetko nemá??? :) :D:D:D ;)
pepsikova
29.08.10,12:19
..ja mám v pláne byť tu eštik 40 rokov..bude to dosť na to, aby som vedela všetko?..lebo moja babka mala lieskovú metlu, mama vysávala Etou, čo hučala ako lietadlo, ja mám ufóna, čo za mňa maká, kým ja klebetím..achjaj..ale zákonite nemôžem umreť sprostá, šak len ovládať tie prístroje čo mám doma, dá námahu sa naučiť!..
sito
29.08.10,15:37
Nie preto čo sa naučí, ale čo sa nestihne naučiť. ;)
calawen
02.09.10,13:13
Práve mi prišiel ufón (bez môjho vedomia ho kúpil manžel, no nie je zlatý? :))... síce nie roomba, ale carneo... zajtra uvidíme jak pracuje... aj drobec bude mať zábavu...
terezamaria
20.02.11,12:51
Živo si pamätám a iste aj Vy, ako sa pepsi vytešovala, keď si kúpila Roombu 534 PET. Potom sme sa vytešovali spolu, keď " ufón ", ako ho ona volá vysával u nej doma a my sme pili kávičku. Roomba pracovala a my sme mali
" televízny prenos " spolu s príjemným posedením. Neskoršie ju doniesla ku mne a ona bez pripomienok pracovala ako najlepšia gazdiná. :)

Mám už i ja Roombu 534 PET, vidiac že táto je dobrá, má ju Kvaka, pepsi i hnedoočka. Rada sa rozhodujem pre veci, ktoré má niekto vyskúšané a spĺňajú očakávania majiteľov. Vytešujem sa veľmi a klopem si na čelo, keď píšem, že nič lepšie som ešte v domácnosti nemala. Je báječná!!!:):):)

Vymyslela som jej aj meno, volá sa Lilinka, neviem prečo práve také, ale jednoducho ma napadlo. Susedia - priatelia budú mať vnučku s menom Nelinka. Trošku som zaváhala, že či to nebude moc hlúpe, Lilinka vysávač a Nelinka vnučka, ale asi jej to meno nechám, čo poviete? Alebo mi poradíte iné? Lebo ona si naozaj pekné meno zaslúži.:):):)

Chcem sa poďakovať hlavne pepsi, ktorá mi neprestajne opakovala, ako si ušetrím vydratú chrbticu a nosila mi ju domov, aby som videla, ako bude pracovať v mojom prostredí, ale tiež hnedoočke, ktorá sa podelila so svojími skúsenosťami. :):):)
KEJKA
20.02.11,13:13
máte niekto skúsenosti s ufónom, ktorý umýva? vysáva na mokro? Vraj sa hodí aj na drevené, či laminátové podlahy.
Mám roombu "nasucho" - som spokojná s vysávaním, ale vývoj ide dopredu, tak sa pýtam.
Jana Motyčková
20.02.11,14:41
Kejka, keď si klikneš na prvý príspevok, máš pod ním moju skúsenosť so scoobou.
robotvysavac
21.02.11,09:44
kto chce vyhrať Roombu 581 ? sledujte na STV 1 reláciu Piknik klub. Ak ste prešvihli dá sa pozrieť aj na internete v archíve STV. Vyžrebovanie 4.3.2011
vysielaju Po - Pia od 16.30 hod,
existuje veľa modelov Roomba, stačí si len správne vybrať a nohy na stôl :),
kto neverí tomu predvediem aj poradim
Fanny62
11.03.11,12:59
Ešte mi niekto povedzte, ako sa to čudo čistí.
terezamaria
11.03.11,13:07
Ešte mi niekto povedzte, ako sa to čudo čistí.

