kzelena
09.08.10,09:03
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu. Svokra obdrzala od a.s. XY list s vyzvou na prevzatie listinnych akcii spolocnosti. Spolocnost XY ukoncila obchodovanie na BCPB a premenila akcie zo zaknihovanych na listinne a s tym suviasiace zmeny.
Zaujima ma, ci pri prevzati pojde o bezodplatne odovzdanie alebo ? Svokrovci v podstate uz ani nevedeli, ze maju nejaku jednu akciu spolocnosti XY, kt. pravdepodobne ziskali v casoch davno minulych a samozrejme nemaju ani ziadne doklady o vlastnictve tejto akcii. Co maju urobit, aby sa tejto akcie "zbavili" bez nejakych velkych nakladov a zbytocne ich jej vlastnictvo nezatazovalo. Menovita hodnota tejto akcie je 33 eur. A prevzatie sa kona v Nitre, pricom oni su z BA - neda sa ked-tak akcia poslat doporucene ? musi sa vyzdvihnut osobne ? Telefonne cisla uvedene vo vyzve spolocnosti XY, kde sa mozu akcionari ohlasit, su neexistujuce ....
Dakujem velmi pekne za pomoc.
Mária27
12.08.10,06:54
Ak sa s ich akciami už neobchoduje na burze, možno ich vykupujú oni alebo skupuje niekto iný. Spýtaj sa ich písomne, tiež akým spôsobom sa dá predať, aj či ti listinnú akciu zašlú (počítaj s poštovným).

Menovitá hodnota 33 eur ešte neznamená, že má takú hodnotu aj trhovú. Menovitú hodnotu 1000 Sk mali všetky akcie kupónovej privatizácie. Ak bola na burze, ešte si v archíve (na internete) môžeš nájsť jej poslednú hodnotu.
peterknazeje
12.08.10,07:07
Ide o bezodplatne prevzatie akcii, na to mozete aj niekoho splnomocnit.
V pripade, ze si akcie nevyzdvihnu, potom tie akcie predaju a Vam poslu peniaze. Lepsie je tie akcie vyzdvihnut a predat niekomu. Zvycajne sa stava, ze priamo pri prevzati Vam tam ponuknu odkupenie akcii a z Nitry odidete s peniazmi.
Osobne by som si najskor zistil a ake akcie ide a az potom sa rozhodoval. Mozno tie akcie su cenne a mozu prispiet do Vasho rodinneho rozpoctu. Keby nieco, kludne mi napiste sukromnu spravu.
kzelena
17.08.10,09:23
Ide o bezodplatne prevzatie akcii, na to mozete aj niekoho splnomocnit.
V pripade, ze si akcie nevyzdvihnu, potom tie akcie predaju a Vam poslu peniaze. Lepsie je tie akcie vyzdvihnut a predat niekomu. Zvycajne sa stava, ze priamo pri prevzati Vam tam ponuknu odkupenie akcii a z Nitry odidete s peniazmi.
Osobne by som si najskor zistil a ake akcie ide a az potom sa rozhodoval. Mozno tie akcie su cenne a mozu prispiet do Vasho rodinneho rozpoctu. Keby nieco, kludne mi napiste sukromnu spravu.
dobry den,
dakujem za odpoved. Ide o akciu spolocnosti NIOB, a.s., Nitra. Skusala som najst jej poslednu trhovu hodnotu, ale nepodarilo sa mi to na BCPB, nakolko tam maju obchodovanie podla datumu :( ...
peterknazeje
17.08.10,09:51
co som nasiel, akcie sa obchodovali za 4.50 eur ale aj 3.50 eur, takze by mali mat vyssiu hodnotu. Hospodarske vysledky som nasiel iba za rok 2008. Ak v roku 2009 nemali vysoku stratu, potom vnutorna hodnota akcii je 33.80 eura.
Skusil by som tam zavolat. V pripade, ze si ich nevyzdvihnete, potom ich spolocnost preda v drazbe a Vy dostanete vynos z predaja znizeny o naklady spojene s drazbou.
Ak by ste chceli, mozem Vam ich vyzdvihnut v Nitre, chodim tam casto, pripadne s nimi vyjednat cenu. Zalezi do poctu kusov, ci sa vobec oplati tam cestovat.
Chobot
17.08.10,10:17
co som nasiel, akcie sa obchodovali za 4.50 eur ale aj 3.50 eur, takze by mali mat vyssiu hodnotu. Hospodarske vysledky som nasiel iba za rok 2008. Ak v roku 2009 nemali vysoku stratu, potom vnutorna hodnota akcii je 33.80 eura.
Skusil by som tam zavolat. V pripade, ze si ich nevyzdvihnete, potom ich spolocnost preda v drazbe a Vy dostanete vynos z predaja znizeny o naklady spojene s drazbou.
Ak by ste chceli, mozem Vam ich vyzdvihnut v Nitre, chodim tam casto, pripadne s nimi vyjednat cenu. Zalezi do poctu kusov, ci sa vobec oplati tam cestovat.


... :cool::cool::cool: ty máš nejako podozrivo veľký záujem o tie akcie....:cool::cool::D
peterknazeje
17.08.10,10:24
o niob nemam zaujem, su ovela lepsie moznosti na zhodnotenie penazi,
len som chcel pomoct a poradit, ved o to tu ide
Chobot
17.08.10,10:53
o niob nemam zaujem, su ovela lepsie moznosti na zhodnotenie penazi,
len som chcel pomoct a poradit, ved o to tu ide

Zas to neber smrteľne vážne...;) veď sú tam smajlíci...:rolleyes: