jelenka
09.08.10,09:35
Dobrý deň kolegovia, prosím o radu. Sme DSS pre telesne a mentálne postihnuté deti, mládež a dospelých. Spadáme pod zákon č.553/2003-verejný záujem. Mám problém so zaradením jednej prijatej zamestnankyne. Má ukončené iba základné vzdelanie a spravený kurz sanitárky. Prax má v odbore sanitár cca 4 roky. Celkovo má prax 7 rokov aj 302 dní. Podľa tabuľky jej mzda vychádza 280,50 čo je menej ako minimálna mzda.

Pri čítaní zákona o minimálnej mzde som sa dočítala, o stupňoch náročnosti. Môže mi niekto vysvetliť čo to znamená tie stupne? Mala by pracovať ako sanitár, odmeňovaná mesačnou mzdou...
rodina1
09.08.10,08:28
Dobrý deň kolegovia, prosím o radu. Sme DSS pre telesne a mentálne postihnuté deti, mládež a dospelých. Spadáme pod zákon č.553/2003-verejný záujem. Mám problém so zaradením jednej prijatej zamestnankyne. Má ukončené iba základné vzdelanie a spravený kurz sanitárky. Prax má v odbore sanitár cca 4 roky. Celkovo má prax 7 rokov aj 302 dní. Podľa tabuľky jej mzda vychádza 280,50 čo je menej ako minimálna mzda.

Pri čítaní zákona o minimálnej mzde som sa dočítala, o stupňoch náročnosti. Môže mi niekto vysvetliť čo to znamená tie stupne? Mala by pracovať ako sanitár, odmeňovaná mesačnou mzdou...

Skús si preštudovať aj § 120 Zákonníka práce a tiež prílohu k Zákonníku práce (charakteristiky stupňov náročnosti pracovných miest)
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#257
jelenka
09.08.10,10:04
VEĽKÁ VĎAKA
jelenka
10.08.10,10:33
dobrý deň. Včera som na základe odporúčania preštudovala § 120 Zákonníka práce a prakticky skoro celý ZP. Ale stále mám chaos v tom, že celá naša organizácia spadá pod zákon č. 553/2003 o verejnom záujme a príslušných mzdových predpisoch. A stále som sa nevysomárila v tom ako zaradiť túto pracovníčku. Prosím skúste ma naviesť?
Pracovníčka má 37 rokov bez dieťaťa. Vyštudovanú iba základnú školu a záverečnú skúšku z odboru sanitár (1 ročné diaľkové štúdium na Strednej zdravotníckej škole sv.Vincenta de Paul Topoľčany). Vôbec neviem či ju mám viesť ako zamestnanca ktorý má stredné odborné vzdelanie. Môže mi niekto poradiť?
rodina1
10.08.10,11:33
dobrý deň. Včera som na základe odporúčania preštudovala § 120 Zákonníka práce a prakticky skoro celý ZP. Ale stále mám chaos v tom, že celá naša organizácia spadá pod zákon č. 553/2003 o verejnom záujme a príslušných mzdových predpisoch. A stále som sa nevysomárila v tom ako zaradiť túto pracovníčku. Prosím skúste ma naviesť?
Pracovníčka má 37 rokov bez dieťaťa. Vyštudovanú iba základnú školu a záverečnú skúšku z odboru sanitár (1 ročné diaľkové štúdium na Strednej zdravotníckej škole sv.Vincenta de Paul Topoľčany). Vôbec neviem či ju mám viesť ako zamestnanca ktorý má stredné odborné vzdelanie. Môže mi niekto poradiť?
Na tejto stránke je písané, kde (na akých školách) je možné dosiahnuť stredné odborné vzdelanie:
http://www.regionzilina.sk/showdoc.do?docid=373
Podľa mňa, vaša zamestnankyňa, dosiahla len základné vzdelanie, a preto ju nemôžete viesť ako zamestnanca, ktorý má stredné odborné vzdelanie.
jelenka
12.08.10,05:55
ďakujem prešla som si to. Z môjho pohľadu jej vzdelanie nemôžem považovať za stredoškolské. A s tým mám momentálne problém, lebo podľa zákona č.553/2003 o verejnom záujme ju týmto pádom mám zaradiť do základnej tabuľky-príloha č.1. (nie ako zdravotnícky personál-príloha č.3.). Podľa jej vzdelania-základné a odpracovanej doby ako sanitár cca 4 r a 36 dní (celkovo cca 8 rokov)
jej mzda by bola: plat.stupeň:3, 2 plat.trieda: 270,50 eur

Prosím poraďte mi ako ju zaradiť a stanoviť jej mzdu, keď jej mzda je nižšia ako minimálna mzda. Tvrdí mi že v podobných zariadeniach čo pracovala bola vždy zaradená ináč.... Neviem ako sa s tým popasovať.