Vytiahneš šuflík, vysypeš a hneď na tom šuflíku je filter, ktorý tiež vyčistíš starou zubnou kefkou. Potom ešte 2 kefy vytiahneš, stiahneš z nich chlpy, vlasy a hotovo. Trvá to max. 5 minút.:)
Kvaka
11.03.11,14:27
Ešte mi niekto povedzte, ako sa to čudo čistí.
Asi každý typ má nejaké svoje postupy čistenia, ale v zásade tak, ako napísala terezamaria. Poznám len roombu a tam treba dať dole aj tie žlté kolieska na kefách, všetky, lebo pod nimi je tiež pár chlpov a potom to pri vysávaní brzdí alebo rapká.
pepsikova
11.03.11,14:52
..a ak máte doma chlpáča a koberce, tak je dobre z času na čas ufónika aj odspodu povysávať..odšrobovať tie 4 krížové šrobiky, vybrať dno a prebehnúť vysávačom..lebo pľuha prach sadá fšade a ufon je tiež len človek, občas ľúbi byť čistučký)))))))))))))))))))).....(raz za kvartál stačí...
Kvaka
11.03.11,15:26
Ja tiež takto čistím, ale raz za mesiac, pepsi, musím, ja mám dvoch hafankov a viac sa mi tu práši.
robotvysavac
11.03.11,15:33
Je to neuveritelné ten filter u Roomby vydrží aj rok, sporovlivý si prídu na svoje.Ja som na čistenie používal plochý štetec ale po určitom čase to už bolo pre mňa prácne tak ho len prefúknem ústami. ( raz sa mi podarilo proti vetru:rolleyes:)
Kvaka
11.03.11,17:28
Je to neuveritelné ten filter u Roomby vydrží aj rok, sporovlivý si prídu na svoje.Ja som na čistenie používal plochý štetec ale po určitom čase to už bolo pre mňa prácne tak ho len prefúknem ústami. ( raz sa mi podarilo proti vetru:rolleyes:)
Čistíš niekedy aj ozubené súkolie? My sme s tým mali problém, ale už sme ho vyriešili. Teraz to pravidelne raz za dva mesiace rozoberáme, lebo aj tam sa občas chlpy dostanú. Môj muž je domáci kutil, opraví všetko.
Manual
11.03.11,18:20
Vytiahneš šuflík, vysypeš a hneď na tom šuflíku je filter, ktorý tiež vyčistíš starou zubnou kefkou. Potom ešte 2 kefy vytiahneš, stiahneš z nich chlpy, vlasy a hotovo. Trvá to max. 5 minút.:)
Mne to trvá max. 2 minúty (ale nemám psov ani mačky...:D) vážne, nie je čo čistiť. Na záver ešte Roombu otočím "hore nohami" :D a prstom pootáčam kefky = celý mechanizmus a vyfúkam prach, utriem senzori prstom a dám ju napapať na nabíjačku.
robotvysavac
12.03.11,08:26
Áno, presne ako píšeš dá sa to rozobrať vyčistiť aj namazať, robím to mojim zákazníkom ako bezplatnú ročnú servisnú prehliadku.Ak dôkladne čístíte rotujúce časti po každom vysávaní alebo pri každom vysypaní zbernej nádoby tak do toho netreba často zasahovať.Zanesené súkolie znižuje čistiaci efekt a výdrž batérie.
robotvysavac
12.03.11,08:27
skúška
msa
13.03.11,10:48
ahojte, sledujem dlhšie túto tému, lebo tiež vážne uvažujem o kúpe roomby. Lacnejšie verzie som už zamietla. Konkrétne by som chcela roombu 555, je to už trošku vyššia verzia od tých , čo tu popisujete, ale predpokladám, že to je takmer o tom istom. Nemáme zvieratá. Máme asi takých 110m2 a podlahy druhov, laminát, dlažba a niekde koberčeky. Stále zvažujem či áno či nie, lebo je to dosť drahá záležitosť a aj preto sa chcem spýtať, či neviete o nejakej predajni, kde by ju požičali na skúšku v okolí žiliny. Čítala som na nete, že to niekde robia, ale zväčša len v Čechách. ďakujem za odp.
marulik
20.01.12,10:45
dobrý deň dievčatá
prešla už doba čo ste sa tu roznežňovali nad ufónikom, vedeli by ste pridať nejaké skúsenosti naviac? Životnosť môjho klasického vysávača končí a tak silno rozmýšľam nad iR 564 Petkou, lebo moja havina tiež inteligentne denne púšťa vlas. vopred ďakujem (ostatné pokecky na porade k iR som počítala)
pepsikova
07.02.12,15:58
..oprášim túto tému a dám sem môj najnovší poznatok..dnes som sa dozvedela, že batéria do robotického vysávača Carneo Smartcleaner je spotrebný materiál a teda sa naň vzťahuje záruka iba pol roka...
..no a ako taká , teda tá batéria,vydržala mojej susede 13 mesiacov vysávať, tak hodinku denne (ale nie každý deň) a potom už len za 10 minút sa poplazí po kúsku koberca a zdochne...ani do doku netrafí...
...a teda by som sa rada dozvedela od tých, ktorí Carneo majú už dlhšie, ako to majú poriešené s batériou, ako dlho vydrží vysávať...

...a ešte , ak je batéria spotrebný materiál, tak ten vysávač je čo?..on nie je spotrebný materiál?..on je večný, keď má záruku 2 roky?..


(a o čo ide?..tá moja etela suseda ma nepočúvla, kúpila šit carneo a fčul, keď ho chcela reklamovať,lebo nevydrží nabitý vysávať ani 10 minút, tak jej povedali, že batéria je spotrebný materiál so zárukou len pol roka a tak si môže , jemne povedané, trhnúť labkou a kúpiť novú...


..môj ufón značky romba fičí denne na plný plyn, lebo pes chlpatý pĺzne ako divý...
calawen
07.02.12,19:01
..oprášim túto tému a dám sem môj najnovší poznatok..dnes som sa dozvedela, že batéria do robotického vysávača Carneo Smartcleaner je spotrebný materiál a teda sa naň vzťahuje záruka iba pol roka...
..no a ako taká , teda tá batéria,vydržala mojej susede 13 mesiacov vysávať, tak hodinku denne (ale nie každý deň) a potom už len za 10 minút sa poplazí po kúsku koberca a zdochne...ani do doku netrafí...
...a teda by som sa rada dozvedela od tých, ktorí Carneo majú už dlhšie, ako to majú poriešené s batériou, ako dlho vydrží vysávať...

...a ešte , ak je batéria spotrebný materiál, tak ten vysávač je čo?..on nie je spotrebný materiál?..on je večný, keď má záruku 2 roky?..


(a o čo ide?..tá moja etela suseda ma nepočúvla, kúpila šit carneo a fčul, keď ho chcela reklamovať,lebo nevydrží nabitý vysávať ani 10 minút, tak jej povedali, že batéria je spotrebný materiál so zárukou len pol roka a tak si môže , jemne povedané, trhnúť labkou a kúpiť novú...


..môj ufón značky romba fičí denne na plný plyn, lebo pes chlpatý pĺzne ako divý...

Mne na koberci ani tých 10 minút nevydrží... Rekord (minimum) som mala tak pol minúty a potom hlásil prázdnu batériu... V obyvke, kde mám jeden behúň, ostatné iba plávačku vydrží aj pol hoďky... Baterku som ešte neriešila, ale až budú lóve a poriešim svoj noteboočik pracovný, budem kupovať novú...
robotvysavac
07.02.12,21:06
to: marulik,
564 PET má dobrú cenu a má najviac náhradných dielov do zásoby, tiež takú používam aj ked nemám domace zvieratá
ela77
08.02.12,08:12
Pozrela som si zopár vídeí (srandičky vysávač a domáce zvieratá). Zaujímalo by ma však ako je to s tým jeho premiestňovaním sa po miestnosti. Ako som na záberoch videla, nejde nejak postupne, ale kde ho napadne a tak sa môže stať, že neprejde všetko. Či sa riadi nejakými senzormi na smetie???, ale čo potom s prachom na ostatných miestach. Ak náhodou vysaje niečo zapadnuté, napr. nejakú malú vecičku, ktorú sme stratili a chceme ju, tak sa dá k tejto dostať potom prezretím smetí. Asi sa usmievate , ale pri ručnom vysávaní sa často stane, že začujete zvuk, že vtiahlo nejaký predmet a ja potom lovím vo vrecku, či to nebolo niečo dôležité stratené spadnuté.
pepsikova
08.02.12,08:19
Pozrela som si zopár vídeí (srandičky vysávač a domáce zvieratá). Zaujímalo by ma však ako je to s tým jeho premiestňovaním sa po miestnosti. Ako som na záberoch videla, nejde nejak postupne, ale kde ho napadne a tak sa môže stať, že neprejde všetko. Či sa riadi nejakými senzormi na smetie???, ale čo potom s prachom na ostatných miestach. Ak náhodou vysaje niečo zapadnuté, napr. nejakú malú vecičku, ktorú sme stratili a chceme ju, tak sa dá k tejto dostať potom prezretím smetí. Asi sa usmievate , ale pri ručnom vysávaní sa často stane, že začujete zvuk, že vtiahlo nejaký predmet a ja potom lovím vo vrecku, či to nebolo niečo dôležité stratené spadnuté...

..no ja ho-teda ufona, pustím v obývačke a nechám niekedy celý čas-90 minút a síce chodí kade-tade, ale povysáva všetok priestor, dokonca sa vopchá aj pod skrinky..odskúšala som raz, ako poberie chlpy po šarkanovi, také jemné, biele, čo normálne nevidno, tak vlhkou handrou som prešla po koberci, ale nenechal nič..má senzory,ale detaily neskúmam, dôležitý je výsledok a s tým som spokojná..dodám, že poberie aj kocky z lega, korálky,zlomenú tuhu z pastelky a podobné spadlinky..
Kvaka
08.02.12,10:34
Pepsi, opýtam sa ťa na jednu vec. Máš roombu stále pripojenú na nabíjačku? Môjmu synovi nedávno odišla batéria, a to má roombu kratšie ako ja. Neviem vôbec, koľko stojí nová. Nám sa raz stalo, že roomba bola pár dní mimo nabíjačku, potom po zapojení veľmi rýchlo blikala, úplne inak, ako keď sa normálne nabíja. Mne zatiaľ roomba slúži, ale občas rozoberieme a vyčistíme aj súkolie.
robotvysavac
08.02.12,12:50
Roomba musí byť na nabíjačke stále.Tým rýchlym blikaním pri nabíjaní sa snažila baterku oživiť ale pravdepodobne to tej baterke už nepomohlo. Nová originál bateria so zárukou je 70 eur. Ja som bateriu dostal zadarmo, ako odmenu, že som jednemu predajcovi dohodil zakaznikov.
Kvaka
08.02.12,13:38
Roomba musí byť na nabíjačke stále.Tým rýchlym blikaním pri nabíjaní sa snažila baterku oživiť ale pravdepodobne to tej baterke už nepomohlo. Nová originál bateria so zárukou je 70 eur. Ja som bateriu dostal zadarmo, ako odmenu, že som jednemu predajcovi dohodil zakaznikov.Tak super, ty sa máš. Ja som písala o mojej roombe, že bola pár dní mimo nabíjačku, vtedy rýchlo blikala, a moja roomba funguje, asi sa ju podarilo oživiť. :)To synovi nefunguje. Prečo, to neviem. Možno ju mali dlho odpojenú.
pepsikova
08.02.12,20:49
..moja romba je tiež stále na nabíjačke,ale aj denne vysáva...myslí, že sa oplatí kúpiť novú bateriu, pokial je vysávač využívaný pravidelne, lebo aj dlhé státie na nabíjačke bez vysávania ju ničí a skracuje čas vysávania...je to napísané aj v tej príručke...

..a ak bude kupovať novú, tak najlepšie od certifikovaného predajcu, tam je istota pravosti baterie...

..no a ak sa romba nemude dlhšie používať, je dobre ju nechať vybiť vysávaním a potom vybrať-odpojiť a odložiť zvlášť...
Kvaka
09.02.12,08:59
Kvaka
05.04.12,09:58
Roomba musí byť na nabíjačke stále.Tým rýchlym blikaním pri nabíjaní sa snažila baterku oživiť ale pravdepodobne to tej baterke už nepomohlo. Nová originál bateria so zárukou je 70 eur. Ja som bateriu dostal zadarmo, ako odmenu, že som jednemu predajcovi dohodil zakaznikov.Podarilo sa mi batériu zo synovej roomby oživiť v mojej roombe, do rána svietila zeleno. Po výmene do jeho roomby sa začala opäť nabíjať, ale nabíjanie bolo ukončené s error 5. Toto mu vraj hlásilo aj predtým, ako ju nechal úplne vybiť. Po nahlásení chyby som roombu odpojla, ona vysáva v pohode, je nabitá. Chybu hlási pri ukončení nabíjania len v jeho roombe, ak dám jeho batériu do našej, nabíjanie sa vypne normálne. Obe roomby sú séria 500, premerali sme napätie batérií, naša mala 14,65V, synova 15.12V. Vyzerá to, že jeho roomba nevypne po nabití, ale nabíja ďalej až ohlási error 5. Nabíjacia chyba, ako odstrániť?
aktaK
29.07.14,11:24
musím to tu pridat, strasne som sa rehotala, podotýkam, ze roombu mám doma aj ja..

Zdá se, že vzpoura robotů je tady...
Jaks na to přišel?
Máme doma baseta. A baset pouští chlupy. Tak jsem dostal geniálni nápad pořídit si Roombu. "Inteligentní" robotický vysavač.
a co, sežral ti psa?
Nic tak trapně přízemního. Vysavač šmejdil pravidelně po baráku, zametal a vysával chlupy, měli jsme doma jako v klícce. Nicméně u toho dost ječel, tak jsem ho naprogramoval, aby uklízel, když jsme v práci. Tedy bez dohledu.
Nenapínej!
Všechno v pohodě do doby, než pes dostal nějaké střevní potíže. A jak byl doma, tak se pos... Což je u psa velikosti baseta průser sám o sobě.
začínám tušit, kam to směřuje
No nedokážeš si představit, co s tím defekátem ten vysavač provedl. Naprosto dokonale to rozjezdil po všech pokojích, nabalil si to na ty kartáče a rozetřel po všech pokojích, kam měl přístup. Tzn všude. Ten odér, když jsem dorazil domů, to si nedokážeš ani přibližně představit...
misoft
29.07.14,13:20
Roomba musí byť na nabíjačke stále.Tým rýchlym blikaním pri nabíjaní sa snažila baterku oživiť ale pravdepodobne to tej baterke už nepomohlo. Nová originál bateria so zárukou je 70 eur. Ja som bateriu dostal zadarmo, ako odmenu, že som jednemu predajcovi dohodil zakaznikov.Podarilo sa mi batériu zo synovej roomby oživiť v mojej roombe, do rána svietila zeleno. Po výmene do jeho roomby sa začala opäť nabíjať, ale nabíjanie bolo ukončené s error 5. Toto mu vraj hlásilo aj predtým, ako ju nechal úplne vybiť. Po nahlásení chyby som roombu odpojla, ona vysáva v pohode, je nabitá. Chybu hlási pri ukončení nabíjania len v jeho roombe, ak dám jeho batériu do našej, nabíjanie sa vypne normálne. Obe roomby sú séria 500, premerali sme napätie batérií, naša mala 14,65V, synova 15.12V. Vyzerá to, že jeho roomba nevypne po nabití, ale nabíja ďalej až ohlási error 5. Nabíjacia chyba, ako odstrániť?
Nie chyba baterky, skôr chyba robovysávača!